Imunita neočkovaných dětí

lendulik
15. led 2013

Zdravím všechny maminky, které neočkují své děti. Říká se, že děti, které nejsou očkované, mají mnohem lepší imunitu. U nás to tak zatím vypadá, a tak by mě zajímalo, jak to máte vy. Jsou vaše děti zdravější než okolní, očkované děti?
Jen bych moc ráda požádala maminky, které své děti očkují a očkování považují za přínosné, aby se diskuze neúčastnily. My - neočkující mámy - máme tolik nastudováno, že nechceme diskutovat o tom, proč si někdo jiný myslí, že očkování je důležité. Přála bych si a prosím vás, aby tato diskuze zůstala diskuzí o zkušenostech maminek s imunitou vlastních dětiček. Děkujůůůůůůů 🙂

monikamajova
24. únor 2013

@bibi78 a asi boli aj iné vakcíny...to mi povedala aj kamoškina mama,zdravotná sestrička robila v tatrách,že oni dlhé roky bojovali za to,aby sa vrátili tie vakcíny,čo očkovali kedysi nás,lebo neboli "až také škodlivé"
potom našťastie proti TBC zrušili
ale do 1,5 roka napchať do dieťatka 18 vakcín,ved to je ako ruská ruleta-zomrie,nezomrie.. 😔

lendulik
autor
24. únor 2013

@darinkazv Když je třeba rýma viditelná, tak je to super.. jenže se taky může stát, že dítě je v inkubační době a prostě se ta nemoc ještě neprojevila.. A to pak nikdo neví, co se v tom těle děje.

verusa.j
25. únor 2013

@monikamajova - v ČR vakcíny obsahovaly rtut i ten hliník, takže nevím, jestli byli kdysi lepší, asi jde o více věcí, taky to, že ted se očkuje hodně nemocí najednou

monikamajova
26. únor 2013

@verusa.j a ktovie čo ešte.. 😔

kettynka1234
1. bře 2013

Ahojky, očkovali jsme 4 dávku hexa vakcíny a od té doby ( od poloviny prosince) jsem stále nemocní!!! Od zánětu průdušek, rýmy, kašle, teplot a tak stále do kola! Švagrová nechala očkovat 5ti letého syna hexa vakcínou a je na tom stejně. Již měl několik antibiotik ( jeho se to drží od září)

jeny
3. bře 2013

Dcera ockovana, dojcena iba 2 mesiace, do 3 rokov obcas sopliky inak uplne zdrava, po nastupe do MS prve ATB, od jesene do jari byva dost casto chora, druhu cast roka vobec.
Syn,neockovany,dojceny, prve ATB v porodnici, vraj pre istou 😠 mu skor asi uskodili ako pomohli, druhe ATB pred nedavnom, dostane vsetko od sestry skolkarky ☹ Asi ma slabsiu imunitu aj preto ze je predcasniatko, no som rada ze som ho nedala ockovat lebo myslim ze by bol na tom este horsie

adsumus
3. bře 2013

@jeny A prečo si ho neočkovala?

jeny
3. bře 2013

@adsumus pretoze uz poznam priliz vela deti ktore mali NU po ocko a dostatocne som sa poucila na chybach druhych

zaockujteajslnko
3. bře 2013

keby pediatricky nemali zaplatene za aplikaciu ockovacich latok od poistovne jedine euro. Kolko z pediatriciek by trvalo na zivotnej nutnosti plosnej aplikacie vakcin?

moj odhad je 1 z 10 alebo 1 z 20, alebo este menej?

alla24
3. bře 2013

@zaockujteajslnko nehnevaj sa ale trepes nezmysli.... nemam chut sa s tebou dotahovat tak to ani nevysvetlujem

Inak ako to tak citam plus vlastna skusenost tak tie neockovane deti az take super zdrave nie su... bohuzial bojovnici sa neockovanie 😠

zaockujteajslnko
4. bře 2013

@alla24
ja mam uplne neockovane dieta, cize trepes hluposti ty sama..... Moje dieta je zdravisie ako som bol ja sam. A to zije v horsich zivotnych podmienkach. Ja som mal tu "radost" byt ockovany vsetkymi tymito srackami co sa volaju vakciny.

Takze trepes ty, ale ani sa necudujem, nieco za to mas...

natas4
4. bře 2013

Moja dcera ma vsetky ockovania okrem MMR a este nebola chora, jeden x mala sople

magdalenajakobsen
4. bře 2013

doporučuji se podívat na profil profesionála: Ozdravné_pobyty_dětí 🙂

alla24
4. bře 2013

@zaockujteajslnko ty trepes nezmysli prvej triedy. Ja mam tiez NEOCKOVANE dieta a az tak super zdrave ako to opisuju neockovacie stranky nie je. Ma tak isto nadchy ci ine choroby ako ockovane... Tiez co tu citam tak vidim ze chorobnost nema suvis s ockovanim. Dobre citaj predosle prispevky lebo ti tu pisali aj rodicia co maju neockovane dieti a su normalne chore ako aj ine asi tak. Ale ty citas iba to co chces a realitu prehliadas velmi rad..... 😠

fidka79
4. bře 2013

mala ma 8mes ockovana zatial nie je..a uz 2x brala antibiotika...priedusky 😝 cize s tou imunitou to asi nie je u nej az take ruzove,preto som rada ze som neockovala myslim ze by to jej imunitny system este viac naburalo 😝

alla24
4. bře 2013

@fidka79 takzko povedat. Ide skor o to ze kedy bola ockovana a brala 2x antibiotika tak by ta hoc kto presvedcil ze je to z ockovania... a ako vidis asi az tak to nie je. Tiez sme brali 2 antibiotika a to sme sa tesne pred ochorenim mali ockovat len lekarke sa to nezdalo a na dalsi den teplota 39. Keby ju ockovala isto by som dala ruku do ohna ze to mame z toho a vobec by to nebola pravda... Tema ockovanie je velmi diskutabilna ale po vlastnej skusenosti uz by som nepripisovala vsetky choroby sveta prave ockovaniu.... 😉 Taky nazor som nadobula ja.

denduska
4. bře 2013

Tak prispejem aj ja 😅 Prvá dcérka, očkovaná riadne od pôrodnice až do druhej hexy + prevenar - chorá 1.x v 13.mes, druhýkrát ako dvojročná, potom 2,5 ročná a v škôlke večne. Druhá dcérka, neočkovaná vôbec ničím do jej 27.mes, chorá už ako 4-týždňová a potom doslova kontinuálne od 8.mes až do 2 rokov.Atb ani nepočítam 😝 (vždy sme dali až po CRP vyšetrení). Ani sa nestihla z jedného infektu dostať, už chytila niečo iné a tak sa to ťahalo vlastne rok a pol. Že bola tým pádom oneskorená o dosť vo všetkom, ani nepíšem.. Nemôžem povedať ktorá má lepšiu imunitu, lebo mladšia bola ako bábo chorá výrazne viac, no teraz býva chorá menej než staršia. Asi si každé dieťa tú svoju spŕšku horúčok musí raz vyležať, ktovie. Vcelku sa mi nezdajú teraz obidve neviemako chorľavé, občas dačo chytia, väčšinou vyležia a ide sa ďalej...raz jedna, raz druhá.

zaockujteajslnko
4. bře 2013

@alla24
ja netrepem vobec, ja mam potom asi "ultra"zdrave dieta, nastastie, a je celkom "nahodou" ze nie je vobec ockovane..... a je teda uplne totalne neksutocnou maxilanou nahodou vacsou ako slnce zo zlata, ze ja plne ockovany som bol ovela chorsi ako moje neockovane dieta.......tolko nahod, a vsetko v jednom, asi si podam loto 😀

adsumus
4. bře 2013

Moja sestra zaočkovaná rovnako ako ja. Mala všetky detské choroby, v jednom kuse bola doma a ja nič. Nikdy som od nej nič nedostala. Za celé detstvo som maródovala raz. Imunita podľa mojich skúseností vôbec nesúvisí s očkovaním.

jarhal
4. bře 2013

@zaockujteajslnko este som chcela ze poznam tiez maminku ktora sa chvalila ze ma neockovane babo ma skoro dva roky ..nic mu okrem cistej vody na pitie nedava ... a co sa tyka jedla ani som sa nepytala ale ani piskotu mu nedovolila ak som ponukla.....alen bla a bal bla abla...
.to dieta chore vraj nebolo....
ani sople...
ma prisny rezim denny ako v base a ak place tak ho necha vyplakat.....a ma pokoj
..lenze to dieta nedavno ochorelo ved ultra zdrave deti vdaka ockovaniu nie su. 😀 😀 😀 ..lebo sa zacinaju pohybovat aj medzi dalsimi detmi ktore nie su ockovane a teda sa nakazia . bohuzial....bohovska imunita totiz neexistuje . 😀 😀 to len pako moze tvrdit... 😝
takze plakalo az modrelo a nakoniec nastala situacia ze manzel to nevydrzal a siel s malym na pohotovost....a laringitida... a teraz si zgustni.... cakam odpoved ale mazat ta nedam nech kazdy vidi aky dobrosrdecny a diskusiechtivy si...
a to ze si bol chory ty viac napriek vakcinam to nie je pravidlo..
je to nahoda v tvoj neprospech...
napriklad
.lebo ja som ockovana a nikdy som chora nebola....ani sople... ani chripky ani sa nedavam proti nim ockovat nepotrebujem..a tak aj cela rodina sa nemusime chranit takto proti chripke... naco ak ich nemavame...
.a myslim ze na migreny vakcina nie je ..
alebo je?
ty s odbornik...tak prosim ak vies o nejakej tak daj ...velmi rada sa zaockujem.

lendulik
autor
4. bře 2013

Lidi, nebuďte na sebe hnusní.. Každej má na to nějakej pohled, nějakej důvod, proč očkovat, nebo ne. Ale já bych si moc přála, aby tahle diskuze zůstala o vašich zkušenostech, tak na sebe nebuďte zlí. Vždyt není důvod.. Každej rodič rozhodne, jestli očkovat chce nebo ne.. A má na to právo. Tak respektujme názory druhých.. PROSÍM!

anjelicek26
4. bře 2013

@lendulik - na tejto stranke su len tabory a nulova tolerancia, bohuzial, je len cierne a biele, ziadne farby medzi tym, clovek si zvykne...

Imunita plnne neockovaneho dietata, to vam poviem o rok.

Teraz poviem za nas - dcerka je ockovana, okrem MMR (druheho), ma vsetko. Chora bola raz s teplotou (prechladnutie bez liekov), imunitu ma skvelu. Lenze na druhej strane mam aj syna, ktory po "uzasnej" kombinacii 6-vakciny, meningitidy a pneumokokov prehnackoval celucicky rok a dodnes ma travenie absolutne na figu. MMR uz nedostal. Chory je casto, lepi sa na neho vsetko. Zdravu stravu, otuzovanie, robime to s oboma rovnako. Jedno dieta je take a druhe take. Jednomu ockovanie uskodilo, druhemu nie. U tretieho to nerisknem, aj ked cisto statisticky sme si to uz "zlizli" dostatocne...

zaockujteajslnko
4. bře 2013

@anjelicek26
ockovanie je ako tehotenstvo, tiez nemozes byt tehotna len obcas, alebo "trochu" 😀 ......bud podlahnes reklame a veris skorumpovanym profesorom socialnej prace, alebo pouzivas vlastnu hlavu, je to len bud alebo, 1 alebo 0...... ako inak

anjelicek26
4. bře 2013

@zaockujteajslnko - ako myslis 🙂 Ja sa tu hadat nejdem 🙂 Kazde ockovanie ma svoje - nemale - rizika a moje tretie dietatko tomu uz nevystavim. Napriek tomu tvrdim, ze v celkovom vyvine dietata to nie je JEDINY faktor, ktory urcuje, aka ta imunita dietata bude... ako nie je ockovanie zarukou zdravia, rovnako nie je istotou choroby, to je vsetko. Silny jedinec sa vysporiada aj s takym chemickym kokteilom ako ockovanie je. Slabsi jedinec si to zlizne naplno. Len rodicia par mesacnych deti, ktore este nikdy nevystavili chorobam asi len tazko dobre odhadnu, co maju doma... A to je to najväcsie riziko...

lendulik
autor
4. bře 2013

@anjelicek26 Tak to máš naprostou pravdu.. Tady je jasně vidět, že to není jediná věc, která podmiňuje imunitu, ale nikdo neví, co to v tělíčku udělá.. a to ani u dospěláka. Mně na VŠ dotlačili naočkovat si žloutenku B - a měla jsem NÚ.. a to bylo v mých 22 letech, takže předtím jsem už měla hafec očkování a nikdy nic.. A pak najednou.. takže nikdo neví, kdy to může přijít..

alla6701
4. bře 2013

Na mieste zdravotnych poistovni by som navrhla to, ze ak niekto nedal ockovat svoje dieta a :dieta na dane ochorenie ochorie, nech si rodicia financne znasaju celu liecbu a boli by to dobre palky.

anjelicek26
4. bře 2013

@alla6701 - len toto mozes aj obratit... vycislil niekto, co stoji rocne liecba deti, ktore maju nasledky ockovania? Platia to poistovne, my vsetci, nie farmaceuticke firmy - vyrobcovia vakcin, ze ano.. keby to nebola zakonna povinnost, bolo by to cele inak.

nae
4. bře 2013

@alla6701 Ja by som navrhla, aby si rodičia platili všetky povinné vakcíny a bola by som zvedavá, koľko rodičov by bolo aj naďalej presvedčených o benefitoch očkovania... 😉
@anjelicek26

zaockujteajslnko
4. bře 2013

@anjelicek26
nuz ked si myslis ze novorodenci su od prirody navrhovani na hlinik a ortut v krvi bez vybudovanej bariery medzi mozgom a krvou, tak asi potom taky jedinec sa nazve silny,

alebo inak aj napisane "silny" jedinec podla teba je ten co v hlave od prirody nic nema, a teda nema o co prist 😀. Potom ano mas pravdu, aj v oblasti pro-ockovancov je plno "silnych" jedincov, ja napr. ani nepochybujem ze profesor socialnej prace dostaval hlinik a ortut od malicka... 😀 Lebo v sukromi udajne trepe nieco uplne ine ako na verejnosti...

zaockujteajslnko
4. bře 2013

@alla6701
No smola, dieta je poistenec statu, cize stat si znasa liecebne naklady 🙂 Takze si sa trochu pomylila v tom kto ma platit liecbu dietata. Ale dieta nepatri statu, ale rodicovi. Takze sa trochu zamysli a uprav si svoj vyrok aby nebol trochu trapny...