Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

bianka234
11. kvě 2010

baby ale ked si čítam príbalový leták prorixu, teda že aj osýpky môžu byť smrteľné, no neviem 😒

latvia
11. kvě 2010

bianka, zajdi si to temy vo volnej diskusii ockovanie pre a proti, tam najdes vela takych ktori odsuvaju ockovanie, tak ti ti vsetko vysvetlia.

aurecon
11. kvě 2010

vinyan: Odkud jsi zjistila, že je priorix pomnožen na lidských embryích? Já jsem v příbalovém letáku našla jen to, že jsou pomnoženy na kuřecích embryích.

blandik
11. kvě 2010

Ahoj, zvažujeme očkování trivivacem kvůli možné alergické reakci (kuřecí embrya-vaječný bílek). Každopádně jsem dneska mluvila jen se sestrou na dětském a ta říkala, že oni dostávají jen priorix a trivivac ne. Chtěla jsem se zeptat těch, co něchali očkovat trivivacem - jestli je to placená vakcína a jestli se dá na předpis dětské koupit v lékarně a pak nechat u dětské naočkovat. - nebo jakým způsobem se k té vakcíně dostali. Děkuji.

germik
11. kvě 2010

blandik - podla mojich info sa Trivivac už nevyrába, volí sa len medzi Priorix alebo Priorix Tetra. Ale holky ma opravia, ak nemám pravdu 😲

josefa
11. kvě 2010

blandik pokud se chces vyhnout priorixu kvuli zdravotnim predispozicim, tak asi jedine monovakcinama, mozna bych zkusila se poptat v ockovacim centru v motole

bianco, ano, osypky muzou byt smrtelne, stejne tak chripka a ja nevim jake dalsi nemoci, trebas i ty proti kterym neockujeme, protoze vsechno naockovat zatim (nastesti) nelze

artuse
11. kvě 2010

blandik, trivivac se, pokud vím, teď nevyrábí, nevím, jestli jen dočasně nebo už natrvalo...radím, co josefa, poradit se v očkovacím centru Motol, tak by měli poradit

molnarovak
11. kvě 2010

aurecon, v letáku je to veľmi odborne napísané, aby to bežný človek ani nezistil.
Citujem z príbalového letáku: "...ktoré sa oddelene získali propagáciou na tkanivových kultúrach z kuracích embryí (príušnice a osýpky) alebo na humánnych diploidných bunkách MRC5 (rubeola)."
Výraz "humánne diploidné bunky MRC5" v preklade znamená, že je to pľúcne tkanivo z potrateného 14-týždňového mužského plodu.

bianka234
12. kvě 2010

no ak je to tak, tak je to poriadne nechutné a šokujúce

eyael
10. led 2011

přidávám něco na zamyšlení proč očkovat proti neštovicícm nebo ne - http://www.porodnice.cz/porod-online-vanocni-pr... . Důležitý je hlavně důvod, proč musela být matka 3týdny izolovaná od svého právě narozeného dítěte. Jestli to tady už zaznělo, tak se omlouvám.

mamkamarketa
10. led 2011

@eyael souhlasim. taky sme ockovani a jsem rada 😵

brisalek
10. led 2011

ja jsem dnes dceru nechala take naockovat tak verim, ze reakce jako u vetsiny deti v mem okoli zadna nebude nebo jen bezna teplota a trochu vyrazky🙂. Meli jsme ockovani posunute z 15 na 18m kuli memu tehu, kdyz gynekolog doporucil, ze bude lepe az budu v 2 trimestru. Mezitim jsem potratila, ale aspon jsme starsi🙂 a druhe ockovani bude mit az ve 2 letech🙂.
@bianka234pokud vubec jde o opravdu lidske(ne umele vypestovane) bunky me to az tak nechutne nepripada. Plod byl potracen a "zemrel" a takto slouzi pokroku a mnoha jinym lidem a detem v braneni sireni nemoci. Je to velka moralni eticka otazka stejne jako darovani organu a souhlas s odpojenim od pristroju pri stanovene smrti mozku... eutanazie a pod. Kazdy na to ma jiny nazor a budou miliony pro a miliony proti.

brisalek
10. led 2011

@molnarovak nejsou to nahodou bunky treba z plodove vody nebo pupecnikove krve, ktere se pak pestuji na ruznych kulturach....? Nechce se mi to zjistovat, ale odkud mas tuhle informaci?

kikimaruska
10. led 2011

Očkovaní jsme byly tou hrazenou, živou vakcínou. Průběh jsme měli normální, jen mrzutost, nechutenství a zvýšená teplota. Plané neštovice syn prodělal ještě dříve, než byl ale očkovaný, chytl je od kamaráda na 15 měsících a očkování bylo pak až déle, jelikož měl celkově vše posunuté o pár měsíců díky předčasnému porodu. Očkování bylo i s těmi neštvocemi a zdarma, jelikož vakcína bez nich byla v ČR vyprodána a nedostupná (udajně dle Dr). Takže syn je prodělal (dost silně) a byl poté i očkován.

aneeeka
21. srp 2011

Ahoj. Moje dr. říkala, že očkování proti neštovicím by určitě doporučila. Je to nepříjemná nemoc a dle jejich zápisů děti po prodělání neštovic VÍC stonaj. tzn., že zhoršují imunitu. Nicméně event.stačí ta první dávka. Sice nezabrání neštovicím úplně, ale zaručí mírný průběh..... Toť můj poznatek 🙂

lajla
26. zář 2013

Plus je v kazde vakcine plno rtuti a jinych karcinogennich latek? A pak nemoci nrustoupily diky ockovani ale diky jinym vecem...dalsi vec epidemie techto nemoci zasadne jsou v proockovanych oblastech...kdo chce sezene si vice info kdo nechce dobre pro nas:D

leni78
27. zář 2013

Holky doktorky doporucujou, protoze z kazdyho očkování maj velký prachy. Tak to proste je. My neockujem nic.

leni78
27. zář 2013

@aneeeka Nesmysl.

leni78
27. zář 2013

Mě se líbí, jak každý řeší nežádoucí příznaky, které jsou vidět pár dní po ocku. Realita je taková, ze příznaky jsou neurologické a imunitní.. A to dlouhodobě az na cely zivot.

radka8888
27. zář 2013

@leni78 a vy jste odborník? Mohla byste nám tedy prosím vysvetlit , jak očkování ma.fungovat a proč nefunguje? Jaké jsou komplikace např. Neštovic? Kolik děti ma následky a odkazy na validní studie? Díky

radush7
27. zář 2013

@radka8888
Pokud bys měla zájem i odborné info a následně rozumné, neafektované, 🙂 širokospektré diskuze, do kterých se zapojili i lékaři, ne jenom hádání se "o té mojí pravdě a zesměšňování strany s pochybnostmi ke smysluplnosti očkování, ve významu - všem stejně, ve stejnou chvíli, pokryjeme toho raději co nejvíc, CO KDYBY!........... " můžeš se podívat například sem - řada článků Mudr. Jana Vavrečky, který není zastáncem neočkování ( dávám odkaz na jeden, ale ostatní jsou u něj.: http://www.vitalia.cz/clanky/5-rizika-ockovani-...
+ tyhle odkazy:
http://personal.tucna.net/ockovani-vs-odpurci-a...
http://personal.tucna.net/mudr-ludmila-elekova-... - SUPER KOMENTÁŘE
Chce to, ale věnovat tomu "trochu" svého času.

kajalka
27. zář 2013

Já bych se taky zamyslela nad tím, že pokud budem očkovat holčičky proti dětským nemocem včetně neštovic, ve věku, kdy se stanou matkami, již protilátky mít nebudou. Co potom předaj novorozenci - kojenci v mléce? Nevymstí se nám nepřítomnost protilátek, které by chránily miminka?

leni78
27. zář 2013

@radka8888 Veškeré informace jsou dostupné na netu. Bylo by moc jednoduchý zatížit diskutujiciho dotazy a čekat, že ti sem nazene veškeré zdroje a informace. 😀 Jsi upadla ne ? Promiň. Odbornici se necitim, jsem matka dvou dětí, třetí na cestě. Nicméně nenech se mýlit. Od maminek a otců se v nasem státě dozvis víc , nez od odborníků. Tedy v problematice očkování. Asi nejznámější je sdružení Rozalio.

radka8888
27. zář 2013

@radush7
me vzdycky prekvapi, jak vehementne a kategoricky vystupuji odpurci ocokovani jako vy @leni78, kteri jsou maminky a tatinkove a ví toho vic nez odbornici. Jak jste odpovidala @aneeeka me dost prekvapilo, proto reaguji a pochybuji o Vasi odborne erudici 🙂

lajla
27. zář 2013

@radka8888 asi o ockovani vite prd ze? To co jste napsala mluvi za vse...neco si o tom prectete a venujte tomu trochu ze sveho drahocenneho casu...holky se snazi jen nakopnout nevidome a neslysici ale je to asi marne:[ jsou to vase deti a vy jste zpusobili za to co jim zpusobite...verejnost da ruce pryc

leni78
27. zář 2013

@radka8888 Raději napis něco k tématu a nebud osobní.

radka8888
27. zář 2013

@leni78 ok. samozrejme, ze ockovani nechrani jen pred nemoci jako takovou,ale pri pripadne infekci probiha tzv. mitigovany prubeh onemocneni, Aktivuji se pametove lymfocyty a ty pomuzou imunite, aby zareagovala rychleji a ucinneji.

radka8888
27. zář 2013

@lajla prave ze o ockovani zrejme vim prd, takze se od vas rada necham poucit...

leni78
27. zář 2013

@radka8888 To je Imho nesmysl. Očkování imunitě nepomáhá, naopak jí ubližuje. Očkování taky Imho nechrání pred nemocí. Většinou se protilátky nevytvoří. Největší epidemie v poslední dobe byly na proockovanych územích. V neocckovanych místech se nemoci nevyskytují. Je to totiž hodně o hygieně.

lajla
27. zář 2013

@radka8888 takhle zkratkove to nepochopite...je treba si udelat cas a chtit se priucit...zde je to spis o tom,ze se holky ve svem volnem case maji chut zaobirat tim,ze chteji natuknout ostatni...respekt...v dnesni dobe je temer nemozne a divim se ze k vam to " dobro" ockovani jeste nedoletlo...pokud vam zalezi na svych detech neztracejte cas tlachanim o nicem a literaturu si sezente...net a knihovny urcite pomuzou...a pozor nikdo nema v planu poucovat vas kazdemu muze byt fuk co vasim detem vakciny muzou zpusobit...je to spis o priuceni a krapet nahlednuti...zbytek je na vas