Chystáte se dítě očkovat proti pneumokokovi?

ivulla
21. dub 2009

Ahojte, chystáme se malucha očkovat proti pneumokokovi... a MUDr. nám dnes doporučil novou vakcínu - synflorix. Je to prý lepší, než prevener. Obsahuje to očkování proti tomutéž a ještě něco navíc... Máte někdo zkušenost? Není to ještě nějaký "v záběhu", ať nedělám z prcka "pokusnýho králíka" 😕 😅 Je to na trhu prý od minulýho týdne, tak nevím no... 😝

leonik
21. črc 2009

holky, díky za odpovědi 🙂 Zavolám té jiné dr.a zeptám se, jak to může být 🙂

petrakralikova
10. srp 2009

Ahoj maminečky a můžu se zeptat do koloka let se synflorix očkuje synkovi byli v dubnu dva roky není na ten synflorix už pozdě děkuji Petra

vojtisek2007
10. srp 2009

peto - není pozdě, vojtovi byli dva v únoru, taky jsme ho chtěli nechat naočkovat, protože jako miminko to neměl, mudra řekla že klidně, ale že si máme počkat, že po novém roce půjde na trh nový prevenar, který toho zase bude mít ještě víc než teď ten synflorix, ale když budete chtít,určo vás naočkujou 😉

petrakralikova
10. srp 2009

No ono jde o to že malému tento rok už po 4 pichali uši naposledy teď před třemi týdny a teď to vypadá že zase asi půjdeme začíná být opět nemocný a tak ho chci naočkovat snad se to zlepší a nebudou ty záněty tak často a právě že starší syn minulý rok pneumokoka prodělal ale měl už přes 5 let tak mě ho už nenaočkovali no hned ráno volám doktorce a řeknu jí o té vakcíně děkuji mockrát

sweetpreacher
13. srp 2009

Ahoj,
tak Klárinka byla na očkování včera a také jsem se rozhodla pro Synflorix, za prvé je proti více typům pneumokok.infekce než Prevenar, za druhé je údajně lépe snášen....samá plus a ještě je o 300,- levnější.
Klárka má normálně po každém očkování (je jí 6měs., takže x Hexa) reakci, vysokou teplotu a minimálně dva dny mrzutost...po tomto očkování byla naprosto v pohodě, žádná teplota, nebyla ani ospalá...naopak mi přišlo, že byla veselejší, což je asi blbost 🙂
Za sebe a Klárku můžu jen doporučit.
Jinak nás čeká další dávka za měsíc a třetí v roce až dvou.

peroli
13. srp 2009

Ahojky, tak mi už máme za sebou ty 3 dávky a za půl/třičtvrtě roku nás čeká ta poslední 4.dávka... (přeočkování bývá ve 12-15 měsících) vakcínu mi objednávala doktorka a stála jen 1500,-... slyšela jsem už i názory, že vakcínu dát radši co nejpozději, protože pro to dětský tělíčko je to celkem (teď mi promiňte ten výraz) svinsto a moc velkej nápor, ale když si člověk veme CO ta nemoc dovede s tím maličkým človíčkem udělat tak myslím, že je to furt lepší než... (ani nechci domýšlet ☹ )

shaula
13. srp 2009

peroli - no jo, ale zase když si vezmeš pravděpodobnost onemocnění zrovna tím závažným typem, tak podle mě případné nevýhody očkování převažují nad případnými přínosy... Očkování proti pneumokokům považuju především za velký byznys a loby farmaceutických firem... 😝

sayast
13. srp 2009

tak my jdeme za 2 mesice na prvni ockovani synflorixem a rozhodla jsem se pro nej proto, ze chrani (nebo aspon zmirnuje) zanet stredniho ucha. ja na to jaka mala strasne trpela a mam tolikrat pichane usi, ze spatne slysim 😔 . Svou dceru toho chci co nejvic uchranit.

ledik
13. srp 2009

Holky, nevíte kdy přesně se má začít prodávat nová vakcína (jak psaly shaula a pikusa) proti 13 typům a jak se jmenuje? Máme jít na první dávku Synflorixu za měsíc, ale jestli by se to začalo prodávat v brzké době, tak bych asi počkala...

sayast
13. srp 2009

ledik,slysela jsem ze nekdy na podzim,ale konkretni datum,mesic nevim 😒
ale vim ze jde kdyz ted das pichnout normalni prevenar,tak pak ti daji ten novejsi 😉

peroli
13. srp 2009

shaula
to možná jo, ale já to nechala i hlavně kvůli tomu, že mám už skoro 12letou dceru, která je ve společnosti jiných víc než často (vlastně je tam pořád - letos byla třeba na 3 táborech protože s takovým prckem se mi ještě cestovat nechce a zase jsem nechtěla aby byla celý prázdky jen a jen doma) ) a pravděpodobnost, že by sem mohla něco dovléct je mnohem mnohem větší než u jiných dětiček a taky ještě proto, že já na záněty stř.ucha jako malá celkem dost trpěla... ty to máš v pohodě protože máš ještě kluky maličký 😉 za Lindy se o téhle nemoci třeba ještě vůbec nevědělo 😕 🤐
😉

ledik
13. srp 2009

tak tady jsem našla info o té nové vakcíně http://www.pin-prevence.cz/tz.php?fID=118
ale stejně nejsem o moc moudřejší, jak jsem pochopila, teprve se čeká jestli vůbec tu vakcínu u nás registrují, takže kdo ví, kdy bude k mání.

vojtisek2007
13. srp 2009

tak dle naší mudry je PCV13 (tak se jmenuje ta vakcína) je již registrovaná, možnost očkování s ní bude od prosince nebo ledna....takže mi si počkáme 😉

mili84
16. srp 2009

ahoj holky, taky se rozhodujeme mezi prevenarem a synflorixem..ale pokud to dáme společně s hexou ve 3měsících, což u nás bude listopad tak se asi vyplatí počkat na tu novou ne? zeptám se v pondělí dr. Jinak jsem to již s rodinným známým konzultovala, co je doktor - tak radil určitě synflorix.

peta.cz
16. srp 2009

Já mám tedy už staršího syna, v listopadu mu budou 3, má astma a alergii a nastupuje do školky(naštěstí je to speciálka pro alergické děti), tak nám alergoložka doporučila očkovat na pneumokoky. Asi půjdeme do Prevenaru, Synflorix je jak jsem se dočetla na netu spíš pro děti do 2 let. Docela by mě zajímala i ta nová vakcína, ale asi to bude až bůhvíkdy, tak bych to chtěla naočkovat před nástupem do školky..

valterova.klara
7. zář 2009

ahojky,mame 10.měsíční holčičku kterou jsme nechali očkovat prevenarem v našem okolí jse oběvil meningokok a v ten den kdy jsme se to dozvěděli jsem byla strašně moc rada že jsme to nezanedbali a nechali jí vakcínu naočkovat.Vubec toho nelitujem i když je to nesmírně drahy ale zdraví naší dcery je to nejduležitější!!!Asi jako každej chce mít zdrave děti.Kdyby něco takoveho chytla tak jsi to budem vičítat cely život že jsme vahaly.A to nechcem!!

shaula
8. zář 2009

valterova.klara - nechci ti brát iluze, ale Prevenar je proti pneumokokům, ne proti meningokokům. Takže jestli nešlo o omyl a opravdu se u Vás objevil meningokok, tak Prevenar malou neochrání...

zuzik28
9. zář 2009

ahoj holky, musím se podělit o svou zkušenost se Synflorixem. Malýmu jsou 3 měsíce a včera jsme byli na prvním očkování (hexa plus Synflorix). U nás nebyla reakce skoro žádná. Byl sice od odpoledne do večera hrozně protivnej a ubrečenej, ale neměl ani 37 teplotu. Spinkal krásně až do tří (taky nebyla teplota). A ráno taky bez teplotky. Takže parádička, určitě můžu jen doporučit. Prý je šetrnější než Prevenar. Ale nemůžu asi říct jestli to bylo Synflorixem, možná by nereagoval ani na Prevenar. Každý dítě je prostě jiný.
Ale prostě my máme zkušenost dobrou.

pikusa
9. zář 2009

Tak my máme za sebou 2 Synflorixy a ani jednou reakce....neočkujeme zároveň s hexou,ale zvlášt.Po 14ti dnech vždy.
A na hexu taky reakce žádné 🙂

zouaoui
18. říj 2009

Ahoj děvčata,synovi je jedenáct měsíců a čekáme na novou vakcínu PCV 13,psala jsem i do firmy Wyeth,která je výrobcem,jedná se o vakcínu na stejném základě jako Prevenar i s podobnými možnými reakcemi na očkování,bude tedy možné děti naočkované Prevenarem přeočkovat,první země,kde úspěšně proběhla registrace a vakcínou se očkuje je Chille-od letošního července,registrace pro ČR proběhne údajně listopad-prosinec a ihned poté by vakcína měla být dostupná....O ceně a počtu potřebných píchancůmi není nic známo...Mějte se-pěkný den! 😉

alucca
20. říj 2009

ahojky, my byli na prvním očko Synflorixem také ve 3. měsíci a malý reagoval horečkou 38,4 ale jinak nic..dali jsme sirupek na horečku a byl v pohodě. Doktorka nám řekla že první reakce je nejhorší druhá a třetí už v pohodě. Taky jsme se rozhodli pro ty tři (nebo čtyři - teď nevím) dávky, prostě to co mají mít ta úplná miminka..myslím že po roce života se očkují už jen dvě ale ty malé mají tři nebo čtyři, že prý nejohroženější je skupina O-2 roky. ale hlavně ten první rok...když jsem se dr. ptala na její názor řekla, že doktoři se snaží prosadit tohle očko jako povinné jako třeba na tbc a že je hezký ušetřit ale aby jsme si to jednou nevyčítali a neřekli si ..no tak jsme ušetřili.. ☹

reni7
21. říj 2009

ahoj-tak my byly na očkování Synflorixu+Hexy zároveň ve 3 měsících a reakce nebyla vůbec žádná,jen šílenej brek 😅 ale to se dalo čekat,takže my máme zkušenost dobrou,snad takhle budem snášet i ostatní očkování 😵
Jo a přehlásily jsme se skrz tohle z VZP do metalky a ta mi to očkování celý proplatí,stálo mě to 4300kč,ale nejsem si jistá jestli sou to 3 nebo 4 dávky 😕

leea
23. únor 2010

Hodně užitečné informace ohledně očkování naleznete na: http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/penu....

neu.sona
21. bře 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli nevíte, jak je to teď s proplácením od Metalky? Kolik na to platí a kolik stojí?
Děkuij za odpovědi 🙂.

neu.sona
21. bře 2010

Nikdo nemá zkušenost??

roofie
21. bře 2010

Pokud je mimi narozené po 1. srpnu 09 má to zdarma at je u jakékoli pojištovny....
Jak je to u starších, to nevím

dvojka
4. kvě 2010

holky,když je ted i synflorix hrazený pojištovnou,myslíte že když nás ve dvou letech čeká ještě jedno poslední očkování budeme ho mít zadarmo?

dvojka
4. kvě 2010

roofie píše jen o dětech narozených po 1.9-no to my nejsme,tak jestli nemá někdo i jiné info

roofie
4. kvě 2010

To je podle nové vyhlášky nebo zákona, děti po prvním srpnu to mají zdarma, ale musí se to nějak stihnout do sedmi měsíců nebo tak nějak. Jinak mi říkala jedna známá, že je to nějak levnější - ale to si nejsem jistá. Informace by vám měla podat vaše pojištovna - respektive vašeho dítěte, já jsem si do vzp také psala. Sice jim trvalo dlouho, než odpověděli, ale odepsali. Tak to zkuste na pojištovnách, nebo na stránkách synflorixu a prevenaru by mohlo být nějaké info

jesterka01
7. kvě 2010

ahoj, tak já jsem ani neměla čas přemýšlet, zda malou nechám naočkovat, jelikož teď synflorix hradí pojišťovna, dr. se mě ani neptala zda chci nebo nechci dát malou naočkovat. Původně jsme šly jen do poradny ve třech měsících a mudra se rozhodla že malou hned naočkuje. Což mě trošku zaskočilo a když jsem viděla jak malá ryčí tak jsem se ani nestačila zeptat co kromě hexa jí ještě píchá, až když jsem se doma podívala do očkovacího průkazu, zjistila jsem že je to synflorix..naštěstí je malá naprosto bez reakcí, naopak mi přijde že je ještě živější než dříve. Ale docela mi vadí, že se mne ani nezeptala zda o vakcínu mám zájem nebo ne a prostě jí to píchla....bylo mi malé moc líto, dostat dvě žihadla za sebou .... ☹ ☹