Hexavakcína, posunuté očkování - schéma 2+1

berusinecka
16. pro 2013

Chtěla bych se zeptat, zda máte jste někdo posunul povinné očkování (hexavakcínu)? Při přečtení různých diskuzí, depat, rad doktorů, složení hexy, jsme se s manželem rozhodli, že posuneme očkování nejdříve na 6. měsíc. Zároveň si chceme trvat na schématu 2+1, které je srovnatelné se schématem 3+1. ale není legislativně odsouhlasené. Ještě nedávno jsem chtěla očkovat vše možné i nemožné, nyní mám názor jiný. Pokud takto necháme naočkovat, doktor, co jsem četla musí potvrdit očkování 3+1, jinak nemůže jít dítě do školky. Mé otázky tedy zní: Na kolik měsíců jste odložili 1. dávku hexy. Zda někdo využil schématu 2+1. Pokud ano, tak jaké to nese problémy a co vše udělat, aby jsme nebyli někde popotahováni. A jak je to s přijetím dítěte do školky, školy. Děkuji moc za vaše názory a příběhy.

jitulinana
15. dub 2015

@blondynka400 Odkud jsi?Dáš mi kontakt na tu Tvoji doktorku?Díky.Jitka (jbeniova@seznam.cz)

kaccisek
16. dub 2015

Díky holky za diskusi, malému bude rok a tak jsem právě řešila jaké schéma. Jen tedy nevím, co na to ten náš MUDr :-/ Je to děs běs...

jandap
28. dub 2015

Zdravím,
děvčata mohla bych mít prosím dotaz.Když jsem nechala malou očkovat ve schématu 2+1 vezmou mi ji pak do školky.Protože mi dneska řekl pediatr že nebude řádně očkována a že mi ji nevezmou do školky že mi do přihlášky napíše že je očkovaná ve schámatu 2+1 a že si pak budu muset dojít na hygienu zda mi to potvrdí je to pravda jsem z toho taková špatná ale prostě mi to za to stojí protože máme po 2dávkách a vždy okamžitá reakce v ordinaci (okamžitě se ji po vpichu udělal přes celé stehýnko červený flek s otokem,že ani nemohla hnout nožičkou,uřvaná-celý den nešla absolutně uklidnit,teplota 39,8 několik dní

evulina77
28. dub 2015

@jandap očkovací schéma 2+1 je v České republice povolené, jinak by to tak doktor nemohl naočkovat. Do školky ti ji vezmou a tobě radím vyměnit doktora a najít normálního. Já taky očkuji ve schematu 2+1 a školce to tak bude stačit.

jandap
28. dub 2015

Na příbalovém letáčku je že je schéma dostačující ale on prostě trval na svém,když jsem mu to řekla tak hned argumentoval že ji nevezmou do školky,už jsem ani neměla chut se s ním dohadovat.Njn hold když jde někdo proti proudu tak se na něj musí udělat bu bu bu 🙂 Jinak je fajn a jsem ráda že ji aspon umožnil schéma 2+1 neboli to přeočkování nás teprve čeká a už ted se děsím.

slamenkai
4. čer 2015

ahoj, mám předčasně narozeného syna... Narodil se 32+6. Stále se rozhoduji, kdy a čím ho dát očkovat, jestli vůbec... Shodou okolností známí v Americe mají taky nedonošeného klučinu, dali mu hexu a hle, z kluka je autista... :/ :/ Druhé dítě už nedávali očkovat vůbec... Mám z toho strach.. Nejsem úplně proti očkování, ale jak jinak to pořešit.. Posunout očkování na co nejdéle... ? Nebo neočkovat radši vůbec.. ?

radush7
5. čer 2015

@slamenkai Přihlas se do skupiny očkování/neočkování a pročti příspěvky nebo zadej dotaz tam, je toho tam k očkování fúra. Co vím tak i neonatologové se dohadují s vakcinology na tom, kdy vlastně začít očkovat předčasně narozené děti a co vím, tak tyto děti nejsou ani zahrnovány do testovacích skupin. ....

drozdicka
24. zář 2015

Maminky, chtěla jsem se pozeptat. Jsem v tom "nepolíbeně". Syna bych ráda nechala očkovat ve schématu 2+1, dr. se na to zatím netváří... mluvila o všem možným o kolo, o penězích, kolik mě to bude stát a dooškování žloutenky atd., že to vychází na 12 píchanců do 3 let věku. Asi mi mazala med kolem pusy. Ale chtěla bych se zeptat, jak je to cenově? Toto schéma není hrazeno pojišťovnou, je to tak?

radush7
26. zář 2015

@drozdicka
2+1Hexavakcínou je hrazené pojišťovnou, začíná se očkovat klidně až půl roce a můžeš začít i v 10 měsících a stále se vejdeš do horní hranice vyhlášky 18měsíců. Asi k tvojí mudře nedorazil dopis z MZ, kde je definováno, co je řádně očkované dítě pro přijetí do školky. + k tomu 1x MMR, po novém roce s horní hranicí 18 měsíců. Pokud bys očkovala Pediacel , který je pětisložkový a navíc momentálně asi do poloviny příštího roku u nás nesehnatelný, musela bys doočkovat 3x hep. B . Cenu Engerixu si najdi na netu.
Pokud umím počítat tak 2+1 +1 jsou 4 v případě Hexy a MMR
Pokud bys očkovala až příští rok Peadiacel tak 2+1 + 3 B +1MMR je 7.
Kde vzala 12? Ledaže očkuješ něco nepovinného.

anehap
26. zář 2015

@drozdicka 2+1 je hrazena pojistovnou, nechala jsem tak ml. dcerku ockovat a v pohode, ale mame vstricnou lekarku. Prvni davku dostala v 9 mesicich, ted mela 2 roky a uz ma vsechny. MMR zatim nema zadnou, dostane ji az pred skolkou, stejne jako starsi dcerka...takze se nedej, dr.te zkousi😉

keeshka
26. zář 2015

Dceru nechávám očkovat schématem 2+1. Teď v 8mi měsících dostala první a za chvíli jdeme na druhou.
Na začátku jsem si o tom s doktorkou promluvila, vůbec s tímto schématem neměla problém, stejně tak s volbou vakcíny. Hexavakcína se neplatí, i při volbě tohoto schématu, je prostě na pojišťovnu. Pokud by byl dostupný Pediacel, volila bych ten, ale bohužel... Ale právě Pediacel není pojišťovnou hrazený, i když jsem četla, že pokud se dodatečně zažádá, často ho pojišťovna proplatí. A právě ten neobsahuje žloutenku, kterou se pak musí doočkovat, ale nemusí to být hned.

No jak jsem o tom hodně četla, není dneska moc pediatrů, kteří by si o tom rozumně promluvili a nehrozili, když zvolíš jinou variantu než hexu ve schématu 3+1. Pokud jsi pro schéma 2+1 rozhodnutá, nedala bych se.

drozdicka
26. zář 2015

@radush7
@anehap moc děkuju holky! Četla jsem o tom a nedám sem. Za schéma 2+1 budu bojovat. Přeci jen, já jsem rodič, ten, kdo rozhoduje. Moc vám děkuju ža vysvětlení. Možná jsme si s dr nerozumely nebo opravdu jde o peníze a udělala ž komára velblouda.
U dcery jsem dala schéma 3+1 a teď teprve dostala první MMR (je jí 2 roky a 7 měsíců, důvodem je školka), jic jiného nemá a mít nebude.

radush7
27. zář 2015

@drozdicka Na stránkách Rozalio najdeš ten dopis, ve kterém je upřesněn termím řádně očkované dítě. Odkaz na dopis hlavního hygienika rozesílaný pediatrům ....
http://www.rozalio.cz/index.php/o-ockovani/s-od...

zuzaaanka
3. říj 2015

Ahoj, tak ja ockuji maleho hexa 2+1, zacli jsme pred tremi dny, presne v 8 mesicich. Dalsi davka v 10m a pak az v 18m. Mame skvelou doktorku, sama nam to navrhla a nikdy me nepresvedcovala k nicemu jinemu. Jen se jednou na zacatku, asi ve 2m ptala, zda chceme ockovat ted, ze se muze zacit, ja jen rekla Radi bysme ... A ona hned: odlozili, jasne, bez problemu. Jeste se zeptala, zda k hexe budeme neco chtit, ja rela ze ne, ona ze v poradku, ze se proste musi zeptat. Skvela zenska, stejne tak sestra, jsem rada, ze nemame problemy s vyhruzkami atp., to uz bysme byli jinde. Honzik bez jakekoli reakce, super. Dbala jsem na to, aby mu nic nebylo, byl v dobre kondici, ani naznak rymicky nebo tak neco, to bych ho naockovat nenechala.
Jinak mladyho otuzujeme od mala, jsme skoro porad venku za kazdeho pocasi, chodime plavat,nepretapime, vetrame, oblikame tak akorat 🙂
Rozhodnuti s ockovanim zdar!

bonulinka
2. pro 2015

@zuzaaanka Mám podobnou zkušenost. Včera jsem byli na prevenci, to bylo klukovi 7 týdnů. MUDr. mi řekla, že očkovat hexavakcinou můžeme od 9. týdnů. Jen jsem se nadechla a už mě doplnila, že tedy až na 3. měsíční kontrole. Znova jsem se nadechla a řekla, chceme... a MUDr. mě doplnila, schéma 2+1. Není problém, jen jí podepíšu nesouhlas očkovat do 6 měsíců a začneme až po těch 6 měsících. Do té doby si to ještě mám promyslet.

zuzaaanka
14. pro 2015

@bonulinka tak my ani zadny nesouhlas podepisovat nemuseli. Meli jsme jit 1.12. na druhou davku, ale malej ma rymu a trapi ho zuby, tak jeste par dni pockame. Treti je v 18m, takze to bude pak casu dost. Jsem rada, ze mame fakt rozumnou MUDru.

alikam
9. čer 2016

Ahoj holky, měla bych na vás dotaz ohledně očkování hexavakcínou... Malà má 5+ měsíců.. Očkováním je naprosto netknutá, bylo potřeba ještě oběhat různá vyšetření, aby bylo jisté, zda je v našem případě bezpečné.. Teď neurolog rozhodl, že nás pošle ještě na jedno vyštření, a pokud dopadne dobře, tak dá zelenou k očkování.. Ovšem to už bude malé přes 6 měsíců. A mě jde o to, že nám dětská doktorka vysvětlovala, že je potřeba ji naočkovat někdy v této době co nejdříve, nebo že se to nestihne, a pojišťovna to neproplatí.. Ale když jsem teď hledala, našla jsem, že je ta hranice očkování první dávky hexy až do 10m.. Nemáte někdo zkušenost kdo jste posouvali očkování, jak to tedy je? Děkuji moc za rady, pro mě je to španělská vesnice 🙂

bonulinka
9. čer 2016

@alikam Nechávali jsme očkovat v 6,5 měsících, schéma 2+1, doktorka o pojišťovně nic neříkala...Přeočkován bude v 8,5 měsících.

alikam
10. čer 2016

@bonulinka Děkuji za odpověď.. Tak to právě nechápu, proč na nás začala dětská tlačit s tím.. To bylo první co jste očkovali teda? V těch 6,5m až

evulina77
10. čer 2016

@alikam tady nejde o hexu ale o to očkování na rotaviry (synflorix, nebo ten druhý, co nevím, jak se jmenuje). Jinak na Hexu je čas klidně i dýl. Nenech se vystrašit...

chris_n
10. čer 2016

@ytak MMR se očkovalo, jen jinak. Ja jsem proti tem nemocem ockovana. Ročník 86

alikam
10. čer 2016

@evulina77 Aha, tak to jí jde asi o tohle... Díky moc!

zmrz_lina
10. čer 2016

@alikam první hexu dostal maly v 9,5 měsících, ma schéma 2+1 a neplatili jsme nic. Je to plne hrazene očkování, dr.na vás jen zbytecne tlačí a ještě lze.
@evulina77 na rotaviry je rotateq a ten se zahajuje nejpozději ve 12 týdnech. Ty myslíš očkování proti pneumokokům (nepovinné), to je ockovaci látka prevenar nebo synflorix. Synflorix je hrazen(nevim do kdy), ale to bych nedávala vubec teďka.

astyna
10. čer 2016

já jsem synka nechala naočkovat poprvé ve 4 měsících, nyní má 7,5 a máme už základní kolo očkování za sebou. Myslím, že schéma 2+1 je diskutabilní hlavně kvůli tomu, zda se potom vytvoří dostatečná imunita vůči nemocem.

zmrz_lina
10. čer 2016

@astyna schéma 2+1 je naprosto srovnatelné se schématem 3+1!!! Všude ve světě se očkuje schéma 2+1, schéma 3+1 je v podstatě jen u nás. Prosím, nešiř bludy. http://vakciny.net/AKTUALITY/akt_2016_07.htm#2

chris_n
10. čer 2016

@zmrz_lina ja teda nechci kecat, ale mam pocit, ze tady mame taky 3 plus 1

chris_n
10. čer 2016

@zmrz_lina takze tady je očkovací kalendář DE . je tam videt hlavne hexa

astyna
10. čer 2016

@zmrz_lina

ty já už nevím, kde jsem to četla, ale je to také dané tím, že v Infarixu, který se očkuje 2+1, je více těch "aktivních" látek, než v hexe. Proto to schéma 3+1, ale hodím sem odkaz 🙂

chris_n
10. čer 2016

tady by to melo byt videt cele. Prijde mi, ze to sekaji jeste víc, nez v cechach. Ale je fakt, ze je to tu na bázi dobrovolnosti. Kazdopádne doktori prudí uplne stejne. Dokonce se tu hodne ockuje MMR i s nestovicema