Horečka po očkování, kolik stupňů je v normálu?

bohmici
26. dub 2012

Ahoj maminky chci se zeptat byla jsem s tříměsíčním synem včera na očkování a dneska rano měl 37,4 vím že po očkování muže mít teplotu do kolika stupnu je to v normálu? Po případě kdy mu mám dát sirupek proti horečce? Děkuji za odpověď

luciebx
26. dub 2012

ja sem dala sirup proti horecce preventivne.. a vyplatilo se nam to.. zadna horecka ani reakce nebyla.. i dr nam rekla ze dat takze si myslim ze je to na tobe.. ale 37,4 podle me neni uplne tak vysoka horecka.. zalezi na tobe jak to citis.. zda dat.. tak dej. zda nedat nedavej

kway
26. dub 2012

Klidne mu ho dej 😉

rurunka
26. dub 2012

A to už je teplotka po odečtení? Píšu to proto, že jsem občas taky zapomněla 0,5 odečíst a zbytečně plašila, než mi to došlo. Jinak nám dr. říkala, že se má dávat až od 38 po odečtení, ale já davala asi od 37,7 po odečtení a zvládli jsme to v poho. Je to na tobě, ale mě to přijde u této teploty ještě brzo.

blahova_andrea
26. dub 2012

my měli jen 37,2...sirup jsme nedávali. všeobecná rada je, že do 38°C teplotu léky neřešit, jen podávat tekutiny a méně obléct, aby se mimi nepřehřívalo. zvýšená teplota je správná reakce organismu. znamená to, že tělíčko bojuje a to se musí naučit. pokud to není horečka, tak by se do toho nemělo zasahovat, aby se do budoucna vytvořila správně obranyschopnost. stačí být miminku na blízku a oporou. od 38,5 ale řešit vždy. tvůj prcek měl jen zvýšenou teplotku, ale záleží jak to nesl. někomu vadí teplota už zvýšená a jinej je relativně v pohodě i při horečce. rad je všude plno, ale nejlepší je stejně se řídit individuální potřebou miminka a maminky. tak ať to brzy překonáte 😉

pavlanatlinka
26. dub 2012

my jsme měly po očkování teploty i 40,2 ale to jsem radši jela i na pohotovost jsem se dost bála a dr. říkala do 38,5 nedávat žádný léky nám hodně pomohl nurofen čípek a paralen čípek dávat na střídačku ale v lékárně říkaly že na noc je nejlepší nurofen. ten je fakt dobrej vždy nám při teplotách pomůže po sirupu mě malá blinká.

pehaka
26. dub 2012

Do 38,5 když je naměřeno tj /38st/ se nemá nic dávat tělo je šikovné a dělá si protiálátky .....to že do dítěte někde cpe chemii jen preventivně to fakt vážně ulítlý... 😒 hlavně to teda nemá žádnej vliv 😒 37,4 není žádná teplota u kojenců je normální ,že mají zvýšenou teplotu....

slundo
28. dub 2012

Každé tělo reaguje jinak, někdoi může mít jen zvýšenou teplotu , někdo i horečky. 34,4 je v pohodě, teplotu určitě nesrážet do 38. Nad 38 dát např. paralenový čípek . Jinak záleží kde měříš, pokud v zadečku , tak do 38,5 v poho

andy80
28. dub 2012

37,4 je u kojenců běžná teplota. Sirup se dává od 38,5

hajanka
5. pro 2012

liecba horucky sa zacinana pri 38,5 (v rekte 39) do tejto hodnoty ide o teploty zvysenu, zvysena teplota ci horucka po ockovani je beznym sprievodnym javom a je ocakavana, kedze pri nej sa spustaju obranne mechanizmy organizmus zabija patogeny (virusy a bakterie z vakciny) a tvori si protilatky, ci organizmus ulohu splni a protilatky si aj skutocne po ockovani vytvori, to my rodicia nezistime, iba ak by sme mu dali vysetret hladinu protilatok na konkretne virusy/bakterie (vyrobcovia upozornuju, ze niektori jedinci si vobec nemusia vytvorit protilatky), pokial je dieta v pohode tak horucku zrazat netreba, treba nechat organizmus bojovat a vytvarat si imunitu, nie tento boj zastavovat, horucka mobilizuje imunitny system, pri teplote 29-39,5 je je odpoved imunitneho systemu najucinnesia sucasne sa aj spomaluje rast mikroorganizmov, ak po ockovani zrazas teplotu (uz v jej pociatkoch), organizmu absolutne nedas sancu vytvorit si voci danym virusom protilatky, takze cele toto ockovanie je uplne zbytocne (este ked si vezmes, ze imunitu neziska ziadnu a navyse ma v tele kopec nebezpecnych latok z vakciny - uplne zbytocne)
pocas zvysenej teploty a horucky je dolezita hydratacia (dostatok tekutin), zabezpecenie rezimovych opatreni ( odstranenie prebytocneho oblecenia, klud na lozku, dokladne vetranie), ak je stav dietata pocas horucky zly (dieta nekludne, placlive, alebo naopak apaticke) tak zrazat fyzikalne letnymi obkladmi alebo tepid sponging-om, nie hned liekmi.

pipipuncocha1
3. dub 2013

Zrovna jsem byla s malou včera na očkování, tak mi paní doktorka řekla, že pokud bude mít malá zvýšenou teplotu nad 38, mám jí dát nurofen. Už jí byly 3 měsíce, tak jí můžu kapičky dát, mají i dávkovač podle váhy dítěte. Rozhodně je dobré mít nurofen doma po ruce, kdyby náhodou teplota stoupla v následujících 3 dnech po očkování.

25jaja
4. bře 2014

Ano, i u nás doktorka doporučila...takže jsme cestou z očkování koupili Nurofen sirup pro děti - může se od 3. měsíce... Je lepší mít doma v lékárničce, člověk nikdy neví ... kdyby teplota nebo zoubky ...
Musím zaklepat, že první dvě dávky Hexy bez komplikací.
Po synflorixu trochu neklid a brečení, večer trochu teplota - 38,3´ - dali jsme tedy 2ml nurofenu a teplota do hoďky klesla 😉 Druhý den po očko byla malá naopak spavější - spánek nejlepší lékař 😀

pavlala30
29. kvě 2014

Také jsme domů koupili pro klid Nurofen sirup.
Do 38´ jsem v klidu...a jak se to dostane k 38,5 (po odečtu), tak už raději Nurofen dám - i doktorka mi to doporučila 😉
Na očkování měla dcera 2x reakci, ale bylo to jeden den nebo v noci, jinak to zvládla dobře 😉

drosea
6. srp 2014

Holky dáváte Paralen čípek na teplotu i když mimi nemá těch 7 kg? My máme jít zítra na první očkování, bojím se reakcí, doktorka nám při poslední kontrole řekla, že máme pořídit Paralen čípky a Fenistil kapky. Ale teď má malý 5,5 kg a ty čípky jsou až od 7 kg.

kamca77
6. srp 2014

Paracetamol se vůbec před očkováním ani po očkování nedoporučuje, lepší je Nurofen. Paracetamol snižuje imunitní odpověď a zvyšuje NÚ, také se chová jako volná radikál. Radši Nurofen, já snižovala když to bylo nad 38, malá měla silnou reakci na Pediacel, a to je šetrnější vakcína. Hlavně nedávat dvě očkovací látky najednou, velká zátěž!!!

gaba_h
3. zář 2014

Dle doporučení Dr. jsem dávala teď po druhé hexa při horečce půl paralenového čípku, malý má aktuálně 6 kg. Dali jsme teda dohromady se synflorixem a reakce je trochu větší, ale spánek to vyřešil, malý prospal většinu dne.

tarra27
3. zář 2014

my dáváme/ly holkám preventivně před očkováním čípek...a pak pokud už je teplota, tak dostaly zase...většinou od 37,5

prostě měly teplotu, dostaly....upřímně je mi jedno, kdo tady co uvádí za články...dnes to píšou takhle, za dva tři roky můžou mít uplně jiný názor s tím, že se spletli...

očkovací látku mají v sobě a hotovo, tím to hasne....podle mě nemusí mít horečky a velké příznaky a velké odpovědi organismu....aby si těo vytvořilo protilátky

a to je manžel lékař a schvaloval tento postup.....

ps a je jedno zda paralen nebo nurofen.....nurofen je navíc protizánětlivý...možná lepší...ale klidně vysřídat,....

at si to každý dělá jak chce....u nás to bylo tak a reakce měly holky minimální....a díky Bohu za to. 🙂

78michi
4. zář 2014

My měli i 40,9 a to byl mazec, dávala jsem čípky po 6h asi den a půl (už měl sice míň, ale pořád nemohl usnout a po čípku se ulevilo a spal) Dnes jsme dostali tu proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím, tak jsem na to zvědavá

belleelle
21. led 2015

Mame za sebou druhou dávku pediacelu.mala ma pi odečtení cely den 37,1-37,4.
Uplne cítím,jak je tepla.ockovany jsme včera,do kdy vás ta teplota přešla?

bejvalka
15. kvě 2015

souhlasím s tím, že čím míň chemie, tím líp. ale nedalo mi a hledala jsem něco, co bude mít přírodní základ a našla Provakcin. musím zaklepat. horečky po očkování nenastaly 🙂).

janas90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ninulka11
3. čer 2015

s tím paracetamolem máme stejné informace - nebrat. mně se víc líbí nechemické řešení. homeopatika nám nezabraly, zkoušíme dál a teď jedeme pro vakcín. ale divnej název tedy, kamarádka si myslela, že je to něco na podporu očkování, 🙂.

terkamerka
17. čer 2015

Dobrý den, chtěla jsem jen napsat, že jsme to dnes probíraly s holkama na dětském plavání. Trápí nás, že kvůli očkování vždy přijdeme o moc lekcí a hledáme způsoby, jak zmírnit poočkovací teploty. Zatím jen jedna holka měla ykušenost s provakcinem a té, respektive její rok a půl staré holčičce pomohl. O paracetamolu téměř nikdo nevěděl 🙂).

fire85
14. bře 2018

@tarra27 to je sila