Existuje "šetrnější" hexavakcína?

janazzz
4. pro 2013

Ahoj holky, slyšela jsem, že existuje "šetrnější" hexavakcína. Je to pravda, je nějaké takové očkování? Klidně placené. Bojím se vedlejších účinků hexy, tak proto se ptám. Děkuji.

evaviki
4. pro 2013

@janazzz pediacel..schema ockovani 2+1

evina_plus_jedna
4. pro 2013

Ano, pediacel, je jen proti 5nemocem, bez zloutenky, s tretinovym obsahem hliniku. Jedeme taky schema 2+1 ale odlozila jsem az skoro do dvou let malé. Za kazdou davku doplacim 760kc.

paracka
5. pro 2013

Holky jak vam reagovali deti na pediacel? Me nase dr.tlaci do hexy.. :(

janazzz
autor
5. pro 2013

Děkuju za odpovědi. Také by mě zajímalo to, na co se ptá paracka.

eficenka
5. pro 2013

pediacel obsahuje o 1/2 méně hlinitých solí a měl by být učínnější i proti černému kašli.
jedna dávka stojí 800 korun a nejléloe očkovat ve schématu 2+1 .. máte na to zákonné právo a pediatr musí souhlasit
Jinak v Německu se dá očkovat i troj nebo čtyřvakcínou, které sou ještě šetrnější...

@paracka

paracka
5. pro 2013

@eficenka dekuji. Nase dr.operuje s tim ze mi ho nenaockuje a ze nas posle nekam na infekcni to naockovat,coz nechapu

sarkar
5. pro 2013

malé jsem nechávala dát Pediacel (též 2+1) v 8,5měsících (1.listopadu), zatím teda měla jen první dávku a úplně bez reakce, tak jsem moc ráda 🙂 Doplácela jsem 980Kč, ale nelituju. I u druhého bych to udělala stejně. Nemám v hexu žádnou důvěru a Dr. to ví, takže mi sama od sebe Pediacel nabídla. Taky strašila, že to očkovala během své praxe jen 1x a že to není vyzkoušený apod., ale to jsou kleci v kleci, v Německu se očkuje normálně a vše ok, to jen že výrobci hexy měli asi dobrý lobby a Ministerstvo financí mimo ní nic jinýho neuznává...
@paracka
@janazzz

paracka
5. pro 2013

@sarkar diky. Me totiz dve pediatricky rekly jasne hexu,nic jineho.. Manzel uz je z toho nervozni ze pry vymyslim :/

evina_plus_jedna
5. pro 2013

@paracka prvni davka bez reakce, druha davka malinko zvysena teplota a hodne bolava nozicka, dva dny kvuli ni knourala. Ale nebylo nic otekleho, mozna jen bolel sval z toho píchání. Treti davka nas ceka az za pul roku. Pediatra se mi snazi vnutit, ze budeme muset doockovat obrnu, ze je potreba 4davky,ale nejak se mi to nezda, nechapu kde na tom byla. V UK maji pediacel misto hexy a pochybuju ze doockovavaji nejakou obrnu.

pedagogus
5. pro 2013

Chci vybrat pro své dítě to nejšetrnější a nejlepší. Proto mám k pedicalu dotaz. Vám nevadí, že dítě nebude očkované proti žloutence a obrně (to mi vyplývá z této diskuze)? Jaký vir nebo bakterie je přenašečem a jak je způsobena nákaza? Jak tomu budete předcházet, aby dítě nedostalo žloutenku nebo obrnu? Díky

eficenka
5. pro 2013

@evina_plus_jedna
@pedagogus
obrana v pediacelu je a i ve schématu 2+1 deklarovanou výrobcem stejně účinné jako hexa. pediatricku o tom asi moc.neví.
jinak my neockujeme nic dokud nebude na trhu vakcína bez nežádoucíh účinků...
a dle vyhlášky staci zloutenka naockovat kolem 12tého roku života.
žádné nemoci se nebojím-staci pročíst jejich incidenci průběh a připadnou léčbu

kajalka
5. pro 2013

@pedagogus žloutenka B se přenáší krví či pohlavním stykem..

pedagogus
5. pro 2013

Vy, co volíte pedical budete do budoucna doočkovávat žloutenku B?

Žloutenka typu B, C: Nejlepší je vyhnout se rizikovým činnostem – nebrat drogy, praktikovat jen bezpečný sex s kondomem, nepůjčovat si hygienické potřeby od kamarádů, nenechat se tetovat nebo si udělat piercing, vyhnout se podání transfuze během zahraniční cesty do rizikových oblastí, apod.

Dítě si pak půjčí na výletě kartáček od kamaráda (asi blbý příklad, ale napadl mě) nebo se od někoho napije z lahve...

kajalka
5. pro 2013

@pedagogus Jaká je pravděpodobnost, že kamarád má žloutenku typu B, potažmo C, proti který není ani očko?

pedagogus
5. pro 2013

@kajalka Ráda bych napsala nulová, ale nikdy není nic na 100%.
A co cestování do zahraničí (transfuze krve - pravděpodobnost malá, nikdy jsme nepotřebovali, ale...), ráda jezdím na dovolenou do Egypta apod.

picasso
5. pro 2013

@pedagogus, @kajalka původně jsem hepatitidu B také chtěla očkovat později, ale nakonec jsem zvolila jinak. Už jen z toho důvodu, že moje maminka ji v mládí prodělala a dodnes je nositelkou tohoto viru. Takže nemohla ani kojit a museli nám dělat testy, zda se virus nepřenesl na nás v době těhu. A mě dokonce odmítli i jako dárce krve, dokud jsem s maminkou žila (z důvodu rizika nákazy).

picasso
5. pro 2013

@janazzz můžete se domluvit v nejbližším očkovacím centrum a zvolit jen určitá očkování (rozdělit hexavakcínu) nebo pediacel, jak už tady maminky radily.

pedagogus
5. pro 2013

@picasso a jak jsi zvolila?

kajalka
5. pro 2013

@pedagogus Tak to by mě samotnou zajímalo, jestli by člověk, co je očkovanej na žloutenku B, neonemocněl při transfuzi nakažený krve..

sarkar
5. pro 2013

@pedagogus doočkovávat budu, bez ní mi malou nevezmou do školky prý ☹ A ještě bych k tomu možná doočkovala žloutenku A, té se bojím víc než B a myslím, že je i větší riziko nákazy.
Abych byla upřímná, tak mi zdrav. systém tady v ČR přijde občas postavený na hlavu...myslím, že prcek spíš chytí žloutenku A než B, a přesto je povinné B. Screening ve 13tt je přesnější než ve 20tt a přesto je zadarmo ten méně přesný... 😝

kajalka
5. pro 2013

@sarkar No jo, to se dá pokračovat donekonečna...holt peníze vládnou světu, zdraví až na posledním místě...

picasso
5. pro 2013

@paracka někteří lékaři nemají jinou vakcínu než hexavakcínu k dispozici v ambulanci a (bohužel) nechtějí ji objednat a dávat si s tím práci. Proto vás posílají jinam.

picasso
5. pro 2013

@pedagogus nakonec máme hexu plnou a bez problémů. Sama pediatra nám ji první dávku píchla ve třech měsících, malý byl vždy plně zdravý a když prodělal virózu, tak jsem chtěla očko posunout a sama pediatra nám ji posunula o 14 dní později a rovnou se mnou konzultovala i posunutí další dávky. Takže tak.

picasso
5. pro 2013

@kajalka dnes jsou transfuze krve přísně kontrolované, ne jak bohužel za náš ročník, to bylo riziko i HIV.

robkova
10. pro 2013

ahoj holky, co je pravdy na tom, ze pediacel uz neni dostupny a ze pry ani nebude? diky za info.

brouzdalka
6. únor 2014

@robkova Ahoj, dle informací od známé lékárnice, která kontaktovala dodavatele, by výpadek mohl být asi do konce února. Pro mě za mě by mohl trvat klidně ještě dýl, aspoň se s doktorkou nebudu muset handrkovat o odklad 🙂 Prostě řeknu, že nic jinýho než pediacel do mého broučka píchat nebude, a ten teď holt není.

janazzz
autor
11. bře 2014

Ještě prý kromě Pediacelu existuje další vakcína, bez žloutenky a obrny, která se později doočkovává. Nevíte, jak se jmenuje, abych si o ní mohla něco zjistit? Děkuji. Je to nějaký dvouslovný název, něco jako Imuno B nebo tak nějak, nepamatuju si.

janazzz
autor
11. bře 2014

Tak jsem to teď dohledala, je to Infarix HIB, máte s ním někdo zkušenost? Prý je ještě šetrnější než Pediacel, ale neobsahuje žloutenku B a obrnu. Obrnu je třeba potom doočkovat. Prý je obrna ale šetrná, říkala naše doktorka. Nevíte, jak moc šetrná je?

keirra
4. kvě 2014

My očkujeme Pediacelem 2+1, zatím máme za sebou první dvě dávky. První úplně bez reakce, druhá s horečkou 38 dva dny (ale malé se pak po týdnu rozjela šestá nemoc, takže v době očkování už byla nakažená, proto možná ta teplota...). Žloutenku bych nejradši doočkovala ve 12 letech, ledaže by byl problém ve školce (a jinou školku jsme nenašli), dala bych dříve. Infarix HIB dávala švagrová a byli s malou v pohodě, jen zvýšená teplota. Obrnu budou dávat doočkovávat až mnohem později, šetrná nevím, jak moc je, ale švagrová je hodně opatrná a má to načtené, tak snad by nešla do něčeho špatného.