Dá se odložit povinné očkování?

key25
2. kvě 2013

Ahojte mamiky možná vám příjdu nezodpovědná ale hrozně moc se bojím očkování.Přečetla jsem opravdu hodně článku k dané tématice má otázka zní dá se povinné očkování odložit?mám na to právo?

zuzanalamacova
10. čer 2016

nejml, syn jen očko do 12m a měl i nepovinne očko za to bych si dnes dala do huby, protože zajimat jsem se o to začala před dvěmi roky a to dost nalehavě už to že st , syn onemocnel po očku na cely život ale jeho dvojče po vakcině boostrix 11 letech je to místo infarixu ... měla pásovy opar a dost hnusni na oku , zalečli jsme ho opet se obevil. a dalši dcera te jsem podepsala už reverz ,,
každy má svuj názor na věc a každy slepě důvěřuje státu ale já jsem matka ktera se poučila , a nikdy děti už očkovat nedam ...
http://www.kanal22.cz/clanky/zdravi/ockovani-a-...

bonulinka
10. čer 2016

@zuzanalamacova Ano, vědět tenkrát to, co vím teď, tak bych trvala na tom, že dcera by už neměla být dál očkovaná. Už po TBC měla bouřlivou reakci - nikdo na to nebral zřetel a očkovalo se dál...Po každém očkování vysoké horečky, od 5 let autoimunitní onemocnění...
Kluka jsem nechtěla dát očkovat vůbec, manžel je ale zásadně proti. Má tedy alespoň odložené očkování.

zuzanalamacova
10. čer 2016

byla by fajn byt z chlapem za jedno a z mym třeba ja jsem tak mu dej přečist ty přiběhy co tu píšou rodiče ,, mého chlapa naš st, syn není ale i tak byl mou oporou víc než kdokoliv jiny , ani syna otec se o něj nezajimal a já musela moc zkusit víc než rok syn byl ve špitale ated , jezdime nejen na neurologii zkrz epi , , ale psychiatričce , diky chovani ,na ktere ma leky ,psycholožce , nefroložce a taky na endokrimonologii ,je toho víc než dost ale opravdu tenkrat syn do 6 byl uplně v pořadku dnes musim mit nervy to zvladat , ,

bonulinka
10. čer 2016

@zuzanalamacova Dávala jsem mu to přečíst, byl z toho docela vykolejený, ale pak stejně, že těch, kterým se nic nestalo je většina...A která vakcína to způsobila ? Anebo to bylo tak, že ten pohár prostě jednou přetekl a tělo nápor cizorodých látek už nezvládlo ? U dcery mám podezření, že tou poslední kapkou bylo očkování v 5 letech, ale nikdy to nedokážu. Dle MUDr. to očkování nezpůsobilo.

zuzineckah
10. čer 2016

Já i tady četla, že prý se vakcína MMR při odloženém očkování hradí rodiči. Tak jen pro info - je to naprostá pitomost. A jestli to nějaký lékař praktikuje, pak si mastí kapsy a bylo by asi zajímavé vytáhnout přehled vykázaných nákladů od pojišťovny a podat si ho.
Dnes jsem byla se synem na první dávce MMR. V dubnu měl tři roky, v 18 měsících jsem podpisovala odklad na vlastní žádost. NIC JSEM NEPLATILA. A pediatrička říkala, že to plně hrazené pojišťovnou bez ohledu na to, kdy vakcinace proběhne.
Toť jen aktuální info 😉

zuzanalamacova
11. čer 2016

my to dnes taky nedokažeme protože je to už 7 let ,, a zajimam se o to jen dva roky spatky , samo nezavyslej mudr, neurolog řekl že klukovy se už žadana vakcina nesmi dat neboli nedoporučuje to , aby to nebylo horši , mentalne je syn na urovni 6 leteho ditete a to mu je 13 , .. takže v 11 letech vakcinu nedostal a holka dvojče jo mela pasovy opar na oku a byl to hnus , jen co se vylečila po 2 mesicich opet a do dnes ma leky nesmi nachladnout , ml, prcka jsme jak píšu 12m , přestali očko a stači se o to jen zajimat , přečist si knižky atd

drekovaluc
15. čer 2016

@zuzanalamacova mohu se zeptat, po které vakcíně k tomu došlo?

zuzanalamacova
15. čer 2016

po vakcíně povinne 6 letech ..tenkrat to bylo jako pro tetanu..

drekovaluc
15. čer 2016

@zuzanalamacova jo je to jako to, co je teď proti tetanu, záškrtu, černému kašli?

zuzanalamacova
15. čer 2016

jj je to tak , bohužel... syn je už na furt postiženy , epi ma dnes kde kdo ale stmr ne , a je to boj , někdy chovani atd , leku ma měsične 230... a nikdy nebude normalni ... do 6 let byl peknej šikovny kluk

katerinavackova
15. čer 2016

Muzete odkladat do nekonecna a i klidne odmitnout...

zuzanalamacova
15. čer 2016

jj taky si dnes myslim kdybych tenkrat měla tušeni a zajimala se o očkovani nikdy a to nikdy bych ditě očkovat ani jedno nedala , hold jsem věřila ..

bachovy_esence_poradna
15. čer 2016

určitě se dá odložit, já jsem odkládala u obou dětí jak nejdál to šlo....

a lze samozřejmě i odmítnout jak píše @katerinavackova

bonulinka
15. čer 2016

@zuzanalamacova Předpokládám, že to byl Infanrix, ten byl u dcery tou poslední kapkou. Přijde mi, že před těmi 13 lety se očkovalo hrozně : Engerix + TETRA Hib v jeden den. Odstupy mezi dalšími vakcínami minimální...Také jsem MUDr. plně důvěřovala.

katerinavackova
15. čer 2016

@bachovy_esence_poradna jede vy pracujete s bachovkama. Potrebovala bych radu je mozne???

bachovy_esence_poradna
15. čer 2016

@katerinavackova ano, určitě, napište mi zprávu 😉

stradag
28. čer 2016

Dobrý večer vážené dámy.
Z vašich komentářů je mi opravdu úzko.
Nedá mi jinak, než reagovat.Nyní píšu jen fakta, nic si nevymýšlím, ani nezkresluji, protože je mi lhaní odjakživa protivné a nedělám to ani pokud hovořím s tak starými matkami, jako jste vy.
Jsem tedy vámi zavrhovaný PEDIATR s letitou praxí.Mám v obvodě 1400 dětí, 100 nových novorozenců za rok.
To vás snad přesvědčuje o tom, že snad tak strašný PEDIATR,/ který nutí všem očkování a BERE PROVIZE od lékařských firem a je placený za to, že do dětí píchá jedy./ nejsem.Vždy se dá s maminkami dohodnout a samozřejmě i očkování odložit dle zdravotního stavu dětí. Já to samozřejmě dělám.Očkujeme od 4 měsíců, nejlépe 1 vakcínu po 14 dnech.Pokud maminky chtějí pneumokoky, tak dochází ke mě opravdu často.Po dohodě schema 2+1 není problém od 6 měsíců.
V předškolkovém věku MMR- jinak nepotvrdím MŠ.To vše ale víte. Mám již matky dětí, které jsem znala a léčila. Navzájem musí být mezi pediatrem a matkou důvěra.Na tom si také zakládám a mám svou práci velmi ráda.
A teď fakta. Za celou svou 30 letitou praxi jsem u/ svých dětí/ nezažila takovou reakci, jakou vy všechny popisujete. Navzájem se strašíte.... Samozřejmě, že reakce- teploty do 38.5 st. 1 den-přes noc se někdy, velmi zřídka objeví.Možná i lehké zarudnutí vpichu, ale to je vše.
Tedy žádný autismus, žádná epilepsie, žádný pásový opar.
Hlavně mě--- šokoval-- názor některé maminky, že jsme financované lékovou firmou, která potřebuje udat vakcíny.
Tak to opravdu ne.Věřte mi.Uráží mě to, proto reaguji. Vakcíny dobrovolné,PNEUMOKOKY které nemusíte dávat, všechny naopak kupujeme od firmy, za své peníze a pak je pojišťovně fakturujeme.Povinné vakcíny nekupujeme, platí je hned pojišťovna. My akorát dostaneme, pokud si nezapomeneme všechny kody vykázat částku za aplikaci injekce.Takže , věřte mi, že to také není jednoduché při tolika dětech na nic nezapomenout, děti vyšetřit a teď nově maminkám vysvětlit a dohodnout se na očkování.
Já u svých dětí nemám maminku, která nechce vúbec očkovat. Většinou se volí základ a schema 2+1.Myslím, že takto je volba velmi správná- kompromis. MMR se může odložit- není problém.
Mám své vlastní děti 3.Vžívám se do vaší situace.
V žádném případě, potom, co se otevřely hranice., bych NEVOLILA názor některých maminek, které nejsou vůbec zdravotnicky vzdělané, jen dle mého PLKAJI. !!!!! NEOCˇKOVAT vůbec své děti.????? Použijte prosím svou hlavu, vždyť. mozek máte všechny. PEDIATR

sisinka74
28. čer 2016

@stradag já s tebou souhlasím, viz. můj příspěvek výše. Na ten žádný argument nebyl. Asi došly slova DDDD

urtica
28. čer 2016

@stradag Dobrý den - no, až na ten poslední odstavec, který Váš příspěvek trochu shodil...achjo 🙂.

Nebudu se tu rozepisovat o svém postoji k očkování (je někde uprostřed, nicméně se současným nastavením české legislativy ohledně povinného očkování nesouhlasím).
Jen dodám, že já sama mám kamarádku ,u jejíž dcery krátce po aplikaci MMR propukla encefalopatie...nezůstalo to bez následků. Dnes trpí dle lékařů vývojovou dysfázií, jiní (logopedka) se domnívají, že se projevem jedná spíše o určitý typ autismu. Asi nemusím vyprávět, jak moc to rodině změnilo život...Holčička byla do té doby zcela v pořádku, žádné problémy neměla, vývojově byla spíš trošku napřed. Čili to nemám z netu, nikde jsem si to nepřečetla - viděla jsem to bohužel na vlastní oči. Pak je opravdu velmi těžké nechat zcela bez obav a v klidu naočkovat vlastní dítko.
@sisinka74 Tak nevím - článek psal amatér, který je příznivcem očkování a sám sobě našel argumenty "pro" - mě by to nepřesvědčilo.
Pokud chcete odborné argumenty s odkazy na konkrétní studie, doporučuji třeba knihu od Martina Hirte (autor je pediatr) "Očkování pro a proti".

stradag
29. čer 2016

@urtica
Dobrý den. Nikdy, pokud se dítě očkuje řádně, zcela zdravé, jsem nezažila reakci na MMR než subfebrilie, bolest v místě vpichu 7-10 dnú po aplikaci.Pravděpodobně dívka úplně imunitně zdravá nebyla a očkování ji tuto situaci vyprovokovalo. Nyní MMR můžete odložit do předšk.věku a přeočkovat třeba za 10 let.Jsou na to nové instrukce.
Musíte se s tímto poradit se svým pediatrem. d.s

entrada
14. črc 2016

@eficenka a prosím u jakého jste pediatra, můžete mi napsat kontakt přímo na můj e-mail? zašlu Vám ho. Já jsem prvorodička, úplně normální ženská, žádná bio matka, ale ohledně očkování vím své, máme v rodině 2 doktory oba v zahraničí a taky jsou z očkování zděšeni. Nechci očkovat 100%, ten boj mi za zdravé dítě stojí. Děkuji moc

eficenka
14. črc 2016

@stradag
malá zlatá, jsem zdravotník na léčebně mám 14 kolegu a světe div se z 7mi dětí 5 není vůbec, 1 má 2dávky hexy a pak stop a 1 má jen 3kombinaci...
a já si nú po očkování nevymýšlím, na léčebně máme měsíčně cca 2-4 děti po očku
- sek. epilepsie - lékařem potvrzeno sekundární epilepsie po očkování
postvakcinační encefalopatie
klinický obraz diparezy jako NU po očku
Guill-Barré syndrom po očkování

atd 🙂

spousta lékařů - asi jako vy tvrdí, že nikdy nezažila nú po očkování.
takže pediatr číslo 1 dítěti po očkování ochrnula tvář - dle pediatra to není z očkování, matka oběhala neurology, enfekční oddělení, očkovací centrum - potvrzení nú po očkování a až pak to pediatr uznal
další lékař - dítě 2 týdny po mmr - horečky, zánět očí - pediatr dal atb ( aniž by zapřemýšle co to je a opravdu to nebylo bakteriální) až v nemocnici po testech potvrzena postvakcinační encephalopatie !

takže lékaři to neuznají - budto to neznají, nechtějí a nebo si nemůžou připustit že opravdu mohou ublížit dětem!

@entrada
promin, ale neznám Tě, nedám... leda osobní setkání

urtica
14. črc 2016

@eficenka Nelíbí se mi to, ale jsem ráda, že jste to sem napsala. Díky.

Jinak - kamarádce (dcera s encefalopatií) to pediatr též neuznal, přestože se to seběhlo v řádech několika dnů po očku...řekla bych, že je to většinou ta poslední možnost - nechtějí si to připustit.

eficenka
14. črc 2016

@urtica
nechtějí, protože v čr je za očkování odpovědný lékař- když se něco stane - kontrolují jim teplotu v ledničce - skladování atd... :(

urtica
14. črc 2016

@eficenka No, nejen to - ono přiznat si třeba po 20 letech, že jsem dětem - ač třeba nevědomky - dávala něco, co některým z nich vážně ublížilo...

pajula123
14. črc 2016

@eficenka A je mozne nejak rict,zda je u tech deti s nu po ockovani u vas v lecebne neco spolecneho? Napr. ockovani vice vakcin najednou,ne zcela zdrave dite...nebo vse takove v poradku a presto prusvih? Ptam se opravdu ze zajmu,hodne to doma resime,dojednany odklad ocka jsme ze 6 mesicu posunuli za velkych protestu nasi dr. na rok (prozatim),ale chce se mi do toho cim dal tim min ☹ Mmch nase dr. take nejdriv tvrdila,ze za svou praxi nezazila zadny vaznejsi problem...aby pak pri dalsim odkladu rekla,ze pozdeji ockovane deti u ni maji horsi reakce...cimz se docela u me shodila-cemu pak verit,ze?

urtica
14. črc 2016

@pajula123 To je pitomost 🙂)). Myslím, že je skoro jisté, že Vás zkoušela zmanipulovat...vše, co jsem četla hovoří o opaku...i z očkovacího centra nám doporučili odklady u všech vakcin právě proto, že dcerka je imunologicky riziková...

pajula123
14. črc 2016

@urtica Jsem si to taky rikala 🙂 a nebo me napadlo,ze to jsou deti,u nichz rodice moc dobre odhadli,ze by s ockem byl problem,a kdo vi,jak by dopadli,kdyby ockovali brzo...

eficenka
14. črc 2016

@pajula123
znám také pediatričku, která všem v okolí tvrdí, že také nezažila nú po očkování.
přitom má v péči jižti letou slečnu, která ( dříve se očkovala jen 4kombinace) tak pokaždém očku skončila na JIP a má poruchu vyjadřování - uznáno z očko centra. ale pořád lékařka tvrdí, že žádný závažný nú neměla
- a taky ožní proto,kdyby Ti lékařka řekla, že má v péči toho a toho a tak a tak se u něj objevily nú , tak už očkovat nebudeš

k dalšímu dotazu - většina dětí s poruchou motorického vývoje - tím myslím zastavení ,zpomalení ( třebas na 12 měsících jsou na úrovni 4 měsíčního atd)
tak je nerespektování jedince - očkují předčasně narozené děti a nečekají na korigovaný věk a očkují duplicitně!

ale pak jsou i děti naprosto zdravé, sportovci, a najednou bum a v5ti letech po přeočkování najednou ochrnutí dolních končetin - dítě se probádá geneticky, infekčně a na nic se nepřijde atd..
takže nemůžu říci, že ty děti nebyly zcela zdravé. u některých se nerepsektoval stav, ale některé to odnesli v plném zdraví a ani při genetickém zkoumání se nic neobjevilo, co by mohlo nú spouštět...