Chystáte se dítě očkovat proti pneumokokovi?

ivulla
21. dub 2009

Ahojte, chystáme se malucha očkovat proti pneumokokovi... a MUDr. nám dnes doporučil novou vakcínu - synflorix. Je to prý lepší, než prevener. Obsahuje to očkování proti tomutéž a ještě něco navíc... Máte někdo zkušenost? Není to ještě nějaký "v záběhu", ať nedělám z prcka "pokusnýho králíka" 😕 😅 Je to na trhu prý od minulýho týdne, tak nevím no... 😝

shaula
7. kvě 2010

Jesterko, ta tvoje doktorka je teda neskutečná!!! Naočkovat dítě bez vědomí rodičů?! Co na tom, že je vakcína zdarma? Povinná není, tak neměla právo očkovat bez domluvy s rodičem... Asi bych si s ní o tom pěkně promluvila a upozornila ji, že jestli ještě jednou udělá něco bez mého vědomí, tak měním lékaře... To je fakt síla, jsem v šoku 😕

jesterka01
7. kvě 2010

No taky se na to chystám si s ní promluvit..teď když už nám naočkovala první vakcínu, tak jí to nechám naočkovat celé, stejně bych jí tedy asi naočkovat nechala, ale přeci jen bych o tom ráda rozhodovala sama..no zřejmě z toho má nějaké bodíky u pojišťovny nebo tak něco a využila toho že jsem byla vyjukaná nezkušená mamina...

pucik
17. zář 2010

Ahojky, obnovuji diskusi, holky kdo se rozhodl pro očkování proto penumokoku, vybrali jste synfloix nebo prevenar 13?Naš mudra říkala, že Synflorix je jen proti 10 kmenům a je lepší na zánět středního ucha a Prevenar je proti 13 a je lepší na zápal plic, tak se rozhodujem 🙂 😉

janicka006
17. zář 2010

@pucik My jsme na doporučení mudry..řekla nám,že je to dle jejího názoru momentálně to nej na trhu..dali Prevenar 13,právě před týdnem jsme byli na poslední pídalce.za každou jsme doplatili 360 Kč.

pucik
17. zář 2010

@janicka006 měli jste nějaký reakce a měli jste to spolu s Hexou?Jinak díky za odpově´d a a´t rostete 🙂 😉

pampalini
17. zář 2010

Ahoj,
my jsme měli hexu a Synflorix zároveň na 3x a reakci jsme měli jen poprvé a to takovou, že byl malej večer takovej plačtivější, jinak uplně bez problémů.

janicka006
17. zář 2010

@pucik musím zaťukat..ťuk,ťuk,ťuk..ale všechny tři se obešly bez teplot nebo nějakého nočního buzení,plakala jen v ordinaci a jen dokud byla u sestry,když jsem si jí mohla vzít já,tak bylo po pláči.

vanesska2010
29. pro 2010

Ahojky všem...jednoho krásného dne🙂 jsem šla s malou dcerkou Vanesskou na preventivní prohlídku. Jsou nám teď 4 měsíce. Doktorka nám rovnou nabídla tohle očkování. Tak jsem s tím souhlasila...Malá si trošku poplakala a když jsme odešli tak v klidu usla..byla jsem s ní ještě 2 hodinky venku, takže pořád hajala..Pak jsme přišli domů, a najednou začla strašně křečovitě plakat, myslela jsem, že jí to pobolívá a že se to třeba uklidní za den..jenže ono se to pořád stupňovalo, až do té míry že nám začla omdlívat, měla záchvaty, křeče a brečela od 3 do 9 hodin večer, takže pro nás přijela sanitka a museli jsme zůstat v nemocnici asi týden..Takže já si myslím,že zas tak úžasné to očkování není, tohle očkování bych zakázala..po tom co jsem zažila ....

kikastika
29. pro 2010

@vanesska2010 , ty brďo, chůďátko malinkatý... holky nutno dodat, očkování proti pneumokokům je dobrovolné, tzn. že pokud nechcete, nikdo vás nemůže do očkování nutit. s Naší MUDr. jsem o tom promluvila a ona mi očkování doporučila, když jsem se pak snažila malou utěšit, tak jsem toho začala strašně litovat... ☹ a to za sebou máme teprve první dávku... a to nás teď po Novém roce čeká Hexa a ještě kontrolní odběry na krev /malá je po dlouhé novorozenecké žloutence chudokrevná/ ☹ už teď se toho děším ☹ musím si furt říkat, že to přece dělám pro její dobro a že by mohla mít nějaké vedlejší účinky si vůbec nepřipouštím ☹ je to těžký rozhodnutí, hrozně těžký rozhodnutí, nechat očkovat nebo nenechat očkovat... ať už se rozhodnete jakkoliv... tak ať jsou dětičky jen a jen zdravé.. hezký den 🙂

makinecka
29. pro 2010

my nechali naočkovat Prevenar 13,bylo to zároveň s hexou - poprvé kromě strašnéh pláče při očku byl takový nevrlý a měl asi 2h zvýšenou teplotu,podruhé zase řev při očku a doma kolem večera strašnej záchvat pláče co sem ještě nezažila asi hodinu a červenou oteklou nožku od hexy,dali sme malému Nurofen a přestal plakat,ale celou noc sme ho měli radši na monitoru,no a druhej den měl celej den zvýšenou teplotu.
za 14 dní jdeme potřetí a už se bojím teď 😖

vanesska2010
29. pro 2010

kikastika: my jdeme zase na další teď v lednu, ale tentokrát už do Motola, tam je nějaký specializovaný centrum na očkování s problémy, něco takového..tak uvidíme...ale máme všechny odběry..a všechno ostatní za sebou, tak by už měli vědět, co a jak..no právě nám dali taky dohromady obě...a jí to nějak prostě nesedlo..achjo holky..je to těžký co...

neu.sona
14. led 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, ty co měli třetí dávku, měli ste na tu poslední nějakou velikou reakci?? Náš malej skoro nikdy žádný reakce na očkování neměl, ale teď ta poslední dávka ho úplně odrovanala ☹ . Očkovala ho ve středu ráno a ještě dnes má teploty 38,5-39. Noc byla katastrofa. Je teda fakt, že mu krom toho ještě přetahovala pindíka a docela dost hnusně. Jsem na ní naštvaná, protože ho prohlížela a než jsem byla cokoliv schopná říct, tak mu ho přetáhla a to asi jen od 2-3 mm a má to úplně do krve 😠 . Takže mažu framykoinem, dostává paralen a ibalgin na snížení horečky a doufám, že už bude líp. Nebo budeme večer frčet na pohotovost.

miska73
14. led 2011

@neu.sona chudáček malej ☹ a byl v době očkování úplně zdráv? Přece jen už je to docela doba od toho očkování.. Zavolej mudře...to bude asi nejlepší. Já osobní zkušenost s tímto očkováním nemám. Dávám pouze ta povinná..

neu.sona
14. led 2011

@miska73 no já jí právě volala a říkala, že by dnes teplotu mít mohl ještě, ale večer a zítra už rozhodně ne. pochybuju ale, že mu do večera přejde... hlavně včera večer dostal ibalgin na snížení teploty a za dvě hodiny přišel a hořel... jinak při očkování mu nic nebylo :(, aspoň né viditelně a kontrolovala ho, takže snad to bylo ok. Nikdy žádnou reakci zatím neměl, ani ne na priorix, tak jsem z toho špatná. manžel dnes v práci a okolo moc nikdo, tak bych musela asi zavolat sanitku. nic jiného by mi nezbývalo :(.

miska73
14. led 2011

@neu.sona bohužel si taky myslím, že to jen tak rychle neklesne... a ten pindík, měl by asi problém s čůráním, kdyby to bylo tím... my to tak měli se starším synem, ale teploty od toho neměl.. Zkus mu mrknout do krčku, třeba má problém někde jinde ☹ , v každém případě držím palce, ať je mu brzy dobře..