Chystáte se dítě očkovat proti pneumokokovi?

ivulla
21. dub 2009

Ahojte, chystáme se malucha očkovat proti pneumokokovi... a MUDr. nám dnes doporučil novou vakcínu - synflorix. Je to prý lepší, než prevener. Obsahuje to očkování proti tomutéž a ještě něco navíc... Máte někdo zkušenost? Není to ještě nějaký "v záběhu", ať nedělám z prcka "pokusnýho králíka" 😕 😅 Je to na trhu prý od minulýho týdne, tak nevím no... 😝

karkul
25. dub 2009

Ahoj Jano, jedine co me napada, je domoluvit se s lekarem v Anglii, aby Ti vakciny dal s sebou, a tady je miminku naockovali.
Urcite je lepe pokracovat v jednom ockovacim rezimu. Kamaradka si takhle vezla ceske vakciny do USA.
Tu meningitidu C Ti zavidim, v Cechach se jeste ockovat neda, vakcina u nas na trhu jeste neni.

Doktor Ti urcite poradi.

janadean
26. dub 2009

Ahoj Karkul,
Zdravotni sestricky se urcite zeptam ale mytslim si ze ona mi je neda. Ja sama jsem se ted v zari vyucila jako zdr.sestra a vim ze leky nikomu jen tak dat nesmim. Jestli s tim nebude souhlasit tak ja to ockovani necham na Cechy aby teda mel jen jeden ockovaci rezim. nevite nekdo webovou stranku kde bych si mohla zjistit ruzne druhy ockovani v CR a proti cemu jsou ty deti chraneni?

shaula
26. dub 2009

Karkul, proti meningokokovi se u nás očkuje (dobrovolně placená vakcína), nejsem si jistá typem (strašně se mi to plete), ale myslím, že proti C, nebo se pletu? Proti kterému typu se tedy u nás dá očkovat?

draga
26. dub 2009

karkul:

Očkování

Před propuštěním z porodnice – TBC

3. měsíc záškrt, tetanus, černý kašel, hemofilus, žloutenka B, obrna
4. měsíc záškrt, tetanus, černý kašel, hemofilus, žloutenka B, obrna
5. měsíc záškrt, tetanus, černý kašel, hemofilus, žloutenka B, obrna
15. měsíc spalničky, zarděnky, příušnice- další přeočkování za 6 měsíců
17. měsíc záškrt, tetanus, černý kašel, hemofilus, žloutenka B, obrna – 4.přeočkování
5 let záškrt, tetanus, černý kašel
10 let obrna /t.č. i 13 let/
12 let 3× žloutenka B
14 let tetanus

draga
26. dub 2009

karkul to první bylo povinná očkování v ČR a teď ještě nepovinná:

Nepovinná očkování hrazená rodiči
Prevenar – očkování proti invazivním pneumokokovým onemocněním
INFO: http://www.pre­venar.cz/ , http://www.nahlas-os.cz/

FSME, Encepur – očkování proti klíšťové encefalitidě
INFO: http://www.klis­tova-encefalitida.cz/

Twinrix, Havrix – očkování proti žloutnce typu A+B
INFO: http://www.vse­ozloutence.cz/

Neis Vac-C, Menjugate – očkování proti meningokokové meningitidě – INFO:http://www­.vseprozdravi­.cz/…injekce.html

Priorix – očkování proti spalničkám, zarděnkám,pří­ušnicím
Priorix tetra – očkování proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím a planým neštovicím- INFO http://www.tren­dybydleni.cz/t­.py?…
Varilrix – očkování proti planým neštovicím

Silgard, Cervarix – očkování proti rakovině děložního čípku
INFO: http://www.pa­pillomavirus.cz/la­ik.html

draga
26. dub 2009

aha tak oba příspěvky jsou pro janadean 😉 😀 jsem se překoukla omluva 😎

amira55
26. dub 2009

shaula proti meningokokovi c očkování není ten nais...cosi je proti b.mrkni na diskusi meningokok je to tam 😉

martinataylor
29. dub 2009

My jsme naočkovaní prevenarem,máme za sebou 3 dávky od 4 měsíce veku ,zároven ji to píchli vždy i s hexou,aspon jsme si to odbyly...a ještě nás čeká 4 dávka ve 2 letech....

naočkovali jsme, nechci si pak vyčítat celý život,že jsem neco neudelala

valll
6. kvě 2009

ahojte...holky určo nechte očkovat synflorixem!švagrová ted byly s 8m mimi a v poho.naše malá bude mít 3 roky a pujde do školky...tak o tom tak přemýšlím,ale je to asi jen do 2 let..nevite?prevaner ja myslím do 5.máme jen Menjugate.

elisvel
7. kvě 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem tu poprvé. Dnes jsem nechala toho mého prcka očkovat proti pneumokovi. Doktorka my také doporučila ten synflorix. Tak uvidíme jaké budou reakce, jestli naskočí nějaká teplota. Prckovi je 8měsíců.

elisvel
7. kvě 2009

jani, jestli to je psano i latinsky tak to doktorka bude vedet. Tady očkovani proti pnemokoku a medingokoku neni povinne takze si to budes muset zaplatit sama. Ja dnes byla s malym a stal mne ten synforix 1530kč. hlavne si vem sebou očkovaci průkaz z anglie at ví co ma očkovat

tilingerovakatka
11. kvě 2009

ahoj ženský já dnes byla taky u doktorky čekala jsem až bude taky synflorix na trhu.Jedna dávka stojí 1500 kč,tak asi podle doktora.Malýmu je už šest měsíců tak počkám ještě měsíc od sedmého měsíce jsou totiž jen dvě dávky po měsící a pak až přeočkování do šesti měsíců jsou tři,a pak přeočkování,tak si řikám že už ten měsíc počkám a ušetřim tim 1500kč 🙂 😉

shaula
11. kvě 2009

karkul a amira55: dnes jsem byla u doktorky a viděla jsem tam letáček na očkování proti meningokokovi typu C, takže se očkuje, měla jsem pravdu. Vakcína se jmenuje Menjugate.

smajlik
11. kvě 2009

také se chystám na očkování synflorixem, první hexa dostaneme až v 5. měsíci, tak uvidíme zda jí to píchnou najednou nebo s 14 denním odstupem

tilingerovakatka
11. kvě 2009

jo ahoj vall,synfloris je jen do dvou ale prevenar jsem teď dávala píchat svému 4 ročnímu synkovi taky.Jistota je jistota,a jsem hned klidnější 😉 🙂

hame
19. kvě 2009

Ahoj holky, o synflorixu jsem se bohužel dozvěděla až po prvním prevenaru ☹ , teď máme jít na druhou dávku. Myslíte že se to nemůže kombinovat?

leryl
19. kvě 2009

hame:se zeptej doktorky,ale asi ne

petot
19. kvě 2009

Treba sa na to pozrieť aj z druhej strany. Argentínski rodičia, ktorých deti sa zúčastnili skúšok vakcíny, obviňujú výrobcu zo zastrašovania a zo smrti 12-tich detí.
http://www.corpwatch.org/article.php?id=15208

berunka
20. kvě 2009

jezisi co to sem prosim te davas?je jasny ze takovy pripady se muzou stat proste u vseho ale asi to nebude jen tou vakcinou ze?

petreva
20. kvě 2009

Hame, ahoj, vakcíny kombinovat nelze...už musíš dojet Prevenarem. bohužel.

shaula
20. kvě 2009

Hame, v téhle diskuzi https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... píše jedna maminka, že "na prevenar reakci neměli a na synflorix ano", takže možná to jde? Zkus jí písnout IP. Nebo zavolej doktorce a budeš to vědět najisto. Odpovědi tady nemusí být přesné, jsme přece jenom jen laikové.

zusma
21. kvě 2009

Holky ohledně kombinace Prevenaru a Synflorixu (viz výše): tato očkování se kombinovat nemají. V jednom určitém případě mohou,ale i tak se to obecně nedoporučuje. Nejsou na to dělané klinické studie.

Pátrala jsem po tom dnes i včera.Přišla mi vyjádření od výrobců prevenaru i synflorixu i nezávislého doktora-odborníka přes vakcíny. Hovořila jsem o tom před chvílí i s doktorem z firmy co vyrábí synflorix a ten mi dal i kontakt na jednu největší kapacitu ohledně vakcím v ČR a výše uvedené jen potvrzuje.
Při "náhodné" kombinaci se nic dítěti nestane,ale nemusí být zajištěna 100%ochrana.

mikulka
23. kvě 2009

Holky, ať to nemusím pročítat, za jak dlouho po očkování je dítě chráněno?

ivulla
autor
30. čer 2009

Ahojte, jen vás chci informovat... Máme za sebou dvě dávky synflorixu, poslední v tomhle období čeká na rpcka za 14 dní... nechala jsem mu to (i na doporčení pediatra) píchnout dohromady s hexou... Po první dávce měl slabou reakci - byl po očkování méně pohyblivý a čilý (nekopal nožičkama jako normálně) a měl slabě zvýšenou teplotu, což hravě snížil čípek nurofenu podaný na noc. Druhý den už byl zcela O.K.

Druhá dávka byla naprosto bez reakce 😉

petruskaaa
1. črc 2009

Ahoj maminytak vám tady taky přihodím pár informací a zkušeností-my jdeme na prvního pneumokoka za 2 týdny.Dlouho jsem rozmyslela jestli Prevenar nebo Synflorix.Prevenar je prý dražší ale osvědčený,Synflorix je "lepší" a levnější, ale zdaleka ne tak vyzkoušený jako Prevenar-bylo mi řečeno mojí dětskou doktorkou.Tak jsem zabrousila na internet a světe div se, zjistila jsem, že ve světě se obě vakcíny očkují už pár desítek let.Kamarádka očkovala Prevenarem a absolutně bez reakce.Druhá kamarádka očkovala Synflorixem-1.dávka ok,po druhé dávce se jí malá večer doma začala třást a dusit,záchranka je převezla do nemocnice a tam strávily 2 dny na pozorování.Nakonec naštěstí všechno dobře dopadlo.I když reakce je u každýho dítěte individuální,tak z toho začínám mít strach.Oboje má své pro a proti,pořád jsem na vážkách,ale asi vyhraje Prevenar 🙂

gingerlady
2. črc 2009

Tak my jsme vcera byli s malym na druhe davce Synflorixu....Opet to bylo zaroven s hexou a reakce na ockovani pouze unava a mensi hlad🙂 Jinak nic, takze super.
S meningokokem ma Shaula pravdu, ockovani je proti typu C. Pak jeste A. Na typ B, na ktery se bohuzel umira, vakcina neni. Takze kdyz se necha naockovat dite proti meningokoku, je ockovano bud proti typu A a castecne C, nebo proti typu C a castecne A.

leonik
20. črc 2009

ahoj holky, máme jít na druhou dávku synflorixu, ale neuvědomila jsem si, že tou dobou máme jet na dovolenou. Naše dr.má teď dovolenou, tak jí nechci volat domů a ptát se jí 😖 Nevíte, jaký může být interval mezi očkováním?? Na té první dávce jsme byli 16.června a na druhou dávku máme jít 28.července, což je víc jak měsíc. Mezitím chodíme na hexu, vždycky 14 dní po synflorixu. No jsem z toho na větvi 😀 Tak když bude někdo vědět, budu ráda za odpověď 🙂

pikusa
20. črc 2009

Ahojík...my jdeme na Synflorix ve čtvrtek......
a kdo už dal Prevenar,na podzim má vyjít nějaký lepší prevenar a ten bude více chránit a ten se dá kombinovat s tím "starým"prevenarem.........
Leonik...nevím 😒

garfie
21. črc 2009

leonik: já bych doktorce přece jen zavolala-musí za ni někdo sloužit náhradu?

atreides
21. črc 2009

leonik Niny právě na druhou dávku Synflorixu dostala horečky, tak nám dr. řekla, že máme přijít až bude 10dní bez teplot. Ten měsíc je minimální časov. rozestup