Imunita neočkovaných dětí

lendulik
15. led 2013

Zdravím všechny maminky, které neočkují své děti. Říká se, že děti, které nejsou očkované, mají mnohem lepší imunitu. U nás to tak zatím vypadá, a tak by mě zajímalo, jak to máte vy. Jsou vaše děti zdravější než okolní, očkované děti?
Jen bych moc ráda požádala maminky, které své děti očkují a očkování považují za přínosné, aby se diskuze neúčastnily. My - neočkující mámy - máme tolik nastudováno, že nechceme diskutovat o tom, proč si někdo jiný myslí, že očkování je důležité. Přála bych si a prosím vás, aby tato diskuze zůstala diskuzí o zkušenostech maminek s imunitou vlastních dětiček. Děkujůůůůůůů 🙂

irenkask
7. čer 2013

@greenline AJ tebe moja , vždy si po sebe prečítaj nič viac a keď to považuješ za bezpredmetné a všetko vieš tak neodpisuj, lebo konfrontáciu si začala ty. Aj tebe pekný. 😝

vilibalda
7. čer 2013

@jandl Všimla jsem si, že píšeš, že vždy člověk najde příběhy nešťastných rodičů, ať litující, že očkovali, tak těch, co neočkovali. Já jsem se zatím setkala se spoustou příběhů, kdy očkování dítěti ublížilo (ať už šlo o vysokou teplotu, psychické či fyzické postižení nebo dokonce smrt ☹), ale nějak jsem nenarazila na příběhy, kdy onemocnělo neočkované dítě a rodiče litovali, že očkování nemělo. Jde mi jen o následky nemocí povinného očkování (pneumokokové či rotavirové infekce nebo HPV mě nezajímají 😉) Znáš takové příběhy? Kde se dají najít? Nebo i třeba jen lékařské kazuistiky, kde bylo samotné onemocnění horší než očkování. Já jsem četla jeden příběh až tady dnes na této stránce a pak znám jen jednu kazuistiku z lékařského časopisu. Díky za pomoc při hledání!

ivanka.7
7. čer 2013

@kaja73 aj salmonela moze mat relativne v pohode priebeh (vid na mne plne ockovanej - 2 tyzdne lezania doma, hej, nebolo mi dobre, mala som chvilu hnacku, ale nepotrebovala som ziadne infuzky, vracala som len raz a musela som 2 tyzdne jest ryzu a biele kuracie maso). To len poznamka k jednej vete - co sa tyka nasej rodiny, tak urcite este jednu salmonelu ako som mala ja ako jeden rotavirus co mala moja sestra (infekcne na Kramaroch 26. 12. a dehydrovane dieta).
Cim nijako nevyjadrujem svoj postoj k ockovaniu, len som si vsimla tvoju poznamku 🙂

K povodnej teme nemam velmi co povedat - moje dieta je viac-menej plne ockovane (viac-menej preto, lebo nema posledne pneumokoky, kedze okolo nej stale lietaju rozne choroby) a nebolo este nikdy chore, ale v 14 mesiacoch je zatial este skoro hovorit o niecom viac. Ale je fakt, ze bola v styku s kiahnami v case ked bola podla pediatricky 99% sanca ze ich dostane... a nedostala 🙂 ale to je loteria, nie fakt.

kaja73
8. čer 2013

@ivanka.7 jasne ze mas pravdu-moze to byt aj tak ako to bolo u vas-ja len vychadzam z pozorovania mojho oklolia-na salmonelu lahli vaiceri okolo mna a vzdy to malo aspon tyzdnovy tazsi priebeh a par z nich skoncilo aj v nemocke.
rotaka osobne nepozm ziadneho co by sposobil pobyt v nemocke-hovorim o skusenostiach z MOJHO okolia-viem ze to moze byt aj inak. 😉 tu z MK a TV to viem.
Preto pisem, ze je vsetko strasne indiviadulalne ,kazdy organizmus je iny a tym padom sa ziadne zavery co by bolo keby......nedaju robit.

irenkask
8. čer 2013

V dokumentoch určených len pre zdravotnícke orgány sa zistil vysoký počet dojčiat / detí zomretých krátko po injekcii vakcíny Infanrix hexa (6-v-1 DTaP-HB - IPV - HIB). Taktiež záznamy o mnoho závažných nežiaducich účinkoch. 1271-stranová GlaxoSmithKline (GSK) 12 2011 "správa" bola objavena belgickou strážnou skupinou a diskutovali o nej už v decembri 2012 na tlačovej správe (v angličtine).

GSK 2008 Infanrix hexa ™ monografia priznáva, na str 11: ". Extrémne zriedkavé prípady náhlej nečakanej smrti (SUD) [obvykle nazýva SIDS] v tesnej časovej súvislosti s očkovaním Infanrix hexa ™ boli hlásené v prvom roku života", ale , pre pochopenie celkového možného rozsahu úmrtia a poškodenia, odporúčame, aby ste si prečítali belgickú tlačovú správu (3 strany plus odkazy), ako aj nižšie uvedené informácie.

Boli poskytnuté dve tabuľky s celkovo 36 úmrtiami medzi 23. októbrom 2009 a 22. októbrom 2011, najviac sa vyskytujúcich do troch dní po injekcii vakcíny Infanrix hexa-:

Dole su dve tabuľky ( z údajov v tomto dokumente), ktoré nám ukazujú jasný signál farmakovigilancie: nerovnomerné časové rozloženie úmrtí po Infanrix hexa, s jasnými koncentráciami fatálnych následkov v prvých dňoch (alebo hodinách) po vakcíne:
-------------------------------------------

22 úmrtí po podaní očkovacej látky Infanrix hexa oznámené GSK medzi 23.októbrom 2009 a 22. oktobrom 2010.
(Teda 36 zomretých dojčiat v období 2 rokov ... ale vieme, že iba 1-10% z vážnych vedľajších účinkov vakcín, sa berú do úvahy!)

Tlačová správa tiež poznamenáva, že "viacj než 37 ďalších úmrtí detí nebolo zaznamenaných pretože vakcína bola zahájená v roku 2000, celkovo vo výške minimálne 73 úmrtí dojčiat." A informuje o tom že, "viac ako 825 rôznych typov komplikácií a nežiaducich účinkov bolo tiež uvedených. "

GSK Infanrix hexa ™ sa v súčasnej dobe bežne aplikuje do 2 -, 4 - a 6-mesiac starých detí, vakcína bola predstavená vo februári 2009. Otázne je, prečo sa nepoužíva v USA , či iných kanadských provinciách a teritóriách. Zdá sa, že rovnako ako u chrípky, ide o výstrelok zdravotníckych pracovníkov, zrejme ide o testovanie nových vakcinačných zásad, ktoré sú ešte viac donucovacie ako obvykle. Zaujímalo by nás, ako dlho bude všetkým trvať odhalenie rizík.

greenline
8. čer 2013

@vilibalda áno, sú takéto prípady, kedy (ak nie si zaočkovaná) dostaneš ochorenie a jeho priebeh je rozhodne nepríjemnejší ako samotné očkovanie. zober si napríklad taký tetanus. v usa je dostatočná vzorka detí, neočkovaných proti tetanu (veľa v komunite amišov, ktorí žijú farmárskym spôsobom života). a za približne každých 10 -15rokov sa tam nazbiera cca 10 prípadov detí do 15 rokov, ktoré ochorejú na tetanus. aj napriek tomu, že v usa sú prognózy pre túto vekovú kategóriu veľmi priaznivé, ochorenie nie je žiadna malina. tetanus je veľmi bolestivý, spája sa s mnohými vedľajšími komplikáciami, ktoré môžu byť až život ohrozujúce. incidencia tetanu sa v rôznych štátoch (hovoríme teraz o vyspelej európe, usa a pod.) sa pohybovala v miere 0,5 až 01 prípadu na 100 000 obyvateľov ročne. to znamená, že na slovensku sa vyskytlo (pred zavedením očkovania) cca 25 až 30 prípadov ročne v čase, kedy ešte veľká časť populácie rolničila (v mestách bol výskyt tetanu vždy nižší ako na dedine). po zavedení plošného očkovania incidencia klesala až na dnešné sporadické prípady (raz za 2 až 3 roky jeden prípad tetanu, zväčša u starých ľudí). závažné vedľajšie účinky očkovania na tetanus, ktoré možno svojou nepríjemnosťou a priebehom prirovnať k samotnému ochoreniu (ako napríklad guillain-barré syndrome, smrť následkom šoku) sa vyskytujú cca u jedného z 500 000 až 1 milióna očkovaných. dočasné stuhnutie, obrna končatiny alebo svalstva do ktorého bola očkovacia látka aplikovaná, sú o niečo častejšie. otázka je, čo chceš urobiť s touto "štatistikou" 😀 ak totiž tvoje dieťa dostane tetanus, realita znamená100% nie 0,001%. ak dostane po očkovaní GBS realita je tiež 100%. dá sa "vyberať" medzi týmito možnosťami? mne to príde absurdné 😝

tetanus som uviedla na ilustráciu, pretože je to asi najlepší príklad ochorenia (z tých preventabilných) ktoré nikto nechceme dostať. môžeš zvažovať "pre a proti" ale istotu, že nedostaneš tetanus nebudeš mať, rovnako nebudeš mať istotu, že nedostaneš reakciu po očkovaní, aj keď obe tieto možnosti sú veľmi malé. ak sa rozhodneš neočkovať (a to teraz nehovorím iba o preventabilných ochoreniach ale o infekčných ochoreniach vôbec) je veľmi dobré vedieť, ako sa jednotlivé ochorenia manifestujú, či je tam nejaká možnosť minimalizovať riziko nákazy, prípadne či jestvujú opatrenia, ktoré znižujú nebezpečnosť ochorenia (takéto opatrenie je napríklad podanie vitamínu A pri osýpkach). jestvujú nebezpečné ochorenia, s pomerne vysokým výskytom v NAŚEJ populácii o ktorých prejavoch ľudia nemajú ani šajnu. napríklad taká borelióza. odhaduje sa, že na slovensku môže byť nakazených až 10% populácie. iba z môjho okolia by som ti vymenovala na počkanie 10 prípadov, v ktorých bolo ochorenie zachytené a odhalené hneď na začiatku. ani nechcem vedieť o tých, ktoré si ľudia nevšimli alebo sa jednoducho prejaví až v neskoršej fáze. pričom aj tu jestvuje efektívna liečba (ak je podaná v počiatočnom štádiu) a aká-taká prevencia (bohužiaľ však nie 100%). pričom toto ochorenie v miere svojho výskytu, svojou závažnosťou prevyšuje mieru závažnosti (vzhľadom na výskyt pred zavedením očkoavnia) pneumokokov, hemofilov alebo rotavírusov.

ivanka.7
8. čer 2013

@kaja73 ja som to pochopila, preto som len pridala svoju skusenost 🙂

eficenka
8. čer 2013

@greenline
😀 tak dlouho sem se nazasmála - jen strašení 😀 nejsi prosím někdo z farma firmy?

@vilibalda
tetanu se fakt bát nemusíš, ani dalších nemocí....

greenline
8. čer 2013

@eficenka ? čím som ťa vystrašila? 🙂

eficenka
8. čer 2013

@greenline
strašíš tady tetanem... a tetanus - toho bych se bála jen když bych si píchla vidle od koňskýho hnoje do zadku a ránu neléčila 😀 dítě nemá šanci tetanus chytit...
mě nevystrašíš, tohle sou jen plané kecy...

kajalka
8. čer 2013

@eficenka Někde jsem četla, že na půl milionu válečných zranění v 1. světový připadlo 70 případů nakažení tetanem. To mi přijde úplně směšný, když si představím, jak rozsáhlá některá zranění byla a jaká byla tenkrát hygiena..

greenline
8. čer 2013

@eficenka prepáč, ale musím ťa vyviesť z omylu. z dedského tetanu v USA od roku 1992 do roku 2000: http://pediatrics.aappublications.org/content/1...

môžeš si to prečítať celé, alebo ti to uľahčím nasledovnou tabuľkou (zakrúžkovala som prípady, kedy nešlo o hlboké bodné rany znečistené konským hnojom 😉

takže napríklad dôvod vzniku tetanu:
- pohryznutie chrobákom (dieťa 3 roky
-zakopnutie o peň stromu na záhumienku (dieťa 8r)
-trieska v bosej nohe (9r)
-lakeť poranený tehlou (12)
-doma porezaný prst(13)
-uhryznutie na lýtko od malého psa(14)

tetanus je veľmi vzácne ochorenie. tváriť sa však, že na tetanus môže ochorieť iba človek, ktorý si pichne do zadku vidle od hnoja, je veľmi naivné. píšem to úprimne 🙂 treba čítať prípadové štúdie (najmä detského tetanu a ľudí v produktívnom veku- nie novorodeneckého)

dazdovka
8. čer 2013

@hanula11 rotavirus = virus, antibiotika ucinkuju len na bakterialne infekcie, nie virusove... skusenost mojho kamarata, on ma manzelku detsku lekarku, dietatko nedali zaockovat proti rotavirom, dostalo rotavirovu infekciu, skoncilo na infuziach v nemocnici, ale dalsie svoje deti tiez nedali zaockovat. Preco? Stale prevazovali minusy nad plusmi toho ockovania. My sme tiez nedali, aj ked som zvazovala kazdy mozny prinos, tiez chcem svojim detom vzdy len to najlepsie. Neockujem, lebo moje babatko nie je pokusny kralicek, ucinnost vakcin sa testuje na velmi malej vzorke a neposudzuje sa vplyv nakumulovanych toxickych latok na zdravie v buducnosti. Oblast imunologie je velmi slabo prebadana, moje deti nebudu pokusne kralicky, aby sa dokazalo fungovanie cudzorodych latok z laboratorii na ich organizmus.
Cele ockovanie je postavene na viere a reklame. Fakt ze nieco zaucinkuje na malu vzorku v laboratornych podmienkach, alebo v vybranej skupine ludi, este neznamena, ze je to ucinne na celu populaciu a hlavne bezpecne pre kazdeho...

eficenka
8. čer 2013

@greenline
tetanus je anaerobní bakterie - no to asi víš, pokud se dítě někde řízne - není rána hluboká a je vyčistěna kysličníkem, ákaza nehrozí... a tabulka může být napsaná kýmkoliv... radši si čtu všechny odborné studie, nejen tabulky...

greenline
8. čer 2013

@eficenka tabuľka pochádza z časopisu pediatrics (oficiálny časopis pre pediatrov v USA) na ktorý som ti dala link. je to v pdf, môžeš si to prečítať celé aj s originál tabuľkou

eeffka
8. čer 2013

@eficenka ako uprimne su mi boje medzi ockovanymi a neockovanymi kus smiesne , tak sa vyjadrim len k tetanovke. Ked mas uraz a prides na pohotovost nikto sa ta nic nepyta a rovno ti pichnu tetanovku do zadku.

eficenka
8. čer 2013

@eeffka
měla sem úraz na zahradě - shazovali jsme starý plot a dělali novej.. starej mi padl na nohu - lehce na mě padl - zabodl se mi hřebík do nohy ( jen lehce) a měla sem odřenou nohu.... strejda dělá na chirdě - rána se vydenzifikovala, tetanovku sem odmítla.. nechápu, proč se nikdo neptá kdys byla naočkovaná, ukazuje se, že protiáltky proti tetanu sou i20 let.. .vem si že je někdo přeočkovanej za 2 roky je úraz a vrazej do něho další dávku? k smíchu 😀
podotýkám že na zahradě hnojíme konským a prasčím hnojem, moje dcerka (8m) tam běžně leze a ochutnává... 🙂

irenkask
8. čer 2013

@eficenka Prišla na pomoc tej druhej propagátorke,ale je veľmi zle školená tou farmafirmou a imunite nerozumie ani najmenej je to ich hra pro formu aby vyzneli dôležito a neomylne a kto ich sektárčinu odhalí tým potom naočistom pohŕdajú a cielene strašia všetky neskúsené mladé matky.
Všetko je to len propaganda ktorú ich učia na školeniach dílerov. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Ale zle, lebo týmto rozprávkam o bubákoch už málokto naletí nieto ešte uverí.
Dokonca som počula aj rómov ako im odkázali že to celé ich očkovanie je obyčajné svinstvo a nech si to pichnú sami lekári.

irriss
8. čer 2013

@eeffka
tetanovek jsou tusim 2 druhy..jedna je dlouhotrvajici a druha je ambulatni.aspon zde to tak je.. 😉
A kdyz prijdu ZDE na pohotovost, maji uz PREDTISTENE papiry, kde je napsano, ze jsem ockovana.. 😅 😅 😅 a nidkomi nic nedava a ani nenabizi..proste se to bere automaticky, ze dodrzuju kalendar.. 😔 🤐

eeffka
8. čer 2013

@eficenka ako nic v zlom neviem ci si sa chcela pochvalit alebo co s tym hnojom, tak dobru chut, mne sa mierne zdvihol zaludok
No mozno k "smichu" ale ja som v rokoch 10-15 mala kazdy bozi rok uraz, typu padla na hrdzavu rurku, pichnita klincom a pod a veruze som dostala tetanovku kazdy rok, pre istotu.

eeffka
8. čer 2013

@irriss moze byt, neviem nie som lekar

irriss
8. čer 2013

@eeffka ty, co vpichuji jednorazove by mely byt s kratkodobou zivotnosti..nepokryva obdobi jako ockovaci latka😉
Te ambulantni se tu tusim rika "zivocisna"....

nae
8. čer 2013

@irriss Na ambulancii, pokiaľ to stav vyžaduje, sa pichá len protilátka - imunoglobulín, jedná sa o pasívnu imunizáciu.

vilibalda
8. čer 2013

@eficenka Díky, ale tohle není to, na co jsem se ptala 😉 šlo mi jen o to, jak psala @jandl, že jsou i příběhy lidí, kde rodiče litovali, že nenaočkovali. To je to, co mě zajímalo. To jestli očkovat a jak moc je tetanus nebezpečný, to je jiná otázka a tu otevírat nechci. Jen k tomu přihodím svůj postřeh. Nevím, kde je pravda a která z vás má lepší vzdělání, informace a zkušenosti v této oblasti. Ale přišlo by mi méně agresivní zeptat se @greenline na profesi nebo vzdělání (a uvést svoje) namísto toho, jestli je z farma firmy. A zejména pak reagovat na to, když Ti někdo dá publikaci z časopisu pro odborníky a navíc vypíchne důležitou tabulku, kterou přímo vloží, slovy : "a tabulka může být napsaná kýmkoliv... radši si čtu všechny odborné studie, nejen tabulky...", mi nepřijde moc přesvědčivé. Je možné, že máš pravdu a opravdu není třeba se tetanu bát, ale touto argumentací a zejména způsobem, jak jsi shodila argumenty protistrany, jsi mě právě utvrdila, že o tom ví @greenline víc než ty 😒 Pokud čteš všechny odborné studie a na jejich základě si děláš závěry, proč jsi teda odmítla tady tuto a nevyjádřila se k ní?

eficenka
8. čer 2013

@vilibalda
Jsem na mobilu. Večer se rozepisu vice. V mobilu studie články nemám. Navíc je verohodnejsi profil s fotkou než ockovani"anonymní" profi.... Většina tehle profilů chytá vystrasene a nabádají k ockovani...

irenkask
8. čer 2013

@eficenka Veď každý si môže veriť komu chce a čo je odborný článok by bola polemika nadlho.
Pre každého je odborníkom niekto iný, nie práve ten kto rozhoduje o očkovacom kalendári a pritom tomu nerozumie a už vôbec nie každý kto robí v zdravotníctve nemusí mať ani také odborné znalosti ako obyčajný človek po viacerých a dlhoročných skúsenostiach a doplnené odbornou literatúrou v ktorej sa nezavádza.

irenkask
8. čer 2013

Mňa napríklad ešte doteraz nikto nepresvedčil že odborníkmi na imunitu a očkovanie detí je majster Dluholucký , Krištúfková, Urbančíková, Hudečková, Lipták a iné biele prízraky a nikdy ma už nepresvedčia.
Ale jedno viem určite, že keď povedia to alebo to, tak musím robiť opačne. Aby som svojim deťom život zachránila a nie naopak.
O tom som sa presvedčila totiž na vlastnej koži už veľakrát. A vtedy mi nepomohol ani neporadil ani jeden z nich.
A na to, aby niekto stál niekde a zvrchu vykrikoval príkazy dolu nemusí byť ani lekár to dokáže robiť hocikto a hocikedy.
A vypisovať neoverené hlúposti a stále ich zdôrazňovať pričom si pomáhať vyvolávaním strachu a paniky ani nehovorím. 🙂 🙂

bubo212
8. čer 2013

Ahojte,my sme neočkovani a vôbec nelutujem-14mesačny neočkovany synček ma vdaka tomu vybornu imunitu-od staršich očkovanych bratov-6 a 10roč.nedostal ani raz soplik,nadchu nič.Tak isto manžel bol 2 krat na atb-maly nič od nikoho nedostal...

irenkask
8. čer 2013

@bubo212 Ale to je pre odborníčky nepodstatné, dôležité je že spôsobíš s tvojim dieťaťom v budúcnosti epidémie nevyliečiteľných chorôb ktoré isto prídu aj keby nemohli a neprišli a že ohrozuješ deti humusiek a že môžu byť kvôli tebe a tvojmu neočkovanému dieťaťu choré a to aj isto bude len kvôli takým ako si ty a ja a nám podobní ľudia.
Dokonca by mohli aj nejakí ľudia čo sa ešte nenarodili aj zomrieť kvôli nám. 😀 😀 😀 😀

adsumus
8. čer 2013

Komu ešte stále nie je jasné o čo tu ide, pozrite si túto stránku. Je to Cirkev vedomého života a zastrešuje všetkých, ktorí odmietajú očkovanie, verí, že ľudské telo je posvätný chrám, ktorý sa nesmie dostať do styku s chemikaliami. Vstupné je 25 dolárov, deti zdarma.

http://www.newthoughtccl.org/