Hospitalizace během očkování Priorixu, jak to probíhalo?

michamicha
29. led 2013

Ahoj, začnu tím, že můj syn je těžký alergik. To jsme zjistili až po naočkování Hexa vakcíny. Na alergologii mu dělali testy, vyšlo velké množství potravinových alergií (reakce byly prokázány i domácími testy potravin při zavádění příkrmů). Nejsilnější (a nejrychlejší) reakci má na vaječnou a kuřecí bílkovinu a na bílkovinu kravského mléka. Doteď jsem se očkování Priorixem bránila tím, že nechci nic riskovat do té doby, do kdy bude mít syn alergii na tu vaječnou a kuřecí bílkovinu (Priorix je vyráběn s použitím kuřecích embryí). Dětská doktorka s tím problém nemá, odkázala nás na alergologii. Tam jsem zatím také úspěšně odolávala, ale blíží se doba, kdy synovi bude 2,5 roku (do kdy jsme měli domluvený odklad očkování) a alergoložka mě bude opět tlačit do očkování a strašit tím, co by se stalo, kdyby se syn nakazil tím či oním proti čemu se očkuje ☹ V červnu 2012 měl být syn hospitalizovaný s tím, že mu bude naočkována první dávka Priorixu a současně s tím podány nějaké léky, které budou tlumit případnou reakci. Jenže mi nevím z jakého důvodu nechtěla říct případná rizika a scénáře, které můžou nastat. Jediné co mi řekla, že na Priorix bývá málokdy nějaká vážná reakce. Co jsem tak četla a slyšela od známých, tak ti tvrdí opak. A to mají jinak úplně zdravé děti. Takže si myslím, že moje obavy jsou na místě.
Zajímá mě, jestli jste někdo musel s dítětem také podstoupit hospitalizaci při očkování Priorixu a jak to probíhalo? Předpokládám, že na příjmu budu muset podepsat nějaký souhlas s hospitalizací, ale vůbec nevím co všechno v něm budou chtít podepsat. A můžu si vyžádat ten souhlas předem domů, abych si to v klidu přečetla? Dají mi ho vůbec třeba v kopii? A jak vaše dítě snášelo to očkování? Byla nějaká reakce už při podání vakcíny a za jak dlouho se případná reakce objevila?
Co by se stalo, kdybych to očkování odmítla? Předem děkuji za reakce.

olivova
5. únor 2013

@michamicha
ja to nechapem...vyslovene nie som proti ockovaniu, len NECHAPEM, preco ockuju aj deti, pri ktorych je zrejme, ze to moze mat fatalne nasledky. Toto uz nie je o ockovani, ale mam taky dojem - skusme, co to urobi. Ak nieco - hmmm , smola, nie je to nase dieta, a ak sa z toho nahodou dostane, pripadne sa kupodivu neudeje nic - velmi stastnou nahodou, budu sa tym ohanat vsade - tade.
Malo by to byt trestne. Ockovat by mali len a len zdrave deti (nie take, ze soplik nevadi, kasel nevadi....toto tiez nevadi) a este by k tomu mohli dodat, ak s tym rodic suhlasi.

Zober si, ze je to nahlavu ockovat dieta pod dohladom v nemocnici. Uz tu bije vystrazny trojuholnik, ze asi to az take uzasne nebude...Lekarka by mala do karty bez mihnutia oka napisat, ze ockovanie je v tomto pripade nepripustne vzhladom na nasledky. Ona by si to mala u hygieny aj obhajit. Ked sa neda, tak sa neda prepana....

olusenka
9. únor 2013

@dana3262 prosím poraďte jakou to má souvislost? Těhotenství matky a očkování dítěte?

olusenka
9. únor 2013

@michaelka83 můžu se zeptat na ta homeopatika, která jste dávali při očkování?

halienka
9. únor 2013

@olusenka vakcína Priorix sú vlastne 3 živé vírusy (aj keď oslabené) mumpsu, rubeoly a osýpiek. To znamená, že po zaočkovaní dieťaťa sa dieťa môže na istý čas stať prenášačom týchto ochorení (niektoré deti dokonca na niektorú z tých chorôb aj ochoreju, každý organizmus je iný). Čiže najlepšie by bolo keby dieťa aspo%n 2 týždne po očkovaní neprichádzalo do styku s tehotnou, pretože hlavne rubeola môže byť pre tehotnú v prvom trimestri problém, ak by sa tehotná touto rubeolou nakazila, hrozí poškodenie plodu. Neviem presne aké veľké je toto riziko nakazenia od očkovaného dieťaťa, ale nejaké tam je.

olusenka
9. únor 2013

@halienka děkuji za vysvětlení.

No máme toho hodně co řešit, tento týden se asi ještě ukázalo, že je syn pravděpodobně alergický na vaječný bílek (žloutek a kuřecí maso jedl v pohodě), před pár měsíci test bílkem na kůži = po pár hodinách červený flek a vyrážka. PO delší době jsem zkoušela kousíček vařeného bílku do jídla (spolu se žloutkem) a dobré, před pár dny ale celé vejce do polévky (byly toho 3 porce, takže v jedné porci toho moc mít nemohl), ale ráno když jsem ho svlékala z pyžama jsem se mohla jen děsit, když jsem ho viděla. Od krku až po konečky prstů vyrážka a na nohou hlavně stehnech rudé fleky až hrůza.☹ Hádám, že ten bílek to asi bude.

dana3262
10. únor 2013

@olusenka a ja jsem se Docetla, ze se to u ženy ani u ockovaneho dítěte nemusi projevit a presto muze být plod poškozen.

halienka
10. únor 2013

@olusenka juj, tak to radšej riadne preveriť treba a určite neočkovať dokým nebude istota ako to je, ja osobne by som to neriskla ani s hospitalizáciou takéto zaočkovanie. Mne tie 3 choroby neprídu také šialene nebezpečné aby som riskovala nejaké trvalé poškodenie...Držkajte sa 🙂

nae
10. únor 2013

@olusenka Súhlasím s @halienka , alergia na vajíčka je veľmi vážna kontraindikácia. Pokiaľ malý takto reaguje na alergén podaný orálne, tak reakcia na intramuskulárne (resp. subkutánne) podanie može byť naozaj vážna.

olusenka
10. únor 2013

@halienka
@nae Až na to přijde u dr. řeč, resp. až půjdeme v březnu na poslední Prevenar, tak se na to zeptám. Buď jestli udělají synovi rozbor z krve nebo jestli s ním mám jít rovnou na alergologii a udělají mi to tam, radši bych se ale návštěvě jiných dr. vyhla, už je mu 13 měsíců, to už se to prý z krve otestovat dá. Tento pediatr má snad dobrou pověst, i když co se týče přístupu k dětem s alergií a atopickým ekzémem, tak zas teda nic moc. Když syna viděl, poznal sice hned že je to alergie, když jsem říkala, že si myslím, že bílek, divil se, říkal, že prý je horší žloutek 😀 tak s tím už nesouhlasím, a že mu mám po pár dnech diety zase bílek dát. 😒 Tak nevím. Nevím, jestli se v tomhle případě zkouší znovu, aby se to potvrdilo, nebo radši ty testy z krve a nedávat to klidně k jídlu X měsíců......?

nae
10. únor 2013

@olusenka Bielok je vačší alergén, než žĺtok, viz postup pri zavádzaní príkrmov napríklad, ale to vieš aj sama.
Čo sa týka toho, ako ďalej - sama som na vážkach a som v podobnej situácii. Mám podozrenie, že mladší može mať intoleranciu laktózy. Po poslednej kolike sa mi naoaj nechce skúšať to znovu. Zatiaľ som prístupnejšia variante radšej mu dať spraviť testy z krvi. Aj keď odber krvi u takto malých detí budem musieť dlho rozdýchávať, ale stále mi to príde ako rýchlejšie a bezbolestnejšie, ako 3/4 dňa v kŕčoch a potom x dní hnačka, pretože mamička chcela vyskúšať... 😔

olusenka
10. únor 2013

@nae já myslím, že taky ten odběr krve bude lepší, jistější, snad v tomhle věku už výsledky něco ukáží, může na ně být spolehnutí. BOjím se totiž, abych dalším zkoušením bílku ve stravě mu neublížila, aby se alergie nezhoršila, mám dojem, že jsem někde četla, že jak je na něco takhle hodně dítě alergické, vynechat prý klidně tuto věc ze stravy na rok i déle. Musím si o tom něco víc zjistit. A až se bude dr. ptát, očkování Priorixem odložíme, než se to nějak vyřeší nebo resp. než budu mít víc informací, zvlášť pokud ten Trivivac není k dostání v současné době (což nevím přesně).

michaelka83
11. únor 2013

@olusenka Ahojky, dávala jsem homeopatika Thuia Occidentallis (nevím, zda je to napsané správně🙂 . Jinak k tomu těhotenství. Já řešila stejnou věc minulý týden. Malého jsem nechala očkovat Priorixem a následně pár dní potom jsem zjistila, že jsem těhotná. Takže jsem to hooodně řešila. A jak na gyndě , tak dětská doktorka mi potvrdili, že se obávám zybtečně. Jednak jsem na zarděnky a spalničky očkovaná a jednak očkovaný jedinec není infekční. Moje dětská dr. to řešila přímo s očkovacím centrem v Motole .

luthien.k
11. únor 2013

@olusenka testy bohužel nedávají spolehlivé výsledky, tedy nemusí je dát. Takže jediné spolehlivé na potvrzení alergie je ten expoziční test. Mělo by pro potvrení alergie bohatě stačit, pokud je lokální reakce po potření bílkem na kůži. Bohužel na bílek bývají i silné reakce, takže vnitřně bych ho já určitě v této fázi nedávala.

olusenka
11. únor 2013

@michaelka83 tak to já pokud vím, očkovaná nejsem, zarděnky jsem prodělala v 19letech, ani dr. na pohotovosti si nebyl moc jistý, zda to jsou zarděnky, nezdál se mu můj věk 🙂 No, uvidím, jak se k tomu postaví náš pediatr.

@luthien.k děkuju za radu, taky jsem si myslela, už ho radši dávat nebudu, nechci to riskovat. Nevím, zda by se tím alergie nezhoršila apod., nevím, jsem laik. Když si vzpomenu, jak vypadal první dva dny, rudé až hrůza, pupínky, pak mu to zfialovělo a mizelo ještě týden (ještě že ho to nesvědilo), a to jsem hned dala kapky Zyrtec, a bílku měl málo. Je zvláštní že na kuřecí a žloutek nereaguje nijak ale jsem ráda. Do kdy se pak nedoporučuje ten bílek dát? Čekat třeba až do 2-3 let? Teď je mu 1rok a měsíc.

kacisekm
26. dub 2013

@michamicha : muzu se zeptat jak jste dopadli? nechli jste nakonec ockovat ebo ne?
je tu nekdo kdo nechaval ockovat pri hospitalizaci? mali ma AE,alergie zatim jeste nezjistovali.pri hexe byl uplne v poradku (mame uz dve davky) ale po prvnim synflorixu se nam osypal kolem vpichu, na brisku a zadech.samo to odeznelo.nas dr se ale boji dalsi davku davat a chce nas nechat ockovat v nemocnici kde by nas nechal 3 dny.prvni den by malemu pry podali leky proti alergiim aby udelali protialergenni clonu, druhy den by dali synflorix a treti by sme byli radeji jeste na pozorovani, ja ale zvazuji jestli nejit od ockovani synflorixem uplne, pojim se pripadne reakce.sice se ,,jen ,, osypal, ale druha davka muze mit mnohem horsi prubeh.setkali jste se s tim nekdo?

pampeliska1
26. dub 2013

@kacisekm nedávala bych synflorix vůbec! Nadělá to víc škody než případného užitku (i když o tom by se dalo také polemizovat, jestli vůbec nějaký užitek z toho plyne, spíš ne).. Prostě bych už dál neočkovala a hotovo.

kacisekm
26. dub 2013

@pampeliska1 : dekuji za reakci 😉 jeste jsem zvedava az nam udelaji alergo testy co tam bude mit 😖 no dr ma tyden dovcu, tak mam tyden na rozmyslenou co a jak udelame 😉

michamicha
autor
26. dub 2013

@kacisekm zatím jsme neočkovali, domluvila jsem se s alergoložkou na odkladu do července, kdy mu budou dělat znovu testy a potom to budu dál odkládat co nejdýl to půjde, dřív než půjde do školky ho očkovat nechci, až těsně před nástupem 😎

nae
27. dub 2013

@kacisekm ahojky, očkovanie pri hospitalizácii spočíva v tom, že ti dieťa naládujú diazepamom, antihistaminikami, roznymi imunosupresívami, a majú poruke aj adrenalín pri riziku anafylaktickej reakcie a šoku. Týmito opatreniami nielenže potláčajú prirodzenú imunitu, ale potom ju ešte zaklincujú očkovaním. Ide o to, aby dieťa prežilo pár dní po očkovaní, ale chronické problémy sa možu objaviť tak či tak... ja osobne by som toto svojmu dieťatu nerobila. Skús si pozisťovať niečo viac o ochoreniach, voči ktorým sa očkuje, aby si sa mohla správne rozhodnúť. Na slovenskom koníkovi existujú dve skupiny vo fotoblogoch - Nesúhlas s povinným očkovaním a riziká očkovania a Povinné očkovanie a jeho zmysel (aj skupiny Máme následky po očkovaní apod.). Ak by si chcela, tam sa možeš dozvedieť, kde sa dajú čerpať informácie. Držím ti moc palce pri rozhodovaní.

kacisekm
27. dub 2013

@nae : děkuji za reakci 😉 jsem tak na 99% rozhodnuta očkování zrušit. měl reakci na nepovinné očkování proto pneumokokům, tak myslim že proti tomu mi dr nemůže nic říct...