Imunita neočkovaných dětí

lendulik
15. led 2013

Zdravím všechny maminky, které neočkují své děti. Říká se, že děti, které nejsou očkované, mají mnohem lepší imunitu. U nás to tak zatím vypadá, a tak by mě zajímalo, jak to máte vy. Jsou vaše děti zdravější než okolní, očkované děti?
Jen bych moc ráda požádala maminky, které své děti očkují a očkování považují za přínosné, aby se diskuze neúčastnily. My - neočkující mámy - máme tolik nastudováno, že nechceme diskutovat o tom, proč si někdo jiný myslí, že očkování je důležité. Přála bych si a prosím vás, aby tato diskuze zůstala diskuzí o zkušenostech maminek s imunitou vlastních dětiček. Děkujůůůůůůů 🙂

irenkask
8. únor 2013

@turistka Ďakujem za prianie, musím sa pozbierať, lebo raz zúrim potom plačem a stále dookola . Štve ma najviac, že som nemala informácie o vakcínach o rok včaššie ako sa malá narodila, bola by som bránila malú zubami nechtami .
Zaujímavé že my vôbec nemáme strach ani z jednej choroby, len z návratu rakoviny. V takom prípade by jej už nepomohlo nič, na to nás upozornili hneď.

turistka
8. únor 2013

@irenkask skoda ze nemam zlatu rybicku, alebo nejaku kuzelnu palicku, ktorou by som dokazala Simonke pomoct ☹

irenkask
8. únor 2013

@turistka Vieš, keď sa na mňa pozrie tými veľkými úprimnými nevinnými očkami som hotová. Neviem čo jej odpoviem, že prečo sme dopustili aby bola očkovaná a takto ochorela, keď sa raz na to opýta. 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

turistka
8. únor 2013

@irenkask clovek pokial nezazije na vlastnej kozi nejaky vedlajsi ucinok, vobec sa takymto cimsi nezaobera, pretoze je to povinne, az ked nastanu vedlajsie ucinky, zacne si zistovat okolnosti a zisti pravdu ☹ priznam sa ze ja som sa o to tiez nazaujimala, pokial sme neskoncili na 4 dni v nemocnici.

lucula73
8. únor 2013

@lendulik ahoj,napíšem ti toľko,že až po nástupe do školky možeš objektívne posudiť,ktoré dieťa má akú imunitu,ak sa to vobec dá.....imunita je zložitá vec a viac faktorov na ňu vplýva...........
Len toľko moj postreh......syn neočkovaný,od nástupu do školky vkuse chorý,viac doma ako v školke a dve deti z jeho triedy,čo poznám ich maminy,majú komplet všetky očkovania,ešte aj rotavirusy a ja zíram,akí sú zdraví.....na pár krátkodobých soplíkov,vkuse chodia do školky...........takže ťažko povedať,že kto je na tom lepšie 😒

jandl
10. únor 2013

@petka200 Nechápu,jak souvisí dovolená u moře s očkováním,které je u nás tak zvaně povinné.To je hloupý alibismus.Nemocí,které si můžeš z dovolené přivést,je více a nemají s nemocemi,které máš zaočkované,souvislost.Nedávno jsem zrovna četla názory pana doktora,který odhalil tyfus u pacienta,který byl v Egyptě rok před tím. Já zatím u moře s dětmi nebyla,mindráky z toho nemám.Jsem ráda,že atop. exém máme pod kontrolou.Jsem ráda,že neždímám zdr.pojišťovnu,aby mi hradila léčebné pobyty.Pokládám za zbytečné narušit dítěti imunitu očkováním a riskovat pobyty v neprověřených lokalitách.V Čechách a na Slovensku je nádherně a já si toho vážím.

lendulik
autor
11. únor 2013

@jandl Svatá pravda!!! Čechy a Slovensko jsou nádherný! A pravdou je, že přesně tohle byl taky "velký" argument dr. - "A co až pojedete na dovolenou?" Kvůli dovolený poškodit zdravé dítě???? Na to je dobrý srovnat si hodnoty.. To už radši nikdy nikam nepojedu, než dát děti naočkovat 🙂 Nehledě na to, že znám dva případy, kdy si lidi z dovolený přivezli nějakou, zatím neidentifikovatelnou nemoc - jedna známá je ochrnutá a nedá se s tím dělat, protože se neví, co to je, ale ví se, že je to právě z Egypta... A když se člověk rozhoduje, jestli očkovat, nebo ne: Já například neznámi nikoho, kdo by chytil záškrt, nebo tetanus.. nebo obrnu.. zato mám ve svém přímém okolí tři poškozené děti :( To je podle mě realita - ty nežádoucí účinky, nikoliv nemoci, který desítky let nikdo neviděl...

@irenkask Na vás budu každý den myslet, co víc říct!!! Nejhoší je, že jako máma jsi chtěla svoje dítě jenom ochránit.. a tohle mě tak štve, že jenom, aby se točily peníze, se obětovávají nevinný děti. A ví se o tom :( Bože, je mi špatně z toho, kde žijeme. A my (Češi a Slováci) v totalitních zemích, kde nemáme na výběr...a pokud se chci vzepřít, musím porušovat zákon.. Děs.. Hlavně, ať se u vás vše v dobré obrátí!! Fakt si to moc přeju!!!

irenkask
11. únor 2013

@lendulik Máš svätú pravdu, ja nestojím tiež o žiadne zahraničie a mne nepomohla ani žiadna nežná revolúcia, lebo nemám na to peniaze aby som kdesi chodila a trápenia až po krk. Riešia sa choroby ktoré už takmer neexistujú ale rakovina a podobné epidémie to nikoho nezaujíma ako riešiť a sme v tomto riadne pozadu. Aj ja som oľutovala že som priviedla moje deti do tejto krajiny zázrakov. Toto má byť realita po 20 tich rokoch a akýsi krypl demokratický čo nás obklopuje. NIkto už neverí ničomu ako sme klamaní tak ako za totality.
Len vtedy bolo postarané ináč o osamelé matky a postihnuté deti. Je to do plaču. Vďaka za priania veľká.
Vieš, už 4 roky stojíme na doske ktorá je na vode a čakáme čo bude ďalej, myslím to obrazne tú neistotu po tej liečbe.
Už počas liečby nám nedávali žiadnu nádej takmer len do 20% že prežije.

vocho0212
11. únor 2013

Zdravím, moja dcérka má tri roky a 4 mesiace. Absolvovala iba prvé očkovanie v pôrodnici, hovorí sa že patrí k najhorším.... potom sme sa rozhodli, že už jej viac očkovaní nedáme. Ak to mám zatiaľ celkovo zhodnotiť, chorá bola po začiatok škôlky asi 1 krát. Teraz je to horšie, ako nastúpila do škôlky, tak už bola dva krát na antibiotikách a tretí krát chvalabohu vyviazla iba s homeopatikami. Teraz je ich v škôlke 7 a ona stále ešte odoláva.../klop-klop/ .Jedno môžem určite potvrdiť, že čím viac naberám informácií o očkovaniach, tým som spokojnejšia, že sme sa s manželom takto rozhodli. Pani doktorka nám robila problémy , vyhrážala sa že nám nedá potvrdenie do škôlky, ale hravo sme to zvládli, zmenili sme lekára a ten to rešpektuje.

lendulik
autor
13. únor 2013

@irenkask To je prostě něco šílenýho... Já vás obdivuju, že máte sílu s tím žít. To nemůže být chvilky, abyste na to nemysleli, viď? Když to tu čtu, mám tak akorát šílenej vztek. Nejrhoší je, že s tím prostě člověk nemůže nic udělat. Když přijde nemoc, dá se to nějak zpracovat v hlavě, že se to nedalo ovlivnit, ale když to způsobí něco, co ti nařídí jako povinné, tak to trápí mnohem víc, protože víš, že kdyby...... A nejhorší na tom je to, co píšeš, i když odškodnění ti zdraví nevrátí, tak ti alespoň částečně může pokrýt náklady na potřebnou léčbu. Ale tady tě ani nikdo neodškodní. Tady to je prostě: "Máš problém, tak si ho řeš sám." A to je na tom to nejsmutnější..

lendulik
autor
13. únor 2013

@vocho0212 A vy máte tedy jen očkování proti TBC? Ty doktoři jsou šílený. A hlavně - já vůbec, ale vůbec dokážu pochopit, proč s tím dělaj takový problémy - my jsme rodiče, my na sebe bereme zodpovědnost za to, že dítě nedáme očkovat, a oni stejně dělají problémy. I nám bylo vyhrožováno hlaším na KHS a na sociálku. Ale pak jsme dr. vysvětlili, že pokud to udělá, je to protiprávní a my se budeme soudit. Tak pak se stáhnul a je ticho po pěšině. Samozřejmě, že školkou vyhrožoval taky, ale to nás zatím nezajímá, až to bude aktuální a nedá nám ho, tak změním dr. Zatím jsem ráda, že to mám 10 minut cesty 🙂

irenkask
13. únor 2013

@lendulik Vlastne dosiahnu u týchto detí s týmito dôsledkami to, že teraz budú náchylné aj na choroby proti ktorým sa očkuje aj na tie ktoré sa neočkujú. A to len preto, že už majú tak oslabenú imunitu že ich môže ohroziť každá choroba. Čiže presný opak toho čo chceli, pretože týchto detí pribúda ako maku.
Čiže naše zdravotníctvo týmto podporuje epidémie chorôb, lebo také deti sa ľahko stávajú ich obeťami.
Ale je lepšie dať si klapky na oči aj na uši ako niečo riešiť . 😢 😢 😢

vocho0212
13. únor 2013

@lendulik ano, potom sme sa rozhodli, že stačí. pani doktorka hneď volala okresnému hygienikovi, pohoršená že sa jej to počas jej kariéry ešte nestalo a to už nadsluhuje min.10 rokov....o) ALe na moje počudovanie hygienik reagoval úplne pohodovo, aspoň čo som počula v telefóne vysvetlil jej že teraz je to "v móde" a že nemá zmysel aby nás kôli tomu predvolával, pretože keď sme sa tak rozhodli tak s tým on nič nespraví a pokutu nám nebude rúbiť. Takže všetko je to o ľudoch. Doktorka sa nás ešte samozrejme nezabudla spýtať, či nie sme náhodou v nejakej sekte..:o)) No a potom už pri každej návšteve poradne mala hlôpe pripomienky na margo nášho rozhodnutia, že sme sa rozhodli že ju vymeníme, čo vôbec neľutujeme.

veronikadan
14. únor 2013

Mam synčeka 4mes a prvu vakcinu HEXA som odmietla.Cena zivota v tomto svete uz nieje taka vysoka.Preto som názoru ,že farmaceuticke spoločnosti si očkovanim vychovávajú budúcich pacientov a nových uživateľov farmaceutík-biznis na úkor našich detí.Ak by bola možnosť zaočkovala by som svoje dieťa proti chorobám ktoré su preň naozaj ohrozujúce.Predsa hygienicke navyky a produkty na to určene,su už dávno na úplne inej úrovni ako pred desaťročiami,nasledkom čoho niektore z chorob davno vymyzli,no namiesto nich začínajú nové prichádzať nákazy a mám dojem že aj tie su umelo vytvárané.Ak je očkovanie tak dôležité,prečo nemožem dať zaočkovať dieťa jednotlivo napríklad len proti tetanu,len proti čiernemu kašľu?Veď predsa keď je domienka očkovania,v ktorej nás odjakživa vychovávajú tak dôležita,prečo nejdú v ustrety takýmto matkam.u nás plati,buď očkujem,alebo si fajnovo zaplatím ak očkovanie odmietnem.Zdá sa mi ,že to v poriadku nieje!

zaskar
14. únor 2013

My syn ockovany, neurologicke tazkosti, tiky, zajakavanie, zmurkanie...alergia , alergicke spazmaticke obdobia na jar... Dcera nedostala nic..ma 3 roky zatial jej nobolo nic..teplotu mala iba ked jej isiel jeden zubok... raz mala soplik...

zvonekova
14. únor 2013

@irenkask Dobry den aj nas maly mal nador v brusku a urcite to bolo tiez z ockovania.mal operaciu ked mal 9mesiacov potom chemoterapie a teraz je uz 5rokov po liecbe a vysledky ma vsetky v poriadku a dufam ze tak bude mat aj nadalej.drzim palce

usiko
15. únor 2013

@petka200 nie, ked mala 10 mesiacov, boli sme v chorvastku pri mori a ani nas nenapadlo nic riesit.....iste, do afriky by som nesla, ale inak k moru preco nie? no, nas more nebavi, takze chodit asi nebudeme, ale nebudeme sa obmedzovat, ak niekam budeme chciet ist, tak proste pojdeme.....ak to ma chytit, tak to chyti, ci je ockovan, alebo nie...mam toho prestudovane vela na to, aby som vedela, ze to, ze my ockovani sa chorob nebojime, je len vysledok dobreho marketingu a populizmu, v skutocnosti, ak sa stretnes s ciernym kaslom, alebo osypkami,alebo kadecim inym, a mas oslabenu imunitu, tak to schytas.....lebo ochranu nemas....v mojok pripade uz aj tetanus, takze o com to je?

zuzka_skolkarka
15. únor 2013

My tiez nemame ockovanie a sme kojeni a zatial nic ani len teplota 🙂 maximalne nejaky soplik ked sli zubky,a uz budeme mat rok. 🙂 🙂 🙂 Vela robi aj to ci je dieta dlhodobo dojcene aj od vseobecnej imunity rodicov,a urcite zalezi aj na tom ako sa stravuju v rodine,kolko su na vzduchu,kolko sa hybu...vsetko so vsetkym suvisi 😉

lendulik
autor
15. únor 2013

@usiko Ty jsi měla tetanus? A mohla bys napsat, jak se to projevilo a kde jsi k němu přišla + jak tě léčili???

lendulik
autor
15. únor 2013

Maminky, moc vám děkuju za vaše přispěvky a názory!!! Jsem ráda, že je spousta maminek, které mají otevřené oči a nedají děti očkovat. Akorát mě moc mrzí, že spousta z nás musela "prozřít" až po negativních zkušenostech s očkováním. ☹

usiko
15. únor 2013

@lendulik neeee, mala som na mysli, ze kedze nie som preockovana a moj muz tiez nie, a teda nie sme chraneni,tak ak sa s nim dostaneme do kontaktu a rozmnozi sa to, tak smrt asi ista/////

petka200
15. únor 2013

@usiko ja viem, že očkovanie je len o biznise. Dnes sme boli na treťom očkovaní a tým končíme. Ja mám prve dieťa, tak sa ešte učím a radšej sa opýtam na názor skusenejších. Tiež asi dalej ako do Chorvátska nezabludime, len som chcela vedieť, či sa netreba niečoho obávať, príp. dať si na niečo pozor. Moooc dakujem za odpoved

ewwe
15. únor 2013

ahoj baby, mozno to tu celkom nepatri, ale chcem sa opytat, dcera 3r ma ockovanie, vsetky povinne, no rozmyslam, ze dalsie uz nedam, len ma zaujima aky postih z toho bude vyplyvat, nejaka fin. pokuta? hlavne by ma zaujimalo ci ju napr. nebudu chciet zobrat napr. do tabora, zakl. skoly, pustit do nejakej krajiny a tak? poradite? mozte kludne i do IP 🙂

usiko
15. únor 2013

@petka200 no, tak do afriky by som nesla.,..a napriklad mam svgrinu v izraeli, kam nas pozvali, ale nepojdeme..jednak preto, ze podla mna je to chora krajina, teda co sa tyka konfliktov a bezpecnosti, a jednak bez ockovani tam nejdem......teda s neockovcanymi detmi.....to sa obavam...ale omnoho vacsia hrozba pre mna je ta vojna a veci okolo toho....cize jasne ze mam respekt, ale nie pred europou.....a napriklad: dufam ze je kazdemu jasne, zeak v dospelosti budu nase neockovane deti chciet ist studovat do usa, alebo inej krajiny kde je ockovanie povinne, tak maju cestu zarubanu, teda nemozu ist studovat do takej krajiny....ale podla mna: jestvuje kopec inych krajin, kde si tomoze vykompenzovat....a aspon vam dieta neujde za velku mlaku🙂

monikamajova
15. únor 2013

Ahojte,tak aj ja prispejem..dcéra,5 rokov,po TBC problémy - nešlo sa to zhojiť,očko sa odkladalo,potom nás pri predposlednom očkovaní zaočkovali v 9. mesiaci nasilu,že som nestihla povedať ani A..a vtedy mala 1 x horúčku..boli sme len kojení,išli nám zuby,a vdaka chlorele a našej krstnej sme to po týždni zvládli a ja som jedla ZP na lopaty..
a posledmú MMR som už nedala...dovtedy ani sople,ani kašle,len po tom očko vysoké horúčky..
kojená do 3 rokov
škôlku zvládala ok, 1 x bola chorá za školský rok a aj to len nádcha,ale to bola zásluha otužovania,zdravej stravy,atď...
Atb 2 x - impetigo a ked ju bolelo ucho..

Malý nie je očkovaný vôbec,to nás dr. strašila,že budeme stále chorí,a to som po malú chodila aj s ním do škôlky - tiež je kojený a má 2 roky a zatiaľ bol chorý až teraz..a vyliečil sa raz-dva ...to sa všetci čudovali..
ked porovnávam očkované deti s mojimi,som rada,že sme zdraví 🙂 asi by ma porazilo...lebo ich rozhovory sa točia stále dokola len o tomto...ako sú vkuse chorí
môj záver je - očkovanie vo veľmi veľkej miere vplýva okrem iného na imunitu,určite ked máte dieťa často choré,nedala by som očkovať,lebo by mal imunitu na nule..
A z vlastnej skúsenosti- bola som zaočkovaná ako tehotná proti chrípke - a potratila som..v 6. mesiaci

kamilb
15. únor 2013

4 rocna neockovana dcera bez chorob, doteraz sme nepouzili ani jeden farmaceuticky preparat.
Druha rocna dcera neockovana, atopicky exem od dvoch mesiacov, 1 x atb, alergia na mlieko.

petka200
15. únor 2013

@monikamajova ta posledná informácia si myslim že hovorí za všetko... a je mi to luto ☹

petka200
15. únor 2013

@usiko tak mne stačilo študovať v NR, tak dufam, že bude stačiť aj dcérke 😀 Ale o tom som tiež nevedela, takže znova vďaka za nové info 😉

kofinka
15. únor 2013

@lendulik Já jsem měla jako dítě výbornou imunitu do doby než jsem nastoupila do první třídy. A to jsem očkovaná, ikdyž dnešní očkování je samozřejmě trošku jiné. Byla jsem dokonce jediná ze dvou dětí ve školce kdo nedostal příušnice. Za to jsem si to vyžrala v dospělosti. No a od první třídy jedna angína za druhou, takže je těžko hodnotit co je dobrá imunita a jestli není lepší některé nemoci odmarodit jako dítě. (samozřejmě ne v batolecím věku). Přeju hodně zdravíčka, ať to vydrží 🙂

mikymiky
15. únor 2013

@usiko nie som si ista, ci to s tou Amerikou nie je iba taka kacica, mam taky pocit, ze to plati iba pre stredne skoly, ale nie vysoke. Mas nejaky link, kde by som tuto informaciu nasla? Fakt sa mi mari, ze ide iba o stredne skoly a ocko propaganda to cele nafukla, ale tiez to neviem najst, takze naisto to tvrdit nemozem.