Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

sylvar
23. říj 2008

já stejně jako lendy 😉

zuzik.3
23. říj 2008

já jsem dala Priorix a reakce také žádná 🙂

mila01
23. říj 2008

říjen2007 - oběma dětem jsem kupovala Proirix-Tetra,je to i proti neštovicím - když ta možnost existuje,proč je trápit možnýma komplikacema?Hlavně teď na podzim,kdy si rýmy a kašle užíváme všichni až až.U téhle vakcíny jsou možné komplikace téměř minimální,tak proč toho nevyužít? 🙂

luucia
3. lis 2008

Holky, prosím vás, když budu chtít ten Priorix-tetra, tak to musímd dr nahlásit dopředu, aby ho objednala nebo ho mají?

silvik
3. lis 2008

Luucio, my měli Priorix a k mudře jsem si nejdříve zašla pro recept, v lékárně si koupila Priorix a na očkování ho pak vzala s sebou... u nás se to takhle dělá, ale třeba tvůj mudr ho může mít, asi se budeš muset poptat.... 😉

jabber
3. lis 2008

luucia - tak třeba u naší mudry to musíš nahlásit dopředu, žádné očkovací látky neskladuje, má vždycky jen to, co ví, že bude očkovat 🙂. Nejlepší bude, když jí cinkneš 😉

luucia
3. lis 2008

Holky, díky, my máme ještě čas..na očkování jdem v únoru, tak jí nějak začátkem ledna zavolám 😉

andreea
3. lis 2008

Holky,jde tedy naočkovat hrazenou vakcínou a pak zvlášť neštovice??Pokud ano,víte někdo cenu?Díky

suki
11. pro 2008

my jsme v úterý dali vakcínu plně hrazenou poj na doporučení našeho lékaře a malá je zatím jen trochu nevrlá, lehce zvýšená teplota a dnes má teda i řídší stolici...ale není to vůbec nějaký hrozný průběh a doufám, že ani nebude. Měli některé vaše děti taky průjem?

suzamen
11. pro 2008

Taky jsme asi před měsícem nechali píchnout Priorix a super malá o tom ani nevěděla, nebylo to jako u jinýho očkování kdy ji to bolelo, měla to nateklý a mírnou teplotu. Navíc prý na to přispívá pojišťovna a nám to proplatily celé 😉

adelin
11. pro 2008

Ahoj já jsem dneska nechala dát taky Trivivac ajsem zvědavá jestli se něco bude dít. Priorix Tetra mi Dr.řekla, že se nehodí pro holky. Malá držela koukala na to vůbec neplakala.Mě to bolelo za ní. ☹

akzeret1
11. pro 2008

ahoj my jsme očkovany 2x obyč Proirixem a můžu vám říct,že první reakce na vakcínu byla šílená dost dlouho se malá po ní vzpamatovávala.Měla vysoký teploty,kašel,vyrážku ☹
Naše lékařka konstatovala, budte ráda,že jste jí dala tu lepší vakcínu po Trivivaku by to bylo stokrát horší
tak nevim.Každé dítě reaguje jinak

daasik
11. pro 2008

my meli Trivivac a uplne v pohode, bez reakce, dokonce ani pri ockovani nebrecel 🙂

med
12. pro 2008

Ahojky, my měli tu "obyčejnou" = hrazenou pojišťovnou, a žádná hrůzostrašná reakce nenastala... v podstatě vůbec žádná...

nissanek
5. únor 2009

Tak my jsme si po dlouhem vybirani vybrali Priorix, ale zajimlo by me jak je to s tim terminem ockovani. POdle ockovaciho kalendare se ma ockovat nejdrive v 15. mesicich, ale pochopila jsem vetsina doktoru to do decek nacpe v tech 15 mesicich. Mate nekdo zkusenost i spozdejsim ockovanim? Vcera jsem byla u doktorky (pediatr a homeopat), kde lecim maly atopicky ekzem a ta mi rekla, ze deti klidne ockuje az ve trech nebo peti letech pokud jsou rirzikovy (atopie, snizena imunita,..). Nase MUdra by to do Kiky nejradsi nacpala hned, tak se ji pokusim premluvit aspon na 20. mesic.
Jinak ta homeopatka rikala, ze nestovice by nam vubec nedoporucila, bud je kika prodela, nebo se naockuje nez pujde do skoly...

lada82
5. únor 2009

ahoj, my byli na Trivivacu dnes - je nam 15m a 2 dny... tak jsem zvedava...
moc nebrecel, s reakci uvidime...
a jak rikas, nestovice nam take nedoporucili, az pripadne pred nastupem do skoly (jsem navic tehotna, tak to pry by nebylo dobre ani pro me, pokud by mel z Tetry reakci)

andilek
5. únor 2009

tak my jsme dali začátkem ledna priorix a okolo 7mého dne se mu objevila zvýšená teplotka, ale rostly mu do toho i zuby, tak těžko říct od čeho to bylo 😉

evisa
5. únor 2009

nissanek - my jsme to v 15 ti mesicich nejak nedali, jine starosti s broukem, ted ji uz bylo 17 mesicu a protoze se blizi termin na posledni hexa, prednost dostala hexa a priorix dostane boucek az v breznu, kdy ji bude 18 a pul mesice a podle nasi mudry to neni zadny problem.

zusma
5. únor 2009

my do 18.měsíců dostaneme poslední hexu a trivivac až někdy pak. prý nejdřív za měsíc po hexe. prý očkují víc dětí najednou a posílají pozvánky.

jabber
5. únor 2009

nissanek - dcera dostala Priorix v 17 měsících. Pokud vím, tak se to očkuje po 15. měsíci a přeočkování je za 6-10 měsíců po první dávce, takže nevidím důvod, proč by to nemělo jít posunout 😅
Jinak jsme měli Priorix bez neštovic, mudra nám to schválila, že jsme se rozhodli dobře (protože jsem se pořád nemohla rozhodnout) a reakce nebyla vůbec, ale vůbec žádná 😉

maart
5. únor 2009

Nissanek....tak treba moje Mudra ten 15-ty mesice vubec nehroti....Moje dcera mela v roce ani ne 8 a pul kg, takze moje zlata doktorka mne rekla, ze je drobna, ze ji bude ockovat az bude mit 10 kg. No tak to vidim tak na 18 mesicu 🙂 .

petka80
5. únor 2009

Ahoj holky, taky jsem se rozhodla pro Priorix, i když tady jsem se teď dočetla, že to je asi zbytečný, stačilo by to hrazený očkování. No ale to už je jedno, aspoň si pak nebudu muset nic vyčítat, kdybychom bývaly měly nějakou bouřlivou reakci po tom obyč ....
Moje dr. mi ten Priorix tetra moc nedoporučovala, prý se to očkuje zatím velmi krátkou dobu na to, abychom věděli, jak to bude dlouho účinné a tak. Nejlepší by tedy bylo, kdyby dcera prodělala ty neštovice někdy v dětském věku a pokud ne, dala bych ji naočkovat, až bude větší.

kammka
7. únor 2009

ahoj, taky jsem zjišťovala jak je to s těma neštovicema. lze naočkovat hrazenou vakcínou bez neštovic Trivivac, neštovice pak nechat píchnout do 12ti let věku jednou injekcí, která nyní stojí cca 1550,- nebo nechat píchnout Priorix tetra kde jsou krom spalniček, zarděnek a příušnic i ty neštovice, zde jsou ale potřeba dábky dvě a jena stojí cca 2000,- asi záleží na tom, jak vaše dítko snášelo předchozí očkování, moje dr. mi tvrdila, že na obvodě neměla žádnou vážnější reakci ani z hrazené, ani ze čtyřkombinace. já asi provedu verzi první, tj. zarděnky, spalničky, příušnice plně hrazenou a ty neštovice, které jsme se sestrou měly v útlém dětství děsný nechám na později, třeba před nástupem do školky. tak jsem snad někomu trochu pomohjla v rozhodování papa z noční

lu777
7. únor 2009

holky, dá se tohle očkování odložit?? mně připadá že už toho měl na to malý tělíčko hromadu a tak jsem si říkala, že bych to dala třeba až za půl roku, za rok... jde to?? jako bez nějakých větších problémů a vyhrožováním pokutama apod.?? 😝 🙄 🤐 😅 😀

jinak uvažuju o Priorixu za 600... neštovice jedině kdyby je neprodělal do té puberty...

zdenucha
7. únor 2009

lu777 očko se určitě odložit dá,záleží na domluvě s Dr,některý se daj ukecat v pohodě až kolem 2 roku 😉

lu777
7. únor 2009

Zdenucha: díky... to jsem si právě říkala, že jsme právě měli chřipku, střevní chřipku, lezou mu zuby a za první rok už těch očko bylo dost... jako hodně chodíme ven, na cvičení a na plavčo a tak a občas letíme i do zahraničí, ale zase nechodí do nějakých jeslí, tak si myslím, že by to tak za ten rok stačilo 🙂

a vy jste ho měli odložený, Zdeni? 😕

zdenucha
7. únor 2009

lu-jj máme 😉

johanda
7. únor 2009

lu - já jsem po domluvě s dr. odložila očkování (mmr) až na 2 roky, druhou dávku dostane malá v létě. Pokud ti jde o očkování mmr, u něj není stanovena horní hranice, jen spodní - 15m. Horní hranice je pouze "legislativní", neočkované dítě nevezmou do školky.
jinak, nechala jsem píchnout Trivivac, prý má sice vyšší výskyt lokálních nežádoucích účinků (teploty, zarudnutí), ale o něco vyšší výskyt těch vážných systémových (neurologické poruchy atd.) v provnání s Priorixem

lu777
7. únor 2009

Zdeni, Johando, díky moc! takže odložit se evidentně dá...
do školky jen tak hned malej nepůjde, takže si myslím, že by to taky stačilo tak za rok, tzn. ve dvou letech...

Johando: asi jsi myslela, že Trivivac má o něco Nižší výskyt těch vážných systémových problémů 😕

johanda
8. únor 2009

lu, jasně, to je to psaní s děckem na klíně 🙂