Infanrix Hib/hexavakcína a doočkování žloutenky a obrny?

janazzz
13. bře 2014

Mám 8-mi měsíčního syna, korigovaně mu je 6 měsíců. Ještě nebyl očkovaný a nyní je objednaný na první očkování. Poprosila jsem doktorku o "šetrnější" očkování Infanrixem Hib ve schématu 2+1 s tím, že doktorka říkala, že obrna se doočkuje 4 vakcínami Imovaxu až mu bude cca rok (nejdříve dvě a druhé dvě někdy později) a žloutenka se doočkuje klidně až ve školním věku. Chtěla bych pro syna co nejšetrnější formu očkování, ale přemýšlím, zda jsem zvolila správně. Pokud by dostal 3 injekce hexy, tak do sebe dostane méně těch přídavných látek ve vakcínách jako jsou rtuť, hliník apod. než v námi zvoleném schématu, kdy bude mít o několik injekcí navíc. Co je pro děti šetrnější - rozložit vakcíny, což není pro tělo takový nápor najednou, ale do těla se zase dostane více přídavných látek ve vakcínách nebo "naprat" klasickou hexavakcínu? Nevím, co je pro dítě nebezpečnější, zda ty přídavné látky nebo to, že hexavakcína obsahuje tolik nemocí naráz. Děkuji za názory.

ange_de_la_morte
14. bře 2014

Neporadím ti jak se rozhodnout, každopádně já jsem teď k hexe čím dál skeptičtější, lituju toho že jsem malého nechala očkowat ☹ - aktuálně se léčíme s černým kašlem , takže k čemu jsme to očkowali. Jinak tak či tak pokud se rozhodneš pro Infarix Hib , newidím důwod doočkowáwat žloutenku - ta je přenosná pouze krwí nebo sexuálním stykem, přičemž protilátky se drží w těle max 10 let - powažuji ji tedy za zbytečné a zároweň složením za nejhorší očkowání ( omlouwám se za ,w,)

aktaka
14. bře 2014

@janazzz a co pediacel?

janazzz
autor
14. bře 2014

@aktaka Pediacel jsme také zvažovali. Jde mi z toho hlava kolem, za dva týdny má být očkovaný a já stále nevím, co mu dát ☹ Budu vděčná za jakékoliv rady.

@ange_de_la_morte Když je žloutenka v povinných očkováních, kontroluje někdo, jestli byla do synových 12 let doočkována, jak je to ve vyhlášce?

picasso
14. bře 2014

@janazzz Tak pokud chcete šetrnější variantu a malý je nedonošený, zvolte (dle mého) raději Infanrix Hib nebo Pediacel a zbytek doočkujte. Pro tělo bude menší zátěž, pokud dostane vakcíny postupně a v tomto případě vám i lékařka potvrdí, že máte individuální očkovací plán, takže kontroly se bát nemusíte. Jinak očkování proti žloutence B, ano, přenáší se krví (ale stačí i použitý zubní kartáček) a moje maminka např. hep B prodělala a zůstal ji jako dáreček virus, tzn. je přenašečkou. Ale samozřejmě, že se dá doočkovat později, ne teď.

ange_de_la_morte
14. bře 2014

@janazzz : to je otázka, newim 😖

kalo
12. led 2015

Nechával, prosím, někdo doočkovávat dítěti obrnu jako samostatnou vakcínu????????

terezapetrova
12. led 2015

@kalo my jsme nechavali před koncem roku dostal syn poslední dávku, pročpak
?

terkaz
12. led 2015

My jsme se rozhodli po dlouhem zvazovani pro Pediacel schema 2+1. Zacatek zatim v 8 mesicich. Zloutenku kdyztak doockujeme pozdeji. Hexu v zadnem pripade nechceme.
Tak snad nebudeme litovat 😒

kalo
12. led 2015

@terezapetrova Syn dostal Infanrix (3 nemoci) a dr.nás tlačí doočkovat obrnu. Začínám pochybovat o nutnosti, v dnešní době. A když už, jaké jsou možné nežádoucí účinky vakcíny....

terezapetrova
12. led 2015

@kalo mrknu do korespondence s naší DR o teto vakcíne a ještě písnu..

sacvi
12. led 2015

Mám taky nedonošené chlapečky a rozhodli jsme se pro Pediacel 2+1. Hexu bych nedávala 😒

alcar
12. led 2015

@terkaz taky to tak mame, ale na prvni vakcinu pujdu s malou az ted v 10mesicich. Nase dr ma schema 10,12 a 18 mesicu. Hep. B necham doockovat pred nastupem do skoly nebo az ve skole. A mozna taky vubec. Protilatky v tele u nekterych lidi vydrzi par let.

terkaz
12. led 2015

@alcar No nase doktorka o nasem rozhodnuti zatim nevi 😉 Myslim o Pediacelu.... Neco jsem ji naznacila, ale jeste jsme se nedomluvily.
Podepsala jsem papir, ze v 8 mesicich, ale to se uvidi podle situace 😉

terezapetrova
12. led 2015

@kalo našla jsem par info o obrně od naši Mudr večer překopiruju a poslu

simonceli
12. led 2015

Vy my jdete holky jako na zavolanou. Já se teď topím v příbalových letácích očkovacích látek. Jde mi z toho hlava kolem. Malý není naočkovaný, očkovat budeme až také v 8. měsíci. Ale furt nevím čím. Zatím jsem pro Pediacel ve schématu 2+1. A ještě teda hodlám odmítnou MMR očkování. Podle toho co jsem četla je nebezpečné a zbytečné.

golla
12. led 2015

@terezapetrova mohu prosim taky poprosit o te informaci o obrne?

terezapetrova
12. led 2015

@golla jj pošlu večer. Ale je to jen par vět ale přesto to třeba někomu pomůže

terezapetrova
12. led 2015

@kalo
@golla

tak posilam co mam 🙂 -
Je mnoho dětí, které z nějakého zdravotního důvodu očkovány být nemohou...buď bůbec ne nebo až s odstupem času. Pro tyto případy je tady tzv.kolektivní imunita...to je stav, kdy neočkované děti jsou "chráněny" tím, že kolem nich jsou všichni ostatní očkovaní a nemoc se k nim tedy nedostane tak snadno...očkované děti tvoří jakousi bariéru proti nemoci.

Některé nemoci jsou infekční špinavýma rukama nebo kontaminovaným jídlem...žloutenka typu A a dětská obrna. Tady je prevencí důsledná hygiena, rukou i přípravy jídla, která se u malého dítěte, které je stále s matkou, dá poměrně snadno dodržet...horší je to v kolektivu, hlavně v MŠ. Očkování proti dětské obrně (Polio, vakcína Imovax) je povinné kvůli velice závažnému průběhu nemoci a těžkým neurologickým následkům. - tolik napsala nase dr, nezadouci ucinky jsem tedy nezkoumala, na jednu stranu mi prijde, ze kdyby clovek dopodrobna zkoumal ruzne nezadouci ucinky ani by s neumyl vlasy samponem /kosmeticky věci obsahuji spoustu "jedu" a bezna veřejnost vůbec netusi/, u toho ockovani je to trochu jiné protože tam jde primo o nase deti

josefina79
31. srp 2015

Prosím, netušíte do kdy legislativa vyžaduje doočkovat dět. obrnu a žloutenku typ. A? Uvažuji o Infanrix Hib a chci vědět, kdy musíme začít s očkováním zbylých nemocí.

boruvkaeva
30. zář 2015

Ja chci take dceru ( 5mesicu) nechat naockovat vakcinou Infanrix Hib. Ale urcite dyl...az kolem 6 az 10 mesicu.Doktorka byla proti, ze ockuje pouze Hexu a Hexacimu...dala me cislo do ockovaciho centra a mam si zaridit ockovani sama. Nevite, zda je v tom opravdu nejaky problem, kdyz nechci Hexu. Doktorka byla fakt pomalu urazena a nastvana, kdyz jsem ji to rekla. Nejdriv jsem chtela Pediacel...jenze neni k dostani.

klara8585
27. říj 2015

@boruvkaeva DObrý den, můžu se Vás zeptat jak jste pochodila v očkovacím centru? Mne doktorka také odmítla očkovat cokoli jiného.

boruvkaeva
3. lis 2015

@klara8585 dobry den. No jdeme k doktorce 5.11. Ale po kontaktovani Ferove nemocnice a pana Petrase jsem dostala informace ze neni duvod proc by mela mit doktorka problem s ockovani, protoze Infanrix Hib je registrovany pripravek. Jen si tuto vakcinu musim zaplatit. Pokud by jej odmitla aplikovat je mozne proti jejimu postupu podat stiznost. Jen by doktorka mohla chtit doockovat zloutenku a obrnu...protoze jsou obsazeny v Hexe. Nebo podepsat negativni reverz ze odmitam doockovat tyto nemoci...ale kdyz nedoockuji hrozi stale pokuta. Pokud i tak bude odmitat je mozne si hledat jineho lekare...moznost je jednou za tri mesice. Doufam ze to bude u doktorky v pohode....jinak opravdu odchazim.

niky6784
20. lis 2015

Ahoj holky, my byly včera u dr. malá má 8 týdnů, už mě chtěla cpát očko, ale ví, že chci dklad (podepsala jsem informovaný nesouhlas) když jsem dr.řekla, že chci infanrix hib, řekla mě, že se už neočkuje, že pediacel má výpadek a kdoví kdy bude a že ona může dát jedině Hexu (nikdy) a nebo Hexacimu (taky nechci, je na trhu krátce) Jaký jsou moje práva, když očkovat chci,ale chci tuto vakcínu? Dnes chci volat tadyu nás do očkovacího centra. Budeme se po novém roce stěhovat,takže měnit dr se mi nehodí, ale taky ji nechci poslouchat jn proto,že takhle je to pro ni pohodlnější. Bohužel mám kolem sebe děti s vážnými NÚ po očkování a mám strach, mám strach i neočkovat,tak jsem chtěla zvolit zlatou střední cestu,ale ani ta se lékařce nelíbí :( Navíc nás chce poslat na rehabky, protože se jí nelíbilo,že v 6ti týnech nepásla koníky, přitom pase, ale baví jí to když leží na mě, v postýlce jaksi nezájem :D takkže jsem si včera vyslechla, že mám líné a vlastně opožděné dítě 😖 😠

klara8585
20. lis 2015

Ahoj, paní doktorka tě chce asi znejistit jako matku a tím tě vecpat tam kam potřebuje, takže klid, nenech sebou orat, malej má 4 měsíce a teprv teˇˇd začíná pořádně pást...tabulky jsou jedna věc a děti druhá...hlavně že nikomu nevadí když dítě nemluví ve dvou letech a používá jen citoslovce ( sice je to ještě možné do 3 let brát jako Ok) ale je to čím dál častější....takže KLID...jinak k očku, doktorka může sehnat ot stejné co v očkovacím centru, jen musí volat k výrobci.Pokud se nepletu tak HIB vyrábí stejná firma jako HExu..JInak je tu ještě možnost očkovat třeba INFARIX (černý kašel, záškrt, tetanus), potom Imovax POLIO (obrna)a hemofilii a žloutenku později ( takhle to mám aspoˇˇn v plánu já....)

boruvkaeva
20. lis 2015

Presne Infanrix Hib se normalne ockuje. Ja musela zmenit doktorku protoze p. doktorka mela presvedceni ze Hexa je nejlepsi a nic jineho proste nebere. No a jak jsem se s ni bavila ze mam vyjadreni od Petrase a z Ferove nemocnici, tak me byla schopna rict, ze je z podivem ze chodim vubec s malou na kontroly kdyz jsem tak chytra. 😀 ....myslela jsem ze po ni skocim! Az musel zasahnout pritel, ze pokud nam nenaockuje Hib nemame se o cem bavit. Hned jsme odesli jinam.....druha doktorka s tim nema problem jen rekla ze musi nastudovat schema ockovani, protoze to normalne nedava. A mame klid 😉 hlavne se nenechte do niceho zatahnout stujte za svym nazorem.n

dankakotrbova
10. dub 2016

@boruvkaeva Ahoj, mohla bych poprosit o schéma očko In.HIB? A kdy se pak má doočkovat zbytek. A vůbec jak to u vás probíhalo, bylo to v pořádku? 🙂 Moc děkuji

ladybirdcarolined
13. čer 2016

Také by mě to schéma zajímalo...už mi z toho jde hlava kolem

zony
14. čer 2016

Přiznám se, že očkování je moje noční můra. Po přečtení několika informací pro a proti jsem se rozhodla, že nebudeme očkovat do 2let. Nakonec se to protáhlo do 3let (neštovice, pak nějaké virózy, dovolené - prostě se to nehodilo) a pak byl problém. Malou chci dát do školky. Chtěla jsem dát pediacel - bohužel je dlouhodobě nedostupný. Pak jsem se tedy uvolila na Hexu, ale po přečtení příbalového letáku jsme zjistily, že se může dávat do 3 let dítěte - to jsme prošvihly.Kamarádka mi domluvila konzultaci na klinice infekčních nemocí. Tady nám naočkovali infanrix - schéma bude 2+1 a postupně budeme doočkovávat další. Největší strach mám ale z MMR, která má dost negativních hodnocení. Přijde mi to jako zbytečná vakcína proti nemocem, které se dají v pohodě vyléčit v posteli.