Chybi ockovaci latka v CR!

j.a.n.u.s.
26. únor 2009

Holky, potrebuju poradit!!!!!

Mala byla v 15 mesicich ockovana na spalnicky, kdy by mela byt dalsi(v poradi druha) vakcinace?

Volala jsem mudre a bylo mi sdeleno, ze ted ockovaci letka v CR neni (!), ze bude tak za pul roku (!) a ze se stejne ve svete ockuje jen jednou, takze se nemusim obavat...no jsem z toho jalova!
Mala ma 22mesicu...jak to teda je???

lukynek
21. dub 2009

Ahoj j.a.n.u.s, ano slyšela jsem, to je paráda!! 🙂 🙂 🙂

j.a.n.u.s.
autor
21. dub 2009

Otazka: Neni uz pozde na ockovani proti klistove encefalitide???

jabber
21. dub 2009

janus - já bych řekla, že jo, to je nejlepší očkovat v zimě 😒

jenjanka
21. dub 2009

ahoj Janus,my jsme byli minuly tyden na klištata očkovat a neni pozdě,očkuje se cely rok,druhou vakcinu dostanete za měsic a ta je už učiinna,takže jak pujdete ted tak přišti měsic už budete chraněni,a je i rychlejší forma když se očkuje v letě a naočkujou to během 14dnu

bady81
22. dub 2009

Ahoj, proti klíšťatům jsem taky chtěla malýho naočkovat (byl mu 1 rok) a nebylo mi to od Dr. doporučeno, je to vhodný až pro děti od 3 let, dříve to hůř snáší. Dočetla jsem se to i z jiných zdrojů. Utěhle malých dětí prý ani takové riziko nehrozí a i kdyby se nakazil, tak má nemoc mírnější průběh než u dospělého. Je to ale jen malé %.

j.a.n.u.s.
autor
22. dub 2009

bady diky....me se taky zda, ze to je zbytecna zatez.... ☹ ....chodime do prirody, takze bych fakt dala , ale az pristi rok..... 😉

petka80
22. dub 2009

Janus, to je fajn s tím Priorixem 😉 Právě jsem chtěla napsat, že u nás už je taky k sehnání, kupovala jsem ho včera kamarádce, tak to vypadá, že momentálně je asi k dostání všude.
My jsme nakonec i tak dali včera Trivivac, no snad to bude o.k.

Nad klíšťatama jsem taky přemýšlela, no tak až případně příští rok. Ještě jsem uvažovala o žloutence. Dávaly jste někdo?
Já jsem ohledně očkování taková rozpolcená. Nejradši bych dala všechno 😀 , abych měla klid na duši, jenže ta zátěž je opravdu velká, tak zatím jsme daly jen ty klasické povinné 😒 Je to ale děsná skoro až psychická masáž kolem toho - Prevenar, meningokok, žloutenka, klíšťata a kdo ví co ještě...... ☹

susik77
22. dub 2009

Ahoj Petka, my sme davali zloutenku-min. rok v listopadu-jak byla ta epidemie-u mm v praci jich bylo vic nemocnych, tak pro jistotu jsme dali zaock. aj malou. Klistata nedavam zatim...

petka80
22. dub 2009

susik, díky. No teď jsme měli ten Trivivac, na 1,5 r. prý je další dávka hexy, tak se pak zeptám a asi bych ji taky někdy potom dala. To je rozhodování toto 😖

jabber
22. dub 2009

petka - my jsme dávali žloutenku loni v červenci, když byl Ádě rok a před týdnem měla druhou dávku. Jinak z nepovinných nic, časem budu uvažovat asi o encefalitidě, ale to tak nejdřív až začne chodit do školky 🙂

jakoubka
1. čer 2009

Dnes jsme měli jít na druhou dávku spalniček,ale doktorka volala ,ať nechodíme,že opět není v celém státě 😕