Chybi ockovaci latka v CR!

j.a.n.u.s.
26. únor 2009

Holky, potrebuju poradit!!!!!

Mala byla v 15 mesicich ockovana na spalnicky, kdy by mela byt dalsi(v poradi druha) vakcinace?

Volala jsem mudre a bylo mi sdeleno, ze ted ockovaci letka v CR neni (!), ze bude tak za pul roku (!) a ze se stejne ve svete ockuje jen jednou, takze se nemusim obavat...no jsem z toho jalova!
Mala ma 22mesicu...jak to teda je???

jabber
26. únor 2009

Druhá dávka se dává 6-10 měsíců po první, tj ve věku 21 - 25 měsíců, neboj, určitě vakcína dorazí 😉

j.a.n.u.s.
autor
26. únor 2009

prave, ze rikala, ze az za pul roku....nebude to vadit? Kdyz to bude pozdeji?

karot
26. únor 2009

Janus,............my jsme měli být taky naočkováni v lednu. 😉
Když jsem se na to ptala mudry v říjnu,tak mlžila(dělala ze mě pomalu blbku,že do jara na žádné očkování nemáme jít),ale v prosinci už kápla božskou,že vakcína není. 😖
Jako,trochu mě to zarazilo,ale na druhou stranu jsem ráda,že se nám to nestalo při těch prvních 3.HEXAvakcínách. 😝

jabber
26. únor 2009

To nevím, ale našla jsem, že maximální interval mezi dvěma dávkami je 3 - 5 let - záleží na zvyklostech a zkušenostech jednotlivých zemí 😅 Takže nějaký měsíc asi vážně nehraje roli 😉

j.a.n.u.s.
autor
26. únor 2009

Takze cekame....no nic jineho nam ani nezbyde...jak budes mi karot nejake info, hod ho sem prosim, nebo do IP..... 😉

jabber
26. únor 2009

Přesně tak, nic jiného se stejně dělat nedá 😉

karot
26. únor 2009

My taky,................sestřička rozesílá pozvánky.Určo dám vědět,až nám přijde vyrozumění. 🙂

bianca
26. únor 2009

hojte.My sme dnes (mala ma 5 mes)dostali 1.hexu.No des.Neboli vakciny

j.a.n.u.s.
autor
26. únor 2009

Tak to je teda parada...vy jste o tom vedely? Oni to rikali nekde v TV? No ja na nu stejne nekoukam...ale ted za to koukam jak lajosek 🙄

karot
26. únor 2009

Janus,..............s těmi HEXAvakcínami to bylo i předloni,kdy nám je píchali.Já tenkrát naštěstí ještě chodila k mudře,která byla zasobována dostatečně. 😝
V TV to říkali jak předloni tak i loni.
Je v tom bordel a hlavně statistické úřady fungují jen na to,aby zjišťovali,kdo má kolik aut,kolik si vydělá peněz apd.,ale ne na to,aby zjišťovali,kolik se rodí dětí a kolik vakcín,školek apd. je potřeba. 🙄

johanda
26. únor 2009

janus - pokud myslíš mmr vakcínu (spalničky, zarděnky, příušnice) - tam není stanovena horní hranice, pouze spodní (min.15 měsíců). Nebezpečí z prodlení nehrozí. Kterou vakcínou očkujete (Trivivac, Priorix)? Na 2. dávku Trivivacu jdu s dcerou příští týden a sestra nic o nedostatečných zásobách neříkala

j.a.n.u.s.
autor
26. únor 2009

johando diky za uklidnujici info 🙂

susik77
26. únor 2009

johanda-aha, asi proto nas do ni nejak nenutili. asi se jedna o priorix...super, alespon to muzem jeste odlozit 😵

binki
26. únor 2009

když jsem hledala Havrix, nebyl v ordinacích (naštěstí měli v očkovacím centru pro cestovatele), pak docházela hexa (na nás těsně vyšla), dlouho nebyl ani priorix...nevím, jak to je teď, ale klidně být vámi zkusím v případě potřeby volat taky centrum pro cestovatele nebo přímo výrobce (Glaxo...)

karot
27. únor 2009

Tak už nám přišla pozvánka.Asi jsme to včera přivolaly 😀 :
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

j.a.n.u.s.
autor
27. únor 2009

Tak by se to melo rozhodit do vsech koncin CR, ne?

karot
27. únor 2009

Janus,..............kdyžtak já se za týden mudry zeptám,jak to je,když by Vás ještě neobeslali. 😉

j.a.n.u.s.
autor
27. únor 2009

jezis to budes hodna....Karvina 😉

karotky
3. bře 2009

Tak před chvíli říkali na Nově,že jsou Hexavakcíny zajištěné jen na půlroku 😅
Jsem ráda,že tohle období máme už za sebou. 😝

bramburka
3. bře 2009

nam rekla Dr ze nema ani vakcinu na Trivivac...

j.a.n.u.s.
autor
3. bře 2009

Takze karot..co rikala mudra????

karotky
4. bře 2009

Janus,....................jdeme zítra v 10:00.Pak dám vědět,neboj. 😉
Vy pořád Nic?

j.a.n.u.s.
autor
8. bře 2009

Doktorka nevola....nic se nedeje... ☹

susik77
24. bře 2009

Ahojte, tak teraz som sa docitala, ze v CR chyba Trivivac. Ze vraj bude MZ hradit Priorix. To je super, zrovna buduci mesiac ideme na ockovanie, aspon si ho nemusim platit 🙂

johanda
24. bře 2009

susik, poslední dobou jsem slyšela různé zvěsti o nebezpečnosti Trivivacu, stylem "jeden doktor povídal";) (např. že je znečištěn lidským pappilomavirem) Přemýšlela jsem, jestli jde o přípravu půdy pro GlaxoSmith a jejch Priorix. Nevíš o tom něco?

anta
24. bře 2009

Já se přiznám, že mi to poněkud vadí, rodiče, když nedají své dítě očkovat podle zákona, tak jim hrozí trestní stíhání a stát není naprosto schopný ty základní vakcíny zajistit? A kdo si za to jako půjde sednout? Tohle by se tedy rozhodně ve státě dít nemělo, přijde mi to velmi nezodpovědné 😠

susik77
24. bře 2009

johanda: je to mozne, toto sa bezne stava...na sk sa ockuje len priorixom a hradi ho stat

johanda
24. bře 2009

susik, dík, to jsou mi ale praktiky 😝