Hexavakcína. Jak vy budete nechávat očkovat?

myska
2. led 2007

Holky, za pár dní naši Niki čeká očkování a já stále přemýšlím, jestli očkovat normální nebo zaplatit tu hexavakcínu?
Můžu poprosit o váš názor? Jak vy budete nechávat očkovat?

bibinka
2. led 2007

ahoj, ja som dala malého prvý aj druhý krát zaočkovať klasickou vakcínou , ktorá je zadarmo. Lenže pri obidvoch mal strašnú horúčku a bol z toho 2 dni chorý. Tú tretiu dávku sme už mali hexavakcínu. No aj po tej mal reakciu, ale omnoho, omnoho nenšiu. Keby som vedela, že tak dopadneme, tak mu dám hexu hneď na prvé očkovanie. Tá totiž nemá toľko negatívnych reakcií na telíčko ako tá klasická.Je hradená poisťovňou len čiastočne, ja som doplácala myslím 1240 sk.Ale od januára je to myslím zadarmo. Poinformuj sa u dr. Ak ti môžem poradiť, nechaj ju očkovať radšej hexou, fakt má menšie reakcie. 🙂

4a
2. led 2007

Mysko,
tady je víc info o hexavakcině.Je to z idnes.cz
http://zdravi.idnes.cz/detske-ockovani-bude-od-...

U hexavakcíny je % reakcí u dětí mnohem menší a je to i méně vpichů pro mimi. Je sice nefér, že je to jen u dětí co se narodí až letos, ale aspoň něco.

nilita
7. bře 2007

Ahoj holky,já na hexu jdu s malou také,koncem března.....článek jsem četla,jdu do toho

jita2
7. bře 2007

Ahojky,
my jsme očkovali klasicky a malá neměla vůbec žádné problémy, horečky, nic. Ona je velice odolná, vůči těmto věcem, ale člověk nikdy neví, jak jeho mimi bude reagovat, tak je asi šetrnější volit HEXU a vyvarovat se tak případným vysokým horečkám, holt každý to snáší jinak 😉

addaa
26. srp 2008

Baby, aké boli reakcie vašich ratolestí na vpichnutie hexavakc.?

My sme dostali včera druhú dávku spolu s prevenarom. Ráno mal horúčku 38,5 a obe stehienka riadne navreté. teraz večer mal 37,6. Ráno aj večer som mu dala paralen čípok. Volala som s dok. a tá sa čudovala, vraj mali asi len 3 deti čo mali po hexa horúčku. Vraj príznaky sú len do 24 hodín, či sme niečo nechytili....malý nemá soplíky, nekašle, proste okrem teploty mu nič navonok nie je...ak mu do zajtra neklesne tak jasné že ideme k lekárke...len ma zaskočili, že teplotu by asi nemal mať z očkovania...

vojtisek2007
26. srp 2008

addaa - my jsme taky měli horečku, zvracel a nechtěl pít - volala jsem si i radši večer na pohotovost, pak jsme tam i jeli, pořád zvracel,oči obracel v sloup, no byla jsem z toho hotová...a to jsme měli jenom hexu,bez prevenaru, dr. se na něj koukl a prý všechno jinak o.k. - a ráno už byl v pohodě. A na tu teplotu střídáme vždy paralenový čípek a brufenový sirup - to nám doporučila dr. rychleji to zabírá....a s tou bouřlivou reakcí jsme prý jedni z několika milionu ....tak nevím, máme vždy něco extra 😀

addaa
26. srp 2008

Chudiatko malinké...tak vravíš, že to trvalo len jeden deň? Matejko krásne spinkal cez deň ako vždy aj sa napapal, len tak smutne kukal a dudkal si dudu, nebol taký živý...
My sa chystáme vo štvrtok na dovol. ale ak bude mať zajtra teplotku tak sa nikam nejde...

dokca
27. srp 2008

Ahojky, ta hexavakcína se platí nebo ne?
Slyšela jsem, že se nyní neplatá.

dzej
27. srp 2008

neplatí se hexa.... očkuje se celkem 3x

janaboris
27. srp 2008