Dá se odložit povinné očkování?

key25
2. kvě 2013

Ahojte mamiky možná vám příjdu nezodpovědná ale hrozně moc se bojím očkování.Přečetla jsem opravdu hodně článku k dané tématice má otázka zní dá se povinné očkování odložit?mám na to právo?

klinhart
7. črc 2013

@efinka Můj plat je naštěstí naprosto v pořádku, naopak předpokládám jeho trvalý nárůst 😀

lu777
7. črc 2013

odložit určitě můžeš... já takhle odkládala několikrát očkování (právě proto, že syn měl vždy horečky nebo ho bolely svaly apod, není to pro to malé tělo prostě nic dobrého)....
naše pediatrička bez problémů...doktor na záskok byl naopak na infarkt a i sestra na mě začala ječet (malé jsem odložila očkování proto, že měla dlouhodobé průjmy a čekali jsme na potvrzení jestli jde o laktoz. intolerance, mimochodem šlo a nakonec musela mít očkování odložené mnohem déle než jsem původně plánovala, protože byla velmi oslabená)....
zůstala jsem na ně koukat, řekla jim, že dítě není státu, ale naše a šla jsem.... nakonec za mnou doktor vyběhl a omluvil se, že to přehnal a že na to mám právo....
takže z mé zkušenosti: pokud Ti dr. dělá peklo, najdi si jiného... odmítnutí úplné jich mnoho nevydýchá (ale i to lze), ale odložení by neměl být problém si myslím, jen si trvej na svém a kdyžtak změn pediatra.... 😉

já chodím teď na imunologii a tak jsem se na tohle taky ptala a doktorka mi řekla, že se z toho dělá zbytečně bojiště... že je stovky vážných nemocí, na pár jich je očkování a to ještě jen na některé kmeny a je z toho byznys... že ona prostě je pro základní očkování ale klidně odložené....
je to trošku na hlavu, člověk dá očkování proti šíleným nemocem a pak se objeví třeba nemoc šílených krav nebo ptačí chřipka a co?
mě baví to sledovat, za syna před 6 lety nebylo navíc skoro nic, teď všude plakáty a ceny mega za to očkování, i pojišťovny donutila farma lobby, aby to proplácela kolikrát, jen aby ty vakcíny udali... 😝 😝

mimochodem můj muž k tomu nikdy nic nečetl, ale prostě mi řekl, že je proti očkování obecně, protože si dal párkrát dát právě očkování dobrovolné a bylo mu pěkně zle, jednou pak tu nemoc, proti které byl stejně očkovaný, chytil a průběh blbý.... takže tak... je to loterie!

lu777
7. črc 2013

@key25 jinak znám pár lidí co očko odmítli komplet... jedna si užila s tím dost (bylo to těsně po revoluci), ale ustála to a nedala nic... děti naprosto v pohodě....

moje děti mají zákl. očkování s tím, že co se dalo jsem odložila... a vždy jsem trvala na tom, že nechám očkovat jedině když je dítě stopro v pohodě, ani při malé rýmě jsem nenechala nic dát, je to pro to tělíčko nápor si myslím....

iva345
14. črc 2013

@eficenka tos napsala moooc hezky...miluju takový nanynky, co se snaží zastrašit ostatní tím, že uvedou přklad něčeho, co jim řekl doktor.....

guinea
17. únor 2015

Ahoj holky, taky chci nechat očkovat jen to "nejnutnější", a to ještě hooodně odložit. Prosím, neznáte nějakou příjemnou a empatickou pediatričku, která by s tímto přístupem neměla problém? Ideálně na Praze 9 (Klánovice, Horní a Dolní Počernice, Černý most, nebo i někde jinde poblíž).

sisinka74
24. únor 2015

Ja to same jak
@guinea, akorat patram v Olomouci. Nemate nekdo typa?

annakr
23. bře 2015

Ahojte holky, neznate nejakeho pediatra v Praze, ktery by byl pristupny diskuzi ohledne ockovani (odlozeni na pozdejsi dobu, pripadne alternativni vakciny apod.) Můžete mi prosím odpovědět do soukromé zprávy? Diky moc.

smallinka
23. bře 2015

@key25 a neriskuješ zdraví dítěte když neočkuješ? já teda jsem pro odložení a taky jen ty nejdůležitější, ale úplně bez očkování bych se bála, přece jenom jsou to smrtelné nemoci. A díky očkování se přece vymítily. Když by se každý mohl takto rozhodnout, a neočkoval tak tu asi brzy máme zase epidemie. Teď se do mě asi všechny "neočko" mamky pustí 😉 je to jen můj názor. My jsme odložili na 6 měsíc, říká se, že čím později tím lépe. Zase si říkám ale, kdyby ty vakcíny byly tak strašné, nemohlo by se přece očkovat ne?

berusinecka
23. bře 2015

@key25 Ano dá, je to ale boj, podle toho jakou máte doktorku. My jsme si užili své. Hexu jsem odkládali až na osmý měsíc. A vynutili jsme si schéma 2+1. Úspěšně. A nyní odkládáme MMR (dnes už doktorka ani nemukla) Asi pochopila, že mě nezastraší.

guinea
24. bře 2015

@smallinka Nedá mi nereagovat na tvůj argument "Kdyby ty vakcíny byly tak strašné, nemohlo by se očkovat". Už mnohokrát se v minulosti ukázalo, že lék hojně doporučovaný lékaři byl v důsledku strašný a později ho zakázali. Teď mně napadá třeba lék na uklidnění (na jméno si bohužel nevzpomenu), který lékaři v 60. letech předepisovali těhotným v USA. A rodilo se neuvěřitelné množství dětí bez končetin, a ta farmaceutická firma až po hodně dlouhé době uznala, že to bylo tím lékem. Já jsem se o očkování začala zajímat až teď, v těhotenství, před tím jsem si taky myslela, jak je to super věc. Ale čím víc o tom zjišťuju, a jde hlavně o souvislosti, tím víc jsem přesvědčená, že jde jen o další velkej podvod. Takže já si spíš myslím, že v dnešní době člověk RISKUJE zdraví svého dítěte, když očkuje.

smallinka
24. bře 2015

@guinea jasně, já ti to neberu 🙂 neříkám taky že je to super věc, jen si myslím že je nezbytná a taky z toho očkování nejsem odvázaná, ale překousnu to a budu mít klid, že mám základní očkování proti těm nemocem. Tak to očkování je tu snad už dost dlouhou dobu, aby se zjistily nežádoucí účinky, není to přece žádná novinka. V dřívějších dobách ty vakcíny byly mnohem pro tělo větší zátěž než teď, je dost variant s míň hliníku a bez žloutenky atd. Neriskovala bych to, že nebudu mít děti očkované proti záškrtu, černému kašli, obrně a tak. Ale to je každého věc jak to vidí............já už děti mám takže je to pro mě aktuální.

svetlanap
24. bře 2015

Dá se odložit, můj doktor (asi je to světlá výjimka) mi sám doporučil očkovat později, malej byl o 14 dní dřív, na první hexu jdeme příští týden a je mu 3 měsíce a 14 dní (očkuje se 9-10týden). Je to starší pán s mnoha lety zkušeností, už léčil i mě jako dítě a když říkal, že by to odložil dodal, že já byla očkovaná taky až po 3 měsíci (bylo to prý normální) a neumřela jsem ani na černý kašel, ani na žloutenku ani na nic. Švagrová taky odkládala, záleží fakt na dr.

doublefantasy
Autor odpověď smazal
Zobraz
smallinka
1. dub 2015

@doublefantasy ahojky, no to já nevim proč tam dávají hliník atd? nejsem doktor.......jo asi budu mít klid, že moje dítě nebude mít třeba obrnu, kde jsou možné fatální následky.... díky očkování si vytvoří protilátky. Nejsem pro dobrovolné očkování, např. proti chřipce, pneukokoky jsme taky nedaly - podle mě jen pro ty, co trpní třeba na záněty uší možná dobrý....zbytečně bych to ale nedávala. Já sama se neočkuji ani proti chřipce, ani proti encefalitýdě. Existují matky, co naučkují všým možným a jsou šťastné, že se dětem nemůže nic stát, to se mi taky nelíbí.....

guinea
1. dub 2015

@smallinka Oni to neví často ani ti doktoři, proč se tam dává hliník. Složení vakcín se na medicíně neučí, takže pokud se sami od sebe pak ve volném čase nezajímají, tak to neví. Hliník je aditivum, které údajně znásobuje účinek té účinné látky, takže se jí tam nemusí dávat tolik. Prostě šetření.

http://www.slobodavockovani.sk/news/hlinik-ve-v...
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/zdravi/80...

smallinka
1. dub 2015

@guinea tak ty www stránky asi ani číst nemusím, stačí mí ten název 🙂 a je mi jasné, že nic pozitivního o těch vakcínách tam nebude............mě řekla doktorka, že je nějaká vakcína zdarma s nižším obsahem hliníku....no tak např. moje dcery zatím očkované nejsou, ale už jsem si všimla na nich tolik příznaků, které se připisují očkování, že jsem si teda jistá, že z toho to není. Spíš by mě asi zajímal názor nějakého nezávislého odborníka, který není ani proti ani pro.

guinea
1. dub 2015

@smallinka Já si myslím, že když už se jednou do té problematiky ponoříš, tak nemůžeš mít názor "ani proti, ani pro". Prostě si ho uděláš.

monikaleifheit
3. únor 2016

u prvního videa čas 09:00 jak to tam rvou do toho dítka... to snad nemůže dovolit žádná maminka takových hnusu najednou. Nejsem proti povinnýmu očkování ale očkovat s rozumem..... chudáci děti. Dnes ty vakcíny už nejsou to co dříve, bohužel dnes je to pouze byznys ☹

zuzineckah
3. únor 2016

Mě sama pediatra navrhla odložení povinného očkování, protože malý v 5 týdnech prodělal zánět ledvin. první hexu dostal pozdě a vůbec měl očkování ve schématu 2+1. V dubnu bude mít 3 a MMR ještě nemá.Čekám až bude 100% fit, pak mu to teprve nechám naočkovat. Nepovinné nemá žádné.Pediatru máme v Neratovicích a je hodně benevolentní. Sice mi dala podepsat papír, že o odklad MMR žádám já, ale žádné kecy kolem neměla. Jen mi vysvětlila, že mi to musí dát podepsat.

monikaleifheit
3. únor 2016

jenom o peníze jde.... rozjetej vlak z kterého nejde vystoupit

zuzanalamacova
3. únor 2016

samo lekařum jde jen o prachy , čim vice vakcín napichaji tim vice maji kč ... biznis , a stat nebere nasledky

lubicadebnarova
8. čer 2016

@key25 reco si myslite ze po ockovani sa jej nieco stane?

sisinka74
8. čer 2016

@lubicadebnarova no některé děti mají špatné reakce a snad i trvalé následky. V každém případě, já nechala naočkovat povinné a ještě prevenar a musím zaklepat, vše proběhlo v pořádku.

sisinka74
8. čer 2016

Jo a já se taky strašně bála očkování a hodně mi pomohl tenhle článek:

http://personal.tucna.net/ockovani-vs-odpurci-a...

sisinka74
8. čer 2016

@sisinka74 doporučuji přečíst celé až do konce, včetně reakcí