Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co dát na teplotu po očkování u 2 měsíčního dítěte?

caspar1
6. čer 2012

Ahoj holčiny,
ráda bych se vás zeptala, co můžeme použít na sražení teploty a úlevu od bolesti, která se objeví po očkování. Máme 2 měsíční holčičku.
Moc děkuji.

reruna
6. čer 2012

@caspar1 nurofen

caspar1
autor
6. čer 2012

@reruna Ahoj Renuno,
nurofen jsem chtěla koupit, ale v lékárně mi řekli, že je to moc silné pro 2 měsíční dítě. Prý se může dávat až od 3. měsíce.

paja.83
6. čer 2012

Já dávala Panadol sirup, řekla mi to doktorka. Zavolej doktorce, já se na to ptala hned při prvním očkování. Mám takový pocit, že v příbalovém letáku je napsáno, že se může dát i mladším dětem než 3 měsíce, pokud je to na teplotu po očkování, ale tohle by Ti měla říct doktorka.

reruna
6. čer 2012

@caspar1 všechny tyto sirupy jsou až od 3.měsíce, nurofen i panadol baby...nevím, jestli je něco pro menší děti...proto nechápu, proč to očkování se ted dělá takhle brzo... zavolej dr., jestli to můžeš dát

bohuli
6. čer 2012

Obvykle je to tam psáno proto, že to na mladších dětech není testováno, to ale neznamená, že se to v případě potřeby nedá použít, rozhodně bych jim to však nedávala " preventivně", ale až při teplotě nad 38.

bohuli
6. čer 2012

Ale vždy to raději konzultovat s Dr.

llluckaaa
6. čer 2012

Tak na toto bych se zeptala raději doktorky. Já osobně dávám přednost čípkům před sirupy a nasazuji, až když se teplota dostává ke 39 stupňům.

vendullka
6. čer 2012

U takového prcka bych také raději volila paralenový čípek, nedráždí zbytečně žaludek.

polkaklarka
23. dub 2014

Mě doktorka po okování takhle malému dítěti doporučila Nurofen sirup i když se může až od 3 měsíce,prý se po očkování už v tom druhým měsíci může udělat výjimka...naštěstí jsem nemusela využít u takového prcka,ale použila jsem ho déle...zabral nám rychle :o) Paralen nám po očkování vyloženě doktorka nedoporučila!

tarra27
23. dub 2014

paralen nebo nurofen čípek

kvakuska
23. dub 2014

Nám doktorka doporučila Nurofen čípek 60mg ... není nutné do tak malinkého dítěte cpát sladké sirupy, navíc když část sirupu vyprskne nebo vyblinkne, je těžké odhadnout kolik toho bylo a zda mu vůbec to spolknuté množství pomůže ... a totéž platí o růstu zoubků ... takže čípky jsem doma měla nachystané, naštěstí nebyly třeba 😎

25jaja
29. dub 2014

Měli jsme připravené Nurofen čípky - na teplotu u 2. měsíčního by možná stačila i půlka. Po očkování jsme však větší reakci (naštěstí) neměli. Čípky jsme pak použili až při nachlazení s horečkou - a opravdu zabraly do 20 min 😉

jandl
30. dub 2014

Proč vůbec uvažujete o srážení teploty po očkování?Proč jste teda očkovali?Jak si tělo má pomoci,když mu násilím snížite teplotu?Buď chci mít dítě očkované a nechám ho,aby si samo ty protilátky vytvořilo nebo bych očkování nedala,když se nemůžu dívat,jak má dítě horečku.Paralen,panadol je pěkné svinstvo.

kocicinka
30. dub 2014

@jandl asiže proto, že je očkování povinné, né? 😠
Spousta doktorek se maminek ani neptá, chcete/ nechcete, ale rovnou jim dítě na poradně naočkují.
@caspar1 pokud má jen teplotu, nedala bych nic. V případě horečky vyšší, nežli 38 stupňů bych volala doktorce.

jandl
30. dub 2014

@kocicinka Škoda,že lékaři pak nejsou povinni dávat nemocné děti do původního stavu."povinné?"Poučila jsem se,že lékaři tě pak s nemocným dítětem nechají ve štychu nebo do něj rvou léky,které nepomůžou.Máš možnost odmítnout očkovat své dítě,protože ty jsi za něj zodpovědná.

kocicinka
30. dub 2014

@jandl Ano. Povinné. Jakkoli se nám to může nelíbit. To je totiž to jediné, co s tím můžeme dělat.
Já jsem odmítla očkovat jednu jedinou vakcínu. A ani nechtěj vědět, jaké inferno nám kvůli tomu nastalo. Syna kvůli tomu málem vyhodili ze školky, o školkách a táborech si může nechat jenom zdát. Takže tak. Ale to je OT, takže to tu nebudeme rozebírat.

kocicinka
30. dub 2014

@jandl V každém případě tvá otázka " proč jste ho teda očkovali" je zcestná, protože většina doktorek se ani nezeptá a rovnou naočkují a ani rodiče nepoučí.

jandl
30. dub 2014

@kocicinka Já očkování bohužel dřív neřešila.Kdybych si vybírala jestli školka nebo zdraví,tak zdraví.Je to buzerace,na kterou přistupujeme.kdy\ž se o to bude víc lidí zajímat,tak si budou klást otázky.Např.,proč by měl kdokoli zakazovat dítěti pobyt ve škole v přírodě,když se stejným kolektivem může být ve škole.Na tábor nemusím mít přeočkované dítě-domluvila jsem se v klidu.Nakonec je to právě moje dítě,které už tam jet nechce.Já nemám problém mít doma předškolní dítě.Spousta matek dává dítě do školky ve 3 letech a přitom má doma mladší dítě.Věřím,že ti dělali problémy.Až se bude ozývat víc rodičů,pak se situace může změnit.Jak hloupě mě zastrašovala lékařka,psát nebudu.Pro spoustu z nich je důležitější splnit vyhlášku než přemýšlet,pomáhat,vidět konkrétní problémy,.....Omlouvám se za otázku "proč jste ho teda očkovali",ale člověk nemůže mít všechno.Vždy očekávané klady (např. očkování),mívají i svou zápornou stránku (nežád. účinky).Dnes je o tom víc možností se informovat než když jsem to brala za dogma před 13 lety(ale i později) já. Když tak,napiš do IP. Jo,i ty doktory převychováme jedině my jako rodiče.Oni si zvyknou.Každý začátek je těžký.

kocicinka
30. dub 2014

@jandl Kdyby šlo jenom o mne, tak bych dítě do školky nedávala. Ani na tábory, atd. Jenomže to není jenom o mě, moje dítě tam chce, vyžaduje to. Je hodně chytrý a extrémně společenský a kdyby měl být jenom se mnou a mladším bráchou doma, tak se na férovku zblázní. A na soukromou nemáme. A fakt maminkám, které musí jít do práce nezbyde nic jiného, nežli dítě do školky dát a tím podmínky, které klade systém, akceptovat. To je jedna věc.
Další věc, většina maminek, i těch vzdělaných, si nežádoucí účinky nepřipouští, věří doktorům. Nebo si je uvědomuje, ale neví, že to jde odsunout, potažmo odmítnout.A není to jejich vina. Myslí si, že je bude prudit sociálka, adt. Nebo prostě nemají to sebevědomí se s tou doktorkou dohadovat.
Taky nevím, proč by měl kdokoliv zakazovat dítěti pobyt na škole v přírodě, ale prostě to tak je. Nám ho zakázali. Jakkoliv je to absurdní, když se stejnými dětmi chodí 2 roky do školky.

jandl
1. kvě 2014

@kocicinka Jasně,že to není "jenom o mě,moje dítě tam chce".Moje dítě mělo rozsáhlý atopický exem,neměla jsem net,modrého koníka se zkušenými matkami.Nedovedla jsem si představit,že by moje dítě MUDr nenaočkovala proti tetanu.Po letech mi dcera řekla,že se s ní ve školce spolužačka nebavila,protože smrděla (indulona a jiné masti).Nevíš,jaké to je,obcházet lékaře,kteří ti nepomohou.Pak jsem pochopila,že musím něco dělat jinak,než ti,kteří mají to štěstí,že jejich zdravé děti snesou vše,mohou vše.Pochopíš,že je třeba změn ve stravě,rodina však ne.Všude,kam s dítětem příjdeš,se nabízejí sladkosti,...Kdybych to neřešila,tak bych mazala kortikoidy,cpala ji antihistaminiky,pak by přišlo astma,..Když už máš omezení,není snadné,aby tak lehce jelo dítě na tábory.Pak se na to člověk dívá jinak,jestli stojí za to,něco "normálního" děcku dopřát,když se vrátí rozškrábané. Někdy se se školkou,organizátory o stravě domluvíš,ale jiné děti to nemají důvod chápat a jsou jaké jsou.Rodiče jsou hrdí na to,co všechno za sladkosti svým dětem dají. Tak mi odpusť,jestli nechápu,že matky přesvědčené,že očkováním svému dítěti prospívají,nejsou ochotny přestát teplotku bez paralenu.Za všechno se platí.A sebevědomí,odmítnout hexu a priorix u 5.dítěte jsem si pracně a dlouho získavala.Ještě si myslím,že spousta starších lidí do školky nechodila.Dnes je to taková samozřejmost.Kolik dětí na světě se nedostane k základní zdravotní péči a základnímu vzdělání.U nás je drama,když dítě nevezmou do školky.Líbil se mi příspěvek jedné maminky,která se už předem s nepřijetím do školky,na tábory ,..smířila a prohlásila,že jsou s manželem připraveni to svým dětem vynahradit. Nechci tebe ani jiné rodiče odsuzovat nebo jim školku nepřát.Mám dobrý pocit i z toho,že místo,abych blokovala s každým svým dítětem místo ve školce 3-4 roky,tak jim stačí 1 nebo u nejmladšího nic. Za komunistů se rodiče báli dát děti na náboženství,aby je po základce vzali na školu.Mnohé takové děti stejně o školu nestály nebo si později při práci něco dodělali.Tak přeji,aby si to každý zvážil podle svého svědomí a hlavně se nebál nést za svá dobrá či špatná rozhodnutí zodpovědnost.Za sebe-i z těch špatných se dá poučit.

kocicinka
1. kvě 2014

@jandl To, že mají Tvé děti problémy mě upřímně mrzí, nicméně tahle diskuze byla založena za jiným účelem 🙂 není to tu o atopickém exému.
To, že něco sama neprožívám, že moje děti nemají ekzém, neznamená, že si neumím představit, jaké to je.
Pokud nemusíš dávat děti to školky a máš jinou možnost, tak to máš prima, ale já pracuji, k tomu se starám o mladší dítě a bez školky bych se opravdu neobešla. A vynahradit jim školku- to by mě zajímalo, jak.
Nic méně, myslím, že jsme těžce OT, pokud chceš, jsou tu skupiny o atopickém exemu a odmítnutí očkování.

petule_1
2. kvě 2014

na teplotu u malého dětátka bych dala Panadol sirup v menší dávce,jak píšou v balení..my jsme tedka týden po prvním očkování proti tetanu a malá byla jenom moc unavená,jinak naštěstí nic nebylo..kdyby měla teplotu tak ten sirup máme pro jistotu 😉 Za měsíc půjdeme na další a to už budou dvě dávky..malá to snáší dobře,ovšem bojím se o ni vždycky,jsem potom tak nějak mimo 😔

moochy
10. kvě 2014

jsme ted take po ockovani a mala v noci mela skoro 39, dala jsem pulku paralen cipku a do 20ti minut byl klid a male se hned ulevilo

Sem začni psát odpověď...

Odešli