Hexavakcína. Byla po ní nějaká reakce?

zero
24. říj 2007

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli jste měli nějakou reakci po očkování hexavajcínou?Když jsme dostali první dávku,tak to bylo v pohodě a to nám do toho ještě píchali naušničky.Dneska jsme byli na druhé dávce a teď večer máme zvýšenou teplotu.Zatím jen 37,6.Doufám že se to nerozblázní.Myslíte že to je po očkování nebo se mám bát že je to něco horšího?Před 14ti dny jsme totiž měli dost silnou rýmu.Ale bez teplot.Díky

karotky
26. říj 2007

My máme za sebou jen 2 Hexy.U první nás bolela 3 dny nožička po vpichu a u druhé se přidala teplota 38 C.Naštěstí zabral sirup.Té 3. dávky se docela děsím. 😅

pussy
26. říj 2007

lendi1 my jsme prostě nesměli být očkovaný aby se mu nezatěžovak nervový systém tím očkováním tak bereme i teď vitB na jeho podporu a až před měsícem jsme mohli očkovat.Jinak samozřejmě teď týden necvičíme,že sme naočkovaní...Tak se mějte

lendy1
26. říj 2007

pussy, no tak to jste měli stejný důvod jako máme my, tak nebudu asi zbytečně plašit, když jste byli také déle očkováni a bylo to v poho. Ještě zkusím příští týden raději cinknout na neurologii a optat se, jestli musíme čekat s očkováním do další prohlídky. Díky.

pussy
26. říj 2007

Jo to asi jo ta doktorka je moc příjemná a nedělala z toho tragédii ani naše dětská.Musí jim prostě jen vyzrát ten ner.systém a je to,ale pro klid duše se zeptej vaší dr.Tak papa

androna
26. říj 2007

my mame uz za 2dni 6mes a este nemame ani prvu davku.rameno po tbc nebolo zahojene.kazdy mesiac nam to doktorka kontrolovala a az teraz je fakt zahojene takze nas uz za 5dni zaockuje.akurat nechapem kam sa s tym ockovanim ponahlate cim starsie dieta tym lepsie to znasa.doktorka vravela ze neni kam plasit ze pokial sa nechystame letiet niekam za exotikou tak cim neskor tym lepsie

pussy
26. říj 2007

Jojo taky souhlasím včera plašili v televizi,že někde nemají v ordinaci a nemůžou očkovat ty který můžou,že je to nebezpečné,ale není to tak horké a my to taky zvládli takže...

lenycka
27. říj 2007

Andora, Pussy, jenže když máš dítě zdravé, nemá problémy s očkování TBC, tak ti ho prostě automaticky od třetího měsíce očkují. To není náš výmysl, to tak prostě je a nikdo se tě na to neptá a ne, že bysme na to my maminy, co už máme děti očkované, byly moc hrrr

androna
27. říj 2007

lenycko ja som predsa netvrdila ze ste na to hrr.ja som to pisala maminam co este deticky nemaju zaockovane z nejakeho dovodu.nie tym co ockovali deti v 3mes podla ockovacieho kalendara

danullinnka
27. říj 2007

ahoj holky,tak my máme už 4 měsíce a zatím očkovaný nebyl,protože se mu ještě hojí ramínko po TBC,ale podle poslední kontroly na TBC by se už v 5 měsících mohlo začít očkovat.Při mém prvním synovi-bude mít 3 roky-žádné kontroly nebyly a očkoval se od toho 3 měsíce.Ted je to asi lepší a víc pod dohledem.

kalo
27. říj 2007

Danullinnka: my byly očkovaný taky později, protože malá byla zase moc malinká, tak jsme čekali, až bude mít alespoň k 5ti kilům, což je až teď, skoro ve 4měsících. Ono to všechno zase tak na čas být určitě nemusí...

ladunka
27. říj 2007

karotky: když jsem vybírala očkování pro svou dceru, dostala jsem se k různým průzkumům a statistikám - a z nich vyplynulo, že u hexavakcíny jsou nejčastější postvakcinační komplikace právě po druhé dávce.
Takže neboj, třetí dávka může být úplně v pohodě 🙂

lenycka
27. říj 2007

Andora v poho, nic se nedeje, ty vysvetlujes pro maminy neockovanych deti, ja z hlediska ockovanych 😀

janickabez
25. led 2008

chtěla jsem se zeptat, vyčetla jsem že hexavakcína je dnes pro zdarma a neplatí se(někdy od 1.1.2007) dávají jí lékaři automaticky, nebo jen například dětem alergiků?????

vinynka
25. led 2008

Mi jsme ted byli na 3 hexavakcíně a Tadík měl také horečku 38 tak jsme mu dali čipek a bylo po horečce akorát asi dva dny neměl moc chut k jídlu, ale po prvni a druhé hexavakcíně byl v pořádku. Ted jdem na pneumokoka tak jsem zvědavá jako na to bude mít reakci ☹

kombloudek
25. led 2008

Hexa se dává všem dětem,je to povinné očkování,teda aspoň co já vím

vinynka
25. led 2008

ano ta se dává všem dokonce v cizině davaj všem i jako povinné i pneumokoka akorát u nás se zato plati 😒

kometka5
25. led 2008

mě dokt. řekla, že hexa se očkuje poprvé nejméně ve třech měsících, po zhojení TBC a když prcek dosáhne nejméně 5kg.
My jsme jí dostaly včera, večer měla trošku zvýšenou teplotu, ale zaspaly jsme to. Taky byla hodně ukňouraná, nechala se celý hodiny chovat, ale dneska už o ničem neví... 🙂

vinynka
25. led 2008

Mi jsme měli první ve 3měsícich. 🙂

janickabez
25. led 2008

takže hexa je ted pro všechny, jo??

vinynka
25. led 2008

jj hexavakcína se neplati a je povinná očkuji se všechny děti

janickabez
25. led 2008

děkuji 🙂

vinynka
25. led 2008

😉 🙂 není zač

gandy
25. led 2008

Kometka - my jsme byly tento týden s malou na očkování Hexou, jsou nám tři měsíce ale 5kg teda nemáme, máme 4800g a stejně nám jí píchli. Nic malé neni, jen v noci nevydrží tak dlouho bez jídla, ale to nevím zda je tím očkováním, nebo začala víc papat 🙂

janickabez
25. led 2008

já taky nevím jastli budeme mít za měsíc 5kg, máme zatím 3950

gandy
25. led 2008

Uvidíš my taky přibíváme docela málo ale stejně nám jí píchnul, tak nevím zda je to i podle váhy, ale řekla bych že ne, zkus se zeptat dr.

majka07
25. led 2008

Jani neboj hexa dostanete automaticky. pokud je vše ok, dává se ve 3 měsících první dávka, většinou se to odkládá, když není zhojené ramínko po očkování v porodnici.

kupinka
25. led 2008

5kg mít nemusí...

kasli
4. únor 2008

Tak nám dneska Dr. píchla první várku a máme horečku 38 po odečtení! Úplně se děsím těch dalších dávek po tom co tu píšete 🤐 Doufám, že to dneska zvládneme v pohodě! Už jsme nasadili i sirup!

reruna
4. únor 2008

tak my už máme za sebou všechny tři dávky, první byla v pohodě, jenom u píchání malej trochu zaplakal, u druhé byl večer trošku uplakanej, ale teplotu neměl, trochu ho to bolelo a u třetí byl uplakanej dva dny, bolelo ho to a měl teplotu, dávala jsem mu na noc Nurofen pro děti, tak jsme to přestáli docela dobře a jsem ráda, že to máme za sebou, nejhorší je vždycky ten žalostný pláč v ordinaci ☹

majka07
4. únor 2008

kasli nám mudr radila od 38 dát půlku diazephanu proti křečím, raději jako prevenci a taky to uklidnilo. Neboj třeba další dávky zmáknete bez horečky 😉