Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak je to s přeočkováním proti tuberkulóze?

ivasad.
26. srp 2015

Neví někdo, jak je to s přeočkováním proti TBC? Dcerka má první dávku naočkovanou v porodnici, teď v pěti letech má mít druhou dávku. Očkování na TBC je už zrušené, syn ho vůbec nemá, tak jsem myslela, že už nás na přeočkování ani nebudou zvát. Radši bych ho nedala. A pozvánka je tu...

zo_ja
26. srp 2015

Dát ho určitě nemusíš, nutit Tě nikdo nemůže, to je vaše volba. Zkus se poradit na vakciny.net ohl. vhodnosti toho, zda to dávat nebo ne a jaký to má význam. Ony ohrožují jiné kmeny než ty, proti kterým se očkovalo a dosta by ji neměl, resp. účinnost? Pacienti, kteří se tu s tím léči, tedy občané ČR, očkovaní byli, že. Naopak to pak mají v sobě. Petráš je proočkovací, takže se zeptat třeba i jinde, ničemu nebude vadit, když další dávku nedostane, ale o názor se ho zeptej. Někteří pedidr na něj dají, takže kdyby to třeba neviděl až tak přínosné, tak máš třeba argument/papír v ruce.

hojda
26. srp 2015

Nám pozvánka na přeočkování nepřišla. Máme jen tu z porodnice.

betelgeuzz
26. srp 2015

@ivasad. a je to na TBC? není to přeočkování mezi 5. - 6. rokem? Na TBC starší přeočkovaná nebyla.

betelgeuzz
26. srp 2015

@ivasad. tady je platný očkovací kalendář http://www.vakcinace.eu/ockovani-v-cr , žádné přeočkování TBC tam není.

lenam
26. srp 2015

@ivasad. Starší syn byl ještě také očkován v porodnici na TBC. Ta pozvánka je na přeočkování, ale týká se to jiných nemocí. Pokud si dobře pamatuji, je to tetanus, záškrt a černý kašel.

ivasad.
autor
26. srp 2015

@lenam aha, děkuji

ivasad.
autor
26. srp 2015

@betelgeuzz díky. Tak nevím, kde jsem na tu TBC přišla.

Sem začni psát odpověď...

Odešli