Hexavakcína, posunuté očkování - schéma 2+1

berusinecka
16. pro 2013

Chtěla bych se zeptat, zda máte jste někdo posunul povinné očkování (hexavakcínu)? Při přečtení různých diskuzí, depat, rad doktorů, složení hexy, jsme se s manželem rozhodli, že posuneme očkování nejdříve na 6. měsíc. Zároveň si chceme trvat na schématu 2+1, které je srovnatelné se schématem 3+1. ale není legislativně odsouhlasené. Ještě nedávno jsem chtěla očkovat vše možné i nemožné, nyní mám názor jiný. Pokud takto necháme naočkovat, doktor, co jsem četla musí potvrdit očkování 3+1, jinak nemůže jít dítě do školky. Mé otázky tedy zní: Na kolik měsíců jste odložili 1. dávku hexy. Zda někdo využil schématu 2+1. Pokud ano, tak jaké to nese problémy a co vše udělat, aby jsme nebyli někde popotahováni. A jak je to s přijetím dítěte do školky, školy. Děkuji moc za vaše názory a příběhy.

ulpurus
11. říj 2016

Milé maminky,
když tu čtu vaše diskuze o očkování a jak je pro dítě nebezpečné vstávají mi vlasy hrůzou nad tím jak asi dopadnou naše další generace pokud budou maminky takhle řešit očkování a stále ho odkládat nebo vůbec děti neočkovat.
Jsem už máma dospělé dcery a babičkou dvou vnoučat a jsem ráda, že moje dcera je rozumná a přesto, že si také zjišťuje informace a volí šetrnější varianty očkování, nikdy by své děti neohrozila tím, že by je vůbec nedala očkovat.
Čtu na různých diskuzích jak je očkování škodlivé,jak snižuje imunitu, jak vyvolává spoustu nemocí a autismus a jen s úžasem sleduji jakou moc má internet a různé nepodložené články a informace.
V dnešní době si mladé maminky vůbec neuvědomují jaké mají štěstí, že jejich děti v dnešní době neumírají na záškrt, pravé neštovice, zánět mozkových blan nebo černý kašel. I když ten se zase pomalu vrací. A proč? Jelikož migranti a cizinci z různých třetích zemí, nejsou očkovaní a bakterie v těchto zemích stále přetrvávají.
A proč si vy maminky nepoložíte otázku. Proč už to moje děti nemusí zažívat? Protože mnoho generací před vámi své děti očkovalo, aby je chránilo a vy jste se už těchto nemocí nemusely bát.
Moje babička byla úžasná žena a hodně mi vyprávěla různé příběhy i případy co se staly. Žila za první republiky kdy spousta léků nebyla a maminky v té době se musely dívat na to jak jim děti umírají v náruči právě na záškrt, černý kašel a nebo prodělaly dětskou mozkovou obrnu, což je poškození mozku.
Každá maminka by měla používat zdravý rozum a nehledat na očkování jen samá negativa. Já souhlasím zjistit si informace, očkování dávat dětem postupně, zvlášť hexu, zvlášť na pneumokoky ( zánět mozkových blan je také smrtelný) a mmr dát až později, ale neočkovat vůbec, nebo s velkým zpožděním? Kde berete maminky jistotu, že se nemůže nic stát a že to vaše miminko nemá kde chytit? Dnes už černý kašel může malý kojenec dostat od dospělého, který vůbec neví že ho má.. A pro kojence je to velmi nebezpečné. Já bych si to riziko na svá bedra nevzala.
Má dcera se narodila nedonošená, malinka (1800 g) měla sníženou imunitu a ani na minutu jsem si nepřipustila, že bych jí neočkovala. Dostala hexu a mmr a ještě jsem jí nechala očkovat na meningokoka, jelikož v té době na něj umřelo u nás více dětí.
Neříkám očkovat na všechno, ale základní očkování by každé miminko mělo mít. Protože nikdo nemůže říct, mě se to nemůže stát .......

kometkak
11. říj 2016

U prvního syna mi doktorka žádně alternativy nedala. Prostě je to povinně a hotovo, bez diskuzí. Nebyla jsem schopna se s ní hádat nebo nějak argumentovat, neměla jsem moc načteno.. Mám z toho ale velmi špatný pocit. Očkování vždy prořval, mel teploty. Po jedné z dávek se syn přestal otáčet na celé dva měsíce (před tím se normálně otáčel, máme to i na videu natočené) Celkově měl opožděný pohybový vývoj. Chodit sám začal až v 19m.. Teď má 2,5 roků rozumí všemu, ale nemluví. Teda řekne pár slov (tak 5). MMR jsem mu nenechala dát. Dcera má teď měsíc. Chodíme už k jinému lékaři. Hned jsem hlásila že chci 2+1 a nejdříve v půl roce, spíše co nejpozději to půjde. Doktor neměl jediné námitky.

miri151215
16. říj 2016

Ahojky, mne pomohl email od mudr.Marka Petrase http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2016_07.htm Snad pomuze odkaz i Vam..

kollle
18. říj 2016

Rada bych obnovila tuto diskuzi. S malou pujdu na hexu v ukoncenem 6.mesici. Chci schema 2+1. Doktor, jak ho znam, mi bude tvrdit vsechno mozny vcetne toho, ze to nejde. Jak je to tedy ted. Muzu si schema zvolit? Dekuju..

keeshka
18. říj 2016

@kollle
Ano může. Toto schéma je už teď schálené i pro přijetí do školky. Dceru jsem takto očkovala loňský rok. První vakcína v 8měsících, druhá v 10ti měsících a třetí v 18ti měsících. Moje sestřenice zrovna teď volila toto schéma u své dcery s pediacelem, který je znovu na trhu.
Prostě si na tom trvej, je to schválené schéma, výrobce udává jako dostatečné a já bych v takovém případě s doktorem nediskutovala a trvala si na svém. Je to nakonec stejně volba rodiče.

kaccistar
18. říj 2016

@kollle nárok na to máš, doktor za Teba nemôže rozhodovať.. mbe povedal, že som iracionálna.. 🙂 a aj tak sme 2+1 🙂

hz
18. říj 2016

@keeshka Mylna informace-Pediacel uz je bohuzel opet nedostupny http://www.jktrading.cz/

keeshka
18. říj 2016

@hz teda, to byl zase na trhu fakt dlouho 😒

kometkak
19. říj 2016

Když se očkuje bez žloutenky a pak se to doočkováná, je těch dávek pak celkově víc.. Není to horsí? Větší množství hliníku?

evika19
19. říj 2016

@ulpurus U zdravých dětí bych to stejně jako Vy asi neřešila. A asi i naopak prosazovala, protože kolektivní proočkovanost máme mít pro to, aby byly chráněny i děti co ze zdravotních důvodů být očkované nemohou. U mého hypotonického syna jsem to asi řešit měla. Protože jsem přesvědčená o tom, že mu to ve vývoji zrovna nepomohlo. Od narození je v péči neurologa, dělají mu testy na kdeco, a ty dvě hexy myslím ,že pro něj byly zbytečná zátěž. Je mu 10 měsíců a jediné co umí je se přetáčet. Hold jsem myslela, že neuroložka ví co dělá..

lucinacka
19. říj 2016

My mame ockovano 2+1 v 8 mes.,10 mes. Posledni davku syn dostal teprve tento tyden ve 26 mesicich (kvuli spatnemu krevnimu obrazu to pediatr odkladal). Doporucuju online poradnu mudr Petrase

pajula123
19. říj 2016

@ulpurus Mi se teda nezda,ze by dospela dcera,co je ve veku,ze uz na dve deti,byla ockovana hexou...hexa se pouziva az od roku 2006...pekna ockovaci agitka :-/

kollle
19. říj 2016

@kaccistar nechal te podepsat negativni revers? Nebo to vlastne teda slo i bez toho ..?

kollle
19. říj 2016

@keeshka muzu jeste dotaz - davala jsi infanrix nebo hexacimu?

kaccistar
20. říj 2016

@kollle hexacimu.

kaccistar
20. říj 2016

@kollle strasil reverzom, ale nič mi nedal podpísať. Išlo to bez toho. Ale s kecami.. 🙂

ulpurus
20. říj 2016

@evika19 Ahojky,
dneska je špatné, že je horší komunikace mezi maminkami a doktory. To za nás a už je to pár let co byla moje dcera malá 😉 jsme doktorovi důvěřovali a také jsem v té době neslyšela,, že by nějaké dítě mělo vážnější problémy po očkování. Vždy jsme byli upozorněny na zvýšenou teplotu po dobu dvou tří dnů.
Dneska lékař neřekne všechny možnosti a je vázán pojišťovnou, takže nevím proč třeba lékaři nenabízí variantu 2+1. Pokud je dítě od malinka nějak nemocné, nebo se s něčím léčí, tak bych samozřejmě první vakcínu dala později, po dohodě s lékařem. ( Záleží také jaký ten lékař je a jaký má přístup)
Vím, že si dnes maminky vše zjišťují na internetu, ale jak říkám všeho moc škodí. Pro mě by bylo důležité najít si dobrého dětského pediatra s kterým je možné probrat všechny možnosti a podle toho vybrat očkování a dobu kdy se začne.
Jde jen o to, že pokud by maminky přestaly očkovat, další generace to můžou odnést tím, že se nemoci, které se podařilo očkováním zlikvidovat můžou zase vrátit.
A to bych žádné mamince nepřála. Dnes maminky šílí když má dítě z očkování teplotu a dva, tři dny je uplakané, ale nevím co by dělaly, kdyby jejich dítě muselo prožívat všechny ty nemoci co už dnes nejsou a žádná sranda to nebyla.
A tím, že už to maminky dneska nemusí zažívat tak to očkování moc řeší a vidí jen sama negativa.
Jak říkám používat zdravý rozum 🙂

ulpurus
20. říj 2016

@pajula123 Ahojky,
má dcera je ročník 93, nevím jestli v té době už byla přímo hexavakcína, ale na očkování jsem šla také třikrát. Postupně. První dostala ve dvou měsících.
A agitku na očkování tu fakt nedělám. Jen už někdy nemůžu poslouchat a číst všude ty uvědomělé řeči o tom jak je očkování škodlivé.
Když už to chce každá maminka řešit do důsledků tak by si měla podívat na internet a zjistit si jaké všechny nemoci jsou v hexavakcíně , proč se proti nim začalo očkovat a co můžou způsobit.
Řeči typu, už ty nemoci tu nejsou je ukázka toho, že se maminky nad tím nezamyslely proč tu nejsou?
Jen si přečtěte třeba o záškrtu kdy se dítě udusilo v náručí svých rodičů, jelikož bacilem z řady streptokoků dítěti otekl krk a to se v mnoha případech udusilo.
A vzhledem k tomu jak se poslední desetiletí používají často antibiotika, jejich účinek klesá a bakterie jsou čím dál víc agresivnější.
Takže žádná agitace. Pouze fakta. Když řešit očkování tak se na to podívat z více stran. 🙂 😉

evika19
20. říj 2016

@ulpurus A to je právě ten problém. Já doktorce (praktické) důvěřuji, nedělám z očkování vědu a holku jsem očkovat normálně nechala. Kluk od narození hypotonický a doktorka samozřejmě chtěla očkovat když měla z neurologie že se očkovat může začít. Takže jsme očkovali. Já očkování podporuji jednoznačně u zdravých dětí. Aby byly chráněny děti, které být očkovány nemohou. U syna se podle mě mělo počkat než se stabilizuje stav. Ale vzhledem k nejistému vývoji od narození bych nikdy nedokázala zda to očkování zhoršilo a syn by byl vývojově dál nebo by to bylo stejné. Každopádně si myslím že někdy doktoři zbytečně riskují u dětí které nejsou úplně ok. A možná je to i kvůli tomu tlaku dnes, že maminky dělají z očkování velkou bublinu i u zcela zdravých dětí. Tak už jsou alergičtí na každou nejistou maminku co má možná i oprávněný důvod. Někdy mi připadá, že si chtějí dokázat že vakcíny neuškodí nikomu.

verca75
19. led 2017

Zdravim maminky, rada bych sem prispela mou zkusenosti s ockovanim. Mam 2 deti. Starsi dcera ockovana v radnem terminu v 9. Mesicich hexa vakcinou, po kazdem ockovani nemocna, vzdy onemocnela zanety prudusek a nekonecnou rymou. Schema mela 3+1. U 2. Ditete jsem se moc bala, co zase prijde po ockovani, proto jsem ockovani prvni hexou odlozila po pul roce ditete. Maly byl ockovany v 6,5mesice. Po prvni davce opet nemocny. Zoufala jsem si predstavila, co me zase ceka. Jsem sla za lekarem a zeptala se ho, zda muzeme mit ockovani schematu 2+1, kdyz jsme zacali ockovat az po pul roce. Rekl ano. Jen 2. Davka musi mit od 1. 2 mesice rozestup. Maminky, kdo ma strach z ockovani, ci spatne zkusenosti nebojte se sveho pediatra zeptat na schema 2+1. Muj lekar je pedant na ockovani a variantu 2+1 mi sam nenabidl, ale presto souhlasil s mym pranim... Jsem rada, ze budeme jednu davku usetreni....

lada34
5. říj 2017

Ahoj holky, chci se zeptat, zda-li opravdu pro dítě stačí očkovat schéma 2+1 a chrání ho to stejně jako 3+1? Pak nechápu, proč všichni doktoři chtějí očkovat automaticky 3+1. Opravdu to je kvílí penězům 😲
Jsem právě rozhodnuta dát jen 2+1, tak chci mít jistotu, že ji to dostatečně ochrání a abych pak třeba něčeho nelitovala 🙂

zmrz_lina
5. říj 2017

@lada34 ochrání ji to dostatečně. Pokud vejde v platnost nová vyhláška, tak budou schématem 2+1 očkovány všechny děti. To myslím jako odpověď na (ne)účinnost stačí 🙂

lucie_91
5. říj 2017

První očkování jsme dali dcerce na konci povoleného termínu, tj.v 10 měsících, druhé měla v 18 měsících a třetí dávku měla ve 2 letech. Školku apod to neovlivní.

anehap
5. říj 2017

@lada34 ano, opravdu to stačí a chrání stejně jako 3+1 - nám to nabídla přímo naše dr., která není zrovna příznivcem očkování - je v tom hodně opatrná a sama říkala, že doktoři to prostě nenabízejí.....je jasné proč😉

verinikki
5. říj 2017

@lada34
Doporučeno i v příbalovém letáku hexy přímo od výrobce - najdi si na netu. Mezi první a druhou dávkou odstup dva měsíce, očkování započít až po ukončeném třetím měsíci (myslím, že tam je 3. a 5. měsíc +za rok přeočkovat).
Je to tím, že ve druhém měsíci není ještě imunita rozvinutá a obvyklá 1. dávka je stejně velmi málo účinná, stejně jako je pro maximální účinnost dle výzkumů doporučena mezera 2 měsíce a ne jeden.

martina220610
16. říj 2017

1.dávku hexy v 10.měs.do školky ve 2,5 letech schéma 2+1 a žádný problém nebyl😉