Hexacima ve schématu 2+1, rozestup jen 4 týdny

sonmik
7. čer 2017

Ahoj, je tu některá maminka, která dala očkovat Hexacimu ve schématu 2+1, když rozestup mezi 1. a 2. dávkou byl jen 4 týdny? A jak se na to tvářil pediatr? 🙂 Děkuji za informaci.

lucajda17
7. čer 2017

@sonmik Nejsem si jistá,ale není to náhodou 3+1?My měli toto očkování na 2,3, a 4 měsíci a na roce bude přeočkování.

kackakastanka
7. čer 2017

@lucajda17 obe schémata jsou v poradku, jen plosne se dela spise tri plus jedna, pokud se maminka pidi, ci ma osvicenou pediatru, dava se setrnejsi schema dva plus jedna..., idealni je ale zacit ockovat později, a rozestup mezi první a druhou davkou dva mesice...

kristynatita
7. čer 2017

jde o to, ze ne u kazdeho ditete se po 2+1 vytvori protilatky-titry, proto se ockuje 3+1.

yerry
7. čer 2017

@sonmik ahoj. No nevím proč ale měla jsem zafixováno že se hexa píchá nejdřív co 6 týdnů... No asi to tak má nastaveno naše Mudr....
Očkovací schéma 2+1 se dělá běžné tak že se dají první dvě dávky dle očkovacího kalendáře, třetí se nedá a pak až v roce přeočkování...
Co se týče reakce pediatra je to asi individuální... Naše doktorka by se na to asi netvářila moc dobře, ale znám jednu a ta s tím problém nemá, a i když tvrdí že děti a vnoučky má proočkováne, tak alternativní rodiče podporuje....
@lucajda17 běžné, a u nás uzákoněné je schéma 3+1 ale podle jistých evropských studií je 2+1 dostačující a v některých zemích se tak i očkuje ale u nás to není v souladu se zákonem, ačkoliv proočkování 2+1 je dostačující pro přijetí dítěte do školky.... A proto se někteří k tomu uchylují....

kristynatita
8. čer 2017

@yerry souhlas, ale doporucuji nabrat po druhe latce krev na protilatky. Jak uz jsem říkala, u nekterych deti nedojde k dostacujici odpovedi, takze kdyz uz ockujete, aby to melo efekt ..

luciehutt
8. čer 2017

Náš Odra byl objednany po 4 tydnech mam takovy pocit.. Ale musela se kvuli ryme odlozit o dalsi tri tydny 🙂

yerry
8. čer 2017

@kristynatita já očkuju 3+1, ale něco jsem si už o tom přečetla, když jsem variantu 2+1 zvažovala....😋

kristynatita
8. čer 2017

@luciehutt
běžně se očkuje po měsíci, ale nejlepší imunitní odpověď, podle nějaké studie co jsem četla, je interval 2 měsíce

nicole_1
8. čer 2017

@kristynatita ja si cetla o tom schematu 2+1 a ve vetsine evropskych zemich se pouziva, v Rakousku, ve Francii ho pouzivaji, tak pokud by se nevytvorili protilatky, tak proc by tak ockovali....taky nad tim premyslim

kackakastanka
8. čer 2017

muj nazor je, ze je to jen lobbing farma firem v CR, dostanou za vice davek vice penez, je nesmysl, ze by schema dva plus jedna bylo mene ucinnejsi, nenechte se zblbnout, a tim, ze zacnete ockovat pozdeji, je uz i imun. system lepe pripraven...

sonmik
autor
8. čer 2017

@kristynatita Děkuji všem za reakce. A ono je možné nabrat krev na protilátky? Tak to je dobré vědět. A to pediatři běžně dělají? Děkuji.

kristynatita
8. čer 2017

@sonmik nam to pediatra nabizela uz x tydnu pred ockem (ze nam nabere protilatky po 3.davce infanrixu). zjistuji se tzv.titri v krvi.... urcite se muzete zeptat.

sonmik
autor
9. čer 2017

@kristynatita Moc děkuji za informaci. 😉