Jak dlouho před očkováním musí být dítě bez nemoci?

aligator
20. lis 2013

Příští týden má dcera dostat poslední dávku hexavakcíny v 18 měsících, ale má rýmu, tak předpokládám, že očkovat je blbost. Dokorka tvrdí, že se čtvrtá dávka musí naočkovat do těch 18 měsíců. Mám to zkusit posunout nebo úplně vynechat, když nebude chtít(moct) odložit?

xvink
20. lis 2013

@aligator Já jsem četla, že by dítě mělo být minimálně měsíc před očkování úplně zdravé. Což je v tomhle období asi téměř nemožné 🙂 Takže bych prostě počkala. Očkování je samo o sobě zátěž, a když je navíc dítě oslabeno nemocí.... Ten odklad podle mě povolit musí, když řekneš, že není zdravá.

destiny2bam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blahova_andrea
20. lis 2013

Naše dr. zastává názor, že ideálně alespoň 10-14 dnů před očkováním bylo mělo být dítko ok a já s ní souhlasím. Očkování je velká zátěž, takže by to malé tělíčko nemělo být oslabené. Riskujete pak horší vedlejší účinky očkování. Já prostě tehdy dr. jen zavolala, že je syn nastydlý a ona nás objednala cca za 3 týdny na náhradní termín.

caricia1
20. lis 2013

naše doktorka taky říká že musí být dítko alespon 14 dní zdravé.A jsem přesvědčená,že pokud je nastydlé,tak s odkladem prostě nebude problem,hranice,nehranice.🙂

paracka
5. pro 2013

Holky me nase dr. tvrdi ze ryma nevadi,ale stejne to ockovani odlozim. Maly ma porad rymicku,je na UM tak nevim...

picasso
5. pro 2013

@paracka neočkovat ani když má rýmu. Odložit. Tělo bojuje s infekcí a byl by to pro něj nápor.

paracka
5. pro 2013

@picasso to si taky myslim ze neockovat