Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

monka88
19. lis 2009

My sme sa rozhodli dat aj s kiahnami,len jeden krat.Teda ucinnost je 70%.Cize ked ich drobec dostane tak budu mat len lahky priebeh. A kedze prevdepodobnost je teda dost velka 30%,tak aspon budu mat lahsi priebeh.Aspon tak sme to dostali poradene my.

calixia
19. lis 2009

Suziad, Ja riešim to isté čo Ty, epidémia chrípky verzus očovanie 😨 malému odkladám očkovanie už dva mesiace, ale o pár dní už bude mať 17 mesiacov a vraj ho musí absolvovať do 18tich mesiacov. A to mu idú ešte aj očné zúbky a posledná stolička, takže mi celú noc visí na prsníku a cucká a mrnčí... ☹ aj sa mi už dva dni po sebe povracal 😝 keď plakal čo ho to tak bolká... už nám chýbajú cca len 3-4 zúbky, tak som dúfala, že mu chvíľku dajú konečne pokoj a skočíme na očkovanie, veď vraj majú rásť až do dvoch rokov 😖 No a teraz tá chrípková epidémia, Ja neviem čo mám robiť, babenky poraďte ak máte nejaké info od Vašich lekáriek, nedá sa toto očkovanie preložiť na neskôr ????? 😎

rencata
19. lis 2009

My daly Priorix tetra, teprve minulý týden první dávku. Maru bude mít 6. prosince 2 roky a dr. s očováním nijak nespěchala.Není prý kam spěchat, na další dávku máme jít nejdřív za rok. I tak toho Ti naši prďolci dostávají během prvních dvou let do tělíčka hodně. Rozhodla jsem se pro tetru proto, že moje sestra má po neštovicích ošklivé jizvy na obličeji a toho jsem chtěla Maru uchránit a taky je fajn, že ji to zároven uchrání od bolestivého pásového oparu.
Jinak mi dr. taky mezi řečí při očku říkala, že Priorix poslední dva měsíce není, takže očkování i u ostatních dětí odsouvá.

shaula
19. lis 2009

Calixia, nejsem si úplně jistá, ale u MMR pokud vím není určená horní hranice, do kdy musí být naočkováno (doporučuje se před nástupem do školky). Těch 18 měsíců je hranice pro hexavakcínu, ta musí být doočkována do té doby.

jabber
19. lis 2009

U MMR není určená horní hranice, pouze ta dolní = 15 měsíců a pak další přeočkování po 6-8 měsících. Jinak s vámi, holky, souhlasím - taky vidím tohle očkování v době, kdy se očekává vypuknutí epidemie prasochřipky, jako dost rizikové 😅

bereninka
20. lis 2009

Proč si myslíte, že je to rizikové očkovat v době pras. chřipky? 😕

jabber
20. lis 2009

Protože každé očkování je zátěž na organismus a MMR očkování je v tomhle, řekla bych, jedno z nejhorších a podle toho co všude píšou, tak prasečí chřipka může být pro oslabený organismus hodně nebezpečná 😅

bereninka
20. lis 2009

Aha, no, naštestí s MMR se dá čekat.

shaula
20. lis 2009

Já bych to zase tak nehrotila, pro oslabený organismus je nebezpečné kdeco, včetně obyčejné chřipky. Osobně se bojím víc samotného očkování než nějaké zveličené chřipky.

jabber
20. lis 2009

shaula - ale jo, však jo....ale na druhou stranu proč to cpát teď, když se očekává epidemie, když se to může dát klidně jindy 😅

monaberuska1
20. únor 2010

ahojky mamky. tak mi teda malou nechali naočkovovat,je to věc názoru, já se bojím aji kvůli tomu pásovýmu oparu, a po konzultaci s dr. jsme se s manželem rozhodli že zaplatíme a malou naočkujeme, druhý mimí ktereé čekáme taky nechám naočkovat... aji na ty neštovice...a měla bych na vás dotaz, pry tato vakcina pusobi jen 7 let???a jesi trva jen 7 let??da se pak znovu ockovat????

shaula
20. únor 2010

Monaberuska - někteří lékaři říkají, že ochrana je celoživotní, jiní připouštějí, že nic v medicíně není na 100 % a tak se může stát, že ochrana časem bude slabší (ale i tak by měla být dostatečná).
Zkus si přečíst třeba toto: http://www.porodnice.cz/node/44914

monaberuska1
20. únor 2010

ahula, moc dekuji, nam dr rekla ze nestovice muze dpostat, ale me spis vic slo o ten pasovy opar, ale kdyz pry dostaneme nestovice, bude tomu slaby prubeh🙂 dekuji za odkazek 🙂

berenika39
20. únor 2010

ahoj, mě se trochu díky náhodě a trochu díky pochopení mudry podařilo odložit mmr o dost, ale nevím jak je to s tou horní hranicí. ted jsme objednaný na petrův 20.měsíc, ale už říkala, že potom by nás už naháněla🙂))). tak nevím.
ale neštovice jsem nedala. i tak se mi tahle vakcína zdá navíc 🙄

schwarzovka
20. únor 2010

ber...horní hranice není stanovena, jen je doporučeno to neodkládat...ale tohle znění si každý může vyložit jinak, že? Takže jestli to chceš oddálit, co nejvíc...tak by to mělo jít 😉

berenika39
20. únor 2010

dík, už jsem ti našla v odpovědi od shauly, opravdu to ofic není, ale oni asi chtějí mít pod kontrolou plán očko, takže pokud si to mamča sama nenajde, tak bez odmlouvání nastoupí. určo to ještě zkusím uhrát, asi budem na horách nebo bude mít rýmu....chtěla bych na hranici druhého roku. petr měl vždycky blbý reakce na všechny vakcíny, navíc lehký atopák, sice ted už ok, ale zhoršoval se mu po vajíčkách, prostě z těch info, co jsem načetla (i od tebe schwarz,díkes) k tomu nemám důvěru a navíc jsem stará škola, kdy naše děti všechny tyhle nemoci proběhly a relativně v pohodě. objednala jsem si jen priorix.

schwarzovka
20. únor 2010

a testy na ty vajíčka máte? to by mohla být další "výmluva"

berenika39
20. únor 2010

nene, už ted na to nereaguje, začala jsem dávat i bílek, poslední tři měsíce jí celý vajíčka (i když ne často ani moc), a dobrý. atop.exem měl v takové té lehké "kojenecké" formě, kdy z toho pak jakoby "vyrostou". Ani o těch testech nevím, to můžu i z vlastní iniciativy? docela by mě to zajímalo, můžu poprosit do ip? hodná.

andykov
7. kvě 2010

Holky, chtěla bych Kristýnce toto očkování taky odložit, prostě nerada bych, aby ho hned dostala v 15 měsících. Nemám pro to nijak zvláštní důvod. Jak to říct doktorce? Nechci, aby na mě divně koukala, když pro to nemám vážný důvod.
A pak, která z těchto vakcín je nejšetrnější? do tý klasický živý se mi nechce jt vůbec.

shaula
7. kvě 2010

Andykov, bohužel na výběr moc nemáš - všechny vakcíny na MMR jsou živé (pokud vím 🙂 ). Dříve používaný Trivivac se už nevyrábí, takže teď se všechny děti očkují Priorixem (spalničky, zarděnky, příušnice) nebo Priorixem Tetra (totéž plus neštovice). Takže tvoje jediná volba je jen jestli s neštovicemi nebo bez nich 😉

jmisa
8. kvě 2010

Andykov, normálně řekni, že chceš odložit ke druhému roku nebo kam a je to. Nějak bych to neřešila, jak se bude doky tvářit. Já to taky budu chtít odložit a co na to dr. mě tak nějak nezajímá.

vinyan
8. kvě 2010

Neviete mi nejak poradit? Ja MMR zvazujem kvoli 2 dovodom. Prvy je zdravotny: niektore vyskumy preukazali suvislost medzi neskorsim nastupom autizmu (nie hned od narodenia ale po 1.roku, podla slov rodicov - po vakcine) a suvislost s rozvojom diabetes mellitus 1.typu (kojene dieta zacalo mat po vakcinacii problemy, casom sa doslo na diagnozu cukrovky a muselo sa aj ukoncit dojcenie kvoli laktoze). Myslim si, ze mechanizmy nie su 100%ne zname - ze preco u niektorych deti sa moze nieco rozvinut v suvislosti s MMR, ale ja nechcem riskovat.
Dalsi dovod je moralny. Som si citala o vakcine MMR II i o vakcine proti kiahnam a "ockovacia latka" proti rubeole a proti kiahnam je mnozena na ludskych diploidnych bunkach/ embryach/. S tym mam problem, kedze nie som zastanca akejkolvek manipulacie s ludskymi embryami. ("Ockovacie latky" proti mumpsu a osypkam su mnozene na kuracich embryach, co mi tak nevadi).
Mate niekto podobny problem a ak hej, ako ste ho riesili?
V letaku o ockovacich latkach som sa docitala tiez, ze kto nemoze byt ockovany (alergici na nejaku zlozku), takze podla mna musia existovat aj ine preparaty...
Viem tiez, ze v inych krajinach sa respektuje moralna volba nedat sa ockovat niektorymi vakcinami a sa nahradzaju inymi. Chcela by som vediet, cim...

bianka234
11. kvě 2010

ahojte, baby mne malého ešte neočkovali lebo má ekzem, myslím v 15. mesiaci, ale keď čítam tie možné následky, tak to čo má byť

nepoznáte niekoho kto nedal očkovať, aké je riziko keď nedám očkovať, alebo je to bezpečnejšie dať zaočkovať neskôr? Doktorka ma už tlačí, že už bude neskoro.

jmisa
11. kvě 2010

Bianko, proč pozdě?

josefa
11. kvě 2010

bianko mozna doktorce nabouravas dovcu s farmac.firmou;) my zatim tohle ocko odkladame, myslim ze cim pozdeji tim mensi riziko neurologickych komplikaci, ja bych to osobne driv nez ve dvou letech nedala. Uplne nejradeji bych aby si syn prosel detske nemoci v detstvi a pak ockovala pred pubertou, pokud si je do te doby neprosel.
Riziko kdyz ho nedas ockovat ted je ze ty nemoci chytne a nebudes ho uz pak muset ockovat;)

bianka234
11. kvě 2010

jmisa neskoro, lebo vraj najneskôr do 18 mesiaca sa má očkovať, od 15 mesiaca

jabber
11. kvě 2010

bianka - nesmysl, horní hranice u tohoto očkování není stanovena 😉 Doktorka kecá.

molnarovak
11. kvě 2010

jabber, mne tiež tvrdili na hygiene, že sa musí očkovať v 15. mesiaci, pretože dieťa už nemá protilátky, ktoré získalo od matky.
Keď som navrhla odklad, tak to vraj neprichádza do úvahy, pretože dieťa už nie je chránené.
Zatiaľ sme neočkovali, stále to riešime. Mám podobný morálny problém, ako písala vinyan. Nemám chuť sa stále naťahovať s úradmi, ale musím to dotiahnuť do konca. Ide o princíp, dokedy nás budú takto šikanovať, akoby sme žili v totalite? Keď viem, že existujú aj iné možnosti - monovakcína a pod. tak prečo by som si nemohla vybrať?

jmisa
11. kvě 2010

Bianka, nevím jak na Slovensku, ale v Česku je do 18 měsíců potřeba mít doočkovanou hexu.
MMR nemá stanoveno.

latvia
11. kvě 2010

na slovensku sa 4.hexa nedava