Hexavakcína. Byla po ní nějaká reakce?

zero
24. říj 2007

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli jste měli nějakou reakci po očkování hexavajcínou?Když jsme dostali první dávku,tak to bylo v pohodě a to nám do toho ještě píchali naušničky.Dneska jsme byli na druhé dávce a teď večer máme zvýšenou teplotu.Zatím jen 37,6.Doufám že se to nerozblázní.Myslíte že to je po očkování nebo se mám bát že je to něco horšího?Před 14ti dny jsme totiž měli dost silnou rýmu.Ale bez teplot.Díky

krista
25. črc 2008

Holky přišla jsem jen říct že po včerejším ledování to má malá dneska o mnohem lepší tak jsem ráda 😵
Díky za vaše rady 😉

markyfrana
25. črc 2008

krista - to jsem ráda, my včera dostali Hexu, prevenar a meningokoka B a večer malá měla 38,5 😝 naštěstí to panadol baby srazil a dneska je to zase čiperka bez teploty v dobré náladě 😀 😀 😀

binki
4. srp 2008

my jsem všechny dávky hexavakcíny přežili statečně s Nurofen sirupem (čípky hned vykakal, navíc Nurofen měl nějakou drolící-se sérii, která se stahovala z oběhu) a první dny s ponožkami namočenými do studené vody, dala jsem mu je několikrát po asi pěti minutách a byl klid, zatím hůř prožívá zuby...

jenjanka
5. srp 2008

ahoj,chtěla bych se zeptat kdy se očkuje proti dětske obrně?to je vte prvni hexavakcině?nebo to je zvlášť?děkuji

adriana1
5. srp 2008

Ahoj holky,
my sme první hexavakcínu měli v pondělí ráno a zkončili sme na panadolu sirupu.

kijonkova.k
5. srp 2008

jenjanka:pokud si dobře pamatuju,tak proti obrně se neočkuje,ale dává se na lžičku.A je to až někdy později.

lucy..
6. srp 2008

Ahoj, tak my jsme byli na hexavakcine vcera a malej to zvladl bez teplotky. V noci byl sice trochu neklidnejsi a budil se co 2h, ale ted uz je vse v normalu 🙂

dzej
6. srp 2008

ahoj, my jsme měli první HEXU včera a taky dobrý, malá trochu plakala, v noci byla neklidná a častěji se budila, ale jinak v pohodě. Má teda trošku teplotu, tak jsme radši doma. Prý je ta druhá dávka horší na reakce, máte s tím někdo zkušenost, že první v pohodě a druhá ne?

jabber
6. srp 2008

jenjanka - hexavakcína obsahuje: dávivý kašel, záškrt, tetanus, virová hepatitida typu B, dětská přenosná obrna a nákazy vyvolávané bakteriemi Haemophilus influenzae typu B

jabber
6. srp 2008

dzej - my neměli žádnou reakci ani po jedné 😉

jenjanka
6. srp 2008

Tak my jsme byli včera očkovat a maly měl 37.6 a dneska ma 38.2 myslite že to brzo spadne?

dzej
7. srp 2008

nám se ta teplota taky zvýšila až druhý den ☹ večer měla 37,5 a celou noc byla hodně neklidná a kojila jsem po 2h. Teď už se smeje a je bez teploty, tak snad už je to za náma? 😲

jenjanka
7. srp 2008

a to měla 37.5 po odečtu nebo normalně?

atreides
7. srp 2008

ahojky, taky jsme včera dostali a malá naprosto v pohodě, akorát včera v zadečku 37,5, ale jinak je OK, jako by nic

niko
15. srp 2008

ahoj, dnes jsme byli očkování - první hexa, malá dostala teplotu 38,4 tak jsem jí dala čípek, ale co mě trápí je krupička na tělíčku, která se jí objevila, může to být taky reakce??
díky

eva.konczynova
5. zář 2008

holky my dneska máme 11 týdnů, byli jsme na převážení u dr. (máme 6kg) a při jednom nás naočkoval, ale až teď jsem zjistila, že je všude napsáno, že se očkuje až od 13 týdnů!!! 😕 Tak nevím, jestli to dr. nějak nepopletl?

vojtisek2007
5. zář 2008

evi - já myslím,že těch 13týdnů je orientačních - důležitá jsou kila miminka - nás očkovali první dávkou hexa včera - malá je narozena 24.6. - a dali nám k tomu i prevenar (a u toho právě dr. chtěla tu váhu - aby neměla málo....) tak to bude asi u všech očkování podobný ne - a ještě jsme nechali píchnout meningokoka B. Kdy jste narozený vy ????

eva.konczynova
5. zář 2008

vojti no tak to jsi mně šíleně uklidnila! Já brouzdala na netu a nikde jsem podobný "případ" nenašla!!! Tak jsem byla už nešťastná! Jsme narozeni 20.6. takže skoro stejně 😉 Uff, to jsem si teda oddychla. Fakt moc díky! Ještě ti přidám odpověď ohl. odsávání na příslušnou diskuzi 🙂

vojtisek2007
5. zář 2008

evi - myslím, že můžšeš být úplně v klidu - a my máme teprve 5,3kg a zobli nám jí taky - malá má od večera teplotu - co vy, jak to snášíte, dobrý ???

eva.konczynova
5. zář 2008

vojti tak to už mi dlouho nikdo neudělal takovou radost, fakt 😀 A ptala ses dr. proč očkuje tak brzo? Mně to totiž ani nedošlo, až jak jsem přišla domů tak jsem se vzpamatovala že se očkuje až ve 3 měsících, tak jsem se ho ani nezeptala. Jinak zatím je úplně v klidu, dokonce ani u píchání neplakal, jakby ani nic necítil, ale trošku se bojím večera a noci 😅 Kolik máte teplotky, dáváte nějaké prášky?

eva.konczynova
5. zář 2008

vojti a jaký máte ten pupínek po TBC, už zahojený? My ještě trošku červený a je na něm stroupek, který se začíná odloupávat. Ptala jsem se dr. jestli je to ok, a říkal že jo.

vojtisek2007
5. zář 2008

stroupek máme takovou červenou (světlounce) tečku - jako zobanec od komára - a koukala na něj dr. a říkala taky dobrý...
teploty máme 37,6 - 38,5 - víc zatím nic - a jednom jednou jsem dala půl paralenovýho čípku, když přesáhla těch 38, jinak do 38 nedávám nic - na radu mudr.
a to že se očkuje až dyl mě taky vůbec nenapadlo - jenom se ptala,jestli nejsem do 3.měsíce těhu jinak by nám nic nepíchli .....

eva.konczynova
5. zář 2008

vojtisek tak teplotku jsem měřila před chvílí, měl 37,8, pro případ mám koupený paralenové čípky, ale snad je nebudeme potřebovat. Jinak jak jsi to myslela že se tě ptala jestli nejsi do 3. měsíce těhu, jinak by vám nic nepíchla? To jsem nepochopila 😅

vojtisek2007
6. zář 2008

no kdybych byla těhotná (do 3.měsíce) tak by nás nenaočkovala - nevím proč, ale ptala se mě tak u všech dětí, jestli nejsem těhu - a vojtovi očkování posouvala, protože jsem byla těhotná s Eliškou....nevím jak to souvisí, vždycky jsem se chtěla zeptat a pak jsem na to zapoměla....

veganko
8. říj 2008

Pozeram na tuto diskusiu a musim Vam povedat, ze ockovanim hazardujete so zdravim Vasich deti. Niektore mamicky su uplne stastne, ze dali zaockovat svoje deti. Mozno u niektorych sa neprejavila vedlajsia reakcia, niektore deti maju zvysenu teplotu a pod. ale viete aky dopad to moze mat o niekolko rokov? Ja som svoje dieta odmietol dat ockovat nakolko v tych vakcinach sa nachadzaju rozne chemicke latky, ktore su nebezpecne pre zdravy vyvoj deti. Nikde v EU okrem CZ a SK nie je ockovanie povinne, len sa doporucuje. Na Slovensku teda tiez nie je povinne, lebo ziadny zakon to neuklada, ten ktory to ukladal, bol nahradeny novym, v ktorom to nie je dane, cize aj ked sa vyhrazaju lekari pokutou a pod mozete to kludne ignorovat.
Ak chcete mat info o ockovani precitajte si: http://iuro.awardspace.com/dok/vran/DPT_pentace... je to o Hexa vakcine a nasledkoch ockovania.

kacka.va
8. říj 2008

veganko: to je tvoje věc, když nedáváš děti očkovat, tak bych nechala na každém, ať se rozhodne sám.

veganko
8. říj 2008

kacka.va: mas pravdu a suhlasim, ale kazdy ma pravo aj na pravdive informacie, preto som to napisal, aby sa buduce mamicky mohli spravne rozhodnut...

kacka.va
8. říj 2008

ono se i stává, že doktorka naočkuje dítě, které není úplně zdravé a už je to problém, ale to není vina očkování, ale doktorky, že to naočkovala

veganko
8. říj 2008

kacka.va: lebo doktori maju z toho peniaze, je to obycajny obchod...hadam si ich nenecha utiect...

kozimura
8. říj 2008

veganko,mám určitě odlišný názor.Myslíš si,že bychom byli tam kde jsme,kdybychom nebyli očkováni?Ale každý máme právo vyjádřit své pocity a názory.