Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

lujzik
9. čer 2009

Nám malá ochorela po dvoch týždňoch,mala vysoké horúčky- lietalo jej to hore dolu štyri dni,potom príšerný výsyp a potom to už bolo dobré.My sme k tomu mali hneď aj vakcínu proti ovčím kiahňam, keďže ja som ich ešte nemala a asi by som ani nechcela... 😖

kupi
9. čer 2009

Naše malá dostala Priorix tetra ve čtvrtek a od soboty má vysoké horečky přes 40.

zusma
9. čer 2009

Holky, já mám z toho očkování šílenou hrůzu. Hexy jakžtakž šly, ale tohle mě vážně děsí. Za týden na to asi jdeme. Měly jsme jít dnes,ale malá má pořád trochu rýmu, tak na to kašlu.

anke
9. čer 2009

ahojte, mohla bych se zeptat, jake jsou moznosti? nam doktorka vzdycky naockuje to zakladni, ani nam nic nenabizi ... co se ockuje v tech 15ti mesicich? diky

klouzavka
9. čer 2009

Ahoj holky,stále přemýšlím,zda mám dát to naše dítko očkovat proti neštovicím??? 🙂 ☹

anke
9. čer 2009

klouzavka: ja jsem ted byla na tetanovce v centru pro ockovani, a tam mi rikal pan doktor, ze by nestovice neockoval, pry kvuli tomu, ze jsme potencionalni alergici a je lepsi, kdyz ta imunita pak pracuje proti nemocem, nez aby pak byla "nevybita" a pracovala proti vlastnimu telu .. ale nevim, zda jsem to spravne pochopila, abych tu pana doktora nejak neposkodila - bylo to v rychlosti 🙂

jabber
9. čer 2009

zusma - my jsme měly jít taky dnes - na druhou dávku, ale malá má rýmu, tak jsem to taky zrušila. Nicméně mudra nechává po rýmě ještě 14 dní na to, aby se tělo vzpamatovalo. Počítá týden na rýmu + těch 14 dní, takže nejdřív za 3 týdny

anke - očkují se zarděnky, příušnice a spalničky (vakcína Priorix) nebo ještě i neštovice (vakcína Priorix Tetra)

monik76
9. čer 2009

klouzavka, já taky o tom hodně přemýšlela, páč jsem je jako děcko neměla, ale doktorka mě přesvědčila, že je lepší když si to prodělají, ono u dětí ten průběh nebude nějak drastický, něco jinýho je to u dospělých, ale děcka bych neočkovala.

zusma
9. čer 2009

Jabber díky. Já to ještě zvážím a možná s ní půjdu ještě o týden později. Naše doktorka je píp a je schopna ji naočkovat cokoliv kdykoliv.

jabber
9. čer 2009

zusma - jojo, určitě zvaž 🙂 na očkování by organismus měl být stoprocentně fit, což bezprostředně i po blbé rýmě není. Kor na tohle hnusné očkování a navíc ani není kam spěchat 🙂

zusma
9. čer 2009

No malé je už devatenáct měsíců pryč. To snad ale neva ne? Četla jsem na nějakých stránkách že nejdříve se očkuje v patnácti měsících.

jabber
9. čer 2009

To víš, že to neva 🙂

anke
9. čer 2009

jabber: diky 🙂

shaula
9. čer 2009

Monik, já o tom taky přemýšlím, taky jsem neštovice neměla. Doktorky jsem se ještě neptala, ale zatím se kloním k tomu, že je asi naočkovat nechám. Viděla jsem v jiné diskuzi fotky dítěte s neštovicemi, vypadalo to dost děsivě. Navíc tam několik maminek psalo o tom, že jejich děti měly nějaký bouřlivější průběh a pupínky i pod očními víčky (musely dokonce na oční) nebo uvnitř pohlavních orgánů. Tak mě to dost děsí. A protože je velmi pravděpodobné, že by neštovice dostali (a já od nich), tak proč je před tím neochránit? Toť můj současný názor, možná po poradě s doktorkou ho změním🙂

monik76
10. čer 2009

shaula, já jen nevím, jestli to očkování proti těm neštovcím je 100% a jestli se pak nemusí po nějaké době na přeočkování, ale to nevím jistě. Já myslím, že ta bouřlivější reakce je asi jen u pár případů, já teda nikoho takového neznám, ale je jasný, že se to může stát. Když jsem se ptala mudr, že bych je nechala naočkovat i kvůli sobě ať to nechytnu a když jsem ji řekla, že jsem si nechala zjistit protilátky, a ty mám, tak to prý nemám řešti a nechat děti ať si to prodělají. Zase budou o něco odolnější 😉
A taky mi říkala, že třeba kdyby je naočkovala a oni byli už třeba nakažení, což se projeví tak za 3 týdny, páč ta inkubační doba je tam dlouhá, tak to stejně můžou dostat, ale ten průběh bude asi mírný. 😉 Však mudr ti poradí co je pro vás nejlepší!

nadik
11. čer 2009

Ahoj holky tedy nečetla jsem vše, ale nedá mi to přidat svůj názor... já si myslím,že by se měly řešit nejprve smrťáky a nemoci co se pak dlouho léčí viz. tedy očkování Prevenar a Žloutenka A, tak to máme my i po poradě s doktorkou. Jelikož je toho fakt dost, tak asi dáme, aby to nebyla taková zátěz ten samotný Priorix, jak jsem se dočetla ten stojí jedna dávky 500,- dát dalších 1500,- za plané neštovice mi přijde jen vyhozené peníze .... jsem toho názoru,že tak do 12 let bych to nechala a kdyby ani nic, tak bych jí to teprve dala naočkovat, prý to není problém ani v pozdějším věku. Toto očkování chápu jen tehdy pokud to rodiče neprodělali pak ano očkovat. Ségra je měla v 8letech a měla snad jen 3 pupínky a nic jí nebyl,o já to chytla od ní a bylo mi 12 a měla jsem to všude a hrůza. Toť můj názor 🙂 .

shaula
11. čer 2009

No ale my s Monik jsme je neprodělaly🙂 Vidíš, a např. Prevenar my očkovat nebudeme (aspoň zatím máme takový názor), zrovna ten si myslím není tak potřeba, ta rozšířenost pneumokoků se dost přeceňuje, reklama zabírá a je to pro výrobce dobrý byznys. Vždyť kolik znáte aspoň z doslechu případů? To už je větší úmrtnost na obyčejnou chřipku...

sonik05
11. čer 2009

Ahoj holky, já mám jít s malou na očkování v říjnu a nemohu se rozhodnout, jestli dát Priorix, nebo Priorix Tetra. V mém okolí teď slýchám docela často, že děti známých mají neštovice, tak nevím, jestli není lepší očkovat i proti nim. Ptala jsem se Dr. a ta mi konkrétně neodpověděla, říkala, že ji až udivilo, jaký je o Priorix Tetra zájem. Na dotaz, jestli není lepší naočkovat neštovice později samostatně říkala, že asi ano, ale že by mě to pak vyšlo ještě dráž.

Nadik: samotný Priorix je již hrazen pojišťovnou celý, takže za ten se neplatí. Je místo Trivivacu, který je už docela problém sehnat - myslím, že se přestal vyrábět. Priorix Tetra stojí cca 1500 Kč.

jabber
11. čer 2009

sonik - tak přece nejde o peníze, ale o zdraví - jak to udělat co nejšetrněji a nejlépe pro prcka, ne? 😉

shaula
11. čer 2009

jabber, to je pravda, ale Sonik to určitě nepsala kvůli penězům, ale jen reagovala na příspěvek, kde Nadik uváděla nepřesně, že Priorix stojí 500, což není pravda...

jabber
11. čer 2009

shaula - jasně, já jsem to nemyslela jako přímo na sonika, ale obecně - že dívat se na to přes peníze je nesmysl 🙂

sonik05
11. čer 2009

Právě, že nevím, co je nejšetrnější. Má cenu očkovat neštovice? A jestli ano, tak jestli současně, nebo zvlášť, ale tím bych ji zase trápila dalšími vpichy a reakcemi na očkování. Vůbec nevím, jak se rozhodnout.

shaula
11. čer 2009

No pokud jsi rozhodnutá neštovice dát, tak bych asi radši šla do Priorixu Tetra. Jsou to "jen" 4 nemoci, v hexavakcíně je jich 6... A to taky nikdo neřeší, jestli to je nebo není zátěž... Prostě je to povinné a hotovo, přes to vlak nejede ☹

jabber
11. čer 2009

sonik - jojo, je to těžký rozhodování, o tom je celá tahle diskuze 🙂 Jako očkování proti neštovicím proti nim nechrání úplně stoprocentně, je lepší je prodělat, takže asi tak. Já jsem rozhodnutá je dát naočkovat kdyžtak později. Přece jen si myslím, že pro starší dítě to taková zátěž nebude 🙂

radka.m.
12. čer 2009

ahoj holky,tak vakcína s neštovicema určitě moc šetrná není,očkování na neštovice je jedno z nejhorších vakcín,protože je to živá vakcína,neštovice je určitě lepší prodělat,než píchat živou vakcínu,ono i když mají ty neštovice horší průběh,tak to zase až tak hrozné není.má nejstarší dcera je onkologický pacient a u takovýchto dětí rozhoduje přímo imunolog,jestli budou očkovány a na co,posuzuje se to daleko zodpovědněji,než u zdravých dětí,no a před 2lety se imunoložka v motole rozhodovala i s onkologama,jestli dceru naočkovat proti neštovicím,protože je ještě ve 13neměla,nebo raději podstoupit riziko,že ještě neštovice dostane,u takovýchto dětí ten průběh nemocí je daleko horší,no a v závěru se rozhodli,že raději podstoupíme riziko,že neštovice dostane,že riziko vakcíny je daleko horší a nebezpečnější,než samotné neštovice,loni jsme neštovice jako na potvoru chytli,dcera ležela celou dobu na infekčním,protože začala kolabovat a když jí pustili domů,tak z toho ještě dostala těžký zápal plic,takže znovu hospitalizace,ale na imunologii říkali,že živá vakcína proti neštovicím by udělala daleko větší neplechu,než neštovice,takže já ani své ostatní děti na neštovice očkovat nedám,protože vím,jak je vakcína nebezpečná,prodělat neštovice není určitě zaee až tak hrozné a nebezpečné,obzvlášt pro zdravé děti.

jandalinka
12. čer 2009

radka.m.:kdyby to přeci bylo tak nebezpečná vakcina,tak by vůbec neexistovala a někteří mudr.by jí nedoporučovali,ne?!Spíš si myslím,že nikdo neví,jak na koho bude vakcína-očkování reagovat a myslím,že v některých případech je pro někoho i lepší než prodělat neštovice v hrozném průběhu.
Tím,že očkují Priorix Tetra neznamená,že neštovice nikdy nedostanem.Mudr.mě informovala o tom,že je můžem prodělat ale průběh bude mírnější..... 😉

radka.m.
12. čer 2009

jandalinka-určitě není třeba životu nebezpečná,ale tím jsem chtěla jenom napsat,že je to dost slušný svinstvo a že je určitě lepší neštovice prodělat,než do nich zbytečně napichovat nějaké svinstvo,vždyt to jsou normální dětské nemoci,které si vždycky každé dítko muselo prodělat,něco jiného je třeba pneumokok,meningokok,i když na tyto vakcíny mám taky svůj názor,ale obyčejné neštovice ?ono celý očkování je v současné době spíše byznys,a tak,jak mi to vysvětlili na imunologii,menší zlo nadělá těžší průběh neštovic,než vakcína,tak jsem jen chtěla toto info poslat dál,protože určitě daleko větší přehled má o této vakcně imunolog,než kdejaký pediatr. 😎

radka.m.
12. čer 2009

jo,a k té nebezpečnosti vakcíny,ono se klidně může za chvíli stát,že ji zase zakáží,jako většinou všude jinde na světě,ve většině zemí to tak je,že se živé vakcíny bud úplně stáhly z trhu,nebo nejsou alespon povinné jako u nás,tím nemyslím,že vakcína na neštovice je povinná

nadik
12. čer 2009

radka.m. ahoj Radko naprosto sdílím tvůj názor já tu taky popsala jaké jsem neštovice měla jsem je ve 12letech nemohla jsem se ukázat mezi lidi, celý obličej jsem měla obsypanej hnus, ale přežila jsem to a jediné co si pamatuju teď, že jsem se mazala pudrem a hrozně to svědilo, ale horečky netrvaly tak dlouho spíš ty pupence. Opravdu kdejaká chřipka je mnohem horší. Prevenar dáme jdem na něj příští týden, taky bych ho nedala, ale v rodině to chytnul stejně starý chlapeček jako je naše malá takže roční ( průběh děsivý 3 týdny JIPKA a to měl tu lepší variantu na produškách)a mé dvě sousedky s tříletýma dětma si tím také prošly a moje Dr. má stále více případů, nevnucovala mi to vůbec já řekla sama,že to chcem a ona že jsme rozumní a že nám ani vpích nebude účtovat, že je ráda,když to rodiče dají. OZP pojišťovna přispívá až 1500,- ročně na očkování a další věci, takže to je vlastně cena 1 vakcíny a od roka jsou už jen 2, takže jedna vlastně grátis tak to mě potěšilo 🙂 .

jandalinka
12. čer 2009

radka.m.:díky za vysvětlení....ale je to děs,že člověk si přečte plno článků o očkování a stejně se nemůže rozhodnout jakou dát 😒 Každý si to musí v hlavě rozmyslet a usoudit,co bude pro jeho dítě dobré... 😉