Počkat s očkováním, než dobere Propranolol?

bublina91
11. srp 2017

Ahojky,

mám doma 5m holčičku a odložili jsme očkování na 6 měsíců, jenže malá bere Propranolol na léčbu hemangiomů a tak se teď bojím očkovat a nejradši bych posunula očkování až sirup dobere. Máte s tím někdo zkušenost? Nechali by jste očkovat? ☹

Děkuji 🙂

anetpierowska
11. srp 2017

Mala by mela byt min.14dni pred ockovanim zdrava. Ockovat muzete zacit az v 10m. A schema 2+1.

tery_s
11. srp 2017

Určitě odložit, není problém začít v 10m schéma 2+1, pokud již tak nemáš s Dr. domluveno, oznam ji to při návštěvě nebo telefonicky. Nebo proste až doberete kapky a nebude jiný problém, žádné nachlazení atd. Zde je i skupina očkovat/neockovat můžeš se přidat a ptát se na cokoli holky tam dobře poradi, mají nastudovanou vyhlášku i oblast hygieny 👍🙂

packaf
11. srp 2017

Malou nenechávám zatím očkovat na nic, je to pro nás zbytečný hazard. Doktoři vám předloží jen pozitiva, ale už nemluví o NÚ po vakcinaci a pokud se něco stane, tak vám nikdo nepotvrdí, že je to po očkování, že je to jen souhra náhod a bude se vesele očkovat dál a může to být horší a horší s další vakcínou. Můžete ze zákona odložit klidně do 1. roku. Pokud by doktor vydíral, že musíte podepsat odmítnutí očkování, tak mu na té žádosti přeškrtněte "odmítnutí" a dopište slovo "odklad" nebo "odkládám" přímo v nadpisu. Donutit vás nemůže k ničemu. Přineste mu vlastní negat. revers, něco jako dopis, s důvod proč zatím odkládáte, udělejte si kopii. Máme to zatím stejně a KHS na nás zatím nepřišla s ničím, podle nálezu ÚS vám už ani pokutovat nemohou. Odmítnout nebo odložit se nebojte, doktoři rádi zastrašuji a tvrdí, že se musí začít s vakcinací následně znovu, ale je to blbost.

bublina91
autor
11. srp 2017

Ano, tohle všechno vím. Mám nastudováno 😅. Jen přítel chce očkovat a já jsem zásadně proti očkování. Ale dohodli jsme se na tom, že alespoň ty povinné. I když bych ji nejradši naočkovala jen něco a jen jednotlivé vakcíny a ne Hexu nebo poté MMR, ale tak jako jsem to měla já. Ale to je je asi problém sehnat jednotlivé vakciny. A právě že se nejvíc bojím těch NÚ. Ještě když moje maminka má RS.

bublina91
autor
11. srp 2017

@tery_s o skupince jsem nevěděla. Děkuji za info a to schema 2+1 je ten pediacel nebo Infarix HIB? Chápu to dobře.
Každopádně před očkováním chci nasadit i homeo, ale to vůbec netuším s kým se domluvit :'(

pajula123
11. srp 2017

@bublina91 jak mate v rodine autoimunitni onemocneni,coz RS je,je zvysena obezretnost fakt na miste. U nas dvakrat autoimunitni onemocneni strev,a nase dr.,avsak az po podepsani reverzu,mi rekla,ze mam duvod k obavam...

belleelle
11. srp 2017

@bublina91 nene,2+1 se tyka skolky, tedy vakcinou inf hexa nebo hexacima a minimalne jednou davkou mmr (priorix).

anehap
11. srp 2017

Moje mladsi dcerka se lecila s hemangiomem od narozeni, navic byly komplikace - mela v nem otevrenou ranu, hnisalo ji to☹, a to az do roka, jezdili jsme po nemocnicich...nastesti mame uzasnou dr.,rikala, ze uz takto ma trapeni dost a navrhla ockovani posunout...dostala hexu 2+1, prvni davku v deseti mesicich, priorix ve 3 letech. Urcite bych na vasem miste ockovani odlozila a nekombinovala s lecbou😉

packaf
11. srp 2017

@bublina91 Pokud máte autoimunitní onemocnění v rodině, změňte lékaře, který je ochoten vám to napsat jako trvalou kontraindikaci. Já také tak budu měnit doktorku. Napřed bych si nechala udělat testy, zda vůbec může být očkovaná. V zahraničí se to běžně provádí (nevím tedy konkrétně co se testuje), jen my jsme tady pořád několik let pozadu. Můj manžel taky chtěl jen ty povinné, ale já si stála za svým, že si nevezmu na svědomí, že se ji spustí lupénka (manžel ji má už pár let) a že si nedovede představit, jaké umí být děti ve školce hnusné a zákeřné a že ji budou mít třeba za prašivou, pokud to bude mít v obličeji. Nakonec po mých argumentech ustoupil a dáme, a to ještě možná, jen tetanovku. S malou trávíte nejvíce času, běháte po kontrolách vy, tak proč byste si toto nemohla více rozhodnout právě vy? Báli jsme se také dětské přenosné obrny, ale po nastudování už nedáme ani toto. Zvažuje se, že se vyřadí z očkovacího plánu, takže zbytečnost.

no_title
11. srp 2017

my jsme na tom stejně, autoimunitu máme v rodině dokonce 3x několik různých nemocí. Co mi tak dr. na začátku vysvětloval... určité % populace má tzv. predispozice pro autoimunní nemoci (nemoc se nedědí, jen ty predispozice). Která nemoc se rozvine, je věc náhody a pravděpodobnosti (třeba lupénka je častější než Crohn např.). Těch autoimunit je řada - cukrovka 1. typu, lupénka, RS, Crohnova nemoc, Myasthenie (v našem případě já mám Myasthenii a 2 členové rodiny z různých stran lupénku)
Ale - můžete si nechat udělat testy, jestli ty dispozice má nebo ne. Opravdu to jde, doporučila jsem to kamarádce (ona má Myasthenii, jejího syna tlačili do imunologické léčby alergie - což je mnohonásobně rizikovější než jakékoli očkování - mě to přávě MG spustilo) a testy udělali. A ukázalo se, že ty predispozice má, tak ho už do té léčby netlačili. My si ty testy necháme udělat taky, to riziko je u nás větší, když máme 3 takové v rodině. Pediacel ani nic podobného už nevyrábí. To je dost nanic, protože je tam Hepatitida B, která je trochu riziková pro tyto děti a přitom je úplně zbytečná (novorozenec nemá jak ji chytit), Hexa obsahuje. Ale pro autoimunity je nebezpečné spíš očkování živými vakcínami, takže MMR. Ale pokud budete mít kontraindikaci už z krevních testů, tak by snad nemuseli dělat problém ani ve školce. Problém je v tom, že nemoc už může u daného člověka existovat, ale je prostě v remisi, jakoby spí. To se stalo právě mě. Byla jsem odjakživa slabší, nezvládla jsem fyzicky tolik, co vrstevníci. Vážila jsem o 20 kg méně než ostatní. V šesté třídě jsem měla jen 25 kg a nešlo zanic přibrat. Už to mohlo být doktorce divné. Pak jsem dostala očkování proti Hepatitidě B + tu imunologickou léčbu, oboje vyburcuje imunitní systém k vyšší aktivitě a bylo vymalováno. Možná by moje nemoc spala dalších 10 let třeba do porodu nebo by se neprojevila vůbec. To nemůžeme vědět 🙂. Ale proč to riskovat zbytečně?

bublina91
autor
11. srp 2017

@anehap a snášela to po ukončení léčby dobře? Priorix je proti čemu?
@packaf a ty testy dělají kde? Pokud se můžu zeptat.
@no_title ano, máte pravdu, právě proto se dost bojím těch NÚ, ale přítel to nějak nechce pochopit. Sestře prokázali RS, a naštěstí se ji nerozjela ani porodem, ale vůbec nevím, kde na testech byla.

bublina91
autor
11. srp 2017

@packaf jinak pediatr je zatím v pohodě, sice zkoušela kecy typu musíte očkovat a koukejte vždyť jsou u nás spalničky atd. Ale nedala jsem se a už neprudí. Řekla jsem ji, že očkovat chceme, ale že to chceme odložit do půl roku dítěte. Ale to jsem ještě nevěděla, že zahájíme léčbu proprou.

packaf
12. srp 2017

@bublina91 ty testy před očkováním se u nás běžně nedělají, je to nákladnější, jen vím, že v západní Evropě jsou běžnější a neočkuje se tolik nemocí. Nevím už kde jsem o tom četla, kdybych to někdy teď našla, dám vám to sem. Myslím, že tam jde o testy na krvácivost, jelikož očko může způsobit vnitřní krvácení a u tak malých dětí je to rizikovější. Naše malá měla krev v plence a doktorka nás poslala 4x na krev, že se ji něco nezdá, že srážlivost není OK, až 4. odběr byl v normě a dala pokoj. A to chtěla od 9. týdne očkovat, když je prý zdravá, kdyby se ji něco stalo, tak bych ji asi v pomatení smyslů zbavila života. Její dítě by to nebylo a asi ani moc netrápilo. ... něco jsem teď našla, jde spíš o to, jestli dítě nemá imunitu na očkovanou nemoc ( během těhu z Váz nebo z MM, kdy dítě v mléce přebírá kmenové buňky), po dr. jsem to požadovala, odmítla mi to s tím, že jednoznačně nemá vůbec žádné obranné látky, kde by je prý vzala, v MM prý nic není. Což mě vytočila na max, když jsem si přečetla knihu od Strunecké, která je vědkyně celý svůj život a vydala mnoho studií. http://www.ockovanideti.cz/ocko_den/ockod8/p10.htm

packaf
12. srp 2017

@bublina91 každopádně se nenechte zastrašit, doktorka na vás nemůže, nesmí vás ani nahlásit na OSPOD nebo KHS. Kdyby se tím oháněla, že musí, tak Vy oponujte, že si budete stěžovat na ČLK + PČR, že prozrazuje lékařské tajemství, kterým je vázána. Může nahlásit jedině zanedbávání dítěte a to byste musela odmítat povinné preventivní prohlídky, k očkování musíte dát souhlas, i když je povinné. Na jednu stranu se doktorům trochu nedivím, že tak straší, oni porušují zákon v případě, že by dobrovolně neočkovali a hrozí jim milionová pokuta. Kdež ty Vy porušujete vyhlášku a hrozí vám max. 2x 10.000,- (za oba rodiče) a nevzetí dítěte do školky. Ale jelikož jsme v ČR, takže Kocourkov hadra, tak v 5 letech dítě získá ultrasupermega imunitu a do školky může i neočkované, takže tak. Prostě chce to nějak se zařídit na 2 roky a pak už může mezi ostatní.

anehap
12. srp 2017

@bublina91 ano, nastesti bez reakci😉 Byli jsme ale pouceni od starsi dcerky, ta bez reakci rozhodne nebyla, navic jeste dostala schema 3+1(chodili jsme v te dobe k jine lekarce, potom jsme ji zmenili), proto jsme ji Priorix (zardenky,spalnicky,priusnice - ziva vakcina) dali az ve 4 letech pred nastupem do skolky. Vy koncite lecbu kdy?😉

bublina91
autor
13. srp 2017

@anehap no to právě ještě nevíme, jedeme 22.9. do Prahy k Mudr. Málišovi a uvidíme, co nám řekne. Bere ho od 29.6., tak snad do Vánoc bude bez něj...co nám už teď říkal, tak to má o 50% lepší. 🙂

bublina91
autor
13. srp 2017

@packaf děkuji za informace a zastrašit se určitě nenechám a zkusím se zeptat na ty testy na protilátky 🙂