Hexavakcína. Byla po ní nějaká reakce?

zero
24. říj 2007

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli jste měli nějakou reakci po očkování hexavajcínou?Když jsme dostali první dávku,tak to bylo v pohodě a to nám do toho ještě píchali naušničky.Dneska jsme byli na druhé dávce a teď večer máme zvýšenou teplotu.Zatím jen 37,6.Doufám že se to nerozblázní.Myslíte že to je po očkování nebo se mám bát že je to něco horšího?Před 14ti dny jsme totiž měli dost silnou rýmu.Ale bez teplot.Díky

zajdla
4. únor 2008

Jestli můžu doporučit,tak dávat před očkováním homeopatika.Dají se koupit volně v lékárně.Nebo se domluvit s nějakým homeopatem.My je dáváme a super.Malá je bez reakcí.

jandalinka
4. únor 2008

Ahoj!Tak jsem přečetla celou diskusi a jsem v rozpacích 😔 .Máme jít na očkování za 14dní a to už před měsícem nám mudr.říkala,že už máme váhu na očkování(5,33kg),ale naočkujem až v těch 3.měsících.Ale tady jsem se dočetla,že pokud ještě nemáme na ramínku reakci po TBC zhojenou,tak by to nebylo dobré.A my tam ještě máme červenou bouličku,předevčítem byla ještě nateklá,ale teď už je to v pohodě.Ale naše mudr.nic nekontrolovala a tak nevím,jak ji říct,že bych ještě počkala a očkovala později.Co na to řekne,hm.Známá říkala,že ona začala s očkováním až skoro v jednom roce,je totož homeopatička a tak říká,že očkování je u tak malého mimi dost silné na jeho imunitní systém,hm. 🤐 Tak nevím,zda vůbec můžu odmítnout hexa.a říct,že chci až později?! 😕

f.nina
4. únor 2008

Jandalinka:hexa teda určitě odmítnout nemůžeš je to totiž povinne a nám jedna známa taky pořad říkala to same o očkování ale přece očkování je pro dětí jen dobré a né nejak škodlivé tohle jsou úplé pitomosti co ti radí věř mi.Nedej bože ti dítko onemocní zrovna na to proti čemu si ho nenechala očkovat a budeš jsi to vičítat 🤐

jandalinka
4. únor 2008

jo díky.Já spíš myslela,že bych očkování posunula kvůli reakci na TBC,které ještě máme na ramínku 😕 .To jsem vůbec nemyslela,že bych ho nechtěla vůbec,to neeeee!Ještě uvažujem o očkování na pneumokoka,ale každý zase říká něco jiného.Někdo,že není dobré spolu s hexa a na druhou stranu slyším,že je lepší spolu,hm. 😨

f.nina
4. únor 2008

Jandalinka:
Nás na pneumokoky začali očkovat až po dvou měsících,naše mudr. říkala že musí bejz nejakej rozdíl a nejlepší jsou právě ty dva mněsíce,tak nevím jinej doktor jinej názor.Jo a stou reakci na očkování,taky jsme měli bouličku a jak ty popisuješ ale paní doktorka říkala že to nevadí že se to nedělá jen když je to zahnisané a normálně nás naočkovala a žádnou reakci malej neměl ani jednou je to prostě šikulka malinkej 🙂

jandalinka
5. únor 2008

Tak jestli boulička nevadí,tak to jsi mě uklidnila.Tak ať nevypadám před mudr.jak "vyjukaná mamina" 😅 .Tak ale s tím pneumokokem jí opravdu řeknu,že počkám až po hexa,fakt se mi to zdá dost silné 2očkování najednou 🙄
Jinak dík za radu f.nina. 😉

f.nina
5. únor 2008

Jandalinka:Nemáš zač 😉 Já jsem byla taky posránek s tím očkováním a taky jsem chtěla aspon nejaker rozdíl a mudr. mi sama řekla že stejně dřív jak za dva měsíce by mi to neudělala 😒 Ale jsem ráda 😀

vivian
5. únor 2008

Tak jsme byli dneska na první dávce hexavakcíny, myslela jsem, že to bude v pohodě, ale malá dneska celý den hrozně brečí (normálně je to pohodové a usměvavé mimino, které vůbec nebrečí, dneska je jak vyměněná 😒 ), dá to hroznou práci ji utišit a je spavější... 😔 Teplotu teda naštěstí nemá, ale stejně je mi jí líto. Ale nevím, jestli ta plačtivost je tou vakcínou, nebo jestli brečí proto, že nemá ráda doktory a injekce...

betka007
5. únor 2008

vivian ahoj, nam doktorka doporucila, ked sme odchadzali z prveho ockovania dat malej cipok do zadocku Nurofen detsky. Ze jej to pomoze od bolesti, aj keby mala nahodou zvysenu teplotu, ze sa lepsie vyspinka. My sme to hned v lekarni kupili, ale nepotrebovali sme to, lebo malu to hned prestalo boliet. Skus jej dat ten cipok, malo by to pomoct, hm? Moze sa to davat prave od 3. mesiaca
😉

vivian
6. únor 2008

betka007: no mě doktor taky říkal, ať mám doma připravenej čípek pro případ, že by měla horečku, ale já trubka jsem v tu chvíli nějak nepochopila, že myslí horečku v souvislosti právě s tou vakcínou 😀 Myslela jsem, že mluví tak nějak obecně. Takže doma samozřejmě žádné čípky nemám. Malá spí a teplotu zatím nemá, tak snad bude noc v pohodě. Ale hned zítra ráno zaběhnu do lékárny a čípky koupím, ty se doma neztratí.

vivian
6. únor 2008

Já jsem totiž o té hexavakcíně vůbec nic nevěděla, akoráít jsem měla matné povědomí, že je pro miminka šetrná... Až teď, když malá celej den prořvala, jsem to začala studovat a teprve teď vím, jaké to miminko může mít reakce. Proto mi nedocvaklo, o čem přesně náš doktor mluvil 😅 No příště už budu vědět.

pipisek
6. únor 2008

tak my máme včera za sebou 3. dávku a v noci teplota 38,5 ☹
po první měla 37,2 a byla protivná, po druhé 38,7 a ráno zub, tak jsem myslela, že je to spíš od zubu. no a teď po té třetí dávce vím, že od zubu to není, že má reakci na hexa ☹
jo a jsem obj na prevenar a už se děsím dopředu .....

betka007
6. únor 2008

vivian, tak budes mat doma cipky pre pripad, keby este niekedy mala reakciu na ockovanie 😉 , dnes je uz mala ok?

vivian
8. únor 2008

betka007: díky 🙂 malá už je dnes úplně v pohodě, už se zase celý den směje a "povídá"... teplotu neměla, akorát teda ty dva dny probrečela, ale už to nejspíš máme za sebou... Čípky máme doma, budou se hodit, ještě nás čekají dvě dávky hexy a kupa dalších očkování 😀

jitka83
13. únor 2008

Ahoj, tak my snášíme očkování dobře. Jen nám je odkládají. První sme dostali dýl proto, že neměl prasklí očkování na ramínku. Druhou sme dostali normálně a třetí ještě nemáme proto, že nám to očkování na ramínku prozměnu pořád praská a vytéká hnis. Tak už ho mažu framicoinem a v pondělí tam už musíme, tak ho snad už vyfásne. Jinak teploty nemá. A ani holka je neměla a to ještě nebyli ty hexi, ale normální. 🙂

gabca1
24. únor 2008

Holky, máme jít zítra na očkování hexa, a malá 37,1 a slabou rýmu. Myslíte, že nás bude očkovat? Dala jsem jí Mucosolvan.

very
24. únor 2008

Ahoj gabco1, já bych Julinku rozhodně nenechala naočkovat..my máme sníženou imunitu a každé očkování nám způsobuje ohromné problémy.. Neriskovala bych! Nahlaš lékařce jak je vám a jistě vám to nepíchne! 😉

very
24. únor 2008

Ahoj, nechci vás nikoho strašit..jen aby jste věděli, co všechno se může stát a také prý v těchto případech máte nárok volat rychlíky..to všechno mi ale řekli až když bylo po všem...
Psala jsem to do jiné diskuze, ale sem se to také hodí - kopíruji:
Jsem jedna z maminek, která své dítě chtěla a stále chce nechat naočkovat proti všemu zlému.., ale jsme vyjímka, nepěkná vyjímka.
Synovi jsme zaplatili hexu a chtěli dál pokračovat v běžném očkování..chtěla jsem mu přidat i prevenar a meningokoka ( u nás ve vesnici na něj umřela jedna půl roční holčička - proto )..jenže..hned po první dávce Haxa vakcíny dostal horečky, 14 dní jsme se z toho sbírali..nejedl, nepil, plakal, byl mrzutý, přestal spinkat..druhou hexu mu šoupli ale nakonec dali..opakovalo se to.. Mezitím onemocněl, takže ho všelijak zkoumali a zjistili, že má sníženou imunitu..
Před naočkováním vylepšenou vakcínou Priorix ( zarděnky, neštovice, příušnice ) nám nabrali krev, aby věděli jak je na tom..očkování povolili..to co následovalo bylo peklo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nejedl, nepil, nespal, plakal, byl mrzutý..to jsme ještě zvládali - byli jsme na zvyklý.., ale sedmý den nám prostě neprobudil..nemohli jsme ho vzbudit, když po půl hodině otevřel oči vůbec ne nehýbal, nekomunikoval, nehýbal se, nelezl..umíte si představit 15ti měsíční dítě, které běžně pusinku nezavře a všude lítá, jak se ani nehne????
Divně, dost divně koulel očima..nereagoval..jeli jsme na pohotovost a můžu vám říct, že to byla jedna z nejdelších cest v mém životě..řvala jsem na manžela, že ho nedovezeme živého..padala mu hlava, stále mu divně běhali panenky.. Následovalo mnoho vyšetření, hlavně těch neurologických..když se dostal z tohohle hnusného stavu, komunikoval jako dřív, všechno uměl jako dřív..jen měl hrozné problémy s chůzí..jakoby se znova učil chodit, padal , vrávoral..do všeho narážel..trvalo to 14 dní..
Dnes už běhá zase o sto šest, lékaři nám najednou udělali individuální plán základního očkování, jakékoliv očkování navíc zakázali..
Navíc krevními testy zjistili, že jeho tělíčko si ani na jedno z očkování nevytvořili protilátky - prostě se chová jako nenaočkovaný proti ničemu..
Vím, že jsme zvláštní případ, kdyby to neměl 2/3 imunity jako normální děti, jistě by se tohle všechno nestalo.., ale myslím si, že jsme se až po tomhle děsivém záchvatu neměli dovědět, že takové dítě z očkování může dostat i epileptické záchvaty a i jiná horší onemocnění.
I přes to všechno si myslím, že očkování je důležité a i po tomhle všem chci, aby byl řádně proočkovaný..nikdy nevím, koho kde potká a nechci litovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petja
25. únor 2008

taky jsme byli na hexu a fajn,den předem jsem malýmu dala homeopatika 1x denně kuličku Thuya a pak po dobu 10 dní...
Nemocné dítě určitě nedávej očkovat!!! Může se to posunout,dítě musí být proočkované do 1 roku věku,takže tento očko.kalendář je utvořen pro pohodlí doktorů.My chtěli malýho dát očkovat proti pneumokokovi,ale potom co jsem vyslechla i druhopu stranu říkám jasné ne! Je to fakt masáž médií a navíc se očkuje proti jednomu kmeni,ale už ti nikdo neřekne,že je dalších 100 kmenů,které pokud dítě napadne tak mu ublíží o to víc!

gabca1
25. únor 2008

very - to je mi líto, takovýhle problémy jsou fakt šílený... Malá byla ráno a už i večer v pohodě bez teplot a rýma taky nic. Doktorka jí prohlídla a řekla, že je v pohodě, tak jsme naočkovaný. Zatím bez teplot a už spinkáme.

very
26. únor 2008

Gabco1, tak držíme palce..my jsme skutečně vyjímka..ale nikdy člověk nemůže vědět, co ho potká, co se stane.. 🙂

bramburka
5. bře 2008

olky, měli jste po prvním očkování v místě vpichu rudo a uplně tvrdé okolo - tak cca 4 cm v prumeru, zdá se mi to bourlivá rreakce, ockovali ji dnes a smala se a tak a ted má 37,6 zatim. .

pipisek
5. bře 2008

bramburko
po první dávce měla malá 37,3 a byla protivná, po druhé měla večer 38,7 a ještě celý druhý den měla teplotu a po třetí úplně stejně ☹ bylo to na nervy, pořád pofňukávala
dnes jsme po první dávce prevenaru, dala jsem hned jak jsem dorazila domů půlku čípku a teď na noc celý. teplotu zatím nemá, účinkuje ten paralen, uvidíme k ránu, kdy by měl přestat působit.
dr. mi ten čípek poradil, když jsme měli i po hexa takovou teplotu

jandalinka
5. bře 2008

pipisek:To hledím.To se může dát čípek i v tom případě,že teplota ještě není?!Mě mudr.řekla,že až teplota bude jinak ne! 😒 Nemělo by se to či nesmí prý dávat jako preventivně,kdyby něco,hm!! 😖
My jdeme na druhé očkování příští týden+1.dávka pneumokok,takže jsem zvědavá.Po prvním očkování super,malá byla hodně spavá,takže prospala po vpichu 4,5hodiny a večer ještě déle.Takže to nechci zakřiknout!! 😕

bramburka
5. bře 2008

jo tak spavá teda nebyla, spala 45 minut po obede a konec.... 😠

pipisek
5. bře 2008

jandalinka
on ten čípek není jen na teplotu, ale i na bolest, může bolet i místi vpichu...no kupuju, jak jsem koupila 😀

bramburka
6. bře 2008

no teda to místo vpichu je reakxe jako blázen, to mi nerekli, že bude taková, teplotu ale zdá se nemá dramatickoz, pouze vyzvracela celé jídlo ☹

iza
6. bře 2008

ahoj holky...tak u nás první očko bez reakce,druhé s denní horečkou kol 38, únavou a průjmem,třetí očko bez reakce(ale dala jsem preventivně na noc čípek-paralen)...držím palce ať vám očkování proběhnou hladce

holky nejlepší je Nurofen(je na teplotu i na bolest) a pokud teplota neklesá můžete po 3hodinách dát i paralen...tzn nurofen a paralen můžete kombinovat...dáte nurofen, za 3hoďky paralen, za další 3hoďky nurofen atd....teda pokud teploty neklesají..jo a doporučuju když to kombinujete tak dávat paralen čípky a nurofen sirup...Jáchymek měl tuhle nějakou virozu(horečky přes 39...no a já mu nejprve dávala čípky jak nurofen tak paralen a chudákovi nějak podráždila prdku..ještě jak jsme ho v ní i měřili..no bylo to děsný...hrozně pak bekal, když kakal, když jsme mu na ní jen šáhly, když jsme vytáhli teploměr, dali čípek..uf uf...a měl jí podrážděnou pak asi ještě 2dny po ukončení teplot 😔 ☹ )

pipisek
6. bře 2008

tak překvapivě na Prevenar neproběhla žádná reakce kromě obvyklé protivnosti a ufňukanosti, teplota oproti všem třem dávkám hexa nebyla 😝

cazadora
6. bře 2008

Tak my jsme byli na hexe min čtvrtek asi ve tři odpol, ten den vůbec nic v noci tak 37,5 druhý den teplotka od 37-37,8 byla ufňukaná vzhůru vydržela max hodinku pak spala, v sobotu přestala jíst v neděli už jedla v pondělí doastala podivnej průjem ale jinak je naprosto v poho ten průjem má dodnes kaká u jídla nebo po doposud kadila tak jednou denně je na Um. nevím jestli ten průjem je k tomu nebo od něčeho jinýho výsledky z výtěru ještě nejsou.jo a místo vpichu tak cm na cm je tvrdý pořád, začátkem dubna jdem na druhou tak jsem zvědavá snad to bude při nejhoršim stejný ale prosííím bez průjmu ☹