Chystáte se dítě očkovat proti pneumokokovi?

ivulla
21. dub 2009

Ahojte, chystáme se malucha očkovat proti pneumokokovi... a MUDr. nám dnes doporučil novou vakcínu - synflorix. Je to prý lepší, než prevener. Obsahuje to očkování proti tomutéž a ještě něco navíc... Máte někdo zkušenost? Není to ještě nějaký "v záběhu", ať nedělám z prcka "pokusnýho králíka" 😕 😅 Je to na trhu prý od minulýho týdne, tak nevím no... 😝

leonik
21. dub 2009

ahoj, nám tuto vakcínu Dr. taky doporučila. Je prý lepší než prevenar, ten byl proti sedmi typům pneumokoka, ten Synflorix je proti deseti typům. Zkušenost zatím nemám, ale rozhodli jsme se pro tuto vakcínu a za měsíc jdeme na první očkování 😉

jirule33
21. dub 2009

holky a kolik asi stojí a kolik je dávek?

leonik
21. dub 2009

jedna dávka stojí 1650 kč, je asi o 200,-levnější než prevenar. Myslím že my budeme mít tři dávky a po druhém roce věku přeočkování 🙂

julie123
21. dub 2009

Ahoj, taky se rozhodujem mezi temito dvema firmami... Prevenar stoji davka myslim 1870 a Synflorix 1600kc, dnes nam to rekla Dr. 🙂

ivulla
autor
21. dub 2009

je to podobný, jak prevenar - tři dávky (pokud začínáš ve 3-6 měsících) a zatím je to dokonce levnější než prevenar... prý cca 1500,-. Máme přijít na očkování za 14 dní. Budem dávat zároveň s hexou... 😕

julie123
21. dub 2009

Ahoj, taky se rozhodujem mezi temato dvema firmami... Prevenar stoji davka myslim 1870 a Synflorix 1600kc, dnes nam to rekla Dr. 🙂

ivulla
autor
21. dub 2009

jo, tak asi je to víc, než 1500 🙂

ivulla
autor
21. dub 2009

Tabulka s kalendářem očkování je součástí tohoto článku: 😉

http://www.ordinace.cz/clanek/nova-detska-vakci...

leonik
21. dub 2009

ivulla: nám taky Dr.říkala že to můžeme dát zároveň s Hexou. Ale bojím se že je toho moc naráz pro takové malé tělíčko. My budeme dávat asi za 14 dní po Hexe 🙂

shaula
21. dub 2009

Leonik: to je rozumné.

verena
21. dub 2009

Ahojda, a nevíte, jak dlouho potom to očkování účinkuje? Na celý život to asi není? Bohužel u těhle komerčních očkování se o tomhle moc nemluví... zvažuju, zda do těch nepovinných jít a d kterých, zatím má jen tu hexu

mate
21. dub 2009

julie, prevenar a synflorix vyraba rovnaka farmaceuticka spolocnost GlaxoSmithKline.

tu je viac o vakcine
"Už v najbližších mesiacoch sa na európsky trh dostane nová detská pneumokoková vakcína. Príslušná komisia Európskej liekovej agentúry (EMEA) odporučila pre európske krajiny vrátane Slovenska schváliť vakcínu spoločnosti GlaxoSmithKline. Táto vakcína účinkuje nielen proti pneumokokovým infekciám, ktoré spôsobuje baktéria Streptococcus pneumoniae, ale navyše aj proti bežným zápalom stredného ucha. Odborníci odhadujú, že infekcie spôsobené touto baktériou zabijú každý rok až milión detí mladších ako päť rokov.

K najznámejším ochoreniam, ktoré pneumokok spôsobuje, patria meningitída (zápal mozgových blán) , pneumónia (zápal pľúc), pleurálny empyém (vznik hnisu/tekutiny v priestore okolo pľúc) a krvná infekcia.

Nová pneumokoková vakcína obsahuje sérotypy, ktoré sú zodpovedné až za 90 % pneumokokových infekcií u detí v Európe.

Pozitívne stanovisko, ktoré v týchto dňoch vydala príslušná komisia Európskej liekovej agentúry, vychádza z klinických štúdií, ktoré prebiehali viac ako 10 rokov v rôznych európskych krajinách, ako aj v Latinskej Amerike. Súčasťou veľkej štúdie, ktorá vyhodnocovala účinnosť pneumokokovej vakcíny spoločnosti GSK v prevencii zápalu stredného ucha, boli aj výsledky z prieskumu na území Česka a Slovenska. Výsledky tejto štúdie preukázali, že po zaočkovaní novou pneumokokovou vakcínou významne klesol výskyt zápalu stredného ucha až o 34%.

Pneumokoková vakcína spoločnosti GSK

Nový typ vakcíny spoločnosti GSK je 10-valentná pneumokoková konjugovaná vakcína. Skladá sa z polysacharidov odvodených z 10 rôznych pneumokokových sérotypov. Z nich osem je napojených na nový proteínový nosič ‘D’ odvodený z druhého najväčšieho patogénu pre zápal stredného ucha u detí – non-typeable Haemophilus influenzae (NTHi). Tento nový proteínový nosič má za úlohu minimalizovať možnosť imunitnej interferencie, ak sa podáva spolu s inými vakcínami. Rozsiahly klinický program vývoja vakcín spoločnosti GSK zahŕňa skúšania nielen v Európe, ale aj v Afrike, Ázii a Latinskej Amerike. Protilátkové reakcie pri súčasne podávaných vakcínach sú podobné, ako pri podávaní vakcíny samotnej, čo dokazuje, že vakcína neinterferuje s ostatnými pediatrickými vakcínami podávanými súčasne. "

a tu tiez, ale nic pozitivne http://www.corpwatch.org/article.php?id=15208

shaula
22. dub 2009

Verena: na celý život to asi nebude. Mně doktorka říkala, že jde maximálně o to, překlenout to "krizové" období do 5 let. Děti starší 5 let se proti pneumokokovi už ani neočkují, není to potřeba, už mají dost vlastních protilátek.

leryl
22. dub 2009

mate:můžeš nám to shrnout,co je na těch anglických stránkách?

petulka
23. dub 2009

Ahojky, my budeme také dávat tuto vakcínu příští týden. Stala nás-1644kč. Určitě jsem o tom nepřemýšlela ani minutu, je to sice hodně peněz ale vím, že to malou ochrání. 🙂

tonica
23. dub 2009

Ivul - taky jdeme do Synflorixu. Platila jsem ted v lekarne 1499,- za vakcinu. Stejne jako Leonik davame radsi zvlast a nekombinujeme s Hexou. Na prvni davku jdeme ted v UT 28.4. Jeste pry existuje vakcina Pneumo 23, ktera ma chranit pred vice typy pneumokoku, ale dava se nejak az po roce. Nicmene do roka jsou deti nejohrozenejsi.

ygreen
23. dub 2009

Syn je očkovaný Prevenarem, 1. měl s 2. hexou, konzultovala jsem to a je to prý šetrnější, reakce po očkování se údajně nesčítají, naopak si to dítě odbyde najednou - našla jsem to i na stránkách www.porodnice.cz. ALe pozor, 2. hexa mívá největší reakci ať s prevenarem nebo bez. MAlej měl 36 hodin teplotu a byl protivnej. Ale 3. hexa, 2. a 3. prevenar už bez reakce 😉

shaula
23. dub 2009

Petulka, nechci ti brát iluze, určitě tam ochrana bude, ale zrovna dneska mi říkala doktorka, že zemřela i naočkovaná holčička, měla smůlu, že chytla zrovna jeden z těch neočkovaných kmenů... Já furt váhám 😖

garfie
23. dub 2009

Syn od mojí kamarádky chytl pneumokoka 14 dní po očkování-vakcína prý ještě nezabírala. Ale odbyl si to docela v pohodě, nemá žádné následky.
Shaula: taky pořád váhám, ale do roku do toho určitě nejdu.

shaula
23. dub 2009

Jj, my pokud do toho půjdeme, tak taky až po roce. Ale zatím se kloníme s manžou spíš k neočkování. Přesněji řečeno manžel by spíš neočkoval, já váhám 🙂

leonik
23. dub 2009

shaula to je teda hrozné o té holčičce ☹Nám zas Dr.říkala že jedna holčička to chytla v 11měsících a bohužel je hluchá ☹ My jsme se ani nerozhodovali o tom že to nenaočkujeme. Kdyby malej pak něco chytl, vyčítala bych si že jsme do toho nešli. Horší potom je, když to dítě zrovna chytne ten typ, proti kterému není očkování 😖 První dceru jsme nechali naočkovat až ve dvou letech.

garfie
23. dub 2009

leonik: a proč chcete tu mladší naočkovat už teď? Kvůli tomu, že starší chodí do školky mezi děti?

leonik
23. dub 2009

garfie: dcera zatím do školky nechodí, ale brzo půjde. Prý jsou pneumokokem ohroženy nejvíc ty nejmenší děti, tak proto jsme se rozhodli očkovat malého už teď.

luca76
24. dub 2009

když jsem se doslechla, že existuje tady ta vakcína od dubna, docela jsem byla v šoku...my šli na první prenevar na konci března a to přece už doktorka musela vědět, že se chystá něco novýho....tak nechápu, proč nám nabídla prevenar...asi je měla nakoupený dopředu a potřebovala to udat, jinak fakt nevím.... takže ted už budeme asi muset dojet ten prevenar.. snad i těch 7 sérotypů stačí

garfie
24. dub 2009

Luca: to je možný, mě dal doktor jen předpis, že si mám vakcínu sama koupit v lékárně. Dal mi ho dokonce bez datumu-že si to mám rozžvejknout a můžu ho vzít kdykoli....a pořád váhám....🙂

shaula
24. dub 2009

Luca - a od podzimu má prý být zase další vakcína se 13 sérotypy, tak to si nevybereš.

lenic
25. dub 2009

Ahoj, máme jít za asi 14 dní na očkování - na první hexavakcínu,malé budou 3 měsíce, a uvažuju i o synflorixu, Dr nám ho doporučila. Kolik dávek se toho dává? A nevíte někdo, jestli na to přispívá pojišťovna (vzp)?

leonik
25. dub 2009

lenic:my jdeme ve čtyřech měsících na synflorix. Jsou 3 dávky očkování, po druhém roce přeočkování. Dr.nám říkala že je to stejné jako u Prevenaru 😉 S pojišťovnou neporadím, máme čnzp.

shaula
25. dub 2009

Leonik, přečti si celou diskuzi. Výše je odkaz od Ivulle s očkovacím schématem. A s tím příspěvkem si nejsem jistá, ale myslím, že by se to dalo schovat pod tohle: http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Pripr.... Když tak si můžeš napsat dotaz na info@vzp.cz, odpovídají fakt rychle🙂 To je asi jediné, co na VZP hodnotím pozitivně ☹ Což je dost málo, takže asi změním pojišťovnu.

janadean
25. dub 2009

Ahojte maminky,
take bych potrabovala poradit s oclkovanim pro moje miminko. Ja bydlim v Londyne a nase prvni ockovani bude 1 kvetna. My tady to ockovani mame asi jine a nebo si nejsem jista. Ve dvou mesicich (ta je ta prvni) bude muj malej ockovan proti a tady se pise:
Diphteria, tetanus, pertussis (whooping cough) polio and Haemophilus influenzae tybe b (Hb) Pneumoccoccal infection.
A muj problem je v tom ze 22 kvetna prijedu s malym do Cech az do zari a muj by mel byt znovu ockovan ve trech mesicich proti:
Diphteria, tetanus, pertussis, polio and Haemophilus influenzae tybe b (Hb) Meningitis C (meningococcal group C)
a ve 4 mesici proti zas tem samim Diphteria, tetanus, pertussis, polio and Haemophilus influenzae tybe b (Hb) Meningitis C a Pneumococcal infection.
Ja nerozumim tem ockovani v Cechach. Nevim jestli doktorka bude rozumet proti cemu byl ockovan ve druhem mesici a jestli se v cechach dava ockovani kazdy mesic. Nevim si rady mohl by mi nekdo poradit?