Dlouhodobá reakce po Priorixu, máte s tím zkušenost?

patty1
28. dub 2013

Ahoj maminky, ráda bych se zeptala, zda nemáte někdo zkušenost s dlouhodobou reakcí na Priorix. Naše malá byla na první vakcíně, předchozí jiná očkování s minimální reakcí, a na Priorix to byla síla. Od 3.dne po očko rýma a zvýšené teploty, nebo mírné horečky, asi 3 dny, pak 8.den horečky kolem 39 C, od 10.dne větší svědivá vyrážka, kapali jsme fenistil a mazali fenistilem. Prodělala spalničky, i dle dr., naštěstí bez komplikací.
Vyrážka po pár dnech ustupovala, ale teď víc než po 3 týdnech po očkování se opět víc objevila, silná vyrážka na zádech, zase dávám fenistil. Dle dr.může mít vyrážky ještě nějakou dobu, mě to přijde jako na zarděnky, a to měla i zvětšené uzliny za ouškama, takže i ty příušnice se tam asi objevily. Kdy to skončí 😒 ?
Měli jste někdo reakci ještě víc než po těch 2 týdnech po Priorixu...?
A jaká byla pak reakce na 2.dávku, pokud jste šli?
Děkuji moc za reakce.

patty1
autor
29. dub 2013

Ahojky, nikdo jste nemel reakci na priorix i po delsi dobe, vyrazky? Diky...

nae
1. kvě 2013

@patty1 ahoj, ak by si chcela, zaraď sa do skupiny Nesúhlas s povinným očkovaním a riziká očkovania na modrykonik.sk, určite sa tam niekto nájde, kto ti poradí...
Inak je samozrejme možné, že došlo ku infekcii všetkými tromi typmi vírusu. Pri takejto masívnej a vážnej reakcii by som neriskovala ďalšiu dávku, jedná sa o tzv. živú vakcínu.

sus
5. kvě 2013

na boost urcite uz nechodte? teda dle meho nazoru.mate dost znacne negativni reakce a to by se ani boost davaka davat nemela. dcerka mela taky reakci,ale az pozdeji.az po dvou tydnech,osypala se,ale do tydne vyrazka zmizela,to bylo ok.ale asi tyden po vakcine zacala trpet bolesti prsticku na rukach i na nohach,nartu a hrbetu rucicek! trvalo to dva a pul mesice. a kdyz sem to rekla doktorce,ze rozhodne boost nedame,tak rekla,ze tedy proti memu odporu to davat nebude.ale ona by to ani davat nemel,kdyz jsou zavazne neg. reakce,coz tohle podle me bylo.dostala tu vakcinu v 17ti mesicich! nevim,proc to nemohladostat pozdeji,vycitam si,ze jsem v te dobe ockovani nijak zvlast neresila,ze kdyz nas pozvali,tak sme proste sli.uz bych to nikdy neudelala a danou mudru bych nejradeji nakopala do hader.zvlaste kdyz tato vakcina muze bytdana klidne ve trech letech nebo i pozdeji:(

patty1
autor
12. kvě 2013

Ahojky, tak se ozyvam znovu, mala ma stale a stale vyrazky, po trupu a zadickach, obcas ji to svedi, vetsinou tedy ne, ale vyrazky to jsou poradne. Byli jsme znovu u dr., ta rekla, ze kdyz nema nic jineho, teploty, nic, at to nechame a davame jen fenistil... Uz je to skoro mesic a pul od ockovani, netusim, kdy to skonci... ☹
Nemate nekdo podobnou zkusenost?
Jinak je tedy mala jinak ok, obcas ji mazu jeste tanohermalem, a fenistil davam uplne vyjimecne, a jen na noc, ale vyrazka neustupuje. Pujdeme na kozni, ale kotrikoidum se tedy chci vyhnout, nechci ji zatizit jeste vic...
Preji vsem zdrave deti..

verusa.j
26. čer 2013

@patty1 -rozhodně bych žádala, at to zapíše do karty a nahlásí jako než. účinek, tohle není normál reakce, přečtěte si ještě příbalový leták, třeba tma najdete vaše potíže, ale opravdu na tom trvejte

dostyna
4. črc 2013

Ahoj, náš malej všechna očkování celkem zvládal, ale po Priorixu měl cca po 10 ti dnech vysoké horečky a trošku se osypal. Naštěstí to po třech dnech ustoupilo, ale trošku mě to vyděsilo. Vše zvládala a tahle akcína mu dala pěkně zabrat.
Tvé dítko bych rozhodně podruhé neočkovala, po takové reakci je to vysloveně nežádoucí. jinak MMR vakcína je živá a dává malému tělíčku zabrat. Já si na druhé očkování nechala od homeopatky poslat speciální homeopatika a druhá dávka byla bez reakce.Takže jsem ráda. Každopádně to co píšeš není normální a měla by jsi to řešit.

jandl
20. črc 2013

@patty Ahoj,doufám,že jsi trvala na tom,aby to bylo hlášeno jako než. účinek po očko.Dál bych neočkovala.Jedna možná náprava by byla.Slyšela jsi o autopatii pana Čehovského? Zajímavé video na www.celostnimedicina.cz z 20.6. od MUDr.Tomáše Lebenharta.Názory MUDr.L.Elekové jsou též dobré.

patty1
autor
20. črc 2013

Ahojky, diky za reakce, byli jsme potom i na koznim, ale zrovna to dost ustoupilo, tak uz jsme ani nicim nemazali, jen chvili bambuckym maslem a bylo po vyrazce. Pak uz nas cekali jen vyrazky z tepla.
Ted nove mame salmonelozu, rotaviry a k tomu nejakou bakt.infekci, pry mozna spalu, na kterou mame i atb. To by clovek nevymyslel.
Hlaseni o nezadouci reakci udelala sestricka sama hned, jakmile jsem volala, pak jsme to i sepisovaly, ale dr.stejne tvrdila, ze musime druhou dat. No ted po te salmonele naprosto nehrozi, urcite odkladam tak o rok, pak uvidime.
Diky za reakce, zdravime.

eficenka
20. črc 2013

@patty1
pokud nechceš druhou dávku nedávej... P.S. jak je možné, že na slovensku stačí jen jedna dávka MMR vakcíny?
áha, oni za to mají prachy 😅

dostyna
25. črc 2013

Jen ještě drobný detail, v mnoha zemích EU bylo očkování MMR vakcínou zrušeno. Já druhé očkování prošla s malým, ale díky homeopatikům bez vedlejších účinků. Jsem ráda, že to máme za sebou. Je to nesktečnej šmejd tohle očkování.Držím palce aby druhá byla vpohodě.

verusa.j
30. črc 2013

@dostyna -Dobrý den, máte nějaký odkaz, v kterých zemích bylo toto očkování MMR vakcínou zrušeno? Studuji očko už dlouho, ale tohle čtu prvně,d ěkuji

dostyna
31. črc 2013

@verusa.j tuhle informaci jsme dostala od homeopatky, která mi zasílala homeopatika pro malého před očkování MMR.Mimochodem očkování bylo díky léku bez reakce. Zkusím se podívat jestli nenajdu nějaký odkaz

dostyna
31. črc 2013

@verusa.j a ještě detail, u nás se očkují dvě dávky, v ostatních zemích EU jedna dávka.

verusa.j
31. črc 2013

@dostyna děkuji, budu moc ráda, když mi třeba na IP pošleš ten odkaz, jinak vím, že na SLonensku mají druhou dávku v 10 letech, my zatím neočkujeme vůbec

tajemna30
31. črc 2013

@dostyna dobrý večer, mohla bych moc poprosit o kontakt do IP na tu homeopatku. A budu i ráda za odkaz který budeš posílat
@verusa.j také by mě to zajímalo. MMR očkováno zatím nemáme, děkuji.

verusa.j
31. črc 2013

@tajemna30 taky jsem zvědavá, tohle jsem fakt ještě neslyšela, co mám info např ze Švýcarska, tam mají jednu dávku v roce

verusa.j
31. črc 2013

@dostyna jinak dle těchto stránek jsem zatím všude MMR našla

dostyna
1. srp 2013

@verusa.j jj,očkuje se, ale jen jedna dávka,ne dvě. A mám pocit, že jsme kdysi četla, že ta první se dává v pozdějším věku a ne v 15ti měsicích či kdy to bylo.

verusa.j
1. srp 2013

@dostyna no ono je to fakt individuální stát od státu jé vidím, že jsem nedala blbec ten odkaz 🙂 , tam právě bylo skoro všechno ve dvou dávkách, většinou ta první ve 12 m.- a druhá mnohem později třeba kolem 6 let, někde vůbec to ano

dostyna
1. srp 2013

no a o to jde předevší,, že to větší tělíčko se s tím pere lépe.Ale telo ani nedvouletého dítěte, které do sebe dostalo několik vakcín je na to připravené hůř. jenže tady je to o tom,že ve školkách neproočkované děti moc neberou,snad jen vyjímky, a to děti, které měly velké reakce ☹

pehaka
5. srp 2013

@dostyna dobrý den, mohla bych poprosit o jaká homeopatika se jednala? čeká nás MMR a doufám, že se mi podaří ho ještě odložit, ale první syn měl na tohle očkování hroznou reakci, děsím se ho jak čert kříže 😝

dostyna
5. srp 2013

@pehaka dobrý den, jedná se o homeopatika, která bohužel u nás v ČR nejsou dostupná. jedná se o MMR vas 200CH. Poslala mi je přímo homeopatka a ta je objednává v Anglii. Čili bych doporučila se spojit s nějakým homeopatem a dpmluvit se s ním na postupu. Stojí to za.

aanicka
1. zář 2013

@patty1 ahoj, jsme třetí týden po priorixu a začalo to jako u vás 3. den rýma, mírné teploty, protivnost, pláč. Vyrážku nemá, ale i teď třetí týden má pořád šílený záchvaty pláče, snese jen mě, ani manžela ne a nesmím se od ní hnout ani na krok. Jsem zvědavám, jak dlouho to bude trvat. Fakt nevím, co jí je a jak jí pomoct, je strašně apatická a takový to byl živel ☹ .
@sus prosím, jak jsi u takovýho prcka odhalila, že bolí prstíčky? Mě se dneska třetí týden po vakcíně nechtěla postavit na nožičky, úplně jak gumové až mi přišlo, že jí bolí, ale nevím, jestli to nebylo jen z únavy a nechtěla opět chovat.

patty1
autor
1. zář 2013

@aanicka Ahoj, u nas to preslo postupne, ale ta navazanost na me byla dost dlouha, postupne se zase dostala do normalu..ale tak ty dva mesice to asi trvalo 😒 , i kdyz to uz samozrejme byly spis jen drobnosti - uspavat jen ja, apod. Ty plactive stavy to byl asi jen tyden. Tak at uz to brzy prejde.

sus
2. zář 2013

@aanicka
Ona mi to sama rekla Aanicko. Mluvila opravdu hodne brzy.rikala maminko boli prsticek foukej nebo boli prsticek mazej a kdyz sem ji dala krem, tak si to sama namazala tam, kde ji to bolelo. A neplpala to vsude, ale opravdu treba jen na jeden prst nebo ten hrbet rucicky a nebo pritom ukazovala na prsticky na nozicce a kdyz mluvila ze boli nozicka, tak ukazovala na nart nozicky. V 17ti mesicich nema dite duvod si vymyslet a chtit tim vice pozornosti.kdyz pak mela jednou navic horecku, tak uz i plakala, ze ji boli nozicka. Proste ji to zrejme nejak zasahlo klouby a svaly. Bylo to hrozne. Byla sem zoufala. Dva a pul mesice strachu. Mudra jen prohlasila, ze bolesti kloubu a svalu muzou byt... V realite patri mezi zavazne vedlejsi reakce priorixu a boost nesmi byt aplikovan. Drzte se holky!

aanicka
2. zář 2013

@patty1 díky, tak snad už to bude jen lepší.
@sus tak to byla opravdu šikovná. Dneska už s nožičkama byla v poho a od rána normálně běhá. Asi to bylo jen únavou, že si na ně nechtěla stoupnout a stála třeba jen na jedný. Ale je to fakt mazec, to očkování 😒 .

sus
3. zář 2013

@aanicka jen na okraj. Uplne jsi mi pripomnela situaci, kdy chlapecek pratel nechtel chodit a stezoval si, ze ho boli nozicky po ockovani proti klistove encefalitide. Trvalo to par dnu. Tak at uz vam to zle uz polevi.

aanicka
4. zář 2013

@sus díky, teď máme hlenovitou rýmu a jak leží, tak jí to chudinku dusí a kašle. To je nejhorší, když se přidá víc věcí najednou - očkování, zuyby, viroza...

nonak
30. zář 2016

@dostyna
Dobrý večer, mohla bych Vás poprosit o kontakt na homeopata nebo o název homeopatik. Syn měl odložené očkování kvůli reakci na hexu a teprve ted jsme dostali první dávku priorixu ve 4 letech. A přesně 10 den po očkování vysoké horečky...děkuji moc

dostyna
1. říj 2016

@nonak Paní se jmenuje Marie Jarošová. Zde jsou její webovky http://e-homeopatie.webnode.cz/kontakt/ Je úžasná, určitě vám pomůže.