Cena vakcíny Tetra Priori v 15ti měsících

pessy1
16. zář 2008

Dobrý den, kolik stojí vakcína (neštovice-příušnice-zarděnky-spála). Děkuji za info!

ivce
16. zář 2008

Bez pár korun 2.000,- jedna dávka, po půl roce se očkuje druhá dávka ve stejné ceně

petraluk
16. zář 2008

My platíme 1750kč 😉

bera
18. zář 2008

jak v které lékárně, v jedné to bylo 1980,- Kč v další třeba 1780,- Kč 🙄

kacka79
19. zář 2008

Tak u nás 1850

lenycka
24. zář 2008

U nás prý kolem 15 stovek říkala doktorka, ale nevím, my si platili jen tu čištěnou za pětistovku 😉

andy.andy
2. říj 2008

ahoj lenycka, přečetla jsem si vaši diskusi, já to očkování před nedávnem tady s maminama taky řešila, nakonec po pár odpovědích maminek jsem se rozhodla pro tu normální, i když bych pro malýho udělala cokoliv co by mu kdykoliv k něčemu pomohlo, takže i ty 2000 Kč by mě nebyly líto, ale nakonec i podle doktorky jsou tyhle pojištovnou placený opravdu kvalitní a dítěti by ublížit nemeli. Byli jsme očkovaný ted ve středu, malej je v pohodě, ale inkub.doba u týhle vakcíny je 7-10 dní, tak uvidíme příští týden, jestli budeme mít horečku nebo cosi????
Můžeš mi prosím upřesnit co jste si platili,nějakou čištěnou??? o tom vůbec nic nevím, díky moc 🙂

radka.k
2. říj 2008

Andy. Lenycka zřejmě myslela tu vakcínu bez neštovic, je stejná jako ta plně hrazená pojišťovnou, jen po ní bývá lepší reakce. V 15měsících máš tři možnosti: 1.hrazená - nejsou tam neštovice a bývá zlá reakce
2. zhruba za 500,- - také bez neštovic, ale je pro dítě snesitelnější, nebývá reakce
3. zhruba za 1800,- - i s neštovicemi, bývá bez reakce
Já četla nedávno tady na M.Koníkovi diskuzi, zřejmě stejnou jako Andy. Podle ní jsem usoudila, že zkusím tu hrazenou. Žádnou speciální vakcínu jsem neobjednávala, přestože mi MUDr.minule říkala, že pokuď ji budu chtít, musím jí zavolat, aby si ji opatřila. Dneska jsem se tedy vydala se svým synkem na očkování s tím, že zkusím tu hrazenou a budu doufat, že se vyhnu vysokým horečkám, které někdy po aplikaci bývají. No prostě jsem se tam cítila jak krkavčí matka a doktorka i sestra mě prostě ukecaly na tu s neštovicemi. Dneska měl malej zrovna svátek, tak jsem mu za dva litry, který mu včera dala babička k svátku, ať mu koupím na jaro krásný pískoviště, koupila zdraví! 😀 Obě apelovaly na to, že neštovice jsou teď někdy hrozný a že potom v dospělosti může být pásový opar, což není žádná sranda.

andy.andy
2. říj 2008

ahoj radko,no tak já ti nevím,čím víc toho člověk čte, tím je zmatenější, já fakt nevím, komu a čemu má člověk věřit, moje doktorka se sice nepřiklání ani k tomu ani tomu, ale víceméně je také toho názoru, že čím dřív si dětičky těma neštovicema projdou tím líp, nebot není záruky, že ani po očkování je pak někde v 15letech,nebo třiceti nedostanou, a pak je to čtyřikrát horší, tak já ti fakt nevím 😢

radka.k
2. říj 2008

Přesně tohle jsem doktorce říkala. Že si myslím, že by děti měly neštovice prodělat, že v dospělosti bývá průběh ještě horší. Zeptala jsem se, jakou by volily ony pro své dítě. Obě řekly že Priorix-tetra (tu za 1800,-). Manža mě za to taky zrovna dvakrát nechválil, tvrdí, že z nás tahají akorát peníze, že to hrazené pojišťovnou nemůže být žádné svinstvo. Kdyby člověk věděl, jak to dítko zareaguje a jaký bude jednou mít průběh neštovic.... Prostě jsem se bála, že kvůli "pár ušetřeným šupům" potom bude Oli trpět v horečkách, nebo bude mít tisíc pupínků, pásový opar, atd...

kalu
2. říj 2008

Ahoj holky, dovolím se k vám přidat a předat naši zkušenost.
Taky jsem stála před rozhodnutím,jakou z těchto vakcín a tak jsem zjišťovala informace, na malé jsem samozřejmě nechtěla šetřit.
Naše Dr. tvrdí, že hlavní rozdíl mezi hrazenou a nehrazenou vakcínou je jenom ta cena ( ta hrazená poj. se vyrábí u nás a ta druhá je zahraniční a přesně ten samý názor jsem četla na www.vakciny.net. Odborníci na očkování tam píšou, že mezi Trivivacem (hrazený poj.) a Priorixem (nehrazený pojišťovnou) nejsou rozdíly co se týče kvality nebo šetrnosti nebo nežádoucích účinků. Píšou tam taky, že Priorix je hlavně komerční záležitost. Bohužel spousta maminek si myslí, že čím je něco dražší,tím je to kvalitnější a lepší, ale nemusí to tak být vždycky.
Jinak my jsme očkování Trivivacem přečkali bez nějaké větší úhony. Pouze jedenáctý den po očkování měla Luci přes den zvýšenou teplotu bez jakýchkoliv dalších příznaků a to bylo všechno. V noci a následující den už byla bez teploty.
Ten Trivivac se u nás očkuje již 10 let a je prý odzkoušený,kdežto ta placená je relativně novinka a trošku neznámá. Toto tlumočím názor naší doktorky.

kar.la
7. říj 2008

2129 🙄
Vidím, že u nás to je nejdražší. A to jsem obešla více lékáren a všude +-stejně 🙄

veganko
8. říj 2008

Budem sa opakovat z ineho vlakna...Ockovat? nikdy... Je to svinstvo..sorry, ale toto je jedine spravne slovo na ockovanie...Zobudte sa ludia...
Ak neverite precitajte si: www.ockovanie.org http://iuro.awardspace.com/kto.html www.rozalio.cz/ www.badatel.sk najdete tam potrebne informacie.

radka.m.
8. říj 2008

ahoj,tak já bych svým dětem očkování proti neštovicím nikdy nedala!!!je to živá vakcína a to je nejhorší,co můžete pro organismus udělat.má nejstarší dcera se léčí na onkologii v motole-tudíž má téměř nulovou imunitu,tak v očkovacím centru zvažovali,jestli jí dát vakcínu proti neštovicím,nakonec to lékaři rezolutně zamítli,protože ta vakcína je nebezpečnější,než samotné neštovice.ty loni chytla ve škole,tak ležela v nemocnici,protože začala kolabovat-z těch neštovic,poté byla znovu v nemocnici,protože z toho dostala těžký zápal plic,ale i přesto všechno ji neovočkovali,protože ta vakcína je vážně nebezpečná a že u těch onkologických dětí si to sakra hlídají!pokud by to nebylo tak rizikové,tak ty děti očkují,tak si udělejte obrázek,jak všechny ty očkování jsou nebezpečná.

grisgot
9. říj 2008

Ahojky..já tedy neštovice nedávám..mám pocit, že když plané neštovice, tak už se snad za chvíli bude očkovat i proti rýmě. Myslím, že se to nemá přehánět 🙂

janulle22
9. říj 2008

taky jsme meli jiit v 15mes na ockovani ale pani dr mi neposlala zadnou pozvanku tak cekame...kamaradka byla ockovat az v 17mes a taky davala jen tu hrazenou pojistovnou a ja ju dam taky...driv kdyz sme byli decka my zadny ockovani proti nestovicim a nebylo a vseci jsme to v poradku prozili a nasledky...?mam malinkou jizvycku pod okem rozskrabla sem si to...ale nijak na krase mi to neubira 😀 😀 😀 ...ne nejsem namyslena jen me to napadlo...🙂 ale rozhodne malymu nebudu davat s nestovicema...chci aby si to prozil...a ve skolce to bude raz dva... 😀

radka.m.
9. říj 2008

souhlasím s vámi,taky si myslím,že se to nemá přehánět,základní očkování-ano,ale zbytek,to už by asi opravdu mohlo být i proti rýmě 😵 a koneckonců až ta rýma bude smrtelná,tak to určitě zařadí do povinného očkování,ne? 😀 😀 😀

cazadora
9. říj 2008

tak my půjdem až v lednu ale dneska jsem to s mudrou rozebírala a říkala že ta šetrnější pak míň chrání má menší účinky že se o to dost zajímala protože chce aby děti co nejmíň trpěli ale nakonec se přiklonila k té hrazené

andy.andy
14. říj 2008

ahoj holky, tak už zase můžu něčím přispět do této diskuse, předminulou středu byl malej očkován Trivivacem (hrazený státem), doktorka říkala ať za 8-10 dní čekám teploty, takže 9.den po očkování jsme měli jen zvýšenou, to bylo v pátek, v neděli měl už kolem 40 C. a včera večer se i osypal. Doktorce jsem volala a říkala, že některé děti to tak mají, že si projdou slabšími spalničkami, které ale nejsou nakažlivé a do týdne by měli zmizet. Malej je ale mrzutej,pobrekává si, v noci se často budí a na to jakej to byl jedlík, tak nechce ani jogurt, prostě tak max. od všeho 2-3 lžičky, tak jsem ráda že bumbá aspon čajík. Není žádnej hubenďoura, tak má aspon z čeho brát, já takhle od pátku nejíst, tak mám dole tak 5 kilo a co pak tyhle naši mrňouskové. No dá se to ale přežít, není to nic hroznýho, když nám lezla poslední čtyřka dole, měli jsme taky horečky a byl stejně mrzutej jako teď. Až ale půjdu někdy k doktorce, zeptám se, jestli by nebylo lepší mu tu druhou dávku dát šetrnější za 500 Kč,zda to jde nakombinovat, četla jsem na jiným diskus.fóru, že to tak maminky dělají. Co vy holky, máte ještě někdo jiné zkušenosti ???????????? 😉

pipisek
14. říj 2008

andy.andy

nás to čeká příští měsíc, pořád nevím, do jaký vakcíny jít......
a měl tvůj malej nějakou reakci na hexa vakcínu ? naše malá právě měla na první jen 37,3, na druhou a třetí dávku až 38,7 😖 arotivná byla dva dny až na půdu 😠
dávala jsem i Prevenar a to bylo bez reakce.

radka.k
14. říj 2008

pipisek
já dala po tom co mě moje doktorka téměř ukecala Priorix-tetra, původně jsem chtěla taky tu hrazenou pojišťovnou. Reakce ale taky byla. Po 7dnech dnech přestal spát ve dne, vydržel max.20 min, osmý den přestal i jíst a protivný až na půdu. Pořád jen řval, ječel a vztekal se. Desátý den prořval i celou noc, možná hlady, protože fakt jsem do něj dostala místo každého jídla jen jogurt. Dneska je to dvanáctý den a stále má malinkou vyrážku, takové světle červené pupínky na bříšku, zádech a na tvářičkách. Všechno ale bez teplot! Tak nevím, jestli je bez teplot díky té "lepší" vakcíně, nebo by to bylo stejné i s Trivivacem....to kdyby člověk věděl, jak to ten prďola bude snášet, to by byla snadná volba 😉 Kdybych věděla stoprocentně, že něco je prostě pro něj to nejlepší, zaplatila bych cokoli za jeho zdraví, ale je těžké se rozhodovat, když každý říká něco jiného, a to nejenom laikové, ale i doktoři v tomto nejsou jednotni. Tak hodně štěstí při rozhodování! Každopádně teď vím, že jsem pro něj udělala maximum a kdybych bývala nezaplatila těch 1850,- a dala tu hrazenou, teď bych si vyčítala, že pro ušetřených pár šupů se teď trápí. Teď se sice trápí taky, ale víc už jsem prostě udělat nemohla.

pipisek
14. říj 2008

radka.k

Díky za názor. U starší holky to bylo naprosto jednoduchý...tenkrát žádné šetrnější vakcíny nebyly. Přemýšlím nad tou hrazenou Trivavac a nad tou šetrnější Priorix za cca 600,-. Do Priorix-Tetra nejdu, to prodiskutovala s dr. kamarádka (máme stejného dr.) s tím, že pokud neštovice neprodělá v dětském věku, tak se pak dá naočkovat jen proti neštovicím zvlášť, aby je neměla jako dospělá. Starší holka prodělala neštovice v 6 letech a v pohodě, nic dramatického to nebylo. Chytl je od ní ale manžel, který je v dětství neměl. To už bylo jiný kafe, všechny si to jistě dovedete představit...takovou chorobu u chlapa 😀
Nakonec to přežil, ale dr. varovala, že to taková sranda u dospěláka být nemusí. Kdyby se páni doktoři ráčili domluvit a reprezentovat jeden názor !

andy.andy
15. říj 2008

pipisek
my jsme měli po každém očkování max. jeden trochu zvýšenou teplotu, jestli možná jednou jsem ji srážela, jinak nebyla ani těch 38,5, takže tohle po tom očkování je fakticky nářez ☹
jak píšou holky, je protivnej až na půdu, nic nechce, řve a vzteká se, včera jsme už teda neměli teplotu, tak večer po koupání jako kdyby ožil, lítal tady radostnej, dělal blbosti, že jsem byla po těch urputnejch smutnejch dnech na chvíli štastná, když jsem ho viděla.
Jinak jsem ted dva dny, zatímco malej přes den spal, seděla pořád na netu a hledala něco o tom, dost jsem si toho přečetla na www.emimino.cz, tam to ty mamky taky pěkně rozebírali, že jsem se v nich úplně viděla, hlavně mě zarazilo spoustu věcí, jakože na vyrážku dostaly od dr. kapky, nebo že po takovéhle reakci museli do Prahy na odběry, tam zjistí, jak na tom to dítko je a pak nemusely už tu 2.dávku dostat, takže se chystám na naši dr, jestli bude přeočkování nutný a nejradši bych si nechala udělat i ty odběry.
Jo a co jsem se dočetla o očkování proti obrně, že pak ty dětičky napadají různě na nohy atd, sice je to přejde, tak si fakt neumím představit, když máme snad tu nejhorší reakci na očkování proti spalničkám, co se bude dít při obrně, ani na to nechci zatím myslet, ale jsem ráda, že existuje internet, aspon se člověk na spoustu věcí připraví a hlavně jak píšeš a to mě štve ze všeho nejvíc, že ty doktoři by měli reprezentovat jeden názor, co se týká takhle závažných věcí, protože to fakt člověk někdy neví, co si má myslet.
Napiš mi prosím kdy jste dávali Prevenar a proč? jinak tvého manžela si dovedu živě představit, u nás stačí obyčejná teplota a můj manžel na umření 😀

veganko
17. říj 2008

Ockovanie na Slovensku nie je povinne: http://iuro.awardspace.com/sved/aw.html