Hepatitida A - očkovat? Jaký je váš názor?

wanda11
9. črc 2013

Nejsem odpůrce očkování, stejně tak se ani nevrhám svéhlavě do všech, které jsou možné. Nicméně, naše paní doktorka i mé okolí mi stále doporučují očkování proti žloutence A. Dcerka chodí do školky, prý je to teď ta správná doba. Nějak se mi zdá, že ze všech těch volitelných očkování je toto to jediné důležité. Na druhou stranu nechci jít svéhlavě do očkování jen proto, že mi to doporučuje okolí. Jaký je váš názor? Děkuji předem.

dzejnab
11. črc 2013

žloutenku bych naočkovat nechala. Také přemýšlím, co jo a co ne a očkování na které jsme se vyprdli bylo na neštovice

wanda11
autor
11. črc 2013

Ahoj, no my jsme ještě nedávali očkovat rotaviry, ale o té žloutence vážně uvažujeme. Taky už za sebou máme očkování proti encefalitidě a meningokoka. Žloutenku jsme zatím odkládali, ale zdá se mi to teď velmi vhodné. Navíc dnes jsem vypátrala, že VZP na to dává příspěvek.

barborka09
12. črc 2013

@wanda11 My nechali malou očkovat v roce a půl a to na doporučení dětské lékařky. Chystali jsme se na dovolenou, byli jsme se u dr. zeptat co vše za léky vzít sebou a při té návštěvě nám to doporučila. Tak jsme ji nechali očkovat. Loni jsme nečekaně vyjeli na dovču do Tunisu a do těch afrických zemí je prý lepší to očkování mít. No a vzhledem k hygieně mimo areál hotelu to byla opravdu nutnost.

zuza01
12. črc 2013

My dáme než půjde malá do školky. Všechno ale nedáváme, třeba proti klíšťatům je hodně agresivní vakcína, tu ne.

nae
12. črc 2013

Ahoj, starší do školky chodí, očkovaný proti žltačke A nie je, ani nebude, rovnako ako mladší. O ochorení som si prečítala viacero materiálov a neočkovanie mi v (aj) v tomto prípade pripadá ako správna voľba.

martyyy
13. črc 2013

Jejda, my se taky chystáme s dětma vycestovat. Asi až příští rok 😒 . Já bych chtěla aby žloutenku měly. Jak dlouho to trvá než se to naočkuje, nevíte???Chci jít na tu vzp a využít toho jejich příspěvku 🙂

wlenka
15. črc 2013

🙂

martyyy
2. srp 2013

zjistila jsem, že je to tak na půl roku, toš to abychom začali očkovat tu žloutenku co nejdřív!