Chybi ockovaci latka v CR!

j.a.n.u.s.
26. únor 2009

Holky, potrebuju poradit!!!!!

Mala byla v 15 mesicich ockovana na spalnicky, kdy by mela byt dalsi(v poradi druha) vakcinace?

Volala jsem mudre a bylo mi sdeleno, ze ted ockovaci letka v CR neni (!), ze bude tak za pul roku (!) a ze se stejne ve svete ockuje jen jednou, takze se nemusim obavat...no jsem z toho jalova!
Mala ma 22mesicu...jak to teda je???

susik77
24. bře 2009

johanda: ale ja o nicom neviem, to su len mpoje domnienky, ze to kludne moze byt...
nieco ako kauza s flaskami Avent a BPA 😎

johanda
24. bře 2009

susik, jasně 🙂

krista
30. bře 2009

jenjanka • 1d • Dnes v 19:36
Ahoj,chci se zeptat nevite do kdy musi byt naočkovane zarděnky,spalničky a přiušnice?vim že se očkuje od 15měsicu ale naše doktorka nema vakciny a budou možna o velkych prazdninach což malemu už bude 18měsicu.Muže se to očkovat tak pozdě?děkuji

susik77
30. bře 2009

jenjanka: dolna hranica nie je stanovena, neboj 😉 my mame ist na ockov. az tento mesiac-mala bude mat 20 mes.

jenjanka
30. bře 2009

Ahoj,prosim holky do kdy se musi naočkovat zarděnky,přiušnice,spalničky?

llucinka
30. bře 2009

Ahojte holky, my jsme byli na očkování minulý měsíc. Měla jsem zakoupený Priorix, ale bohužel jsem ho musela vrátit do lékárny a malý musel dostat klasickou očkovací látku. Priorix se totiž nesmí podávat dětem, kteří mají alergii na BKM. Naštěstí nám ji vzali v lékárně zpátky, ale třeba tato informace pomůže některým maminkám, které to neví.

S těmi vakcínami je to pravda, sestřička už mi říkala, že minimálně do prázdnin nebude, že si mám zavolat koncem sprna, v září bychom mohli jít na přeočkování. Pokud bude očkovat čím. Protože Priorix zase nemůžeme, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. 😒

jenjanka
30. bře 2009

Je ja si nevšimla že už mi tady susik odpověděla,děkuji

j.a.n.u.s.
autor
31. bře 2009

Ted me tak napadlo, male jsem v patnacti nezaplatila ockovani, mely jsme ho normalne....a kdyz neni, myslite, ze bych mohla koupit Priorix ve 22.mesicich?

danuska24
31. bře 2009

my sme dnes boli na ockovanie - Priorix-Tetra

luckaz.
1. dub 2009

tak nám dneska přišla pozvánka na toto očkování, tak nevím, jestli se situace s očkovací látkou nějak změnila? Každopádně my ho máme odložené a stejně budeme očkovat i proti neštovicím

zuzik.3
2. dub 2009

Tak jsem oběhala asi 6 lékáren než jsem narazila na jediný Priorix 😒 lékárníci se shodli na tom, že objednat nelze, že buď ho ještě někde seženu na skladě nebo budu muset čekat

susik77
2. dub 2009

zuzik-a kedy by mal byt dostat?aj my mame ist tento mesiac na ocko. ja budem len rada ak to odlozime 😵

zuzik.3
2. dub 2009

susik tak to nevim, všude mi říkali jen že mám počkat ale do kdy, to sami nevěděli

susik77
2. dub 2009

a platila si ho? ze vraj by ho teraz mala platit poistovna, ked nie je trivivac...

zuzik.3
2. dub 2009

jj, 580 Kč 😝

petka80
16. dub 2009

Holky, chjo, jak to teda je? To není ani Trivivac ani Priorix????

Včera jsem se ptala v lékárně, jestli mi objednají Priorix a prý že jo, do druhého dne bude. No tak jsem se objednala na očko na příští týden a dneska jsem šla zas do lékárny to teda objednat, no a samozřejmě že mi ho neobjednají, pouze Priorix Tetra, který nechci..... 😒 😠

Tak co teď? Někde shánět Priorix, který už stejně asi nikde neseženu, nebo to očko odložit???

j.a.n.u.s.
autor
16. dub 2009

peti, asi odlozit, my tez furt cekame a to uz mame dva roky! ☹

jabber
16. dub 2009

Tak já teda nevím, my jsme byli na očkování v úterý a mudr se mě ptala, jestli píchnem druhý Priorix anebo druhou Hepatitidu A, že si můžu vybrat, jelikož na řadě je obojí. Tak jsem vybrala žloutenku a na Priorix jdeme za měsíc. Neříkala ani slovo o tom, že by s ním byl nějaký problém. To jsem teda z toho jelen 😕 😅

petka80
16. dub 2009

janus, fakt? No tak já tam brnknu a domluvím se teda, předpokládám, že nebudu jediná...... 😖 To mě teda štve toto....... No ale jak psala johanda na minulé straně, nebezpečí z prodlení nehrozí, tak snad ne....... 😉

petka80
16. dub 2009

jabber, taky jsem nějaká zmatená z tohoto 😕

No ale u nás dobrá zpráva, volala jsem dr. a prý neva, když nebudu mít Priorix, mají v ledničce Trivivac. Nechápu, ale budu tomu věřit.... Asi nějaká železná zásoba 😀 Takže jdeme do toho, stejně jsem váhala, co dám, takže aspoň to mám rozhodnuté.... 😅

j.a.n.u.s.
autor
16. dub 2009

U nas na karvinsku maji jen pro ockovani miminek a ockovani v 15ti mesicich...dale se musi cekat (mozna koncem leta)...prodleva nevadi, ale jestli bude delsi, musi se preockovat-dalsi "zbytecna" zatez!!!
Nejvic me stve, ze se delaji statistiky na kdejakou picicandu, na to kdo jake ma auto a kdo kde ma bazen, ale aby si spocitali deti a kvantitu ockovacich latek....?! 😕

petka80
16. dub 2009

janus, aha, tak to jo, my máme to v 15ti měsících, tak asi proto......
Taky mě štve toto ☹ A do kdy byste museli stihnout tu 2. várku?

janinac
16. dub 2009

Holky my jsme měli jít na přeočkování v březnu a tak jsem volala doktorce kdy máme přijít a ona řekla,že nejsou očkovací látky, ale že přeočkování musí být nejpozději do roka...ale prý ty látky mají až dva roky na přeočkování, ale nechávají maximum rok...a protože vakcíny nejsou tak jsem si chtěla zaplatit tu Priorix a doktorka mi řekla, abych s tím počkala, protože ty se platí a pokud nebudou mít do začátku dubna volný očkovací látky,tak musí dát ty placený zadarmo...včera jsem zrovna byla u doktorky a tak řikala, že pořád látky ještě nejsou, ale že už uhánějí OHES, aby jim vydali ty placený...tak jsem zvědavá jak to dopadne.

j.a.n.u.s.
autor
16. dub 2009

janinac-dobra info-diky!

susik77
16. dub 2009

dobra sprava 🙂 my sme nechali 1.davku az na september-ked porodim, aby som sa v tehu od malej nenakazila. tak mozno nam este k tomu daju ten priorix zadara 😵

jabber
16. dub 2009

janinac - a vy tu první dávku máte Trivivac? A to jde dát na přeočkování Priorix? Já myslela, že to musí být stejná vakcína, ne? 😕

luckahr
16. dub 2009

holky a možná blbej dotaz, ale když se očkuje od 15 měsíců, tak je to od začátku 15.měsíce, tj. když bude malýmu 14. a 1 den? Díky
A Susik, jak aby ses od malý nenakazila, tomu nerozumim 😅 😅

petka80
17. dub 2009

Lucka, nás dr. objednala až když mu bylo těch 15 m., tedy 15 a 1 den 😉 Ale to je jen ta úplně nejspodnější hranice, takže později nevadí......
No asi by se mohla nakazit, protože když se dítě naočkuje, tak vlastně dostane do těla tu nemoc a tím si vytváří protilátky. No a v těhu raději neriskovat. To je můj laický výklad 😀

susik77
17. dub 2009

lucka: je tam aj iste riziko, ze po ockovani moze jednu z tych chorob dostat ☹ kamaratka sa prave pytala dr. v Motole v ockovacom centre a ze vraj povedala, ze lepsie to bude odlozit az ked porodim...

j.a.n.u.s.
autor
21. dub 2009

Takze hlasim ze na Karvinsko prisla vakcina....dnes jsme po ockovani.... 🤐