Hledám maminku z Kolína, která neočkuje/očkování odkládá

dorinek
11. lis 2012

Hledám maminku z Kolína a okolí, která z různých důvodů nenechá své dítě očkovat, nebo očkování odkládá....Ráda bych se podělila o zkušenosti s pediatry, s hygienou, co na to okolí atd... O očkování nemám valné mínění, očkovat jsem sice nechala, ale s odkladem.... Můj pediatr ze mě ale radost nemá a nejraději bych si našla jiného, ale bojím se, že to bude z bláta do louže 🙄

ppapajade
12. lis 2012

Ahojda tak to tě budu následovat....mám 1 dítě ted už 14tileté a to bohužel naočkované je všim co je povinné...ale ted nejspíš🙂 čekáme druhé a po iformacích co jsem se všude možně dozvěděla tak jsem těžce proti...vubec netušim co na to jednou poví naše dětská lékařka...max to budu odkládat na co nejdýl....můžeš říkat že je dítě nachlazené nebo mělo teplotu a ona ho naočkovat nesmí...no vubec jsem ti neporadila ja vim🙂) ale ani nikoho takového zatim neznám kdo by neočkoval...

dorinek
autor
12. lis 2012

@ppapajade - i tak děkuji za odpověď... Já jsem se začala o očkování zajímat víc až po tom, co se dcera brutálně osypala po 4 dávce Hexy... MMR zatím naočkované nemá i když jí už byly 3 roky. Zatím to odkládám, podle vyhlášky to jde.... ale pediatr už mi vyhrožuje soudama a hygienou... Teď mám 2měs. kluka a tam chci odložit Hexu až na šestý měsíc a očkovat jen 2+1. Podle zákona je vše ok, ale pediatr do toho opět reje...Nevím o co mu jde, jestli o ty prachy za to očkování ??!! Četla jsem články od Elekové, chodím na Rozalio, sleduji i tady různé diskuse o očkování a nežádoucích účincích...nejvíc se toho člověk dozví od maminek, které měly špatnou zkušenost s očkováním, pediatr samozřejmě tvrdí, jak je dnes to očkování strašně bezpečné, nežádoucí účinky prý má nulové a dokonce doporučuje očkovat Hexu, Prevenar a Rotarix najednou. Já mám kolem sebe samé maminky, které očkujou jak vzteklé. Tříletý děti už mají naočkované i proti klíšťatům a stále zkoumají, co by se ještě dalo naočkovat...a jejich děti mají různý problémy, které s očkováním nikdo nespojuje - poruchy imunity, poruchy spánku, alergie na všechno možný....Já jim to nevymlouvám, jsou přesvědčené, že je to tak správně, tak ať to tak dělají. Ale já mám jiný názor.
Proto bych taky ráda našla maminky, které to vidí trochu jinak.....no, snad se ještě někdo přidá 😅

ppapajade
12. lis 2012

tak to s tebou souhlasim..mam kamarádku která je zdravotní sestra a ted má zdravou krásnou holčičku a naočkovala ji poprvé až v pul roce s doktorem problém neměla vubec ..řikala mu že malou necha očkovat jen to co je povinne a jinak nic ani náhodou a on řikal že rád vidí konečně taky jednu rozumnou maminku..takže ono je to opravdu o lidech...

dorinek
autor
13. lis 2012

@ppapajade - a ke komu chodí ?? Já chodím k Mlčochovi a když jsem mu řekla, že dám jen povinné očkování, tak taky nebyl proti...S Hexou problém nebyl, ale když jsem odmítla dát v 15ti měs. Priorix a chtěla jsem to o rok odložit, tak to už je pro něj teda velká rána 🙄 A teď u kluka chci začít s Hexou až v půl roce a to se mu teda taky nelíbí 🙄

ppapajade
13. lis 2012

chodíme k Janurový v Týnci..je to starostlivá fain doktorka ale nevim jak se bude tvářit na neočkování...případné co nejdelší odloženi.. no zatim jsem ve fázi začínajícího těhotenství ale než se člověk rozkouká je to tady...syna mi očkovali tenkrát ještě v porodnici 😖 no a neni to tak uplně standartní dítě má prvky autismu atd..ale nevim jestli za to muže očkování...je to ale dost možné..alergie atd...už to nechci opakovat...

dorinek
autor
13. lis 2012

@ppapajade - já to mám do Týnce blíž než do Kolína a přes to jsem k Janurový nešla, jelikož vím, že to je očkovací maniak 😢 Kamarádku ani neupozornila a rovnou její dceři naočkovala s Hexou i Prevenar, tak si to ohlídej.Teď je to zadarmo, tak se rodičů ani neptá a rovnou tím děti naočkuje. Bratranec Prevenar odmítl a ona na něj v ordinaci řvala, že až bude mít hluchý dítě, tak to bude jeho vina....Tady u nás k ní chodí všechny maminky a všichni jsou naočkovaný Prevenarem i Rotarixem. Já když někomu řeknu, že jsem nedala Prevenar, tak vypadám jako blázen. Většina maminek u nás ani neví, že je to nepovinný, paní doktorka jim to naočkovala, tak to neřeší... 😢

ppapajade
13. lis 2012

aha no vidíš to, to ani nevim...tak to bude ještě oříšek...

dorinek
autor
14. lis 2012

Tak opravdu se tu nenajde nikdo z Kolínska ??

amabilis
27. lis 2012

Ahoj! Mám stejný problém a jsem z daného regionu. Ale nemám to a ani nechci psát na svůj profil, jestli to nevadí 🙄 Každopádně s naším pediatrem mám velký problém a vřele nedoporučuji. O koho se jedná snad radši v SZ 😢 Fakt je to šílenost, teď zrovna sháním nějakého, který mě nebude považovat za imbecila a bude naopak vítat, že se mi chce diskutovat a dovídat se nové věci a že si prostě na nás udělá čas, děti se ho nebudou bát a tak vůbec... Chybí mi tu znechucený smajlík.

amabilis
27. lis 2012

@dorinek To automatický očkování mě taky dojímá. Vždycky, když slyším nějakou matku, jak řekne, že její dítě dostalo nějaké dva píchance a vůbec neví, co to bylo za píchance a už vůbec netuší, že jeden z nich není povinný... Ale doktoři si mohou dovolit to, co jim dovolíme my.

kettynka1234
27. lis 2012

Ahojky, te´d nás čeká očkování synflonixu ( to oočkovat dám ( už jen kůli zánětům ouška) ale další povinné nedám! Dvojčátka byly oočkované proti mmr ( to jsem o tom ještě nic nevěděla) a dost špatně to prožívali. Nedávno jsem se dozvěděla, že 2 ze tří dávek byly staženy pro nějakou kontaminaci!!!!! Hlavně možná rizika po očkování jsou dot velká a nikdo ti nezaručí, že to tvému dítěti neublíží. Máš právo odmítnout očkování ( jen podepíšeš nějaké prohlášení). Mě to čeká co nevidět! Prostě je nenechám oočkovat a ať se střeba doktorka postaví na hlavu 🙂

amabilis
27. lis 2012

@kettynka1234 Když tady je problém v tom, že doktoři dokážou být velmi nepříjemní a zastrašovat. Dneska už mi teda bylo řečeno, že už je jí to jedno a ať prostě přijdu, až budu chtít naočkovat (prostě ať už jí neotravuju) a že do papíru napíše, že není naočkována z důvodů odmítnutí matkou. Což není pravda. Já chtěla očkování jen odsunout. Nic jsem podepisovat nemusela a popravdě předtím mi hrozila sociálkou, tak jsem zvědavá, jestli mi jí pošle a docela se toho bojím. nechci mít škraloup jen proto, že mám arogantní doktorku. A hlavně bydlíme v baráku, který za chodu opravujeme, takže to tu není ještě OK, jsou tu vidět nedodělávky, ale většinu potřebného máme, tak co. Dokonce jsme před 14-ti dny dodělali dětský pokoj. Co vlastně taková návštěva sociálky obnáší? A bude vadit, že není naklizeno (mám dvě malé děti brzo po sobě, manžela do večera v práci a je to tu vidět, když přijdou neohlášeně, budou se všude válet hračky a to, co děti vytahají 😝

kettynka1234
27. lis 2012

@amabilis se sociálkou zkušenost nemám, ale řekla bych, že když máš uklizeno ( nějaké hračky nevadí 🙂 děti oblíklé ( netoztrhané, špinavé,...) a staráš se o děti, tak ti nemůžou nic! A nějakou rekonstrukci musí pochopit. A co se týče pediatričky? nevím na céo čekáš! hned bych šla pryč. Jak ti může taková pipina vyhrožovat a nutit tě do něčeho, do čeho nechceš a nevěříš tomu! Kdyby to byl můj přípak, hned bych brala karty všech dětí a už by mě neviděla! Ona ti má radit, pomáhat a po zdravotní stránce hlídat děti. Ale takové jednání teda ....... Určitě nemáš v okolí jen jednoho pediatra 🙂 jeden stojí za prd? jdu za druhým,.... třetím..... Lékař by se k tobě měl chovat slušně! JAk pak můžeš takévému lékaři důvěřovat!

amabilis
27. lis 2012

@kettynka1234 právě, že nedůvěřuju, chystám se pryč, ale nemůžu jít z bláta do louže, takže je potřeba to řešit s rozmyslem a neunáhlit se. nemyslím unáhlit se s odchodem, o tom nepochybuju, že to bude jedině dobře, ale unáhlit se s výběrem dalšího doktora, aby to nebylo ještě horší. Jinak tady v okolí to s doktorama není jednoduché. Pediatr je tu právě jen jeden na moc lidí, díky tomu nestíhá a pak je protivný až hrůza a takhle to dopadá.

kettynka1234
27. lis 2012

@amabilis Držím pětišky, ať najdeš toho správného. Ale toho najdeš buď na doporučení známích nebo podle vlastní zkušenosti.

amabilis
27. lis 2012

@kettynka1234 Právě, že čekám na doporučení kamarádky. Ta takového lékaře má a nedávno mi nabízela, že mi na něj dá kontakt, tak jsem jí dneska psala a čekám. Budem holt dojíždět do poděbrad, nevadí.

dorinek
autor
28. lis 2012

@amabilis - to jsem ráda, že se mi konečně někdo ozval 😅 Recenze na paní doktorku jsem si přečetla a je to teda hrůza. Odešla bych od ní z fleku, já myslím, že do horšího "bláta" bys už šlápnout nemohla. Já chodím k doktoru Mlčochovi do Kolína a musím říct, že je celkem fajn. Do doby, než jsem se začala šprajcovat s tím očkováním byl moc milej, s dětmi to umí, zbytečně nepíše ATB, je hodně pečlivej.... ale poslední dobou na mě taky kouká jako na blázna a nemůže pochopit, proč se očkování tak bojim. Už jsem mu to vysvětlovala asi 4 x....
Dcera má naočkovanou Hexu, po poslední dávce měla špatnou reakci a v tu dobu jsem se začala o očkování víc zajímat...a nestačila jsem valit oči, co všechno nám doktoři neřeknou... 😝 MMR už jsem nedala, resp. jsem ho odložila a odkládám doteď. Syna chci začít očkovat nejdříve v 6-7 měs. a dát jen 3 dávky Hexy, MMR taky odložim...

Až dostaneš doporučení na toho doktora do Poděbrad, tak dej vědět... pokud by byl opravdu tak benevolentní k očkování, tak bych taky klidně dojížděla. Je mi jedno, jestli pojedu 20 km do Kolína, nebo do Poděbrad.

A co se sociálky týká, tak nejdůležitější je nic nepodepisovat... Stůj si za svým, že očkování neodmítáš, pouze odkládáš. Dokud ho vyloženě neodmítneš a nepodepíšeš, tak na tebe nemůžou. A nějaký úklid asi řešit nebudou. Poházený hračky nejsou žádný bordel. Spíš se zaměří na děti, jestli nejsou špinavé, podviživené, jestli nemáte doma vyloženě špínu, jestli mají děti hračky a mají možnost se řádně vyvíjet, atd...

Mě už sestra na hygienu hlásila, ale oni jí tam řekli, že pokud vyloženě neodmítám, pouze odkládám, tak se mnou nic dělat nebudou.

@kettynka 1234 - a odmítneš i Hexu a MMR ?? Já myslím, že jak píšeš o těch stažených vakcínách, tak se to týkali Hexy. Našli tam nějakou bakterii, která způsobuje vážné střevní problémy...

Dítě se po mě sápe, musim letět, ale doufám, že se tu budem potkávat... 🙂

amabilis
28. lis 2012

@dorinek Neboj, dám ti vědět! My nemáme Poděbrady zas tak daleko, ale musím autem a já nerada řídím a zvlášť s dvěma dosti blijícíma prckama za zády, ale jejich zdraví je pro mě přednější, než pohodlnost.

@kettynka1234 Já očkovat chci, ale prostě nestandardně. U dalšího dítěte bych ráda nechala rozočkovat. Malá měla příšerné reakce na všechny vakcíny (kromě té poslední, ta byla docela v pohodě, takže zřejmě už nebyla ani potřeba, protože už měla protilátky vytvořené?), dokonce to má i v papírech, protože ji kvůli tomu píchala vždy do jiné nožičky (samozřejmě, že má jen dvě nohy, ale prostě myšleno, že to střídala 🙂 )

amabilis
29. lis 2012

Tak ten kamarádky doktor není tak super, jak jsem očekávala. Nicméně pohledala jsem a našla tohoto. Vypadá to, že je otevřen diskuzi a nechová se jako ta pravá autorita v bílém plášti.

http://www.znamylekar.cz/karel-severa2/praktick...

dorinek
autor
29. lis 2012

@amabilis - četla jsem recenze a jsou výborné. Ty co byly špatné, si stěžovali víceméně na to, že léčí hodně homeopatií. Ale to by se mě osobně právě líbilo...lékař-homeopat. Já být tebou, tak neváhám ani chvilku a hned jsem u něj. Horší než tvoje doktorka 100% nebude.

amabilis
29. lis 2012

No já ho nakonec vybrala. Ještě jsem měla v merku další, ale tam si nejsem jistá, jak by postupovali s "nespolupracující" maminku. Ono něco jiného je být milá na maminku, co mi všechno odkýbe a něco jiného být milá na maminku, co má vlastní názor a v tom mi právě vycházel nejlíp. Zítra mu chci volat. Ale musím se odhodlat, bojím se. Ale je mi jasný, že mi hlavu neutrhne, ale znáš to 😀

amabilis
29. lis 2012

Teda teď jsem si to po sobě přečetla a stydím se. Už bych si to po sobě konečně měla začít číst dřív, než to odklepnu. Mám překlepů, až se to skoro číst nedá 😝

dorinek
autor
30. lis 2012

@amabilis - na překlepy kašli 😀 😀 Hlavu ti určitě neutrhne, kor když uvidí, že jsi zasloužilá matka a čekáš další... 😀

amabilis
30. lis 2012

@dorinek Ani si ze mně nedělej legraci. Já mám už od začátku pocit, že to budou dvojčata. Mam pořádnou bouli na břiše a to jsem teprv fakt na začátku 🙂 No ale pravděpodobnost je velmi nízká, v rodině dvojčata nemáme. Ale rozhodně by to byla sranda 😅

dorinek
autor
1. pro 2012

@amabilis - ta boule bude třeba tím, že máš děti dost brzo po sobě...? Děloha přeci jen není tak pevná a rychleji se roztahuje. Já mám děti po 3 letech a v druhým těhu jsem už ve 14TT vypadala jak v 6 měsíci 😀 😀 To bylo fakt hrozný...byla jsem úplně "rozkydlá"...ale pak jsem dlouho vypadala pořád stejně a nakonec jsem měla jen to bříško a celkově jen 8 kilo nahoře.

A co vlastně všechno mají tvoje děti naočkovaný ?? Předpokládám, že syn má asi všechno a dcerce chybí jen Priorix ?? A už víš, jak budeš očkovat mimíska ??

Mimochodem - tradici dvojčat v rodině vždycky musel někdo založit...někdo prostě musí být první 🙂

amabilis
1. pro 2012

@dorinek No já vím, že už mám povolené svalstvo dělohy, ale víš jak, stejně to ve mně hlodá 🙂 A byla by to sranda. Víš, jak se do mě část rodiny pustila, že jsem blázen v dnešní době tři děti 😀 Docela mě to pobavilo. Přitom sama teta tři děti má a babička taky. Mamča mi fandí a manželova rodina taky, tak nechápu o co jde. Oni mi to živit nebudou 😅
Očkovat tak nějak s rozumem. Já očkuji jen to povinné a tak abych neohrozila dítě ani okolí. Kupříkladu černý kašel je zas docela rozšířený, ale očkovat hexu příliš brzo a za každou cenu se mi zase nelíbí. Nicméně pokud budu chtít cestovat stylem, jakým to dělám teď, tak to znamená očkovat nějak rozumně brzo (ale ne ve dvou měsících, jak je teď zvykem 😖 ).
Syn má povinné očkování, takže on byl ještě očkován proti TBC a jinak má 4 dávky hexy a oba priorixy (jinak by mi ho nevzali do školky). Ale měl skluz, no. jenže to jsme tu měli jinou doktorku a ta byla docela v pohodě - marodí, tak přijďte, až budete mít pocit, že je to dobré.

dorinek
autor
1. pro 2012

@amabilis - jestli to dobře chápu, tak jste se o mimčo do třetice snažili ??? Já na tom nevidím nic divnýho, mít tři děti. Nejde o to jaká je doba...každá doba byla nějaká a nemyslím, že v minulosti byla doba (nebo režim) který by byl vyloženě "pro děti". Jde o to, jak se na to cítíte... psychicky a finančně. A rodinu nechápu....kdybys čekala pátý, ale třetí ??? 😀 😀

Já mám holčičku a kluka a tím končím. Ale jednou mi kartářka řekla, že budu mít 3 holky (né 3 děti), takže teď se bojím, abych nebyla zase těhu, jelikož v rodině dvojčata máme a já si vůbec nejsem jistá, jestli bych dokázala jít na potrat. Kor když jsme se o první dítě 4 roky snažili... 😅 Moje mamka se tomu směje a říká, že by to byla docela sranda, že odříkanýho chleba největší krajíc....že by třeba ještě ty dvě holčičky bejt mohly 😀 😀 Ale já bych asi skončila v Sadský 😀 😀

amabilis
1. pro 2012

@dorinek Hele já mám kolem sebe spoustu pětimatek, takže ono pořád je těch rodin s více dětmi dost (mně naopak přijde, že čím dál víc a to nemluvím o menšinách), ale zas je extrémně moc těch, co to odsuzují, že by do toho nešli a tak, což nechápu 😝
A na tebe jsem zvědavá, to bych se fakt nasmála (ikdyž ty asi ne, co)

amabilis
3. pro 2012

Tak dneska jdem pprvé k novému doktoru, jsem na to zvědavá. Už jsem z toho docela nervozní 🙂

dorinek
autor
3. pro 2012

Tak potom písni, jakej byl.