Druhá dávka Bexsero. Jakou reakci měly vaše děti?

mamina12392
1. dub 2022

Ahoj maminky,

jaké měly vaše dítka reakci na druhou dávku? Slyšela jsem, že druhá dávka je ještě horší než první. Přitom bych řekla, že by to mělo být naopak... 🤷‍♀️My u první teplotka 38,5 a zvracení. Tak ať vím, na co se mám připravit. (vím, že každý reaguje jinak.. Spíše pro uklidnění).
P. S. Jen ty maminky, které očkují... Názory, jak je očkování zlo apod si nechte....

sanyy22
1. dub 2022

@mamina12392 syn má každé hrozné reakce, má VŽDY 2 dny teploty 38.5°, nejí, má řidší 💩, a je uřvaný.

mamina12392
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamina12392
autor
1. dub 2022

@sanyy22 to mě mrzí :/, vzdycky to jsou stresy jako blázen. Takže co dávka to stejná reakce?

vikysek0987
1. dub 2022

@mamina12392 Malá obě bez reakce ❤

leilinka1234
1. dub 2022

Obě dcery bez reakce jak první, tak druhou dávku. Ale byly očkované až ve čtyřech a dvou letech tuším. Starší mi na vakcíny reaguje, ale bexero nic. Jen ručička asi dva dny bolela.

jjasmina
1. dub 2022

bez reakce, akorát bolave místo vpichu, 1. davka ve 4měs myslim

wendyv
1. dub 2022

Tak já musím zaklepat že dcera nemá po očkování vůbec žádné teploty. A to neměla ani naše první dcera. Minulý týden jsme měli druhou dávku a úplně v pohodě. Takže to je jak u koho

emillyhk
1. dub 2022

Druhá dávka Bexsera bylo jediné očkování, po kterém byla nějaká větší reakce. Ale myslím si, že jsme u dr. něco chytli, protože v pondělí odpoledne očkování, úterý horečky a ve středu dostal rýmu 🤷‍♀️

eviicka
1. dub 2022

U první dávky byl protivný a plačtivý, zvýšená teplota, u druhé si žádnou reakci nevybavuji a pokud, určitě byla mírnější. Nedávala jsem ani nic preventivně.

nazka
1. dub 2022

@mamina12392 já myslím, že u nás byla snad druhá dávka lepší než první..

iivetaak
1. dub 2022

Paracetamol nám byl doporučený u Bexsera 3 hodiny před očkováním a 3 hodiny po očkování.. dala jsem ještě
po dalších 6ti hod.i na noc a ok..

margaret88
1. dub 2022

Ne, ani u jedné dávky vůbec nic.

moonulka
1. dub 2022

Dcera měla horší první dávku, teplotu si přesně nepamatuju, ale k 38 to bylo určitě. Měla bolavou nožičku a hlavně jí na stehně zůstala boulička asi 2 týdny. Při druhé dávce měla bouli asi jen 2 dny a pokud si dobře pamatuju, tak ani teplotu neměla nijak vysokou.

palja
1. dub 2022

@mamina12392 první dcera neměla nic jen velký červený flek v místě vpichu 4 dny.
Druhá dcera na druhou dávku teprve půjde, první měla úplně bez reakce.
My dáváme před aplikací a 6 hodin po ní na doporučení paracetamol, je to jako premedikace k tomuto očkování doporučeno, i v příbalovém letáku je to uvedeno. Myslím že díky tomu byly holky bez reakce.

veroniqess
1. dub 2022

Bez reakce 😊

kelerub
1. dub 2022

@mamina12392 bez reakce.

xnikax1
1. dub 2022

@mamina12392 syn první dávka bez reakce, preventivně Paralen cipek. Druhá davka skoro 39 řev dva dny hrozný a to jsem dala preventivně taky Paralen cipek..uplne se hrozím preockovani. Jinak hexa úplně v pohode.

pampeliska1313
1. dub 2022

První dávka horečka, druhou má syn před sebou. Ale když měl predtim prevenar a hexu dohromady, tak první dávka horečka a druhá úplně bez reakce a to jsem čekala zase horečky. Asi to říct úplně nejde, uvidíte, snad to bude co nejmírnější)

makkyv
1. dub 2022

@mamina12392 První reakce děs😔 horečky, nechtěla mi skoro ani papat, jen plakala…druhá absolutně bez problému😊🙌🏼 Byla úplně bez reakcí, ani teplotu neměla, jen lehce zvýšenou. Za to třeba u druhé hexy nebo prevenaru měla to stejné co u bexsera😔 takže se nebát, je to individuální. Všude jsem četla “nedávat druhou dávku bexsero, je to síla, atd..” udělala jsem to jak jsem to cítila, popovídala si o tom s paní doktorkou a ničeho nelituji. 😊🌼

me_druhe_ja
1. dub 2022

Vůbec žádná reakce, ani po první, ani po druhé. Rozhodně nedávám dopředu preventivně paracetamol. Ještě ji čeká poslední. 🙂 Druhou dávku měla dokonce i a ještě jedním očko a třetí bude taky. Jen tu první měla samotnou, to nějak vyšlo. Jinak mela vždy vše po dvou. A nikdy nic. 🙂 Ani syn teda, ale ten bexsero nemá zatím.

luhana
2. dub 2022

@mamina12392
Po očkování jsem dala dle pokynu Dr. Panadol a měl v obou případech druhý den horečku, která po sirupu klesla a třetí den byl už OK. Příští týden nás čeká hexa, tentokrát vyzkouším homeopatika před a po očkování. Údajně to velmi pomáhá, tak zkuste také. Ať je dobře.

michaelarousova
2. dub 2022

@mamina12392 podle me zalezi taky na veku☺️ Prvni syn ockovany az kolem 2 let a reakce strasna…nekolil dni mi nechodil a mel horecky , druhy ayn ockovany jako miminko a bez reakce ☺️

elesse
2. dub 2022

Stejna reakce jako na prvni, prvni noc teplota, pak 3 dny unava

novamamina
2. dub 2022

S dovolením se pripichnu.... V kolika letech jste očkovaly?

terkezz
2. dub 2022

@mamina12392 u první dávky hrůza, neustálý pláč, teplota a u druhé bez příznaků🙂 dali jsme ale hned čípek, jak jsme přišli od mudr

petralp
2. dub 2022

@mamina12392 bez reakce

mishulka92
2. dub 2022

Druhý den jen lehce zvýšená teplota, jinak v pohodě, nic mu nebylo, ani po první ani po druhé dávce. Hned po očko dostal čípek a byl v pohode

ajja87
2. dub 2022

Holky a nesetkal jste se nekdo s vyrazkou po Bexseru?