Hexacima, máte zkušenost?

jannkaaa
8. lis 2017

Ahoj maminky,
dnes byla moje malá naočkovaná touto vakcínou, bohužel jsem si myslela, že se automaticky očkuje hexavakcínou a až byla injekce aplikována,, všimla jsem si, že jde o Hexacimu, vím, že tato vakcína není dlouho na trhu, proto mám malinko strach a chtěla bych se zeptat Vás, které máte děti taky naočkované touto vakcínou, zda jste byly spokojené a bylo vše v pořádku???a v jakém schématu byla naočkována...??
Moc děkuji za odpovědi....

peetulkka
8. lis 2017

@jannkaaa Ahoj, mala mela posledni hexacimu minule utery a dobry,i bez teploty.Byli celkem 4injekce.

vanea
8. lis 2017

@jannkaaa četla jsem že je hexacima šetrnější než klasická hexa infanrix, je to prý pediacel s přídavkem hep. B, ...ale zkušenost nemám, my jdeme do infanrixu a až později na 2+1, myslím že nevýhoda u hexacimy je právě to, že musí být 3+1, ale ruku do ohně bych za to nedala, četla jsem to už dávno..každopádně kamarádka ji očkovala v 3+1 a poté dávala viburcol, nikdy neměli žádné nepříznivé reakce, jen malý víc spinkal a byl třeba den takový mazlivější

jannkaaa
autor
8. lis 2017

@peetulkka děkuji za info...a jaké jste měli rozestupy mezi dávkami???

kackacka37
8. lis 2017

Malej mel prvni 14 dni zpet taky jsem az doma koukala , ze je to hexacima, v noci po mel teplotu 38 a druhy den zvysenou, rozjelo mu to rymu kterou ma doted, neinfekcni, byl ale malinkato zahlenenej uz pred ni. My budem davat 2+1, na dalsi jdu v lednu, je mu 8 mesicu

jannkaaa
autor
8. lis 2017

@vanea já do něj taky chtěla jít, myslela jsem , že se infanrixem očkuje automatiky😒...no ono je teď po novém, že se bude očkovat od roku 2018 schéma 2+1 u všech vakcín nejspíše🙂

olga_
8. lis 2017

@jannkaaa Hexacimu jsme dávali před třemi lety. Je šetrnější (méně hliníku), tak právě z toho důvodu. Tehdy bylo možné pouze schéma 2+1. Měl zarudlé místo kolem vpichu, jinak nic.

vanea
8. lis 2017

@jannkaaa jj to vim🙂 schvalili to v zari konecne..jen upravili mesice, do kterych ma byt naockovano, doted to bylo 18 a nove 13..je to tak u vice upraveno...no uvidime🙂

majovasnazilka
8. lis 2017

Syn jí měl, absolutně bez nežádoucích účinků. Přeji ať je také vše v pořádku. 🙂

jipe
8. lis 2017

začátek očkování 2015, 3 +1, vždy jen lehce zvýšená teplota a byl unavenější, jinak bez problémů

jannkaaa
autor
9. lis 2017

Maminky, Moc děkuji za komentáře🙂

astyna
9. lis 2017

Oba synové očkování - oba synové bez problémů. Ono ani tak nejde o to čím,ale za jakých podmínek.

@vanea

Od nového roku už všechny vakcíny ve schématu 2+1, vejde v platnost nová vyhláška. Viz vakciny.net

luj89
9. lis 2017

Ahoj, mame za sebou 1.davku hexacimy, obsahuje mene rtuti, proto jsem si u Dr. nechala objednat prave hexacimu. Jinak dava automaticky Infarix. Mame schéma 2 + 1. Tzn. Druha davka za 2 mes. Mala mela jen zarudle misto u vpichu.

astyna
9. lis 2017

Rtut uz neobsahuji zadne vakciny,asi jsi myslela hlinik,ze?

chimneysweeper1
9. lis 2017

@vanea mame hexacimu 2+1. Syn 1.davka v pul roce bez reakce. Je setrnejsi nez Infarix, potvrdila mi to kamaradka detska lekarka.

luckylee
9. lis 2017

1.davka v 8m, 2.davka v 11m a posledni davka minulou stredu v 19m.Nejvetsi reakce byla ted po posledni a to ze mel ten vecer a cely druhy den teplotu 37,6.
Jen zapracovala snizena imunita a od pondeli ma rymu a kasel.

luckylee
9. lis 2017

Jinak Hexacima narozdil od Infarix obsahuje mene hliniku a je bez laktozy.Na druhou stranu ma slabsi slozku cerneho kasle.To by mel ale informovany rodic vedet,co a proc chce pichat do sveho ditete.A hlavne lekar nemuze bez svoleni prece neco ockovat!To je na stiznost.

katmir
9. lis 2017

Infanrix hexa i Hexacima lze očkovat 2+1,
Od roku 2018, děti, co jsou narozené do 36+6 schéma 3+1, od 37+0 schéma 2+1, Priorix 15-18.měs, přeočkování po 5 letech, cca v 6 letech.

kackacka37
9. lis 2017

@luckylee to ma presne malej jen po první davce, ja blba vedela jsem ze tam to malinko zahleneni je, tyden pred jsme byli i na 8 Mes prohlidce poslech vse ok, poslala nas i na orl tam take vse v poradku, tak jsem to nechala byt a naockovala, jsme 11 dni po a porad ryma plnej nos, dnes po treti zvysena teplota, nadavam si.

verusky
9. lis 2017

@jannkaaa ja syna ockovala v jeho roce a ctvrt, schema 2+1, druha davka za dva mesice po prvni, posledni pul roku pote (ta nas teprve ceka). me informace byly, ze se muze ockovat do dvou let veku. mela jsem o ni zajem a vse v poradku, jsem spokojena.

luckylee
9. lis 2017

@kackacka37 nenadavat si a poucit se.Nic vic uz nenadelas.☺ Hele muj syn byl zdravy.Je v homeopaticke lecbe kvuli ocickam a i lekarka-homeopatka schvalila ockovani,ze to dobre zvladne aspon po tech homeopatikach.
Ve stredu ockovani,jeste ten vecer chlap prijel domu z prace a ze ho skrabe v krku,ve ctvrtek uz mel rymu.V pondeli to same prave syn a od utery snoplim ja.😂
Jsou veci ktere se p

luckylee
9. lis 2017

@kackacka37 *jsou veci ktere proste neovlivnis.

kackacka37
9. lis 2017

@luckylee no jo hlavně, ze jsem si rikala, ze ho necham naockovat jwn pokud bude 100%zdravi, je pravda, ze pritel se kasle nemuze zbavit uz tak 6 tydnu, a starsi syn toho každou chvili boli v krku trochu, takze nam tu asi moribundusy litaji

luj89
10. lis 2017

@astyna ano, promin 🙂. Uz mam asi vykojeny mozek nebo co 😀