Hnis v jizvě po očkování proti TBC ještě v 5. měsíci

syraell
10. lis 2010

Ahoj,
dlouho nám trvalo, než nás vůbec uschopnili na kalmetizaci k očkování. Jizva se nějak nehojila, takže se očkování posunulo o dva měsíce a pořád jsme mazali a dezinfikovali...Teď jsem malému vymáčkla z ramínka zase hnis. Doktorka tvrdí, že máme být v klidu, protože se jizva po TBC někdy znovu aktivuje po standartním očkování. Pokud nemá pod paží zvětšenou uzlinu, máme jenom mazat Framikoinem. Když to nepřejde, mažeme radši hned na kalmetizaci...
Mě se to ale nějak nezdá -hexošku dostal už před měsícem a objevilo se to až teď. U prvorozenýho prďoly žádný problémy s jizvou nebyly. Jak jste na tom vy s jizvou po očkování proti TBC?
Moc díky!

boruuvka
10. lis 2010

@syraell ...já bych mohla vyprávět. Je nám 5a půl měsíce, hexu nemáme žádnou, doktorka to nechtěla řešit, tak jsem na vlastní triko zkontaktovala primáře dětského oddělení a ten to už 2 krát čistil. Teď je to 14 dní a pořád z toho teče tekutý hnis. Vůbec nevím, kdy se to zahojí a kdy konečně budeme moct začít očkovat. A to jste očkovali a měl jizvu nezahojenou nebo to měl zahojené a rozbouřila to ta hexa?

syraell
autor
10. lis 2010

@boruuvka
Já ti nevim - zřejmě to asi roubouřila ta hexoška, protože na kalmetizaci nás konečně uschopnili, ikdyž se mi to dvakrát klidně nejevilo. Fakt ale je, že z toho v tý době netekl aspoň hnis...Jenže hexošku už Mates dostal před měsícem, takže je mi dost divný, že to začalo zase hnisat až teď...No jsou to radosti. Naštěstí mu hnis jde skoro samovolně, takže mažu framikounem a zdá se, že se to zklidňuje. Já jsem byla děsně vynervovaná bez očkování, takže tě úplně chápu...Držíme palce!

miarosa
11. lis 2010

@syraell Ahoj, my to měli taky, naše doktorka viděla že to máme nateklé a nic s tím nedělala, pak si nás pozvali na kalmet. a vymáčkli to. Mazali jsme to fram. a bylo to lepší, oškování se nám taky prodloužilo a potom to trošku nateklo. Na kalmet. nám řekla že kdyby se nám to nezdálo ať hned příjdem, že to další očkování to může podráždit. Ale pořád sem to mazala a za týden to bylo lepší. Od vymáčknutí neměl žádný hnis, ale do teď tam má pěknou jizvu, která pořád nemizí. Takže jeslti se ti něco nezdá tak radši zajdí, ale pediatři se k tomu vážně nemaj.

syraell
autor
11. lis 2010

@miarosa
Tak to jsem hned klidnější, že v tom nejsme úplně sami 😉 U nás to zatím taky po vymáčknutí vypadá dobře...

boruuvka
11. lis 2010

@miarosa Ahoj, a očkovali jste, když to ještě nebylo úplně zahojené? Nebo to bylo ještě nateklé a růžovočervené? My tam momentálně máme takový růžovočervený "kráter" okraje jsou vystouplé a uprostřed je stroupek, ze kterého ještě občas vyteče hnis. Ale je to podstatně lepší než před těma dvěma čištěnimi. Dík za odpověď

miarosa
11. lis 2010

@boruuvka Nakonec očkovala jen o 3 týdny později, ještě to měl trošičku nateklé a docela dost růžové a takovou díru dovnitř, no nevypadalo to moc hezky, ale hnis už neměl. Tak očkovala, a to dostal hexu i prevenar 13 najednou, což sem nepochopila. Po takovych menších komplikacich a ona ho hned naočkovala 2 vakcínami najednou. Potom byl 3 ddny strašně nervní a uplakanej, což není zvykem, on je strašně zlatej. Ale jinak nic, hnis už neměl vůbec, ale jizvu tam má pořád, tak nevím jeslti zmizí. Ale jeslti se ti něco nezdá, tak já bych aspoň na tu kalmet. zavolala, že se mi to nezdá a že má zase hnis, jestli je to normální. Oni už ti řeknou jestli se raději máte ukázat nebo ne. 🙂 Držím palečky ať je to v pořádku.

miarosa
11. lis 2010

@syraell Uvidíš že po tom vymáčknutí to bude mnohem lepší, ale teď mě napadlo, jak psala boruuvka, že to asi nevymáčkli všechno, když se tam zase vytvořil. Taky držím palečky aby to bylo už jen lepší a lepší 🙂

syraell
autor
13. lis 2010

@miarosa
Tak mám obavu, že se tam zase cosi formuje, ach jo...

miarosa
14. lis 2010

@syraell Vážně? to je mi líto. A jak to vypadá? červený, hnis, nateklé? Já bych hned volala na tu kalmetizaci a aspon se zeptala, kdyby se mi to nezdálo a možná i doktorce, ale osobně si myslím že ty tomu tolik nerozumí, říkám z vlastní zkušenosti, jiná mudr. může bt úplně jiná.

syraell
autor
14. lis 2010

@miarosa
ztím je to jenom trochu červený a naběhlý, tak uvidíme, co se z toho vyvrbí...Naše doktorka tvrdí, že na kalmetizaci to vlastně taky jenom vymáčknou 😒
Co vy?

miarosa
14. lis 2010

@syraell nejsem žádnej odborník, píšu jen co bych udělala já. Jestli to má naběhlý a vypadá to že tám má hnis, tak bych to buď vymáčkla sama, ale asi bych se bála, takže bych mazala na kalmetizaci aby se na to určitě podívali a vymáčkli to. Nám už se to nestalo podruhé. Ale jak sme byli na kalmetizaci po prvé tak nám říkala že to může ještě do týdne naběhnout tak ať se stavíme. Mě teda ty doktorky štvou že řeknou co s tím je a nic nedělaj. Já ten hnis ani poprvé neviděla. Byl po kůží a bylo to dost červené a taková růžová boulička.

boruuvka
15. lis 2010

@syraell Pokud je to naběhlý, tak tam hnis určo je a je potřeba ho dostat ven, takže znova vymáčknout. Jinak se to prostě nezahojí. My jsme na vymáčknutí taky byly dvakrát a po druhé to už bylo znatelně lepší a potom jak jsem psala začal vytékat už tekutý hnis samovolně a teď jsou to 3 dny co už neteče nic a vystouplé to už taky není. Jen rudý flek se stroupkem uvnitř. Takže doporučuju znova na čištění.

terezt
25. lis 2010

Prave jsem zjistila, ze my to mame taky nabehly a asi tam je hnis. A detska doktorka vam to nevymackla? To se s tim musi na kalmetizaci?!?

boruuvka
25. lis 2010

@terezt vy ještě máte čas, že to praskne samo a zahojí se do 3 měsíců, kdy se to kontroluje u pediatra. Takže ty buď zatím v klidu,

terezt
26. lis 2010

Tak jsem byla u doktorky, ta to propichla a vycistila, tak jen doufam, ze se to zahoji. Mame mazat Framykoinem.... Jinak mi rikala, ze sama to vymackavat nemam, radsi k ni. (Asi, aby to udelala opravdu sterilne ciste...)

eloana
27. lis 2010

Nam se posunulo ockovani take o 2 mesice -kvuli ockovani TBC- my prave meli i zvetsenou uzlinu v podpazdi -mame ji stale ,ale uz se zahajilo ockovani -ted mame druhou hexa a jizva zatim dobry -zloutenka muze znovu tbc ockovani provokovat

bufina
27. lis 2010

@syraell Taky jsme s tím měli problémy. Malej dostal první očkování až v 10ti měsících. Doktorka to pořád odkládala až to bude úplně zahojený, protože nechtěla aby to začalo po očkování znovu hnisat. A musím teda zaklepat, že je to dobrý...

eloana
27. lis 2010

nase zas radeji ockovala kvuli cernemu kasli -pry uz zemereli 3 kojenci v CR. Od noveho roku se pry na tbc ockovat uz nebude

terezt
27. lis 2010

Ono se pry neockuje uz od 1. 11. proti TBC. Nase doktorka s tim docela souhlasi, pry existuje daleko vic potrebnejsich ockovani, nez zrovna TBC...

eloana
28. lis 2010

@terezt nase take. Ona je pry spatna vakcina -proto je tolik reakci. A vice nez nebezpeci tbc je nebezpeci cerneho kasle

zuya
5. pro 2010

Ahoj holky , čekám každým dnem mimi , a v Nemocnici kam chci jí rodit se ještě TBC očkuje , zvažuji že bych to odmítla a začla tou hexa vakcinou a TbC bych po dohodě s doktorkou naočkovala mezi 7-12 měsícem...

boruuvka
5. pro 2010

@zuya taky bych už tbc po narození nedala očkovat. Je nám 6,5 měsíce a nemáme ještě ani první hexu.

zuya
5. pro 2010

děkuju za názor 🙂 zítra se pujdu zaptat na dětský jestli je to možné

boruuvka
5. pro 2010

určitě to možné je, protože je to už nepovinné očkování.

eloana
5. pro 2010

@zuya ahoj urcite se na to zeptej- pry uz se tbc nebude ockovat vubec, ale nevim od kdy

zuya
5. pro 2010

myslím si teda že je zbytecné aby mi ji píchli když to pak za 14 dní ruší ...a když sou potom takové problémy 😖

radka.m.
5. pro 2010

holky,očkování proti TBC je už od 1.11.2010 zrušeno,bylo zařazeno mezi nepovinné očko 😉

javyb
5. pro 2010

Ahojte, kdybych si mohla vybrat, tak TBC taky nechám naočkovat později... No co už. Dětská dr. to malé mačkala sama, mažeme Fucidinem, potom se jí to do 14 dnů od vymáčknutí naplnilo znovu, ještě víc než poprvé, to jsem po koupání omylem strhla stroupek a začal téct hnis, tak jsem to vymáčkla pořádně, tolik hnisu jsem dlouho neviděla 😠 😠 😠 Teď už to má lepší, 20.12. máme jít na očkování, tak jsem zvědavá, jestli se bude odkládat nebo ne...

terezt
7. pro 2010

Nam uz se to pomalu hoji. Snad se to zas nenaplni. Doktorka nam to propichla pred 14 dny, od te doby mazu 2x denne Framykoinem, predtim si poradne umyju ruce a jeste ranku vydezinfikuju (na zacatku jsem jeste prelepila naplasti). Minuly tyden jsme byli na 2 mesicini kontrole a tak jsem to doktorce ukazovala, myslela jsem si, ze se ji tam zase neco dela (mela to tam opet trosku zlutsi). Ale ona rikala, ze ne, ze se ji to krasne vstrebava. A ted teda uz je to opravdu lepsi, ted uz jen vydezinfikuju a mazu 1x denne, naplast nelepim, aby k tomu sel pekne vzduch. Snad to do 3 mesicu stihame....

boruuvka
7. pro 2010

@terezt jestli se vám to už hojí, že je stroupek, tak už nemaž a nech to hojit jen tak. Mastička to může zbytečně rozblemcávat a prodlužovat hojení. Nám framykoin vůbec nepomohl, zabral až fucidin.