Hexacima nebo Pediacel, co jste daly?

peroli
28. srp 2014

Co jste daly nebo o čem uvažujete?

duvera
28. srp 2014

Kamaradka ktera to hodne resila a cetla vse mozne dala prednost Ped. Jedno ocko. stoji myslim 800, ze?
My po dlouhe uvaze bereme jen to povinne. Mala je po dvou Hexach a pokazde zatim diky Bohu ok.

schotja
28. srp 2014

@peroli Ahoj, my jsme zaplatili Pediacel - jedna dávka 950.- Tady je pro srovnání co obsahuje Pediacel a co Infanrix hexa: http://www.rozalio.cz/index.php/o-ockovani/s-od... Před měsícem jsme byli na 4. dávce, vždy bez negativních reakcí, malá jen trochu víc spala přes den..

schotja
28. srp 2014

@peroli Tak jsem se asi překoukla ve tvém nadpise, a toto je pro mně nová informace.. našla jsem přes Google info jen o tom, že je to vlastně Pediacel obohacenej o složku proti žloutence B. Ale za mně, čím více nemocí v jedné vakcíně, tím více poblázněná imunita a menší pravděpodobnost vytvoření protilátek.. Kdybych chtěla očkovat proti žloutence, nechala bych to do pozdějšího věku, typ B je přenosný pohlavní a krevní cestou..

berynka
28. srp 2014

žloutenka B musí být doočkovaná do 13 let věku VYHLÁŠKA (č. 299/2010) ze dne 25. října 2010 o očkování proti infekčním nemocem

janaturk
28. srp 2014

Pediacel je menší zlo, jedno moje dítě má Pediacel 2+1, druhé dítě není očkované a ani nebudu očkovat.

lucyanek
29. srp 2014

Zatím neuvažuji o ničem 🙂 a nějaká vyhláška nebo pokuta mi za zdraví mého dítěte nestojí 😉 Doktor nebo stát se vám o dítě postižené po očkování nepostará, tak ať se jdou bodnout s tím, že je to povinné!

dana3262
29. srp 2014

@peroli my máme infanrix hib 2+1. Teď nás čeká doockovani hepatitidy b a obrny. Zatím to odkladame, ale malýmu uz jsou 3 roky, tak snad to bude v pohodě..

peroli
autor
1. zář 2014

@lucyanek @dana3262 proti očkování jako takovému osobně nic nemám ale to že to perou do tak malých miminek mě teda dost se*e 😠 zbytečnost.. na druhou stranou úplně bez očkování taky asi být nechci, přece jen mám tu dvě malé děti co chodí do školky a dceru které bude za 14 dní 17 a která se pohybuje v různých společnostech (ať lidi ve škole nebo kamarádi apod..) takže přece jen mám trochu strach co se může domů "přitáhnout" proto když už to "musí být" tak chci aspoň to menší zlo..

mmch @lucyanek máme pár věcí společných 😉 taky jsem z Brna, malej se narodil 9.6. (3 dny po vás) a taky okolo mých narozenin (přesněji 2 dny po 😉 😀 )

spuldar
20. dub 2015

Dá se hexacima očkovat ve schématu 2+1? U Pediacelu to myslím jde...

nuali
20. dub 2015

@spuldar Bohužel nedá, dávám Hexacimu a jdeme 3+1. Ale dvě byly naprosto bez reakce, tak snad se už zvládne i ten zbytek 😉

spuldar
20. dub 2015

@nuali A doplácí se na hexacimu, event. kolik, díky 🙂

janicka1984
20. dub 2015

@spuldar Hexacima je zdarma

anjelita
20. dub 2015

Ahoj, nejdriv si precti pribalovej letak obou a rozhodni se na zaklade toho jaky sr**ky to obsahuje.

nuali
20. dub 2015

@spuldar Zdarma 🙂

spuldar
20. dub 2015

Hm... tak popřemýšlím ještě jestli Hexacimu nebo Pediacel, zeptám se Dr., jak je to s tím očko schématem, jestli může u Pediacelu dát 2+1, myslím, že od půl roku se to může... a uvidím.

zmrz_lina
20. dub 2015

@spuldar akorát bacha na to, od srpna nebude pediacel dostupný až do první poloviny příštího roku (bez konkr.upresneni jestli je tím myslen leden nebo červen).

smallinka
20. dub 2015

Také to řeším. Chtěla jsem Pediacel, ale nakonec zavrhuji kvůli ceně (máme dvojčata) a také, že jsem slyšela od MUDr. že vakcíny mají tento červenec dojít, tak nevim mít rozkočkované dítě jednou vakcínou, která pak nebude? Jinak Pediacel asi menší zlo ale zase doočkovávat žloutenku později.... Spíš řeším jestli Hexacimu nebo Hexavakcínou? Hexacima má méně hliníku a ještě něco škodlivého neobsahuje.....ale zase je poměrně nová, testovaná jen na několika tisíci dětí, a také musí být 3+1 ☹ což mě dost odrazuje. Jinak přidávám článek od jednoho lékaře, pro ty, co se očkování obávají..... bod č. 8
https://www.email.cz/download/i/-n9_DUmsxXEdXn0...

evule1982
20. dub 2015

My budeme dávat Pediacel. Hexacimu bych určitě nedávala, protože je to nová, nevyzkoušená vakcína (v některých zemích se ještě ani nepoužívá) a navíc se může dát pouze 3+1. Pediacel se určitě 2+1 dává a Hexa taky, takže pokud bych trvala na vakcíně se žloutenkou, tak bych dala raději normálně Hexu a ne Hexacimu.

evule1982
20. dub 2015

Jinak s tím výpadkem u Pediacelu je to pravda. Takže dát buďto dvě dávky teď do července a třetí příští rok a nebo počkat až do obnovení v příštím roce.

smallinka
20. dub 2015

@evule1982 máš pravdu, taky mi něco říká, že raději klasickou hexu....ve finále je to asi jedno ohledně složení jestli hexa nebo hexacima....a budu klidnější asi s hexa vakcínou... 😉 díky za radu.

nuali
20. dub 2015

@evule1982 U nás je více než rok a testuje se celkem už přes 10let. Neřekla bych,že je nová 🙂
@smallinka Jedno to není,Hexacima obsahuje oproti klasickému Infanrixu menší množství s*aček. Jasně, není tam takový rozdíl jako mezi Hexou a Pediacelem.Ale není ani stejná 🙂

spuldar
20. dub 2015

No a u toho výpadku Pediacelu, když dám 1. dávku v květnu, 2. se má dávat za 2 měsíce? A třetí? Za jak dlouho? Díky 🙂

evule1982
20. dub 2015

@nuali No, mě právě rok na trhu přijde dost málo. A otázka je, jestli to menší množství s*acek se nesrovná tím schématem 3+1 místo 2+1 s Hexou. Ale to je jen můj názor 🙂

evule1982
20. dub 2015

@spuldar Jj, přesně tak. My budeme dávat první teď v květnu, druhou v červenci a třetí se dává nejdřív za půl roku, ale může být klidně i za rok i dýl.

nuali
20. dub 2015

@evule1982 No asi jich nakonec dostane více,tím že je o dávku víc. To je hrozná výhoda Infanrixu a Pediacelu. Ale zdá se mi lepší dostat víckrát málo než naráz hodně.Pro to malý tělíčko to musí být nářez. Celkově bych to očkování řešila úplně jinak,ale to je zase na jinou debatu.A přiznávám, že nevím, jak dlouho se testuje Infanrix. Jen se mi těch 10let už nezdá tak málo 🙂

spuldar
20. dub 2015

A ještě teda upřesňující dotaz, Pediacel se může dávat 2+1 až od určitého věku dítěte nebo jak to je? Někde jsem myslím viděla, že od půl roku, ale jistá si tím nejsem... 🙂

smallinka
20. dub 2015

@nuali no ona hexacima byla schválena v roce 2013 a výzkum probíhá 10 let, to je pravda. Já myslím, že je to fakt už jedno, už ten název Hexa 🙂 hexacima má o něco míň hliníku oproti klasické hexe, ale pediacel má o polovinu méně hliníku než Hexa, což už je asi nějaký rozdíl. Hexacima také nemá myslím laktózu jako hexa. Slyšela jsem že hexacimu dávají když dojde klasika Hexa, takže tam asi velkého rozdílu nebude, když jsou obě zdarma.

blondynka400
20. dub 2015

@spuldar pedicel ve 2+1 se může od ukončeného třetího měsíce
Od 6m je hexa.
@nuali Infanrix už je dlouho používaná vakcína

Jenom k tomu pediacelu, není problém si ho nakoupit do zásoby. Já ho měla u doktorky schovaný skoro rok, než se pak vakcína píchla 😉

nuali
20. dub 2015

@blondynka400 Jo to jo. Napsala jsem to blbě. Myslela jsem, jak dlouho byl testovaný, než se začal dávat. Píšu ve spěchu 😀

blondynka400
20. dub 2015

@nuali to popravdě nevím. Ono to testování je podle mne stejně na dvě věci 😝 Důležitější je pak ostrý provoz, a tam je tato vakcína prověřená a "bezpečná". Za mne je ale pediacel určitě lepší volba, má třeba lepší složku proti černému kašli, není s ní problém ve školce (většině) a atd...