Hexavakcína. Byla po ní nějaká reakce?

zero
24. říj 2007

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli jste měli nějakou reakci po očkování hexavajcínou?Když jsme dostali první dávku,tak to bylo v pohodě a to nám do toho ještě píchali naušničky.Dneska jsme byli na druhé dávce a teď večer máme zvýšenou teplotu.Zatím jen 37,6.Doufám že se to nerozblázní.Myslíte že to je po očkování nebo se mám bát že je to něco horšího?Před 14ti dny jsme totiž měli dost silnou rýmu.Ale bez teplot.Díky

jitka83
7. bře 2008

Teda, to koukám, jaký jsou tady některý problémi s očkováním. Když moje holka byla malá, tak sme dostávali normální očkování a nikdy reakce neměla. A teď už začali dávat ty šetnější hexi a i tak jsou takové reakce? My teda zvládáme očkování super. Vždy bez teplot. Jen je malej spavější, ale to mě rozhodně nevadí, protože je divoch. 😅

bramburka
7. bře 2008

holky, my mame okolo vpichu reakci tak v prumeru 5 cm, nemam zavolat Dr.? Jinak je ale vesela a normalni...

bramburka
7. bře 2008

jo tak jsem, se díky Janě dočetla že je to častý nežádoucí učinek, tak OK teda, no... uf, no ale hlavně že je v poho, že?

gilotek
9. dub 2008

tak my jsme po prvním očkování hexa. Malej měl včera večer teplotu 37.7 a dnes ráno 37.2, dávám panadol baby sirup, tak snad to půjde rychle dolů 😒

jandalinka
9. dub 2008

gilotek:tu teplotu myslíš po odečtu či před odečtem?Pokud je po odečtu,tak to bych tak nehrotila 😉 .Mudr.říkala,že teplota kolem 37je celkem v pohodě u tak malých miminek.Spíš kdyby šlo o teplotu na 38tak bych dávala něco proti teplotě,jinak prý jsem měla doporučení zbytečně nedávat sirupy či tabletky proti teplotám. 😉 První očkování jsme také měli takovou teplotu a mudr.říkala,že u druhé a třetí dávky to může být ještě horší,tohle prý nic není.Takže v pohodě 😉

gilotek
9. dub 2008

jandalinka: ano je to již po odečtu 🙂 -tak to jsi mě uklidnila. Za chvíli jdu měit znovu tak uvidíme

petja
10. dub 2008

já dávám den před a 10 dní očko homeopatika a zatím v pohodě!

monik76
10. dub 2008

u nás očkování hexou dopadlo celkem dobře malá měla asi dva dny zvýšenou teplotu za týden jdeme na druhou dávku.Za to u staršího dítěte před 4 roky to byla síla. Prořval půl dne a 2 dny měl horečku skoro 39, ale je fakt, že to ještě nebyla ta šetrnější vakcína.

jandalinka
11. dub 2008

Tak máme za sebou třetí hexa a večer včera nic,ale dnes opět teplota ráno 38st..Ale kdybych malou nezměřila,tak o tom ani nevím.Byla v pohodě,smála se,chvilkama jen tak hleděla a byla "mimo",tak aspoň tak,že není nevrlá 🙄 .Tak jsme dávali zábali a teď už klesla na 37,1,tak super.Hlavně,že už máme píchance za sebou.(no ještě jeden nás čeká na pneumokoka 😢 )

monik76
11. dub 2008

taky přemýšlím, že necháme malou naočkovat proti pneumokokum, nevíš jestli je tam potom nějaká reakce? Horečka a tak? My jdeme teprve na 2 očkování na hexu, příští týden, tak se musím zeptat Mudr.

kajule
11. dub 2008

Monik, tak ja jsem davala Patu ockovat tim Prevenarem. A mel trosicku teplotku, ale vic jak 38 to nebylo a v noci byl trochu neklidnej, jinac se totiz v noci nebudi. Druhy den ale bylo zase vsechno ok.

monik76
11. dub 2008

omlouvám se,ale asi to nepatří tady k tomuto tématu, juknu jestli to tady někde nebude

monik76
15. dub 2008

holky, zítra máme jít na druho dávku hexavakcíny, ale malá dostla rýmu, nevíte jestli nás naočkují? Teplotu teda zatím nemá, ale odsáváme co 5 min.

jandalinka
15. dub 2008

monik76:já vím,že pokud mimi onemocní,tak se neočkuje,ale to posoudí mudr.až k ní půjdete,tak uvidíte. 😨 Pokud zatím nemá teplotku,tak se z toho snad rychle dostanete.Držím palečky 😉

iris
17. dub 2008

Tak my máme za sebou dnes druhou dávku hexavakcíny...při první měl Tom teplotu 38,4,hrozně plakal...a dneska měl dokonce 38,7,ale smál se ...dala jsem mu nurofen sirup,minule zabral,chladnější koupel a obklad...nechtěl mi ale usnout,musela jsem chovat víc než hodinu.Teď jen doufám,že to zase klesne.

minea
17. dub 2008

monik76: My jsme to měli stejně - při termínu druhé hexy měla rýmu, tak to dr posunula o týden. Ani pak se mi ještě nezdála úplně zdravá, ale dr říkala, že by nebylo dobré to znovu oddalovat, aby nepropadla ta první dávka. Údajně je kontraindikací pouze vysoká horečka, rýma bez teplot nevadí. No a tak jí píchla a všechno v poho.

monik76
18. dub 2008

minea, nám to taky posunuli o týden, nakonec jsme totiž lehli celá rodina, takže bych tam ani nedošla. Rýma prý nevadí, ale ten týden ještě není takový problém. Tak příště už nás píchne. Hlavně jsem zvědavá na reakci u té první měla teploty, tak doufám, že to bude lepší.

iris
18. dub 2008

Uf,tak jsme měli krušnou noc...včera večer měl Tomík 38,7 (reakce na tu hexavakcínu), dostal Nurofen,obklad,napapat,po hodině mi usnul,ale v jednu v noci se vzbudil,nebyl tak rozpálenej,dostal najíst a ve 4 už byl zase vzhůru,úplně horkej...měl 39,4...prostě děs,málem to se mnou seklo,takže zase Nurofen,chladná koupel,zábaly,najíst,pak jsem radši volala do nemocnice...do rána to kleslo na 37,3,ale fakt jsem se bála 😝

ikuska26
16. kvě 2008

ahoooj maminy, my uz mame za sebou par ockovani, asi raz sa vyskytli horecky, ,ale inak je sem tam umrcany,....teraz sme boli vcera na ockovani do rucky proti zardenkam, a tak....... no je uplne v pohode, tak sa chcem spytat, ci s nim mozeme ist v nedelu na bazen? doktorka vravela, ze do 14 sa moze vyskytnut horecka....ake mate skusenosti s ockovanim - bazenom, dik....

mem
3. čer 2008

ahoj holky,
jdu na radu. Vcera Ema dostala III hexu, reakce zadna, bez teplot, spala celou noc. Dneska ale se zda ma prujem. Stalo se vam to nektere ? Je plne kojena, od nedele jsme zacaly s mrkvi.

krista
24. črc 2008

Ahojky,
něco jsem četla, ale přiznám se, že celé téma ne 😅

Tak se omlouvám pokud tady nějaký takový případ už bude. Chci se zeptat, včera jsme dostaly druhou dávku Hexy, první byla v naprostý pohodě, teď to má kolem vpichu dost nateklé a červené, teplota neni. Tak jsem jí to trošku ledovala, ale strašně mi u toho pláče, je potřeba řešit to i nějak jinak než tím ledem, když neni teplota nevíte? 😉

ivulinda
24. črc 2008

Tak s tím raději zajdi k doktorce ne???at víš co a jak

krista
24. črc 2008

Ivulindo já si právě nepamatuju jak mi to Dr. říkala u té první dávky, jako teplotu nemá tak by to snad neměl být až tak velký problém nebo myslíš že jo? 😖

markyfrana
24. črc 2008

krista - otok a červený flek kolem očkování je prý normální, ale pokud ten otok a flek do týdne nezmizí, tak jít k dr. takhle mi to dneska říkala dr. 🙂 jo a ledovat nebo studené obklady.

markyfrana
24. črc 2008

spíš nezmenší, protože třeba neteři trvalo skoro 3 týdny než otok úplně zmizel. jenom se postuně pomalu zmenšoval.

krista
24. črc 2008

Markyfano moc díky!! 🙂

marmar1
24. črc 2008

Ahoj..tak my jsme dostali první hexu včera,vpich vůbec nebolel ani u toho nepípl..to bylo tak v 11.00,zhruba v 15 začal řvát (ne plakat ale fakt křičet)..a křičel asi 2 hodiny v kuse,vysílením usnul na 2 hodiny a pak ještě hoďku plakal no a pak z ničeho nic pohodička a už byl zase jak sluníčko,teplota žádná nebyla asi ho bolela ta nožička...bylo to hrozné,málem jsem brečela s ním ☹ ..už teď se děsím té druhé 😖

markyfrana
24. črc 2008

chci se zeptat kolik se odečítá u měření teploty u miminek? díky

zusma
24. črc 2008

pokud měříš v zadečku, tak 0,5 stupně. takže když naměříš 37,5, tak má ve skutečnosti 37 😉

ivulinda
24. črc 2008

kristi uvidíš a jak se to neztratí tak raději běž 😉