Dali jste Rotarix + jaký druh očkování?

merja
7. zář 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda má význam podávat měsíčnímu dítěti Rotarix . Pořád nechápu,kde by tento virus mohl chytit jako mimino. Chápu až bude ve školce, ale to snad zvládne lépe ten průjem. Slyšela jsem,že kromě povinného očkování Hexa.. jsou i jiné, které neobsahují naráz 6 látek ,a ale třeba 3-4 a pak se očkuje později. Nevím pro jaké nemoci má smysl očkovat a jaké ne ( názor např. na žloutenku, to asi jako malé dítě nemůže chytnout ). Díky za rady .-)

luthien.k
7. zář 2012

@merja je dobré si nastudovat k tomu nějaké informace a pak se rozhodnout. Moc dobrá knížka, která pomohla udělat jasněji mně, je kniha od prof. Strunecké Varovné signály očkování, protože shrnuje benefity i rizika a je jen na rodiči, jak se rozhodne.
Za mě - nedávám nepovinného nic, z povinného pouze Infarix Hexa, ale příště bych dala Infarix nebo Infarix hib a to ve zjednodušeném schématu 2 plus 1 a nejlépe až po roce věku. Jinak nic.

katyxq
7. zář 2012

Souhlas s @luthien.k , odkazy na různé weby a knížky o očkování má v albu ikarkulka - https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/cl...

Jinak my dali jen Infanrix hexa a lituju, že jsem se tím dostatečně nezabývala dřív a alespoň neodložila na později a ve schématu 2+1.

merja
autor
7. zář 2012

Doktorka je také pro variantu 2+1 a rozložit vše tak aby nebylo nic dohromady. Jen mne doporučila rotarix tak nevím. Toho Infanrixu je několik druhů? Očkovat se budu snažit co nejpozději než je podle kalendáře, ale nevím jak uspěju max. o měsíc jak řekla paní doktorka. Ráda bych to udělala spíše v 5měsících nebo nej v 6, ale to zase nechci aby rostly zoubky

merja
autor
7. zář 2012

Ono právě těch názorů je několik a člověk neví co dát pořádně 🙂

verusa.j
8. zář 2012

@merja - máš čas, nenech se ukolébat doktorem, že musí naočkovat ve třech měsících, pokud nechceš porušit vyhlášku, ale očkování posunout, začni až tak v 8. měsíci, pak v 10, 12 4.dávku v 18. Do té doby si můžeš shánět informace, ta kniha je dobrá, mám ji doma, ale chce to studovat více.

blahova_andrea
8. zář 2012

Já teda nevím, že se to očkování teď všude tak řeší. Já neznám nikoho, kdo by s tím měl nějaký problém. My očkovali po 3m Hexu + Synflorix a žádný problém jsme neměli.
Ale co se týká tvé MUDr. Holky mají pravdu. Nenech se tlačit. Před 3m bych rozhodně neočkovala (píšeš v hlavičce o očkování v 1m). Pokud není tvá MUDr. přístupná debatě a kompromisům hned od začátku, tak se poohlídni po jiné. My doktorku ve 3m změnili (očkovala nás už nová) a svého rozhodnutí vůbec nelituju. K naší bývalé chodí kamoška a to, s čím vždy přijde...
Informuj se, rozhodni se sama za sebe a za tím si stůj. Je to přece tvé dítě, zdraví tvé rodiny a když už tu možnost volby máme, neměli by se nás snažit škatulkovat všechny stejně 😉

merja
autor
10. zář 2012

TAk rotarix dávat nebudeme, prý jsou ty viry tady už odedávna jen teď se to řeší a dá se to zvládnout v nemocnici. To očkování zkusím domluvit na leden, kdy by to mělo být 6měsíců, nechci to dávat v období chřipek a na vánoční svátky. Uvidíme jak pochodím, nebudu chtít dávat určitě žloutenku, kterou asi jen tak nechytne hned tak.

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra