Imunita neočkovaných dětí

lendulik
15. led 2013

Zdravím všechny maminky, které neočkují své děti. Říká se, že děti, které nejsou očkované, mají mnohem lepší imunitu. U nás to tak zatím vypadá, a tak by mě zajímalo, jak to máte vy. Jsou vaše děti zdravější než okolní, očkované děti?
Jen bych moc ráda požádala maminky, které své děti očkují a očkování považují za přínosné, aby se diskuze neúčastnily. My - neočkující mámy - máme tolik nastudováno, že nechceme diskutovat o tom, proč si někdo jiný myslí, že očkování je důležité. Přála bych si a prosím vás, aby tato diskuze zůstala diskuzí o zkušenostech maminek s imunitou vlastních dětiček. Děkujůůůůůůů 🙂

alena16
15. led 2013

@lendulik A koko rokov ma tvoje dieta? Teda po akom case si zhodnotila, ze ma lepsiu imunitu?

gubcikova
15. led 2013

@lendulik ahoj.my sme boli očkovaní a obaja majú oslabenú imunitu.teraz už neočkujeme,kedže syn mal NU po hexe,ale asi nám už zdravie nik nevráti

lendulik
autor
15. led 2013

@alena16 Teprve dva roky, proto nevím, jestli je to dostatečný čas na zhodnocení imunity 🙂 Ale ostatní maminky, se kterými jsem v kontatktu už měly děti nemocné odmalička (třeba od 3 měsíců). My zatím ani rýma.

pia22
15. led 2013

@lendulik toto myslím že pre teba nebude veľmi objektívna ani prínosná diskusia, nakoľko v ako meradle chceš urobiť záver, akú by malo neočkované dieťa imunitu keby zaočkované bolo? Imunita závisí od xxxx faktorov, v dnešnej dobe sú problémy detí s imunitou prakticky celoplošné ☹ My neočkujeme, máme len TBC, a náš stav imunity je diskutabilný, ale to je v závislosti od iných zdrav. problémov, ktoré máme, som si ale istá, že by nás očko. imunitne "položilo". Takže ja k tomu subjektívne len toľko 😉

marcelatje
15. led 2013

@lendulik my sme ešte maličký, očkovaní niesme a soplíky sme už mali takže očkovaním to u nás nebude 🙂 letné novorodeniatko má asi menšiu šancu dostať nádchu ako zimné, či? K ostatnému sa zatiaľ vyjadriť neviem 😒

lendulik
autor
15. led 2013

@pia22 Tak je jasný, že objektivně to asi zhodnotit nelze, ale jde mi o pocity maminek, víš.. Když mi někdo napíše - jsme neočkovaní a zároveň chytneme každou blbinu, tak mi bude jasný, že to očko/neočko asi vliv nemělo.. Já taky nevím, jestli mé dítě nemarodí díky neočkování, proto se ptám ostatních, víš?

@gubcikova To je mi moc líto :( Vy jste dali celou hexu?

gubcikova
15. led 2013
alena16
15. led 2013

@lendulik No, mozno by bolo dobre pockat s tym hodnotenim imunity az po nastupe do kolektivu, ako bude znasat skolkarske choroby. Vacsina deti, aj ockovanych byva velmi malo chora, kym pride do skolky. Moj syn je plne ockovany, do dvoch rokov skoro vobec nebol chory, zacalo to az nastupom do skolky, skoncilo do vyberom nosnej mandle. Druhe dieta, uz ale asi vobec nedam ockovat, takze ma celkom zaujima, co povedia ostatne matky na tu imunitu neockovanych deti.

jenny.kay
15. led 2013

Zrovna jsem nad tím přemýšlela. Mám holčičku 13 m, je očkovaná hexou a synflorixem a nějak mi každou chvíli marodí (rýma, bakterie v močových cestách, průjem). Ale zase si říkám, zda na to nemá vliv i to, že nebyla bohužel kojená. Je celkově opožděná v hrubé motorice a dle neuroložky i na to možná mělo očkování vliv. Takže synflorix už nedám, před poslední hexou dáme homeopatika, která mi dětská doporučila a MMR odsouváme na neurčito (máme i doporučeno z neuro). Ale myslím, že imunita je velmi komplexní záležitost. Já jako dítě byla očkovaná vším možným a moc jsem nemarodila, ostatní očkovaní spolužáci zameškali neskutečné množství hodin.

ingrid16
15. led 2013

moj syn ma 5 rokov. do skolky uz chodime 3 rok. mame vsetky povinne ockovania, neberieme ziadne vitaminy, a musim poklopkat, moj syn je na tom velmi dobre. tento skolsky rok sme ani raz nemarodovali. vlastne od malicka sme nic vazne nemali.

palinkovamaminka
15. led 2013

Ja sa pridam, aj ked syn je ockovany, tiez ma zaujima aky to ma vplyv. Takze, chory bol ked mal 14,22mesiacov.
A teraz po nastupe do skolky 2x chory a 1 nadcha... 😉

kocicinka
15. led 2013

@lendulik já jsem staršího syna dala očkovat až ve dvou letech a do té doby byl neustále nemocný. Takže nesouhlasím s tím, že neočkované děti mají lepší imuitu.... nemocnější dítě aby pohledal
Mladší syn taky není zatím očkovaný, má půl roku a měl 3x rýmu a ošklivý kašel, zánět průdušek... takže tak...

kaja73
15. led 2013

@lendulik myslim si ze toto tu je prilis mala statsiticka vzorka-ale existuje studia z nemecka na vyse 17 tisic detoch robena a tam vysli neockovani ovela lepsie ako ockovani.
Studia trvala 4 roky a a vek deti bol od 0 do 17 rokov..
http://www.efi-online.de/PDF/UngeimpfteGesuende... je to v nemcine,ale grafy su vypovedne aj bez znalosti nemciny.
jedine kde bol vysi vyskyt ochoreni u neockovanych boli choroby ako mums,osypky a rubeola.
Ale ostane je len v prospech neockovaynch deti.

adka0029
15. led 2013

Ahojte, starsia dcerka plne ockovana, ma 3,5 roka a choroby ju nasli az ked nastupila do skolky (vsetko ale zvladame bez navstevy lekarky). Mladsi syn 11mes. je neockovany(a kojeny) - a chory vkuse odkedy je mala v skolke (od septembra). A bohuzial to uz aj skoncilo antibiotikami, vkuse usopleny a zahlieneny...
Mysliet si ze samotne neockovanie je "patentom na zdravie" a 100% imunitu je rovnaka hlupost ako tvrdit ze vakciny su bezpecne a bez nez.ucinkov

... Kazdopadne nelutujem svoje rozhodnutie neockovat, prave naopak

marsilea
15. led 2013

Syn je neočkovaný a má skvelú imunitu. Mal 2krát soplík ten mu rýchlo prešiel a raz zapálené očko, na to sme mu dali jemné kvapky v noci do očka a na druhý deň ho mal ok🙂 má 15mesiacov, takže potvrdzujem že jeho imunita je lepšia ako moja🙂 Keď nás doma niečo chytá preventívne mu dám bylinkový čaj. Okrem tých kvapiek nič nikdy nebral, aj to boli len do každého oka 1🙂

culia1
15. led 2013

Nas drobec má 8 mesiacov, kojeny, ale uz dvakrat mal ATB, lebo mu CRP vyskocilo raz na 155 a druhykrat na 205. Tiez som si myslela, ze ked nedam ockovat, tak bude zdravy, lebo vsak kojim a aj ja mam dobru imunitu,ale zatial mam skor za to, ze tu imunitu ma slabsiu 😒

mirka_aa
15. led 2013

no my sme neockovali,ale dcerka bude mat len 9mesiacov...taze to este skoro hodnotit,no zatial chvala Bohu ani len nadcha 🙂

jandl
15. led 2013

Dobré téma.Míša 2 roky,očkovaný 3dávky infanrix od 7 měsíců,víc už nebude.Líbí se mi makrobiotika,ale jí i normálně.Chutná mu všechno.Císařský řez nemá dobrý vliv na imunitu.Měl rýmečky,zánět spojivek v1.roce,horečku jen jednou,léky žádné.Virozu se zvracením přinesla nejstarší dcera ze školy(školu z toho důvodu následně zavřeli).Míša zvládl líp než jiní.O exemu u starších sourozenců bych psala dlouho. Kašel,rýmy na podzim jsme zvládli bez chemie.Š vagrové dcery v tom věku byly věčně zahleněné.Kladu si otázku,zda bych už u něj řešila atop.exem,kdyby byl očkován podle očko kalendáře.

dazdovka
15. led 2013

@lendulik mam dve dcery, starsiu plne ockovanu, druhuu dceru nie. Prva mala od prveho ockovania (v 3.mesiaci) do cca 5-tich rokov takmer non-stop sople, z ktorych sa kazdy mesiac vyvinul zapal dychacich ciest (prevazne zapal priedusiek, 2x zapal prinosovych dutin), vybrala takmer vsetky antb, ktore boli, snazila som sa jej imunitu podporovat hlivovym extraktom, echinaceou, domacou (doma vypestovanou) stravou, vitaminmi, ale nejako som nepostrehla zmenu oprot prvemu roku zivota, co som ju kojila (a verila, ze materske mlieko je naj-samsuper posilnovac imunity). Od posledneho rocnika skolky uz nebyva vobec chora, max nadcha trvajuca 3 dni a to teraz ma 13 rokov. Druha dcera je neockovana, teraz ma rok a 3 tyzdne, zatial mala len 3x sople, z toho posledne uz vaznejsi problem bo sme zapotrosili odsavacku a zliezlo to az na priedusky. Myslim, ze s jednym virusom si vie vzdy jej imunita poradit, no ked teraz mala este s odznievajucou nadchou stretnutie so sestrinou prave gradujucou nadchou (urcite ina mutacia virusu), tak to zliezlo dole na priedusky a berieme kvapky na kasel, naparujeme, odsavame, striekame morsku vodu, diétujeme (vyradim vsetko s bkm, cukor, bielu muku...) a po 10-tich dnoch chvalabohu odznieva 🙂

strociatka
15. led 2013

ahoj, tak ja ti trosku tiez prispejem, nakolko mam dve deti, starsie ma 5 rokov a je plne ockovane, mladsie dietatko ma rok a nie je ockovane vobec nicim, ani len TBC, nic, ani skrabancek ihlou a tu su moje zavery:
5rocna plne ockovana - 6x hospitalizovana v nemocnici z toho 5x pre gastroenteritidy, na imunologiu chodime ako na klavir, ma narusenu imunitu, vyoperovanu nosnu mandlu, berie mnozstvo roznych preparatov na posilnenie imunity, chora je takmer nonstop, k tomu ako bonus atopicky exem

1rocne babo - nic a to starsia zo skolky nosi domov desne veci, popravde momentalne ma trosinku taky maly soplik, ale niet sa co cudovat, idu jej 4 stolicky naraz, chuda.. Chora bola len raz po tom, co starsia zo skolky doniesla anginu, ktoru som chytila ja a preniesla na malu, ktora dostala zapal stredneho ucha, inak nic, vazne nic a to chodi aj medzi ine deticky, za starsou do skolky a pod.

zaver si urobte vsetci sami 😉

blahova_andrea
15. led 2013

já jsem očkující maminka a nevím na kolik očkování ovlivňuje imunitu (věřím, že nějak určitě), ale my marodili ještě před začátkem jakýchkoli očkování a nemocní jsme v podstatě jen, když nám něco dotáhnou starší nevlastní sourozenci.

pectore
15. led 2013

studia so 17 000 detmi...skoda len ze tam niesu blizsie informacie... aky bol pomer zaockovanych a neockovanych.... na ktorých sa studia robila... pretoze nasla som tam informaciu ohladom tetanu...že zo 17. 641 nebolo ockovanych 217 ... to je 1. 32 % ... lenze to sa potom dobre robia statistiky.. s takych cisel..... . 😉 tiez sa staci pozret na logo na listine a vieme s kade vietor fúka.... inak tunak je link na tu studiu ... je zaujmave ze je to tiez s toho institutu, tiez z rokov 2003- 2006 , tiez sa konala na 17 000 detoch akurat ze je do nej zahrnutych podstatne viac vplyvov nez len ockovanie .... http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC307... ...hmmm

uhnakova
15. led 2013

malinky je neockovany a doteraz chvalabohu nemal nic, ani sopliky. Verim, ze to tak zostane co najdlhsie. Maly ma zajtra 7 mesiacov.

ingrid16
15. led 2013

no, skoda, lebo tu prispievaju neockovane deticky, ktore su este male, takze z toho sa neda velmi posudit. cakam druhe babatko, a sledujem kadejake fora, ale lepsi obraz by sme si asi utvorili, keby prispievali mamicky s detickami starsimi, ktore uz nieco prezili. aspon 5 rocne.

evcounek
15. led 2013

Ahojky maminy my tedy očkovaný jsme ale jen povinnými a za 2 roky 8 měsíců jsme měli dohromady asi 10x rýmu a jednou šestou nemoc a jednou jsme byli na pohotovosti s 41,5°C Horečky (nakonec se z toho naštěstí vyklubala jen horší rýma).
myslím že očkování a neočkování na to v zásadě vliv nemá. spíš si myslím, jak se také děti oblékají a teplota doma (já pravidelně dostanu vynadáno od tchýně že je malý málo oblečený) a jestli jste jako maminy ochotny snést nějaké to olíznutí kamene (pokud to není po čůrané nebo pokakané od psa, kočky.....)
kojení taky na to mít vliv nebude Luky byl prakticky na umělý od začátku (do 2m jsem mu odstříkala max 2 dávky na den a to ještě horko těžko)
my jsme se sestrou skoro nemarodily (obě na sunaru od 14 dní). Sestřička nastoupila do školky a marodila a marodila a marodila (celkově ze 3 let ve školce strávila tak rok tak jí to protáhli ještě o rok dýl) a já nezamarodila ani ve školce jak byl rok dlouhý. podotýkám, že jsme byly obě očkované (dřví by šli i za Vámi domů, kdyby jste na očkování nepřišli)

sonagolisova
15. led 2013

@alena16 my sme boli ockovany na vsetko , syn bol do nastupu do skolky uplne bez choroby ako nastupil tak kazdy mesiac doma a tiez sme nakoniec museli vyberat nosne mandle ale nie az tak kvoli chorobe ale kvoli tomu, ze ich mal obrovske a nemohol dychat a velmi chrapal v noci..dcera ma vsetky ockovania do 2 rokov a je chora tak ako syn kedze on vsetko doniesol domov 🙂 tymi chorobami deti musia asi prejst ...aj my sme boli ako deti chore 🙂

evka4
15. led 2013

@lendulik moja dcera ma vsetky povinne ockovania, chora byva minimalne a to uz chodi cca 9 mesiacov do jasliciek.

dazdovka
15. led 2013

@ingrid16 napr ja uz viem posudit, ako sa uz odraza ockovanie na imunite MOJICH deti, ako som pisala, ze starsia plne ockovana bola od 2 mesiacov skoro kazdy mesiac na antb. Mladsia ma rok, neockovana a je na tom neporovnatelne lepsie. Starsia bola od narodenia kazdy den v kontakte so sesternickou skolkarkou (byvali sme v jednom dome) a s mladsou je zas nasa skolacka, co si nosi zo skoly tiez velmi casto vselijake virozy... Neockovana -> jednoznacne lepsia imunita.

ingrid16
15. led 2013

@dazdovka no, neviem, ci na posudenie staci rok. podla mna je to malo. este moze byt vsetko inac.

ingrid16
15. led 2013

@dazdovka zasa v mojom pripade, syn ockovany, a imunita skvela. a to mame 5 rokov.