Hexavakcína. Byla po ní nějaká reakce?

zero
24. říj 2007

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli jste měli nějakou reakci po očkování hexavajcínou?Když jsme dostali první dávku,tak to bylo v pohodě a to nám do toho ještě píchali naušničky.Dneska jsme byli na druhé dávce a teď večer máme zvýšenou teplotu.Zatím jen 37,6.Doufám že se to nerozblázní.Myslíte že to je po očkování nebo se mám bát že je to něco horšího?Před 14ti dny jsme totiž měli dost silnou rýmu.Ale bez teplot.Díky

veganko
9. říj 2008

Nechcem ti brat iluzie, ale ockovanie sa zacalo aplikovat az skoro po uplnom vymyznuti vsetkych chorob. Pozri si: http://iuro.awardspace.com/kto.html alebo www.ockovanie.org , kde sa dozvies veci o ktorych ani netusis. Ak vies trosku engl. tak si pozri http://www.informedchoice.info/cocktail.html kde uvidis, co vsetko sa skyva vo vakcinach... Pekny den...

martimarti
4. únor 2009

Nevíte někdo náhodou, za jak dlouho nejdéle po druhé dávce se může dát třetí dávka? Protože teď celý leden hexavakcína nebyla, tak jsem byla s malou až dnes a dostala jí až po 8 týdnech a 3 dnech. A nikdo mi není schopen říci, jestli je to v pořádku. Doktorka mi řekla, že jsme v normě, ovšem bez dalších podrobností, když jsem volala na hygienickou stanici, tak tam mi řekli, že do dvou měsíců s tím, že nikdo neví, co to udělá, když to bude déle. Asi to moc pitvám, přesto bych docela uvítala nějaké podrobnější informace. Nemáte někdo nějaké bližší informace popř. nějaký odkaz?

johanda
4. únor 2009

martimarti - mezi 2. a 3. dávkou by měl uplynout min. 1 měsíc, mezi 3. a 4. min 6 měsíců. Očkování hexou by mělo být ukončeno do 18 měsíce (pokud nenastanou okolnosti, kvůli kterým se očko posune).V žádném prodlení s vakcinací nejste.

martimarti
4. únor 2009

Děkuji 😉 😉

zelva
5. únor 2009

Ahojky,
tak píšu čerstvou zkušenost. Po 1. hexe nic, po 2. teplota 38 stupňů a dnes jsme byli na 3. hexe a teď večer teplota 39! 😢 Ach joo, ještě že už to máme za sebou, čtvrtá je až za půl roku.

bobulle
5. únor 2009

Já taky přidám naše zkušenosti s hexou. 1 a 2 dávka OK, pouze ospalost.
3 dávka: teploty, zarudnutí a zatvrdnutí v místě vpichu, neklid, plačtivost a hlavně - vyklenula se nám fontanela (tepající "boule" na hlavě), jeli jsme na pohotovost, následovalo vyšetření očního pozadí. Naštěstí to bylo OK, ale naší neuroložce se to moc nelíbilo.... 😔

zelva
6. únor 2009

No a ještě doplním. Druhý den teplota ráno 38,3 a celý den byl mrzutý a ukňouraný. Takže tu 3. hexu jsme si teda užili. 😝

feather
6. kvě 2009

Zdravím, čeká nás za měsíc očkování hexavakcínou a nikdy nemůžu najít zda ji hradí zdrav. pojišťovna. Mám pocit, že ne - ale vy co jí máte už ze sebou nám jistě poradíte 🙂
Díky moc.

poisonlentilka
30. čer 2010

zdravím. 1. dávka v pohodě, druhá dávka 38.5, děs běs, malej dostal k tomu průjem takže čípky nemohl, nasadili jsme panadol baby, ten pomohl. Byl z toho 3 dny mrzutej v horečkách a bolela ho nožka. Třetí dávka teploty 39.1 strašný nezabral ani panadol baby, zase průjem, je mrzout, zas ho bolí nožka ale spinkal by pořád.dnes je to druhej den po očkování tak snad už ráno bude dobře. Už teď se děsim očkování za půl roku. :(

germik
1. črc 2010

feather - hexavakcína je plne hradená poistovnou, takže neplatíš nič 😉

ninouche
29. lis 2010

Zdravím, chtěla bych trochu obnovit tuto diskusi, zároveň možná trošku zavést jiným směrem:
Máte prosím někdo zkušenost s odsunutím (první dávky) hexavakcíny??
Myslím odsunutí z vašeho rozhodnutí, nemám teď ani tak na mysli případy, kdy se nejspíš odsouvá automaticky (předčasně narozené děti, akutní onemocnění, nezahojená jizva po TBC). Abych vysvětlila důvody - nechceme očkování zcela odmítnout, jen jsme přesvědčení, že u takto malých miminek je každý týden, kdy se může přirozeně budovat imunitní systém a kdy se nezatíží touhle šílenou "šestikombinací" jen ku prospěchu. Tento názor mi potvrdila moje homeopatka a ještě mě v něm utvrdil tento článek: http://ona.idnes.cz/sveho-syna-nenechavam-ockov...
Bohužel, naše dětská MUDr. se k tomu vůbec nestaví vstřícně 😒 Přitom například to, že jsme v porodnici odmítli očkování TBC, mi velice schvalovala...
Zajímalo by mě, jestli má člověk právo žádat posunutí očkování, když má právo očkování zcela odmítnout (byť vás pak dr. nahlásí na epidemologii) a když v očkovacím kalendáři se udává 1. dávka hexy "OD 13. týdne", poslední potom "nejpozději před 18. měsícem" - čili prostor pro odsunutí tam určitě je.

zuzau2
30. lis 2010

@ninouche Ahoj, zda může člověk zažádat nevím, ale pokud jde toto očkování odsunout z jiných důvodů...zdravotních..., proč by nešlo odsunout z důvodu vašeho? Myslím, že tady bude asi hodně záležet na vaší doktorce jak se k tomu postaví, ale jestli to je po stránce zdravotní možné, tak by to neměl být problém.

vochijo
15. led 2011

@ninouche My odsouvame ockovani a mozna i odmitneme, v pripade, ze bychom ockovali, tak urcite ne vsech sest nemoci. Nas pediatr se netvaril nadsene, ale toleroval nase rozhodnuti, avsak porad se pro nej i okoli zdame jako blazni. My vsak zname hodne spatnych reakci na hexavakciny a tak verime, ze odklad je urcite dobra vec.

weri1
17. led 2011

nevím nic o odmítnutí hexy, myslím si, že je povinná, nebo se mýlím?
Jinak tohle nechápu ☹

petja
22. led 2011

odklad hexy je možný do 18.měs.věku.navíc stačí dávky 2

petja
22. led 2011

a ano,jsou na trhu očkovací např bez žloutenky,kterou očkoat kojence je docela nesmysl!

tercina
23. led 2011

Ahoj, nezlobte se, ale nechápu, proč někdo odsouvá, nebo odmítá své děti očkovat. Všichni jsme si tím prošli i ostatní děti a žijem. Odsunutí ještě možná, ale odmítnout? To je hazard. Nejhorší je, že je to hazard se zdravím dítěte a to se nemůže bránit. Např. černý kašel je stále v kurzu a není těžké tím dítě nakazit. Myslím, že pak dítě rodiči velice poděkuje.
Prostě nechápu a nepochopím

shaula
23. led 2011

@tercina Tak si představ, jen představ, že tvé dítě má na hexavakcínu tak závažné reakce, že zůstane trvale postižené... Už chápeš? 😉 Já jsem třeba ráda za mou prozíravou pediatričku, která moje lehce nedonošené kluky (o měsíc) hexavakcínou začala očkovat až po půl roce... Z doslechu (od kamarádky) vím o tom, že dítě její příbuzné mělo z uspěchaného očkování velké problémy (jaké konkrétně, ale nevím).
A není pravda, že jsme si tím všichni prošli - hexavakcína se očkuje od roku 2007 😉 Ano, před tím byly jiné vakcíny, ale myslím, že ne proti všem složkám hexavakcíny... (ale to nevím jistě, nepamatuji si to a nechce se mi hledat můj starý očkovák 😅 ). Sice žijem, ale některé zdroje přisuzují negativním účinkům očkování i zvýšené množství alergií v současné době... (samozřejmě, že to není jediný důvod, znečištěné prostředí a strava jsou další a je jich určitě víc, ale určitý vliv to mít může...) Takže já bych nebyla tak striktní a odsuzující 😉

luthien.k
23. led 2011

@tercina, možná kdyby ses začala o očkování více zajímat, nebyla bys tak rezolutní. Černý kašel je na vzestupu navzdory vysoké proočkovanosti, naprostá většina nemocných černým kašlem jsou očkované osoby!!!
Jinak si vůbec nejsem jistá, že kamarádky holčička poděkuje své mamince, že dostala očkování hexavakcínou - 7 hodin po její první aplikaci dostala první epileptický záchvat, dnes jsou jí tři roky a stále bojují se záchvaty, lékaři si nevědí rady a zatím to nevypadá, že by to mělo mít konec.
Hodně se zajímám o alergie a ekzémy - hexavakcína je velmi často jejich spouštěčem, jak píše @shaula.
A to jsem nastínila jen část problémů, které může očkování přinést. Já mám dítě očkované, ale taktéž s odklady a pečlivým vážením aktuálního zdravotního stavu, což leckterý lékař nedělá a může to mít i fatální následky (takový případ je tu na MK známý, i když tedy nesouvisí s hexavakcínou, ale očkováním proti spalničkám, příušnicím, neštovicím...).
Takže shrnuto - než začneš odsuzovat, zkus si nejdřív něco pozjišťovat a možná svůj názor i přehodnotíš 😉

miska73
23. led 2011

Naprostý souhlas s @luthien.k , pečlivě vážit, proti čemu necháš očkovat a kdy 😉

ajerdna
8. kvě 2012

ahojte, chcela by som sa opytat, ci sa vam niekomu stala podobna reakcia.Mojej dcere sa po ockovani prvou davkou hexy pokazil uplne nocny spanok.Boli sme na ockovani v 2,5 mesiaci, do vtedy som kojila 1x za noc a mala pekne spala, od ockovania spi po kupani zhruba do polnoci a potom sa budi kazde 2h az do rana 😢 je mozne, ze toto sposobilo ockovanie?

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

kachulinka
16. lis 2012

Ahoj chtěla jsem se optat 13.11.jsme byla s malou na prvním očkování může mít reakce až dneska 16.11. má zvýšenou teplotu 37.8 a celý den mi brečí tak jsem jí dala paralenový čípek a teď mi usnula.

verusa.j
16. lis 2012

@kachulinka - může, ale tepltou bych srážela, až kdyby byla nad38,5 jinak nemá tělo šanci se s tím poprat a vlastně se potlačuje imunitní odpověď

kachulinka
17. lis 2012

děkuju příště budu chytřejší 😉

sonik05
23. kvě 2014

@luthien.k no,nase mala byla ted v utery ockovana poprve a asi po 6ti hodinach mela taky jakysi zachvat. Druhy den se to opakovalo znovu vecer. Jinak zadne dalsi priznaky nemela.
Na netu dr.frej.cz/zdravi/hexavakcina jsem nasla pribalovy letak a prave jako vedlejsi ucinky tam jsou uvedeny i zachvaty a zastava dechu. Dcerka prave vypadala tak,ze se chvili nemuze nadechnout, mavala rukama a vytrestene oci.
Nevis,jak ta kamaradka postupovala, ja rozhodne budu odmitat preockovani ve 3 mesicich, snad to moje doktorka bude respektovat a odesle nas na konzultaci do Motola do ockovaciho centra.

janulm
13. říj 2014

@sonik05
Dobrý den, můžu vědět, jak to dopadlo, u nás je též podezření, že má po očkování jakési záchvaty. Jak jste dopadli? Bojím se epilepsie. Jana

sonik05
14. říj 2014

@janulm Stále to řeším. Čekáme na neurologické vyšetření, zatím druhou dávkou očkovaná nebyla a já hexavakcínu určitě už chtít nebudu. Když očkovat, tak něco jako Pediacel. Rozhodně ji nenechám naočkovat něčím, co jí dělalo takové problémy. Nehledě na to, že nedávno se stahovala další série vakcíny.

pisisvori
14. říj 2014

dcera měla teď v pátek 2. dávku hexy a ani u jedné žádná reakce.

nuninove
25. říj 2014

po prvni a druhe hexe jsme meli .zvysenou teplotu..po treti hexe se nam spustila epilepsie /infantilni spasmy) pristi mesic to bude rok..stravili jsme 3 tydny v motole, leky zabrali od te doby jsme bez zachvatu diky lekum