Imunita neočkovaných dětí

lendulik
15. led 2013

Zdravím všechny maminky, které neočkují své děti. Říká se, že děti, které nejsou očkované, mají mnohem lepší imunitu. U nás to tak zatím vypadá, a tak by mě zajímalo, jak to máte vy. Jsou vaše děti zdravější než okolní, očkované děti?
Jen bych moc ráda požádala maminky, které své děti očkují a očkování považují za přínosné, aby se diskuze neúčastnily. My - neočkující mámy - máme tolik nastudováno, že nechceme diskutovat o tom, proč si někdo jiný myslí, že očkování je důležité. Přála bych si a prosím vás, aby tato diskuze zůstala diskuzí o zkušenostech maminek s imunitou vlastních dětiček. Děkujůůůůůůů 🙂

dazdovka
15. led 2013

@ingrid16 myslis ako ze sa ukaze, ze ma ockovane dieta posilnenu imunitu z ockovania? No vidim diametralny rozdiel v tak banalnom a castom ochoreni, ako je nadcha, ako sa to vyvijalo a vyvija teraz, to telicko reaguje rychlejsie a uspesnejsie...

sympa1
15. led 2013

ja mozem napisat len za svoje deti 🙂 očkovane len povinnymi očkovaniami...doma sme boli len ked mali obe kiahne a inak vobec...nevynechavaju ani jeden den cez školky rok...ja to pripisujem hlavne otužovaniu a životnemu štylu 😉

ingrid16
15. led 2013

@dazdovka nie, nie, nemyslim takto, ale myslila som to tak, ze mozno este ta mladsia bude chora viac ako starsia. kedze podla mna je jeden rok na zistenie nejakych skutocnosti strasne malo.

werumka
15. led 2013

@lendulik Ahoj, syn nebyl kojený vůbec, byl očkovaný (hexa+ synflorix). Nemocný byl poprvé v roce, do té doby mu nebylo vůbec nic (ani rýma). Průjem měl jednou v životě. Nyní jsou mu tři roky.

ingrid16
15. led 2013

ale asi nakoniec, tie ockovania nebudu takym zabijakom imunity. asi to zavisi od viacerych faktorov.

erikasadek
15. led 2013

@lendulik ahoj za seba prvy syn ockovany na vsetko jeho imunita blba, !!! a na nestastie aj nasledky po ockovani..
druhy mladsi ma teraz 5 rokov nie je ockovany len jedinu ma co je cisty tetanus, obrna zaskrt bez cierneho kasla a inych pridavnych...

jeho imunita s aneda porovnat co sa tyka starsieho... za par rokov ti poviem aka bude aj ich sestra ktora tu bude v piatok s nami ak vsetko pojde podla predpokladov... 😉 tiez nebude ockovana.. 😉

slady
15. led 2013

mam trojrocneho neockovaneho, sople mal asi dvakrat, raz kasel a raz nejaku potvoru co mal horucku tri dni a potom to preslo, no nevyhadzal sa takze siesta choroba to asi nebola... anyway, aj ked m inieco chyti, co je fakt malokedy, dostane sa z toho bezproblemov za chvilu.

vejula
15. led 2013

@kocicinka vy se mali zdravotný dôvod ked ho očkovali až po 2 roku života? Tiež by som chcela takto odložiť očko, ale neviem či je to možne len na vlatnu žiadosť, či to musi byť kvôli nejakymzdrav. problemom

fram
15. led 2013

My jsme očkovaný (Hexa, Synflorix), další očkování už jsem odmítla 🙂 Nemocná nebyla ještě nikdy, 1x jí asi 3 dny teklo z nosu,jinak nic. Je jí 17 měsíců a pořád kojená 🙂

kocicinka
15. led 2013

@vejula ano na vlastní žádost.

vejula
15. led 2013

@kocicinka vy mate nejaku špeci pediatričku, či je pediater povinny kvôli žiadosti rodiča očkovanie odložiť? Môže to odmietnuť?

lendulik
autor
15. led 2013

@vejula Ty jsi rodič a ty rozhoduješ o tom, jestli dáš dítě naočkovat.. My podepsali papír (negativní revers), že s očkováním nesouhlasíme a bylo hotovo .. Nikdo tě nemůže nutit.

ewca
15. led 2013

My sme neockovali len mumps, rubeolu a osypky, ale dovolim si tvrdit ze mala do dobry imunitny system, nejako vyrazne este chora nebola, vsetko sme zatial zvladli len s bylinkovimi cajikmi, popripade homeopatikami...vsetko to malo rychly a lahky priebeh...atb mame teraz prvy krat aj to kvoli zapalu mocovych ciest, co sme tiez najskor riesili brusnicovymi vytazkami... dcera kojena nebola, tak neviem ci ma ockovanie, popripade kojenie vplyv na imunitny system... ale poznam deti, ktore boli aj kojene aj ockovane a byvaju chore castejsie, ale aj menej casto

ela9
15. led 2013

Ahoj mam uz nekolik neockovanych deti a jsou kojene 2 roky a jsem spokojjena s imunitou. Take jsem je odmala otuzovala tj. nakonci koupani trosku ochlaidit vodu na par minut. Take myslim hodne zalezi na strave po kojeni.

ela9
15. led 2013

@lendulik Ahoj rada bych se zeptala jak jste to zvladli odlozit ci neockovat vubec a jak to fungovalo u doktorky.....Diky

makcza
18. led 2013

@ela9 klasicky pripad bude, ze dr s tim nebude souhlasit...bude vyhrozovat hygienou atd.. ale v tomto pripade ( kdyz bude hlasit hygienicke stanici, ze dite jste dite neockovali) jde o poruseni povinne lekarske mlcenlivosti.. protoze zakon o zdravotnich sluzbach stanovi lekarum povinnost zachovat mlcenlivost o vsech skutecnostech, o kterych se dozvedeli jako lekari. Tudiz za zakona o ochrane verejneho zdravi vyplyva pouze to, ze lekar je povinnen umoznit nahlednout hygienicke stanici - pracovnikum do zdravotnicke dokumentace a povinnost, kdyby si o nahlednuti sama HS zazadala. Ale neexistuje zadne zakonne ustanoveni, ze ktereho by vyplyvalo, ze by lekar sam .. z vlastni iniciativ a bez vyzadani HS byl opravnen cokoliv dalsiho hlasit. Kbydy se lekar choval nejak nevhodne, neeticky nebo treba jste meli pocit, ze protipravne .. tak je mozno podat stiznost k Ceske lekarske komore..... .Taky jste neockovali?

makcza
18. led 2013

@lendulik co vas vedlo k tomu neockovat? Jestli chces, tak klidne IP.. ono je to hodne ozehave tema... Taky jsme neockovali a brzo nam bude rok.

ela9
18. led 2013

Mne k neockovani vedlo setkani se 16 letou holcickou ktera dostala po ockovani horecky a nasledne byla postizena...... zajimala jsem se o to v ramci prace SOC na stredni skole a kdyz jsem pak tech pripadu videla vice a mluvila s jejich rodicema tak jsem v ockovani moc durveru nemela. Radejji deti dele kojim, davam hodne ovoce a zeleniny a zadny cukr a spol. otuzuji atd. A take do roka s nimi nechodim do kolektivu v mistnosti ale jen na hristi.
V nekterych zemich je neockovat normalni svobodna volba a jsou s tim dobre zkusenosti.

ela9
18. led 2013

Ja ale ziju v zahranici, proto se nemusim utkavat s ceskymi urady a proto me zajimalo jak to tam zvladate. Pokud byste potrebovali nejake info o domacim vyucovani, neockovani, domacich porodech v Anglii, kde ted zijeme tak se na me obratte pokusim se zjistit co se da. Moc bych si prala aby se to v cechach v techhle oblastech zlepsilo a veci byli vice dobrovolne a chtela bych k tomu prispet. Asi vite ze v cechach funguje spolecnost pro neockovani Rozalio.

konopka1503
6. únor 2013

Dobrý podvečer...Chtěla bych se také trochu přidat k očkování...neočkování...Já po svých zkušenostech s Hexavakcínou své nynější dítko rozhodně očkovat nenechám...Má dcerka která má již čtyři roky byla očkována a po každém očkování jsme hned na druhý den skončily v nemocnici na jipce.Od streptokoků,stafilokoků,pneumokoků...pneumonie,měla vše.Dokonce se u ní objevily třesy a odpadávala mi...Díky Bohu se ze všeho tak nějak dostala,ale záněty středouší u nás byly na denním pořádku...A její imunita byla hodně oslabená.Tak jsme začali navštěvovat homeopaty a opravdu nám v posílení imunity pomohli.Setkala jsem se u lékářů s různými názory na očkování..řekla bych tak padesát na padesát...Horší to bylo u mé kamarádky...Má dvojčátka klučinu a holčičku...prospívali a měli se k světu..holčička byla daleko šikovnější,rychleji zvedala hlavičku,byla čipernější..až do očkování...Také s holčičkou skončila po každé na jipce...jenže jí zůstalo postižení do konce života..Mozková obrna,epilepsie...A naopak má spolužečka nenechala ani jedno dítko očkovat.Má tři holky,je jim devět ,sedm a šest..Ani jedno neví,co to nemoc je...Proto svou tříměsíční holčičku nyní naočkovat nenechám...Dost o tomto čtu a jednoznačně jsem rozhodnutá...Jen nevím,co mně bude čekat,až své lékařce sdělím ten fakt o nenaočkování...🙂Hezký večer všem...

verusa.j
6. únor 2013

@konopka1503 - držím palce, já jsem se o očkování začaa zajímat již před dvěma lety a stále nejsem rozhodnutá, co bude dál. Dcerce bude rok a astále není naočkovaná, uvažuji zatím jen o tetanu.... Každý den doufám, aťmě něco nakopne a abych v tom měla konečně jasno 🙂

konopka1503
6. únor 2013

@verusa.j Mně asi nakoplo okolí a má vlastní zkušenost s Adélkou..Ten strach už bych nikdy nechtěla zažít...A i pár lékařů mi dopomohlo k mému rozhodnutí.Jenže oni o tom tak nahlas mluvit nechtějí..Je to také politika...Ale dost smutná na úkor dětí...Viděla jsem spoustu dokumentů...Smutných rodičů...Tak snad je to mé rozhodnutí správné... 🙂

irenkask
6. únor 2013

@konopka1503 Moja vnučka skončila po druhej hexe s rakovinou. Môžeš si prečítať náš príbeh ak si ešte nie

http://simonka.webnode.sk/ Je to už pomaly 5 rokov .Sme zúfalí celá rodina čo bude ďalej . Plačem každý deň ale vrátiť sa to nedá. Chápem ťa úplne ten pocit bezmocnosti ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

konopka1503
6. únor 2013

@irenkask Já Vám celé skvělé rodince moc držím palečky...Je to neskutečné,přes slzy ani pořádně nevidím na písmenka...Věřím,že Simonka je obrovská bojovnice a vše už bude dobré...Musí!!!Budu se za Vás modlit....a hrozně držet palečky...Určitě se budu snažit také nějak pomoct...a koupím si nějaký obraz...

irenkask
6. únor 2013

@konopka1503 Díky ja dnes plačem skoro celý deň . Neplač aspoň ty kvôli nám, to som nechcela. Vieš dcéra už je taká vyčerpaná tiež a ja už meliem niekedy z posledného. Aspoň varujem ďalších keď pre nás je už neskoro. Dík za spolupatričnosť a nepísala som to preto aby si pomáhala ale aby si viac neočkovala a povedala to aj druhým. Onkológie sú preplnené a nemajú deti kam dávať to som videla na vlastné oči.

konopka1503
6. únor 2013

@irenkask Já tohle budu povídat každému a hned zítra to ukážu mé sestře.Obě máme stejně staré holčičky.Rodily jsme ve stejný den..Také očkovat nechce nechat po zkušenosti s mou Aďkou..Já vím,že jsi mi to neukazovala kvůli pomoci...ale mně se ty obrazy opravdu moc líbí..Koupím ho holkám do pokojíčku a až budou větší,tak jim k němu popovídám vše o Simonce a jejímu osudu...Věřím,že jste hrozně vyčerpaní všichni...Já na těch jipkách jsem byla úplně gumová a to jsem si zdaleka neprošla takovým peklem jako Vy....Proto když mi malá začne plakat ,hned se vnitřně klepu..A když slyším ostatní děti,hned brečím..Je mi těch bobků tak strašně moc líto..Tak by chtěl člověk všem pomoct a nemá ani jak...Ach jo...

tara
8. únor 2013

nas syn ma len TBC, odvtedy nijake ine ockovanie. v porovnani s inymi detmi v okoli, bol zatial chory dlhsie len raz, a to ked chytil odomna nejaky virus, ktory zrejme poriadne zmutoval. ja som musela brat atb po 10tich rokoch a maly zacal asi o tyzden na to najprv pokasliavat, ale len slabo, na to vecer zvracal, zvysila sa mu teplota a dostal febrilne krce. museli sme byt hospitalizovany, a v nemocnici sme vychytali moraxellu. za cely ten cas neboli potrebne atb, liecil sa len prirodnou medicinou a max. solmucolom, co je u nas jediny farma liek, na ktory nedam dopustit. za cely cas mu to nezliezlo na priedusky a stale sa mu to drzalo len po tracheu. po vsetkom bolo do 2tyzdnov, krce boli tiez fyziologicke a ako nam potvrdil detsky kardiolog - su zdravym prejavom vyvoja mozgu. no a predtym mal asi 2x sopliky, ktore trvali 2-3dni. takze ja co si vsimam, nie je ani to, ze by boli neockovane deti menej chore, ale hlavne, ze ked ochoreju, tak priebeh je miernejsi a hlavne uzdravovaci proces je omnoho rychlejsi bez potreby atb, t.z. virus neprejde hned do bakterialnej infekcie, ako u mnohych ockovanych deti. 😉

usiko
8. únor 2013

dcera mala v oktobri dva roky a ma iba TBC, po ktorom sme skoncili na operacnom stole v celkovej narkoze, kedy jej vyberali uzliny, asi v 4 mesiacoch zivota...ostatne nemame ockovane nic...ak neratam antituberkulotika a antibiotika ktore brala od 2 a po mesiaca do asi 6 mesiacov vkuse kvoli komplikaciam z TBC vakciny, tak ziadne ATB este nebrala...ochorie ked tak iba nadcha, vsetko sa lieci samo///pred dvoma tyzdnami mala prvykrat horucku, 38.9, dpadla hned po podani Panadol Baby sirup....inak horucky ani choroby nemavame a to chodi kadekde medzi deti, s hygienou ruk to neprehaname, ved to sa ani neda......takze ani nase dalsie babo ockovane nebude...vobec...a co je najdolezitejsie: pred nasimi ocami sa vyvija dopredu a nemusime riesrit nejake regresy vo vyvoji kvoli ockovaniu...proste ide stale len dopredu a to je skvele.....

petka200
8. únor 2013

baby, ja sa chcem len spýtať, ktoré ste nedali očkovať, nebojíte sa ísť potom na dovolenku do zahraničia - k moru? My máme síce už 2 očkovania za sebou, a dám jej aj to 3 preočkovanie, ale MMR a dalšie už odmietnem. vyhrážaju sa udajne pokutami, ale platila ste ju už reálne niektorá? A mam podpísať nejaký papier, alebo radšej nepodpísať, že odmietam dalsie očkovania.čo je lepšie aby som nešla sama proti sebe... dakujem

turistka
8. únor 2013

@irenkask prajem Vam vela, vela sil vo vasom boji, celej rodine.Simonka je urcite velmi statocne dievcatko