Hexa + synflorix, jaké měly vaše děti reakce?

ajurka
13. kvě 2014

Zítra nás čeká očkování Hexou... nevím zda mám k tomu dát synflorix.. je to mě první miminko takže se v tom moc nevyznám.. Pokud jste je dali najednou jaké měli vaše děti reakce?? Děkuji

luhace1
13. kvě 2014

Ahoj, mam dvojcatka a reakcia ziadna.

olege
13. kvě 2014

u nás taky žádná reakce 🙂

ajurka
autor
13. kvě 2014

já nevím.. někde píšou že by se najednou neměli dávat.. někdo píše že to nevadí... jsem z toho blbá 😒
@luhace1
@olege

ajurka
autor
13. kvě 2014

@luhace1
@olege a jaký jste koupili léky kdyby mělo horečku?

allisv
13. kvě 2014

@ajurka za me rozdelit do dvou davek 14dni po sobe... neni to takova zatez. Mala mela jen jednu reakci a to u poslednu davky prevenaru. Jinak nic..

kacinda
13. kvě 2014

Ja jsem mela oboje najednou a reakce byly až až. Tři dny jen řev, nevrlost a horečky ☹ naštěstí je to už za náma 🙂

ajurka
autor
13. kvě 2014

@allisv a jakou?? mohu se zeptat

kacinda
13. kvě 2014

Jinak dávala jsem paralen čípky pro děti a diazepan na sklidnění na doporučení doktorky

hojda
13. kvě 2014

Nedávala bych, stejně dostane dvě píchnutí a je to moc hliníku najedou pro malé miminko. Rozděl to.

luhace1
13. kvě 2014

My sme dali obaja zaraz a paralen cipky sme mali pripravene, keby nieco...
@ajurka

ajurka
autor
13. kvě 2014

@luhace1 a reakce žádná?

allisv
13. kvě 2014

@ajurka jeden den mela 39,5. Ale po nurofenu to slezlo. Jinak se i doporučuje v den očkování nekoupat. Mam to od kamarádky, který to řekla MUDr. Pokud teplota je vyssi jak 38,5 tak se dava pro jistotu diazepam kvuli febrilnim křečím.

luhace1
13. kvě 2014

Reakcia ziadna a kupali sme tiez

ajurka
autor
13. kvě 2014

@allisv tak si řeknu o ten diazepam....

speedygon
13. kvě 2014

Já nechala u Tomíka rozdělit, u dcerky to přímo doporučila tehdejší dr-prý je to dost velká zátěž pro miminko. A v den očkování se koupat skutečně nemá-ne všude to ale řeknou. Jinak před očko sem začla dávat homeo a 3. Synflorix byl bez problémů 🙂 Pokud ovšem některé předchozí potíže nesouvisely i s jinýma problémama, co jsme měli.

duvi21
13. kvě 2014

@ajurka Dve vakciny v jeden den v zadnem pripade nedavat. I kdyby dr. rekla, ze to neni problem.

ajurka
autor
13. kvě 2014

@speedygon známý právě dávali obě najednou a říkali že v pohodě.. tak nevím abych pak nelitovala

zuzkaajurko
13. kvě 2014

dali sme naraz, ale nie synflorix, ale hexu a Prevenar (tiez vakcina proti pneumokokom). Prvykrat v 2,5 mesiacoch vobec ziadna reakcia, ani opuch vpichov. Druhykrat v 4 mesiacoch, 2 dni teplota okolo 37, dr mi zakazal zrazat taku nizku liekmi, pretoze je to prirodzena reakcia organizmu (v pripade horucky by to bolo, samozrejme, ine). Zakazdym som na noc davala homeopaticke cipky Viburcol, su urcene na celkove skludnenie, aby sa dobre vyspal.... na poslednu varku ideme o mesiac.

zuzkaajurko
13. kvě 2014

@kacinda diazepam mame doma, ale dr povedal, ze od 38 mam dat paralen / nurofen a diazepam az od 39 po odcitani. nie je dobre zrazat liekmi zvysenu teplotu, lebo vakciny nemusia spravne ucinkovat.

michaela2310
13. kvě 2014

ahojky, my u Vojtíška očkovali najednou a u druhého to už dáme rozděleně (pokud vůbec synflorix dáme...)... sice neměl hrozné reakce (jen u prvního očkovaní horečka přes 38) zbyla očkovaní byl jen mrzutý a šel dřív spát, ale stejně, teď už tak riskovat nebudu...

anetka1701
13. kvě 2014

Dvě vakcíny najednou bych nikdy nedala. Podle mně to je velkej a zbytečnej hazard. Já nepoviný očkování nedávám vůbec, ale pokud ho dát chcete, určitě to aspoň rozdělte!!! v 9ti týdnech dávat do takového tělíčka tolik vakcín je fakt hrozný :o(

nov777
13. kvě 2014

Vsechny tri deti to dostaly najednou a zcela bez reakce.

speedygon
13. kvě 2014

@ajurka jako když dáš zvlášť, nic nepokazíš, pouze tam musíte přijít častěji...ale lepší, než dávat naráz a mít případné komplikce(vím, můžou být i takto, ale podle mě je riziko menší)

missymici
13. kvě 2014

Určite rozdělit,... Je toho hodne co ty vakcíny v sobe mají.Nektere Reakce muzou prijit zadlouho .

pampeliska1
13. kvě 2014

Pokud už dáváte nepovinné vakcíny, tak určitě rozdělit. Kdyby přišla nežádoucí reakce (v případě očkování dohromady), tak nevíte, na kterou vakcínu reakce vznikla. Kromě toho je to opravdu zátěž pro takové malé tělíčko, ale to už bylo psáno výše.
@ajurka

luciinka001
13. kvě 2014

Davame taky hexu i synflorix a pokazde rozdeluju,dve mu nechci davat 🙂

kacinda
14. kvě 2014

@zuzkaajurko mě poprvé taky říkala, pokud bude vyšší teplota, tak ty léky podat, ale když jsme šli potom, tak se hned ptala, jestli byla reakce a když jsem řekla, že byla, tak mi doporučila podat léky hned po příchodu domů, tak nevím 😒

ilona87
14. kvě 2014

prcek neměl vůbec žádnou reakci. vše proběhlo v naprostém klidu. Měl hexu+synflorix

zuzkaajurko
14. kvě 2014

@kacinda hm. Cudne. Ale tak lekari maju prax, tak im hadam budeme verit 🙂

kacinda
14. kvě 2014

Máme to za sebou všechno, tak doufám, že je to správně , když už jsme si tolik vytrpěli. Tři dny nám po tom vždycky jen řval, takže bych to opravdu už absolvovat nechtěla a jsem zvědavá jaké budou další očkování, které prý máme mít až za půl roku, ale neřekla mi jaké. Teď je Filípkovi za týden 5 měsíců.