Imunita neočkovaných dětí

lendulik
15. led 2013

Zdravím všechny maminky, které neočkují své děti. Říká se, že děti, které nejsou očkované, mají mnohem lepší imunitu. U nás to tak zatím vypadá, a tak by mě zajímalo, jak to máte vy. Jsou vaše děti zdravější než okolní, očkované děti?
Jen bych moc ráda požádala maminky, které své děti očkují a očkování považují za přínosné, aby se diskuze neúčastnily. My - neočkující mámy - máme tolik nastudováno, že nechceme diskutovat o tom, proč si někdo jiný myslí, že očkování je důležité. Přála bych si a prosím vás, aby tato diskuze zůstala diskuzí o zkušenostech maminek s imunitou vlastních dětiček. Děkujůůůůůůů 🙂

golla
21. únor 2014

@adsumus nikdo tě neobvinil,
@eficenka se jen zeptala!

eficenka
21. únor 2014

@golla
to neřeš.. tohle je "stará známá "firma" 🙂

@adsumus
mohla bys prosím hodit nějaký link na celou studii ( graf umí utvořit taky 🙂 ) at vím kdo studii zakládal a kdo se na ni podílel, dík

adsumus
21. únor 2014

@eficenka To nie je štúdia, to je antivax dotazník, ak si z môjho predchádzajúceho linku

http://www.vaccineinjury.info/vaccinations-in-g...

zmažeš túto časť

health-unvaccinated-children/autism-adhd-concentration-hyperactivity-migraine-unvaccinated-children.html

dostaneš abrakadabra

zdroj a je to antivax

a opakujem nie som firma, som mamina na materskej, ktorá si overovala antivax infošky.

leny5
21. únor 2014

@adsumus citovala som Berta Ehgartnera, publicistu a dokumentaristu, ktory sa touto oficialnou studiou detailne zaoberal.
nezavisle studie na tomto poli su pre mna studie, kde ani 1 cent nedotuje farma-priemysel

"nereagovala si na moje výhrady voči "studii" ktorá má dokazovať, že neočko deti sú zdravšie. Ako je to možné, že rodičia neočko deti v kategorii 9 až 10 ročných uvádzali dvojnásobne vyšší počet autistov ako bežná očko populácia?????????????? "
nechapem, o akych rodicoch neocko deti 9-10 rocnych hovoris, kde som sa ja mala vyjadrit ??? aby sme ostali, tam, kde som ja zacala, suvis v mnou spominanych vyhodnotenych datach bol medzi ockovanim a CHRONICKYMI ochoreniami a zapalmi. autizmus je autoimunna choroba, nespomenula som ju v ziadnom z mojich prispevkov, preto sa necitim oslovena sa k tomu vobec vyjadrit...akykolvek nazor uz ja k tomu osobne mam.

adsumus
21. únor 2014

@leny5 Ak si ho citovala, v ktorej práci konkretne si ho citovala?

leny5
22. únor 2014

jeej, to je "uspech" !!! uz len jedna otazka ;)

Necitovala som zo ziadnej jeho prace, ani z clankov uverejnenych vo verejnych portaloch ako napr. v Bulletin nemeckych lekarov (Deutsches Ärzteblatt)...apod., "len" z jeho bolgu Berta Ehgartnera.
Hmmm.....uz zavanam novu pripomienku, kto je vlastne Bert Ehgartner....??? vygoogli si to prosim ta sama, o nom je aj v EN na wikipedii.
(v skratke: novinar, poblicista a dokumentarista, od roku 200 - 2005 sefredaktor na zdravotne temy sa specializujucej webovej stranky surfmed.de. + v minulých rokoch sa venoval otazke skúmania témy hliníka a ľudskeho zdravia..atd.)

leny5
22. únor 2014

ok, a teraz ta "vedecka"studia, na ktoru si ma upozornila organizovana Koch institutom a uverejnena v Deutsches Ärzteblatt....
podme najprv na to, co je Koch institut - spolkový ústav pre kontrolu a prevenciu chorob, jeho organ STIKO je stala komisia pre odporucanie ockovania. Mimochodom kazdym rokom STIKO rozsiruje kalendar odporucanych ockovani (komu to asi hraje do karat ???? logicky a rozumne rozmyslajuci clovek si odpovie na tuto otazku sam) - podla tychto odporucani, babetka do 2 rokov by odporucane mali byt zaockovane proti 13 chorobam. Ze clenovia STIKO su nezavisli, to sa rado verejne propaguje, ale velkym problemom ich "nezavislosti" su ich blizke kontakty k farma priemyslu. Napr. samotny terajsi predseda STIKO pracuje na roznych ockovacich studiach velmi uzko s vyrobcami vakcin, najmä s firmou GlaxoSmithKline (GSK). Avsak kriticky naladenym novinarom odmieta poskytovat interview.
Takze zratajme si 1 + 1 - ak sa nejaka studia, co a ako deklarovana ako nezavisla Koch institutom v tejto teme organizuje, je vzdy platena a to z velkej casti farmou a vsetky vysledky, ktore by mali byt ine, nez oficialne odporucania, urcite by ohrozili podstatu existensie STIKO a stali by najmä teple miestecka 17 clenov STIKO. A kto odporuca ockovania ? No STIKO. Komu to pride vhod, Farma priemyslu. takze sme v jedno velkom bludnom kruhu ohladom "nezavislosti" a pravdivych faktov" takychto studii ! Fazit: takymto studiam rozumne zmyslajuci clovek neveri uz z principu.

leny5
22. únor 2014

@adsumus
Teraz tebou spominana studia, ktora hovori o "pravdivych skutocnostiach" Precitala som si ju celu v nemcine. Paradoxne, ak aj uz nevezmem do uvahy, ako vyssie spominane a kritizovane, ze tato studia skreslene porovnavala skupiny deti vylucne neockovanych a ockovanych (vela rodicov neockovanych deti nechava v Nemecku zaockovat deti v 5.-6. rokoch proti tetanu, hoci vedome ich inak vobec nedavaju ockovat, tak uz "spadli" tieto deti do skupiny ockovanych a tak im zvysili percento zdravia a imunity pri chronickych chorobach !) tak je to zavadzajuce od teba tvrdit, ze tato studia potvrdila, ze neockovane deti su chorejsie. Potvrdila len to, co som pisala - pri osypkach, mumpse a ruzienke su neockovane deti s percentom chorob na tom vyssie - logicke. ALE pri chronickych chorobach ako su infekty, atopicke ochorenia, astma, teda chron.ochoreni, tak tam su tieto neockovane deti aj podla tejto vedeckej studie minimalne o 1-2 percenta lepsie so zdravim ako "ockovane" (a majme stale na zreteli, ze v tejto skupine "ockovanych" boli zahrnute deti aj s jednym jedinym ockovanim ako je tetanus, osypky ci pneumokoky...atd.). Autori studie to zahrnuli v zavere, ze de fakto "temer ziadne rozdiely tu nie su..." . Takze u ockovanych deti je tendencne potvrdeno viac chorob, chronickych, astmy, bronchitidy, ale de fakto je podla autorov vsetko v poriadku (?????!!!!!)

leny5
22. únor 2014

@adsumus
a nakoniec bonbonik k (pseudo)vedcom tejto studie:
V kongresovej sprave " 4. spolocny kongres Alergie", ktory sa konal v dnoch 3. až 6. Septembra 2009 sa našiel príspevok KiGGS autorov s názvom : "asociacie medzi očkovaním a atopickými ochoreniami - výsledky zdravia detí a mládeže ( KiGGS ) " . Záver zhrnutie tejto prednášky : " Udaje tejto KIGGS studie poukazuju na mierne ochrannú súvislosť medzi vakcínami v prvom roku života a rizikom pre neskore atopicke ochorenia . " Na dotazy ucastnikov kongresu k tomuto bodu bola odpoved, že vzorce , ktoré viedli k tomuto výsledku sa budu publikovat v neskorsej poublikacii.

V sprave, ktoru si mi poslala linkom z dna 18. Februára 2011 v nemeckom Deutsches Ärzteblatt, ktoru som si teda nastudovala , od rovnakých autorov , je uz na alergie toto konstatovanie : " Bez ohľadu na očkovanie sa vyrazne zvyšuje riziko LZP (Lebenszeitprevälanz = celozivotna prevaha) s vekom. Postatne rozdiely medzi očkovanými a neočkovaný sa neukázali (vo vztahu na alergie). "

Títo autori opisujú v dôsledku jednej a tej istej studie raz , že vakcíny poskytujú " mierne " ochranný efekt proti alergiám , a asi 1,5 rokov neskôr , že sa "neuvadzaju žiadne významné rozdiely medzi " očkovanými a neočkovanými detmi" v tejto suvislosti .

Pozorovatelia maju podozrenie , že autori v dôsledku masívnej požiadavky odbornej verejnosti, zaoberajucej sa kriticky ockovanim ako aj laikov , ktorym verejna verzia KIGGS zaznamov dat je k dispozicii, radšej vzali späť svoje ​​vedecky neudržateľné tvrdenie - pramen: nezavisla nemecka webova stranka poskytujuca vecne informacie k ockovaniu, nezavisla najmä od farma-priemyslu.

adsumus
22. únor 2014

@leny5 Príspevok č.1 Kukla som si kto to je, ja nemám problém si prebehnúť web a nenašla som, kde tento človek tvrdí...to, čo ty cituješ. 😕

Príspevok č.2 Neveríš vedeckej štúdií, ktoprá nenašla rozdiel medzi očko a neočko deťmi, iba čo sa chorobnosti na mumps, rubeolu a osýpky týka...neočko sú chorejšie.....ako píšeš z princípu...rozumný človek tomu jednoducho neverí...z princípu. 😕 Z princípu tomu neverí....rozumný človek.....?????

Príspevok č.3 Studia poskytuje údaje podľa ktorých sú očko a neočko deti približne rovnako choré, čo sa týka atopákov, alergii, epilepsie, adhd, astma. Nič viac, nič menej.

Príspevok č.4 Mierne ochrannú súvislosť uvádzaš, že autori štúdie uvádzajú vo vzťahu k atopáku, ale v dalsom odstavci už píšeš o alergiách, že oni uvádzajú, že nie sú rozdiely.... a to má byť, že si vedci protirečia? To ty tu miešaš dve rôzne ochorenia.

Nerozumiem už vôbec, čo píšeš citujem ťa " V sprave, ktoru si mi poslala linkom z dna 18. Februára 2011"
ja som ti predsa žiadnu správu neposielala. 😕

leny5
22. únor 2014

@adsumus
ak si myslis, ze pri dvojickach mam cas si vymyslat nejake texty a pripisovat ich nejakycm novinarom, tak sa mylis, ak mas deti, aspon dve, tak pochopis, ze na to cas NIE JE ! Bert Ehgartner ma vlastny blog, link posielat nema vyznam, lebo je to vsetko v nemcine a tento jazyk ty nerozumies. Vsetko som jasne vysvetlila, ano ty si sama naviedla na tu studiu, poslala si sice link na anglicku verziu, ze davas do pozornosti "vedecku" studiu Kochovho institutu, tu nebol problem najst tu istu spravu original v nemcine na inete.
moja, nastuduj si, co su atopicke ochorenia a potom sa mozeme na inej urovni bavit, ok ?
Atopické ochorenia sú alergické ochorenia, ktorých tvorba súvisí s IgE protilátkami. Primárne zahŕňajú astmu, alergickú rinitídu, konjunktivitídu (zápal očných spojiviek) a niektoré ochorenia tráviaceho systému.
v EN:
Atopy (atopic syndrome) is a syndrome characterized by a tendency to be “hyperallergic”. A person with atopy typically presents with one or more of the following: eczema (atopic dermatitis), allergic rhinitis (hay fever), allergic conjunctivitis, or allergic asthma.
ps.tych smiley si v mojich prispevkoch na reakcie inych ludi vzdy odpustam, bavim sa rada na vecnej urovni bez toho, aby sa protistrana "bavila" na mojich emociach....ale ak chces vediet, tak momentalne sa citim skoro vzdy po precitani tvojich prispevkov takto 😀

leny5
22. únor 2014

@adsumus
a este k tv. bodu c.3, co kritici z radov odbornej verejnosti, ale aj laici namietaju voci tejto studii/sprave (ide o jedno a to iste, len ty to volas cely cas studia a ja som to nazvala sprava) je fakt, ze zmysluplné vyhodnotenie dát KiGGS, pokiaľ ide o porovnanie medzi neočkovaných a očkovaných jedincov je vzhľadom k malému počtu neočkovaných prakticky nemožné: zo 17 461 registrovaných detí a mladých ľudí, bolo vybratych 134 uplne neočkovaných, a z tychto deti aj to iba menšia časť v hodnotiteľnou veku ( od 4 rokov vyssie).

adsumus
22. únor 2014

@leny5 Atopie a alergie studia vyhodnocovala osobitne a treba sa k tomu tak aj stavať, ako k rozdielnym ochoreniam...pretože ich vyhodnocovali osobitne a majú osobitné výsledky.

Je mi čudné, že ešte včera si uvádzala, že študia či správa počet neočkovaných detí neuvádza...citujem "Kolko neockovanych deti sa neuvadza" tvoj príspevok včera 16:35. a dnes už píšeš, že uvádza.

Nie si ty náhodou Marián Fillo? Tvoj a jeho štýl mi je veľmi podobný....de fak to.

adsumus
22. únor 2014

@leny5 A opakujem, ja som ti žiadnu spravu ani studiu ani nič ničové dna 18.februára 2011 neposielala. Prečo píšeš, že som ti posielala? 😕

leny5
23. únor 2014

@adsumus
napisala som sice nespravne, ze si MI poslala tu spravu, korigujem sa, lebo naozaj nie mne si poslala, ale postovala si predsa v piatok tuto spravu a cely cas sa bavime o tejto tvojej "vedeckej" studii, ta je publikovana je zo dna 18.2.2011.
nechapem, ze sa v x-prispevkoch najprv bavime o tejto sprave a potom prekrutis kvoli jednemu slovicku, aku spravu si mi posielala dna 18.2.2011. to je typicky styp ludi, ktorym ak dochadzaju fakty, chytia sa kazdeho slovicka.
takze dufam, ze teraz je vsetko jasne....
adsumus Ešte si dovolím ponúknuť na zváženie vedeckú štúdiu, ktorú uskutočnil Kochov Inštitút a jeho autori deklarovali, že nemajú žiadny konflikt záujmov, ktorá sa zaoberala rovankým problémom a to zdravím očko a neočko detí a vyšlo, že chrobnosť na preventabilné ochorenia oveľa vyššia v neočko skupine a ostatné ochorenia alergie, atopáky mali detičky v oboch skupinách rovnako.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC305...
21. únor v 17:47 • Odpověz • To se mi líbí • • Pošli IP •
Published online 2011 February 18. doi: 10.3238/arztebl.2011.0099

leny5
23. únor 2014

@adsumus
inak je to moj posledny post ako odpoved tebe...ludia, ktori uz nevedia kudy kam a su schopnych nepriamych invektiv, ako si Marian Fillo (zijem cez 9 rokov v Nemecku...kto je Fillo ?????) a de fak to (fak ako fu..k???) nie su pre mna partneri pre diskusie. tak si pis a napadaj dalej ludi podobne mne zmyslajucich, ja som out.

adsumus
23. únor 2014

@leny5 Nerozumela som veciam, ktoré si napísala, ani o akej správe bola reč, preto som sa musela doinformovať, nechytala som ťa za slovíčka. Dávala si pre mna nezrozumiteľne informácie, o matematičke--o akej matematičke? o správe či o stúdii, ktorá mala informovať, že očkovanie má mierne ochranný účinok pre atopiu, ale v tej štúdii o ktorej sa bavíme, také nič nie je uvedené, tam je uvedené, že nie je rozdiel medzi očko a neočko detmi. Je toho veľa čomu v tvojich príspevkoch nerozumiem. Prečo raz uvádzaš, že študia nedáva počet neočkovaných a potom napíšeš, že uvádza, ja naozaj neviem, kedy o čom píšeš a to je jediný dôvod prečo sa ťa pýtam....neber si to osobne. Cituješ, ale neuvádzaš koho cituješ a preto sa pýtam, aby sme si veci vyjasnili. Nič v zlom. Diskusia. Ja sa tiež neurážam, ked mi píšeš, že moje príspevky sú ti na smiech a oslovuješ ma moja. 😉

sarinka2012
23. únor 2014

@lendulik To je velmi individualne,moja dcera je očkovana,dokonca aj nepovinnymi vakcinami a este nebola chora,o antibiotikach sme ani nepoculi 🙂 poznam deticky co uz do dvoch rokov vystriedali minimalne pätoro antibiotik,čo sa neočkovanych tyka poznam len jedno trojrocne ale tam bol iny problem,chlapcek kvoli prave zlej imunite nemohol byt ockovaní a je velmi chorlavy,takže to velmi s temou nesuvisí..v globale je to ako s kojenim 🙂 poznam deti čo neboli kojene skoro vobec ( vid moja dcerka žial ) a este neboli chore a take co su kojene už skoro tri roky a chorlave v jedno kuse (samozrejme je to aj naopak) nemyslim si že za zatial vybornu imunitu tvojho dietata može neočkovanie,ale samozrejme velmi ti prajem aby to tak vydržalo 🙂 najvacsia skuska imunity bude v školke 🙂 A ešte chcem dodať že sice som 100% za očkovanie ,rešpektujem každe rozhodnutie rodiča očkovať či neočkovat,kazdy jeden sa priklana na jednu alebo druhu stranu s tym ze chce pre dieta to najlepsie a tiež nechcem aby ma bolo presviedčane o neočkovani 🙂 Prajem važmu drobcovi vela zdravička 🙂

leny5
25. únor 2014

chcela by som reagovat na prispevok sarinka2012 - absolutne suhlasim, ze vylucne neockovanie ci ockovanie nie je zarukou toho, ci je dieta zdrave, resp., imunne.
pre mna osobne je neockovanie jednym z principov, ako nechat dietatu moznost vybudovat si prirodzenym sposobom imunny system, bez zasahu chemie. k tomu je vsak dolezita dalej zdrava strava, a najmä bezne lieky ci antibiotika zminimalizivat na minimum a potom pobyt na cerstvom vzduchu za kazdeho pocasia, resp. podla nemeckeho Ökotest magazinu, ktory sa venuje testovaniu vsetkeho moznemu, sa uvadza, ze "Spina", teda piesok, viry a bakterie, ktore na mnohych veciach su nalepene a dieta berie do ust, trenuju jeho imunitu a posilnuju proti chorobam (Öko Test Fragen & Antworten Kinder 2013, Strana 66)

saminomimino
25. únor 2014

Zdravím všechny,i já přispěji svoji troškou do mlýna..
Syn 5 let očkovaný krom MMR,od narození celkově "silný kus" očkování až na poslední hexu nijak neprožíval,do 3let nebyl ani jednou nemocný,do současné doby prodělal zápal plic,zánět nosohltanu chřipku,takže snad mu díky bohu očkování nic nepokazilo....Podotýkám že když je ve školce vylidněno z nemocí náš Sam tam stále je v plné síle 😉
Druhé dítě,dcera Neočkované vůbec,je to takový drobeček,od narození trpěla na silné rýmy,pak se přidali i náchylnost na střevní virozy,dnes téměř 3 letá,co rok to vše o něco lepší,vydím jak se u ní imunita sama rozvíjí nepoškozená očkováním,chronické rýmy ustupují,letos ještě nebyla nemocná měla jednu asi 4 denní rýmu,takže to ani nepočítám,celkově vidím jak se jí kořínek ztužuju,věřím že očkováním by to šlo vše do kopru!!Já sama trpím od narození na chronické rýmy,nikdy se to nezlepšilo,naopak..
třetí dítě dcera,Neočkovaná bude mít dva roky v létě,na soudy brzo,ale zatím měla jednu rýmu jinak zdravá

leny5
25. únor 2014

@saminomimino
to je super, ze ockovanie tvojho najstarsieho mu celkom nepokazilo imunitu 🙂
tvoja skusenost mamicky s viacerymi detmi, ktora moze porovnat ocko a neocko deti u svojich vlastnych deti sa velmi podoba mnozstvu pribehov, ktore som dosial precitala na zahr. forach. na jednom rakuskom a nemeckom portali bezi od r. 2010 anketa, kde rodicia pisu svoje pribehy o neckovanych detoch, resp. ockovanych, a najmä rodicia deti, kde najstarsie dieta/deti bolo/boli ockovane a mladsie nie, pisu, ze mladsie neockovane maju silnejsiu imunitu a odolavaju chorobam, a ak aj ich dostanu, je priebeh choroby neporovnatelne rychlejsi, reps. lahsi nez u ich ockovaneho surodenca. tot skusenosti rodicov.
ja som mala ako dieta tiez alergie a predpoklad u mojich deti uz je v genoch, ockovanie by im to len nastartovalo. dcerka ma v tvaricke teraz dojcensky ekzem, ktory podla detskeho aj podla kozneho lekara zmizne, nemam si robit starosti, som vsak osobne presvedcena, ze prva hexa vakcina v tele a rozvije sa u nej riadna neurodermitida :(
ak aj raz dostanu alergie a ekzemy, samozrejme aj to sa moze stat, zivot ide dalej.... ale ja osobne si nemusim vycitat, ze som k tomu "aktivne" ockovanim prispela. dufajme, ze nikdy k tomu nedojde 🙂

saminomimino
25. únor 2014

@leny5 myslím že po jedné hexe se to nemusí rozjet ,tělo má hodně možností reopravy organismu,nebála bych že se to rozjede
Můj bratr,na něm pediatrička doslova spáchala pokus o vraždu,měl od narození nedostatek bílých krvinek,byl celkově slabší,doktorka doslova očkování vnutila,dostal příšerný ekzéma ale tak strašný že byl uvazovaný v postýlce jako krvavá koule aby se neškrabal,tyhle praktiky byly v nemocnici běžné,no hovada,do toho chytl neštovice,příšel úplně o imunitní systém,naštěstí tam byl lékař co o očkování měl pochyby už tekrát a pohlížel na problém jako reakci na očkování,nejspíš mu zachránil život,pak ho mamka ho vzala z nemocnice k vyhlášenému léčiteli,nikdy ho úplně nevyléčil ale nastartoval mu imunitní systém,dnes má bratr 24 let a ekzém nemá už nikde jen na rukou a spíše "sezoně",nebýt očkování nezažil si peklo a mamka společně sním..

karmeta
1. bře 2014

Viki 18měsíců,očkovaný není a nebude.V 9 měsících prodělal bronchitidu a laringitidu.Dnes je po angině. Léčba antibiotiky+probiotika.Nemoci prodělál bez problémů,teploty 39C při nemoci 2dny a pak jako by mu nic nebylo.Myslím,kdyby byl očkovaný tak je na tom podstatně hůř ve srovnání s jeho vrstevníky.

pisisvori
1. bře 2014

@karmeta a to je málo nemocný?..To já bych si myslela, že mi dítě stůně hodně. Dcera neměla do 26m ani rýmu...až v těch 26m měla klasickou letní angínu🙂 a po nástupu do školky samozřejmě sem tam nějaká nemoc je, ale to se pak nedá s dítětem co v žádném zařízení nedá srovnávat.

zuzana76
1. bře 2014

@karmeta mne sa tiez zda, ze v takom nizkom veku toho uz prekonal dost

siska53
1. bře 2014

@karmeta tak to bol,teda dost chory! Ked si to,porovnam s mojimi ockovanymi,detmi. Maly mal,do 18 m spolu 4x slabu nadchu(po 3dni som,odsavala,a bol fit). Zvysenu,podotykam zvysenu teplotu,ziadnych 39 mal len raz po ockovani. A mala asi tiez tak - slaba, nadcha asi 3x,raz aj kaslala,so zatekajucich soplikov asi 3dni.to bolo,vsetko.
a pardon,brala raz atb kvoli moraxelle v moci,ale,nebyt toho,ze sa robi ten,kontrolny odber mocu,co babatka musia absolvovat,ani nevieme,ze tam nieco ma,lebo priznaky nemala ziadne.
takze moje ockovane deti su v porovnani s tvojim menej chorlave.
je rozdiel,mat len,trochu soplik a rozdiel mat teploty nad 38,bronchitidy a laryngitidy.
neviem,sice,ake to bude,ked pojdu do kolektivu,porovnavam ich do veku,do akeho si pisala o synovi.

siska53
1. bře 2014

@leny5 suhlasim s tebou,aj ked ja ockujem. Okrem tej 1 vety suhlasim so vsetkym,co si napisala.

kbeata
1. bře 2014

@siska53 karmeta pisala v jednotnom cisle bronch.a laryng. 😉,a nepytala sa,ci sa ti zda jej dieta viac alebo menej chore 😉

@karmeta

siska53
1. bře 2014

@kbeata no co som,citala o tych 2chorobach,tak som rada,ze moje deti ich este nemali.
ona tam,pisala,akoby jej maly ani chory nebol. Akoby sa chvalila,ze oni mali len to. No my sme nemali ani,to.
lebo zas,s tou imunitou to u nich asi take slavne nie je. Inak by mali maximalne soplik,alebo ani ten.
ale co,sa tu asi budeme pretekat,kto ma lepsiu imunitu -ocko ci neocko,kojene ci nekojene? Blbost
keby sa to vyhodnotilo naozaj presne,si myslim,ze by to bolo 50:50.

kbeata
1. bře 2014

@siska53 ona iba prispela do temy 😉