Co je tak nebezpečného na očkování?

lrg
11. srp 2013

Nechci rozvést debatu pro a proti, proto jen otázka. Nerozumím tomu, co je na očkování tak špatného, že jsou neočkující rodiče ochotni riskovat, že dítě zemře na nemoc, proti které je očkování. Opravdu o tom nemám žádné info, asi bych měla se o to zajímat víc, ale vždycky jsem brala očkování jako dobrou věc. Může mi někdo stručně říct ten základní problém? 🙂

Děkuju!

indy2
11. srp 2013

Říci to stručně je hrozně těžké. Nicméně jako neočkující maminka se pokusím (názorů se ti tu sejde určitě hodně), ale je to stále dokola. Jde o to, co vakcíny obsahují a jaký to má následek pro malé tělíčko novorozence. Následky mohou být mírné, ale i závažné (od zastavení psychomotorického vývoje, po atop. ekzemy, alergie, autismu), i příbalové letáky vakcín uvádějí jako nežádoucí účinky celkem perly (stojí za to přečíst).. a hlavně ochota riskovat, jak ty si napsala, je vlastně méně pravděpodobná, že by mé dítě mělo nějaký NÚ..navíc nemoci nejsou smrtelné, jen ve vyjímečných případech a očkování stejně nemusí zabránit nákaze.. takže stačí si to dát na misky vah a mám jasno 😉

evulinkab
11. srp 2013

Tak především je to zátěž pro to malé tělíčko, jsou mu do těla vpíchnuty oslabené viry nějaké nemoci...a novorozeně či batole se s tím nemusí uplně vyrovnat a může mít na to nepřiměřenou reakci...Já syna nechala očkovat tím povinným(Hexavakcina, Priorix) a ostatní-proti neštovicím, pneumokokum, apod...jsem nenechala...

kajalka
11. srp 2013

Osobně nevidím smysl očkování proti obrně, která se u nás nevyskytuje od 60. let, proti tetanu, který není přenosný z člověka na člověka a který se rozvíjí z hluboké znečištěné a uzavřené rány a proti žloutence, která se přenáší stykem a použitýma jehlama. Dál nesouhlasím s použitím hliníku, rtuti, formaldehydu, cizorodých DNA, antibiotik a dalších lahůdek. Už jen mlžení výrobců o nežádoucích účincích mi přijde krajně podezřelý. Nikdy neproběhlo relevantní testování vakcín, vždy se testovalo ne proti čistému placebu, ale proti jiné vakcíně. Nikdy se netestovala bezpečnost podání více vakcín najednou. Navíc nikdo nenese zodpovědnost za projevení nežádoucích účinků. V té souvislosti doporučuju toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=5KMo2-ZlbM0

A není to ojedinělý případ. Očkovat by mělo být rozhodnutí pouze rodičů, tak jako je to v západních zemích. A mimochodem, ve státech, kde je očkování dobrovolné, nemají větší výskyt žádných nemocí. A myslím, že není náhoda, že v zemích, kde se naopak očkuje povinně proti kde čemu, mají vyšší výskyt autistických dětí i dětí, co umírají na syndrom náhlého úmrtí. Možná bychom si měly položit otázku: Jsou další generace očkovaných dětí zdravější?

zamilovanadonej
11. srp 2013

Já osobně třeba na něm nic špatného nevidím. Řeči že se ty nemoci nevyskytují apod. neberu, vždy se nějaký případ najde. Já například mám známého-spolužákova bratra co obrnu má, a to je ročník 86. Že nemoci nejsou smrtelné? 🙄 Už jen představa že moje dítě trpí a já mu nemohu pomoci jen kvůli tomu, že jsem ho nedala očkovat? Ne, děkuji. A zajímalo by mne, zda ty maminy co očkovat nenechávají samy chodí např. na tetanovku. A co klíšťová encefalitida? Není? Znám příklad ze svého okolí, zdravý chytrý kluk, a dnes- maminka mu musí pomáhat se oblékat (je dospělý).... Za mě ano, ať se ostatní staví třeba na hlavu.

ikarkulka
11. srp 2013

Stručně to opravdu nelze. Dávám odkaz na skupinu neočkujících, jestli chceš, tak se přidej, projdi pár přilspěvků a pokud si řekneš, že ti to dává smysl, zapoj se, holky ti tam rády napíšou víc, dají odkazy, tipy na literaturu atd.
Ta skupina je tady https://www.modrykonik.cz/skupina/2375/

radka8888
12. srp 2013

Argumenty proti očkování často vycházejí z upravených grafů a studií, které byly časem označené jako podvod, takže až se do toho začtete doporučuju si informace protiočkovacích skupin ověřovat. Třeba spojení mezi autismem a očkováním je nerpokázané. Rozdíl mezi námi a Rwandou není totiž jen v očkování , jak napovídá zdravý rozum. V naší generaci znáte hodně autistů? Přitom jsme byli proočkováni skoro nejvíc na světe. Malé tělíčko se s antigeny setkává každý den miliardukrát a vytváří si různé typy bílých krvinek, které potom zmírňují průběh případného onemocnění. Např. tetanus není přenosný z člověka na člověka, ale píchne se dítě o trn a může ho dostat. Být Vámi si dojdu za někým, kdo má jakékoliv znalosti mikrobiologie imunologie a nemyslí si, že viry a bakterie jsou to samé. Většina odpůrců očkování jen opakuje věci co se dočetli bez jakýhkoliv znalostí čehokoliv. Když napíšu, že ovladače na televizi nám zabíjejí děti a podepřu to pár jakože studiema, dám tomu mlhu nějaké odbornosti, vytvořím pár podpůrncýh skupin, tak můžu za týden zorganizovat demonstraci, kde budou lidi tvrdit, ze jim to zabilo nejmín pulku rodiny 🙂) Pokud to cloveka nejak vic zajímá obratte se na nekoho, kdo tomu rozumi ne na nas odborniky na MK 🙂)))

eficenka
12. srp 2013

je špatné to, že nikdo nikdy neověřil, jestli očkování funguje a taky to, že je ve vakcinaci tolik přídavných látek, které se ani nemusejí psát do příbaláku.
jako ta, co se denně setkává s dětmi s postvakcinačním syndromem - není to 1 případ z milionu jak se o tom mluví...
a rozhodně, než začnete odborně odpovídat @zamilovanadonej tak si přečtěte co je mozková obrna - která v čr není od roku 1962, v Evropě 2002, a dětská mozková obrna, která postihuje zhruba 1 z 20 ti dětí díky poškození prenatálně, perinatálně nebo postnatálně - je to mechanické postižení mozku a na to vakcinace není... takové rádoby odborníky mám fakt ráda....

rozzaarka
12. srp 2013

Osobne nejsem proti ockovani jako celku, ale prijde mi silene, jak je to u nas zakonem dane. Osobne mi vadi napr. kombinace 6ti nemoci najednou, kdy je zatez pro telo obrovska a kdyz si nekde prectu, ze vedlejsi ucinky jako treba ztrata vedomi jsou "normalni", normalni mi to opravdu nepripada. To procento deti, ktere maji trvale nasledky, asi v zaveru nebude extremne vysoke, ale porad to muze byt kterekoli, i moje, i tvoje. Radeji bych volila postupne ockovani, kdy zatez pro miminko neni tak velka. Jen sama jeste nevim, jestli to vubec jde. A proc ti vakcinu tolikrat opakujeme v tak malem intervalu? V jinych zemich to nepichaji tolikrat, jako my... A jak uz bylo receno, slozeni tech vakcin je taky lahudka☹ Sama jeste nevim, co s tim budu delat, zatim prostudovavam informace, cimz dekuji devcatum za odkazy🙂

jenny.kay
12. srp 2013

U nás byl základní problém třeba v tom, že malá po tom měla takové následky, že můžeme být rádi, jak je na tom dnes po roce a půl rehabilitací. A modlíme se, že to na ní nezanechalo následky do budoucna. Takže dneska bych raději riskovala, že dítě "možná" s dost malou pravděpodobností chytí nějakou tu nemoc, proti které se očkuje (už vidím, jak moje mimino přijde ke žloutence B), protože třeba příušnice v dětském věku můžou proběhnout víc v klidu a hlavně očkování ti nezajistí ochranu s jistotou. Já jsem přesvědčená, že my očkovaní proti příušnicím byli a stejně čtvrtina mé třídy lehla před maturitou právě s příušnicemi. Než se mě to začalo osobně dotýkat, tak jsem byla trochu podobná jako ty - říkala jsem si, že přeci to očkování našim dětem dávají pro jejich dobro. Po tom, čím jsem si prošla a co jsem si zjistila, tak už hodně pochybuji o tom, že očkovací pozitiva převažují ta negativa.

kataol
12. srp 2013

je tady na koňovi skupina Očkovat/neočkovat doporučuju ti se tam přihlásit, je tam hodně informací, článků, výsledků z výzkumů apod.

kacka.va
12. srp 2013

kajalka: tetanus můžeš dostat, když se hrabeš doma v záhonku nebo když tě blbě poškrábe kočka, viz moje známá a měla s tím dost dlouho nepříjemnosti

xvink
12. srp 2013

Než se ke mně náhodou dostal rozhovor s MUDr. Elekovou, vůbec by mě nenapadlo o očkování přemýšlet. Ale začala jsem se o to zajímat a pročetla si už všechno možné. A musím říct, že jsem dospěla k závěru, že svému dítěti nenechám asi naočkovat vůbec nic. Případně pouze něco a rozhodně ne v kombinaci. Proč? Protože jsem si přečetla, proti jakým nemocem se očkuje, a potom si jednotlivé nemoci našla. Zatím jsem došla k tomu, že je opravdu několikanásobně vyšší riziko vážných nežádoucích účinků očkování, než nakažení se a tragického průběhu některé z očkovaných nemocí. A to už vůbec nepolemizuju o tom, jestli je očkování zárukou toho, že danou nemoc skutečně nemůžu dostat. Doporučuji např. tyhle články http://www.vitalia.cz/autori/jan-vavrecka/

luthien.k
12. srp 2013

Nejnebezpečnější na něm je, když rodiče podlehnou atmosféře strachu a nevědomosti a očkují "jako o život", aniž by si o něm trochu víc zjistili.

kopretina77
1. říj 2013

já jsem nechala všechny mé děti očkovat,žádné problémy neměly.Asi bych sivyčítala,kdyby onemocněly kvůli tomu,že nebyly očkované,já jsem pro očkování,ale nikomu svůj názor nevnucuju,

svoba
1. říj 2013

Doporucuju knihy od Strunecke (doba jedova, aj)