Imunita neočkovaných dětí

lendulik
15. led 2013

Zdravím všechny maminky, které neočkují své děti. Říká se, že děti, které nejsou očkované, mají mnohem lepší imunitu. U nás to tak zatím vypadá, a tak by mě zajímalo, jak to máte vy. Jsou vaše děti zdravější než okolní, očkované děti?
Jen bych moc ráda požádala maminky, které své děti očkují a očkování považují za přínosné, aby se diskuze neúčastnily. My - neočkující mámy - máme tolik nastudováno, že nechceme diskutovat o tom, proč si někdo jiný myslí, že očkování je důležité. Přála bych si a prosím vás, aby tato diskuze zůstala diskuzí o zkušenostech maminek s imunitou vlastních dětiček. Děkujůůůůůůů 🙂

lyenka
5. led 2014

dcerka 5r. ockovana po MMR ktore sme uz odmietli, kojena do 3 rokov. strava prevazne zdrava, bez bieleho cukru a muky, chorobnost do 3 rokov minimalna, za to po ockovaniach permanetne navstevy neurologie, rehablitacno-fyziol. odd. s odporucanym cvicenim vojtovky, po aplikacii rotarixu, neustale problemy so stolicou, krcmi atd. ... chorobnost po nastupe do kolektivu od 2,5 roka dost vysoka, intolerancia laktozy, alergia na bielkovinu kravskeho mlieka, momentalne prekonavame cierny kasel s komplikaciami ...
syn skoro 2 roky uplne bez ockovania, stale kojeny, rovnako zdrava strava, bez potravinovych alergii, zatial prekonal 2x lahku virozu z toho raz laryngitidu
zatial to u nas vychadza ze syn ma omnoho silnejsiu imunitu, ale je pravda ze vsetko sa ukaze nastupom do skolky, aj ked uz teraz vidno ze na dcerku sa nalepi snad vsetko co prejde okolo, aj ked je pravda ze sa s tym rychlo vysporiada, syn je v celku dost imunny na ochorenia ktore dcerka nosi zo skolky alebo mame v rodine

simiba
31. led 2014

syncek ma 6r, ockovany a imunita aj tak nebola bohvie co...skusila som na radu znamej a v lekarni som sa pytala tiez, ci sa oplati davat dietatu enzymi, tak sme to skusili, kontretne som synovi nasadila wobenzym. davam mu vzdy preventivne vybrat 1 balenie pocas chripkovych sezon, aj ked mu nic nie je. ked vidim, ze na neho nieco lezie, davam mu ho tiez a zda sa mi, ze tie choroby maju ovela lahsi priebeh...a okrem toho klasika - vitaminy pre deti, ovocie zelenina (aj ked tu moc nemusi) a hlavne treba vediet spravne dieta obliect - ani malo, ale zase ani moc a pozor doma na prekurene izby...

ujuuju
31. led 2014

@lendulik ahojky mám stejný názor jako ty mám dceru 4,5 roku a můžu ti říct že od 3 měsíce je stále nemocná nyní čekám druhé dítě a očkování odložím o co nejdéle to pujde a budu doufat že už si neprožijeme to co s malou

susanicka27
31. led 2014

@jenny.kay ahoj, moja ma tiez 13 mesiacov a ma oneskoreny vyvoj hrubej motoriky, a tak isto navstevujeme neurologa. Je mozne od neurologa vypytat odporucanie o presunuti MMR ockovania.

jenny.kay
31. led 2014

@susanicka27 Rozumný neurolog to napíše do zprávy, že nedoporučuje očkování živými vakcínami, resp. doporučuje jejich odložení po 2. roce. A rozumný dětský lékař se podle toho zachová a očkování odloží. My jsme MMR zatím stále nedali a nejraději bych nedala vůbec. Od doby, co neočkujeme, tak je dcerka naprosto v pohodě.

babulka82
3. únor 2014

noooo toto je velmi zaujmava tema.Ja mam chlapca 5 ročneho očkovaneho ,nebyval skoro vobec chory bežne sople ,kašle. Teraz mam babtko ktore očkovane nieje a skončili sme v nemocke zo zapalom pluc.Každopadne ale si myslim že očkovanie nema nič s imunitou a ani by nas od toho zapalu onechranilo .Takže by som svoje rozhodnutie nemenila a radšej ani nemyslim na to ako by to maličky znašal keby je očkovany . 😒 Pretože 90% nas postihuju virusove ochorenia.

lendulik
autor
11. únor 2014

@ujuuju My už jsme se rozhodli - očkovat nebudeme vůbec nic. Čím víc jsme si to nastudovali, tím víc jsme se v tom ujistili. Navíc, letošní zimu jsme tu lehli každej s něčím a neustále se objevují další a další virozy, angíny a nachlazení. Jediný, kdo nic nechytil, je náš prcek..

marionmarion
11. únor 2014

@lendulik podla mojho nazoru je to individualne. (Ne)ockovanie je samozrejme dolezity faktor, no zdaleka nie jediny co ovplyvni ci bude mat dieta dobru imunitu a ci bude odolne proti chorobam. Nepodavat dietatu skodlive latky obsiahnute vo vakcinach je velmi dobre rozhodnutie, no bolo by fajn nepodavat ich ani v inej forme...okolo nas je neskutocne mnozstvo skodlivin v potravinych, kozmetickych produktoch, liekoch, ovzdusi, vode ( aj v tej pitnej), pode...toto vsetko je pre telo vratane imunity velka zataz. Takisto nedostatok pohybu, ziadna kondicka, zdrziavanie sa cele dni v nevetranych priestoroch, prilisna dezinfekcia, nedostatok zivin v strave, prilis vela stresu, prilis velke naroky a prilis velky napor na psychiku dietata ( napriklad vo forme rodicovskych hadok, konfliktov, napatej atmosfery doma, v skole a pod. ) vplyva na to aku ma dieta imunitu.
Takze neockovat je dobre rozhodnutie, no urcite sa netreba spoliehat na to, ze budem mat zdrave dieta, lebo nie je ockovane, ked na ostatne faktory kaslem.
Tot moj nazor...

ajca123
11. únor 2014

Nezáleží či dieta je očkované nebo nie... Moja teta ma jedine dieta a aj ked bolo očkované ako maly nebol vôbec chorý a neprekonal žiadnu detskú chorobu... Ale karta sa obrátila az kým nastúpil do školy... Začal by často chorý...

Ja mam tri deti prvy a druhy syn su plne ockovani... ☹
Prvy syn má ADHD,ale to možno nie je očkovanim... Ale ked bol mladší nebol taký hyperaktivni,ale po poslednom ockovani sa zmenil...
A druhy syn po MMR ma opozdený vyvoj reči ☹...
A treti syn bol očkovaný na posledy ked mal 6mesiacov... A uz ďalej nebude očkovaný lebo jeho imunita je v zlom stave.. A mam to vnútorne haló ze jemu by uškodilo..
Časom som sa začala zaoberať co obsahujú vakcíny.. V tedy som sa začala báť co pichajú našim deťom...

A keby sa stalo ze budeme mat štvrte dieťatko,viem ze uz neockujem...

leny5
19. únor 2014

zdravim vsetky prispievatelky/citatelky tohto fora. tema (ne)ockovanie bola u nas velmi aktualna, nakolko mame dvojicky, toho casu 6,5 mesiaca. na zaciatku sme chceli len pockat s ockovanim, kym bude ich organizmus stabilny. cim viac som sa vsak tou temou zacala zaoberat, tym viac som vedela, ze ich ockovat nedam. zijem v nemecku, tuna je tok informacii samozrejme este väcsi k tejto teme. z mojej skusenosti k ich chorobam dosial poviem len, ze boli v decembri prechladnute, trvalo cca 4 dni (nasadila som homeopatika proti upchatemu nosiku) a crevna chripka, ktora mna s manzelom kompletne na 1 den odstavila, u nich prebehla super - syn zvracal v noci a smial dobre naladeny po kazdom vydaveni (asi 4x davil), dcera mala len hnacky, rano u detskeho lekari sme skor my s manzelom vyzerali na to, ze potrebujeme pomoc nez nasi dobre naladeni a vecne hladni drobci 🙂
ale ine chcem napisat - manzel ziadal odo mna fakty, preco nemame ockovat, ze ho ziadne "pribehy" z internetu nezaujimaju, na internet moze hocikto hocico napisat. a aj som nasla a na zaklade toho odsuhlasil, ze teda neockujeme.
V skratke:
v rokoch 2003 - 2007 bezala v Nemecku velka kampan organizovana Robert-Koch Institut (je to nemecky spolkový ústav pro kontrolu a prevenciu chorob, ktory dava aj odporucania pre ockovania) na zistenie zdravia nemeckej mladeze. Predtym prebehla velka kampan, aby sa prihlasili rodicia a ich deti, takze bolo to vseobecne zname, ze take nieco bezi. Pre studiu bola vytypovana reprezentativna vzorka cez 17.000 nem.deti vo veku od 0 - 17 rokov. Islo o najrozsiahlejsiu studiu tohto druhu, lebo na jedno dieta pripadalo do 1.500 dotazov a teda odpovedi, cize na celu studiu vychadza cez 20.000.000 dat k zdraviu deti. otazky boli aj na ockovanie, a nie len ci bolo ockovanie, ale aj ake a kolkox.
kritici ockovania velmi cakali na vysledky studie o to viac boli sklamani, ked po zverejneni vysledkov ani v jednom bode sa nezobrala suvislost medzi ockovanim a chronickymi chorobami a zapalmi.
v r. 2009 Instit 1x v historii ponukol tieto data verejnosti na predaj. Jedna softwerova odbornicka, informaticka a matematicka a zaroven kriticka ockovania ich za 90 € odkupila. Bolo sice ocakavanie, ze neockovane deti budu trosku zdravsie, no ze ten rozdiel u bude tak vysoky, to vobec netusili, takze ona sama zo statistiky pouzila pojem pre tieto rozdiely ako vysoko signifikantny rozdiel.
Ockovane deti mali nielkox castejsie vsetko mozne od alergii, ekzemov, skolioza u neockovanych deti bola 0 % !, okuliare, hyperaktivita, ADHD, zapaly stredneho ucha, zapaly pluc....no nebudem sa rozpisovat, kazdopadne vyslo z toho, ze neockovane deti su zdravsie.
Pozrela sa aj na choroby, voci ktorym sa ockuje, ano tam mali napr. neockovane deti 10 % osypky, ale aj 6 % ockovanych, mumps 6 % neockovanych, ale 3,9 % ockovanych, rubeolu malo 10 % neockovanych, ale 7,8 % ockvoanych...takze otazka "ochrany" po ockovani je v tejto suvislosti viac nez otazna !!! resp. odpoved je jasna, ze uplna ochrana neexistuje.
Instit ju napadol, ze nespravne vyhodnotila data, resp. pouzila nespravnu metodu, na coz ona oficialne vyzvala, ze caka, ze jej to vyvratia. Institut chcel v tejto veci sam urobit vlastnu studiu a do konca roka 2010 zverejnit....dosial nebola takato studia zverejnena a vsetci vedia, ze ani nebude a vyvratit jej to nevyvratili, ze to vyhodnotila nespravne.
na konci svojej studie napisala nieco, s cim sa ja osobne stotoznujem, volne mnou prelozene - specialne velmi uzkostlivi a bojazlivi rodicia nechavaju svoje deti skoro a vela ockovat, resp. chodia castejsie k lekarovi. Z celkoveho zdravotneho pohladu robi prave takato uzkostlivost rodicov ich deti viac nachylne na choroby. Rodicia, ktori svoje deti davaju zaockovat proti vsetkemu moznemu a davaju im vsetky klasicke medicinske lieky by mali prehodnotit svoj vlastny postoj k zivotu a hladat sposob ako prekonat svoje obavy/ strach, namiesto naletenia prave na zaklade ich strachu zalozenej farmakologickej marketingovej politike.

radush7
20. únor 2014

@leny5 Ahoj, měla bys odkaz na tuto její statistickou studii? Dííííííííík

adsumus
21. únor 2014

@leny5 Mohla by som ťa poprosiť, kedže nerozumiem nemecky, aby si mi vysvetlila na základe čoho bola robená táto štatistika. Ći za nou stoja lekári alebo vedci alebo či išlo o internetový dotazník, ktorý vypisovala rodičia neočkovaných detí, Dalej by ma zaujímalo kolko neočkovaných detí sa zúčastnilo na tomto prieskume a v akých vekových kategoriach. Dakujem.

ajsenz
21. únor 2014

Môj syn je neočkovaný a ďakujem bohu, že som sa nezľakla a verím faktom a nie tomu čo nám dávajú do hlavy markíza,lekári a farma firmy... 🙂 Predsa my sme tí čo to odskúšali a ďakujem pekne.. 10 rokov som neočkovaná, možno aj 15 to bude, prekonala som 2x čierny kašel, chrípky a žijem 🙂

leny5
21. únor 2014

@adsumus ktoru studiu teraz myslis ? link som poslala na studiu, ktoru vypracovala ta matematicka na zaklade odkupenych dat od RKI k oficialnej studie zvanej KIGGS. o lekaroch a vedcoch k tej matematickou vyhodnotenej studie nemoze byt samozrejme ani reci, kedze ide o neoficalnu a sukromne vypracovanu studiu na zaklade odkupenych dat. o stanovsku RKI som tiez pisala, ze ju napadli, a chceli oficialne vyhodnotit tieto suvislosti, coz Institut neurobil dosial. Oficialna studia RKI nazvana KiGGS neobsahuje ziadne suvislosti medzi ockovanim a zdravim nemeckych deti. ako som pisala v mojom 1 . prispevku - cez 17.000 deti vo veku od 0-17 rokov bolo dopytovanych. Kolko neockovanych deti sa neuvadza, ale ide o reprezentativnu vzorku, cize treba vychadzat z toho, ze je tam predpokladane tolko neockovanych deti, kolko nasobne na cele Nemecko v celom Nemecko (ako ked sa robia reprezentativne vyskumy). SKoda ze nevies nemecky, pretoze je tam vsetko aj nieco navyse rozpisane.

leny5
21. únor 2014

@adsumus ziaden internetovy dotaznik !!!! Deti a ich rodicia najprv museli vyplnit rozsiahle dotazniky, druha cast studie bolo interview s lekarom a laboratorne testiy na krv a urin. aj ockovacie preukazy boli predkladane, pokial boli k dispozicii.

leny5
21. únor 2014

inak ak by niekto kdekolvek hladal (oficialnu) podporu skrz lekarov a vedcov vo vseobecnosti pri kritike ockovania, bude u tejto temy marne hladat....v nemecku existuje website s nazvom Lekari pre individualne rozhodnutie v otazke ockovania. na strankach ich webu sa mozno docitat aj napr. o stanoviskach k roznym ockovaniam, alebo k roznym pro-ockovacim clankom..... nikde vsak ani oni oficialne nenapisu, ze su PROTI!!! ale telefonicky sa da s nimi poradit. Z pravnych dovodov nesmu zasielat odpovede na emaily. Strach je vsadepritomny, takze nikto nechce riskovat svoj job, ale uz ten lekar, ktory napise, ze poskytuje individualne poradensto pri ockovani, je tak trochu kryci nazov pre kriticky naladenych lekarov, ktori ta nebudu nutit s dietatom na ockovanie a budu rodica skor podporovat, aj alternativnymi metodami.

adsumus
21. únor 2014

@leny5 No mna to zajíma preto, že podobnú "štúdiu" (internetový dotazník)om videla napr.tuná http://www.vaccineinjury.info/vaccinations-in-g...
a tu išlo o skupinu, kde najväčšiu časť neočkovaných deti predstavovali deti do dvoch rokov a tie sa porovnávali v chorobnosti so všetkými deťmi do 18 rokov, čo je na pováženie, lebo deti do dvoch rokov častokrát na mnohé choroby ešte nie sú jednoducho diagnostikované, ale čo ma dorazilo na tomto dotazníku bole, že v skupine 9 až 10 ročný neočkovaných detí hlásili rodičia dvojnásobne vyšší výsykt autizmu ako v bežnej populácii a ano išlo tu o internatový dostazník, ktorý ani nebol nijako obsiahly, ale dokonca obsahoval možnosť je chorý alebo je zriedkavo chorý, ale pre neočko detí, čo je tiež úply nezmysel. Záver...oblbovačka.

adsumus
21. únor 2014

Ešte si dovolím ponúknuť na zváženie vedeckú štúdiu, ktorú uskutočnil Kochov Inštitút a jeho autori deklarovali, že nemajú žiadny konflikt záujmov, ktorá sa zaoberala rovankým problémom a to zdravím očko a neočko detí a vyšlo, že chrobnosť na preventabilné ochorenia oveľa vyššia v neočko skupine a ostatné ochorenia alergie, atopáky mali detičky v oboch skupinách rovnako.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC305...

leny5
21. únor 2014

jasne, na kazdy argument je protiargument. ja chcela som len povedat - kazdy rodic rozhoduje individualne a zodpoveda sa sam. nikoho nebudem presviedcat. pisala som, ze som sa intenzivne temou zaoberala a a medziinym aj toto ma presvedcilo, tych clankov bola veeeeeelka kopa, aj mam osobne znamych, ktori nedali ockovat a ktori dali ockovat a lutuju. ja som sa rozhodla sa pre svoje deti. ono, akokolvek sa clovek rozhodne, je to zle 🙂 ako sa vravi. dala si link na oficialny institut, bolo by cudne, ak by "zistili" nieco ine, co nie je v zhode s oficialnou politikou institutu ;) ja som s mojim rozhodnutim spokojna a to zelam kazdemu rodicovi. najmä zdrave deticky, ci su alebo nie su ockovane.

leny5
21. únor 2014

@adsumus sorry, pomylila som sa, to je link na deutsches ärzteblatt....nie link na kochov institut, ale je jasne ze DA neuverejni nic ine. ako som pisala, ak hlada niekto vedecke studie, tak to s temou kritika ockovania nema nic spolocne. doporucujem http://www.individuelle-impfentscheidung.de/ - Lekari pre individualne rozhodnutie v otazke ockovania, zial websit je len v nemcine....

adsumus
21. únor 2014

@leny5 Treba sa rozhodovať, ale na základe faktov t.j. pravdivých informácií. Ak ty dáš link na antivax stránku, nebolo by ti čudné, žeby zistili, že očkovanie je super? Ale naopak to funguje. Vedci poznajú nedostatky očkovania a publikujú to verejne a hľadajú riešenia. Napr. teraz pracujú na novej vakcíne proti čiernemu kašľu, vdychovacej.

leny5
21. únor 2014

ok, tak podme k tym "pravdivym faktom" tvojej studie, ktoru spominas.
preco by som mala verit studii, ktora, citujem
".....neprispel prave k dovere tejto studie fakt, že Inštitút Roberta Kocha si musel nechat zaplatiť štúdiu TOKEN z väčšej časti od výrobcov detskej vakcíny. Oni prispeli čiastku vo výške približne 2,5 milióna eur. Farmaceutické spoločnosti mali oficiálne žiadny vplyv na interpretáciu dát, podľa zmluvy, ale museli "byť bezodkladne informovaní o dolezitych zisteniach ci hodnoteniach." Navyše, ich zmluva opravnovala, že "majú príležitosť na vedecké stanovisko o navrhnutých textov pre publikáciu" pred zverejnením výsledkov.

leny5
21. únor 2014

a este jeden podstatny fakt u tejto "studie":
Najúžasnejšie na celej analýze su striktné obmedzenia na úplne neočkovaných detí . Ak dieťa dostane jednu dávku vakcíny proti osýpkam , napríklad vo veku šiestich rokov a inak nebolo vobec ockovane, počíta sa pre toto hodnotenie už do skupiny " očkované " , teda k tym detom, ktore podľa aktuálneho ockovacieho kalendara v prvých 24 mesiacoch života dostanu 13 odporucanych očkovani . Medzito sa rataju 6-nasobne ockovanie (Hexa) proti záškrtu , tetanu , čiernemu kašľu , detskej obrne , Hib a hepatitíde B , pneumokokovej a meningokokovej očkovanie , ako aj živých vírusových vakcín proti osýpkam , mumpsu , ružienke a ovčím kiahňam .
Niektoré štúdie ukázali , že riziko zvýšenej alergia pochádza z týchto detských vakcín , ktoré obsahujú pomocné problematické látky . Zvlášť podozrivý tu hliník a ďalšie soli hliníka , napríklad ako aktívny zosilňovač, ktory je zahrnuty vo všetkých ockovaniach proti záškrtu - tetanu - pertussis (DTP vakcíny) . Vakcíny , ktoré obsahujú živé oslabené vírusy ako sú napríklad proti osýpkam , mumpsu a rubeole , sú však bez týchto problematických pomocných látok ( pomocné látky ) . K dispozícii je tiež málo dôkazov o negatívnym účinkom tychto vakcin na imunitný systém .
Takže ak by sa porovnali" úplne bez očkovania " deti s " aspoň raz očkované detí " v hodnotení KiGGS , ako napríklad DTP zaočkovaní proti DTP neočkovaní, malo by to za následok určite väčší počet prípadov v kontrolnej skupine a tým aj vyššiu štatistickú vypovednu hodnotu.

leny5
21. únor 2014

ver mi, oficialne studie nie su nikdy nezavisle v tejto teme, ale skresluju....zial je to tak, preto si tvorim ja osobne nazor na podklade osobnych skusenosti znamych a nezavislych studii. tie oficialne, "vedecke" su skreslujuce.

adsumus
21. únor 2014

@leny5 Vôbec nemusíš veriť tej štúdii, je to skôr o akceptovaní alebo neakceptovaní faktov. Druhá vec..cituješ...čo cituješ? Po tretie tvrdíš....oficiálne štúdie nie sú nikdy nezávislé..... a ktoré sú nezávislé?...čo vyprodukuje antivax?....tam sú tiež rôznorodé finančné záujmy...ako môžeme vedieť, že nie sú práve tieto zmanipulované? Rovanko ako bola wakefieldova študia o autizme a mmr...autor mal patent na vlastnú osypkovú vakcínu....a.... posledná vec..nereagovala si na moje výhrady voči "studii" ktorá má dokazovať, že neočko deti sú zdravšie. Ako je to možné, že rodičia neočko deti v kategorii 9 až 10 ročných uvádzali dvojnásobne vyšší počet autistov ako bežná očko populácia??????????????

eficenka
21. únor 2014

@adsumus
kde si vzala toto?
Ako je to možné, že rodičia neočko deti v kategorii 9 až 10 ročných uvádzali dvojnásobne vyšší počet autistov ako bežná očko populácia??????????????

já mám uplně opačné informace... 😀
kubaku tu vydrtili, tak se musela zapojit další zapřísáhlá očkovačka ( placená ? 😅 )

adsumus
21. únor 2014

@eficenka Tu je ten graf, tá fialová skupina sú autistické neočko deti 9-10 ročné. Priemer v populácií je okolo 1%.
https://www.modrykonik.sk/forum/jdeme-na-ockova...

adsumus
21. únor 2014

@eficenka Nie som platená... ☹ ...prestante s tými obvineniami, je to spôsob ako sa zbaviť kitiky?