Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

nikitka26
8. únor 2009

Ahoj holky,
my jsme byli před měsícem na očkování, dala jsem Priorix a to z důvodu, že měl zatím po každém očkování horečky. V odbré víře, že by to mohlo být bez reakce a nebo s mírnějším průběhem. Dopadlo to tak, že přesně 8. den, jak popisujou, horečky před 39 a trvalo to 3 dny. Takže možná vyhozených 500 kč, ale zase si říkám, že mohla ta reakce po Trivivaku být ještě horší. O 4.kombinaci jsem vůbec neuvažovala, když tak necháme neštovice doočkovat, když je neprodělá.

gtver
8. únor 2009

V tuto chvíli jsem přesvědčená o tom, že dáme Priorix tetra.

mysulka
8. únor 2009

Tak my máme objednané i očkování proti neštovicím ☹ Tak snad nám ho do té doby seženou, zatím jsem neměla problém, vždy jsme si vybírali šetrnější očkování a reakce byla vyždy v pohodě zvladatelná s jedním čípkem na horečku a bylo vše OK 🙂

jandalinka
9. únor 2009

Tak my jsme po pneumokokovi(skoro žádné reakce)a po dporučení mudr.jsem rozhodnuta zhruba za týden dát Priorix Tetra.Je to děs,když tu čtu příspěvky,že každá mudr.říká něco jiného 😨 .Vím,že každý má jiný názor,ale zdravotnictví by mělo být za jedno,zda je to zbytečné dávat Priorix Tetra a zůstat u nehrazené vakcíny nebo říct,že jsou to vyhozené peníze a že není až tak osvědčená apod.Já věřím své mudr.a myslím,že tím nic "nezkazíme"když obětuji penízky a dám to na zdraví 🙂 malé.

minea
10. únor 2009

Tady je článek, který srovnává vakcíny:
http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2007_05.htm

minea
10. únor 2009

Jak to tak čtu, i ty komentáře maminek, tak se čím dál víc přikláním k Trivivacu. Dcera zatím neměla reakci po žádném očkování - kromě únavy a smutných očí, nicméně dr mě upozorňovala, že tady se reakce už musí očekávat, a to u obou variant.
O tetra vůbec neuvažuju, údajně je lepší, aby si na neštovice dítě udělalo protilátky samo, a průběh nemoci by v nízkém věku neměl být nijak dramatický (klidně prý jen tři pupínky). Pokud je dítě neprodělá do "rozumného" věku, je asi lepší je pak dodatečně naočkovat. Já sama jsem měla neštovice až v osmé třídě, a bylo to teda brutální.... 😅

sisstin
10. únor 2009

minea: tak my měli Trivivac, naše Dr. jinou vakcínu nenabízí, na očkování nikdy reakci neměl....na Trivivac přesně 7.den po, dva dny brutal horečky+vyrážka..ale snášel to dobře 😕

minea
10. únor 2009

sisstin, a kdybys věděla o Priorixu, dala bys mu přednost? Je to spekulativní otázka, ale jak se na to díváš zpětně?

sisstin
10. únor 2009

minea: já jsem o něm věděla 😉 ale naše Dr. prostě žádnými hrazenými vakcínami neočkuje 😕 jako, kdyby s tim očkovala, tak bych do něj asi šla..aspon pro ten pocit, že jsem udělala, co jsem mohla..aby tu reakci neměl 😕 ale o účinnosti( jako o šetrnosti) zas tak moc přesvědčená nejsem 😕 spíš asi fakt záleží na dítěti..do Tetry bych nešla, jako víc lidí, spíš se mi to zdá přínosný naočkovat, když dítko neštovice nedostane do vyššího věku..já je měla v prváku na střední 😝 a to byl masakr 😅

jandalinka
10. únor 2009

minea:super článek,dík.Ale pořád jsem pro Tetra Priorix. 😉

minea
10. únor 2009

no, tak to jsme měly podobně - já jsem tehdy v těch čtrnácti měla puchýřky doslova od hlavy k patě, celá od pudru, všechno mě svědilo, brrrr. Tehdy jsem to chytla od sousedovic dětí 😅
Hele to je divný, to si asi doktorka trochu zjednodušuje život, ne?

sisstin
10. únor 2009

minea: mě to nesvědilo..jen mi bylo šííííleně blbě, furt jsem blila a měla horečky..a chytla jsem je od 30-letýho souseda 😅 😅 😅 😅

jinak k tý Dr., nevim, co si o tom mám myslet, neočkuje opravdu ničim, ani Pneumokokem atd. 😕 zatim to neřešim, v tomhle nižším věku stejně za tyhle očkování nejsem...ale až bude starší, tak možná jo...nějak extra spokojená s ní nejsem, ale zatim nebyl nikdy nemocnej..tak jsem nemusela s ní nic moc řešit..zarazilo mě až ted tohle očko, kdy mi k tomu nedala naprosto žádné informace..jenom honem honem, další na řadu...takže kdyby nebyl net, tak o tom fakt nevim vůbec nic 😔

lada82
10. únor 2009

siss 🙂 mne vcera rikala profesorka ve skole, ze cca ve 40 chytila od 20ileteho studenta priusnice 😝 brrr...
ja ty pitome nestovice jeste nemela ☹
jsme 5 dnu po Trivivacu, zatim dobre, tak uvidime za par dni

sisstin
10. únor 2009

lada: tak až porodíš, a přestaneš kojit, tak se nech naočkovat 😉 to můžeš kdykoliv 😉 já se taky radovala, že nic nic..ale sedmej den večer najednou skoro 40tky..a trvalo to 2,5dne..ale jedl normálně..a dokonce líp spal 😀 jak byl nadopovanej Panadolem 😅

gtver
10. únor 2009

článek zajímavý, ale taktéž zůstanu u tetry 😉 , tři pupínky totiž potkají menšinu (stejně tak jako těžký průběh) , většina dětí se prostě osype tak nějak průměrně a to u nás nebudu riskovat

lada82
10. únor 2009

siss: necham, snad na to budu mit prasule- a mrnouse kdyztak necham, nez pujde do skoly...
s reakci uvidime, dam vedet

bramburka
12. únor 2009

holky a dotaz? nam dr. rekla, ez to bude ockovat az po 18. mesici, me se to zda divny, mate s tim nekdo zkusenost?

johanda
12. únor 2009

bramburka - u mmr není horní hranice, jen by se nemělo očkovat před 15 m, dr. možná bere v úvahu i inkubační dobu viróz v chřipkovém období, je to živá vakcína a tam by mělo být děcko naprosto zdravé

kalo
12. únor 2009

Nám je 19m a taky ještě nejsme naočkovaní...Malá byla v té době dlouho nemocná a teď má rýmu. Prý to stačí do 3 let (mimochodem se to ve 3 letech očkovalo dřív)...jediné, co je prý nebezpečné, je černý kašel, tak kvůli němu je dobré naočkovat to do 21m....Jdeme na ni za 2 týdny...

jabber
12. únor 2009

bramburka - nezdá, lepší než kdyby to malé rvala za každou cenu 😉 Řekla ti jaký má důvod?

kalo - černý kašel je v hexavakcíně 😉

bramburka
12. únor 2009

rekla mi to sestra, ze to tak Dr. proste dela, tak diky za uklidneni, v tom pripadku e mi to putna, kdy to dostane.

leandre
12. únor 2009

Ahoj,
ja malemu dala tu čtyřkombinaci. Já neštovice neměla a malého pořád kojím, tak ani nemůžu očkování zatím mít. A krom toho pokud prý neproděláte neštovice pořádně, tak je stejně můžete dostat a vakcína je i proti pásovému oparu a to mi za ty peníze stojí. Jo reakce na tu mají dle doktorky určitě být, je to živá vakcína. Pupínky ale jsou ne po neštovicích /jako reakce na tu očkování) ale je to díky spalničkám v té vakcíně. Nicméně průběh malý měl v pohodě. Jeden den se mu pár pupínku objevilo na ruce ale zase rychle zmizeli a přesně 10. den měl večer teplotu skoro 39. Dostal Nurofen a jak zabral, tak už za chvíli měl teplotu menší a do rána byl zase úplně bez teploty. Takže pohoda.

kalo
15. únor 2009

jabber: my jsme domluvení s doktorkou na hexu...že ji prý měla dostat v 15m, ale máme tedy zpoždění. Na 100% se nepletu, to vím jistě, že je to hexa. Právě proto mluvila o tom černém kašli,,,,,,,,, Tak tomu nerozumím.. ☹

kalo
15. únor 2009

Myslela jsem, že se tomu říka čtyřkombinace... 😕 😕

jabber
15. únor 2009

kalo - čtyřkombinace je spalničky, příušnice, zarděnky a neštovice 😉 očkuje se od 15 měsíců.
To jdete asi už na čtvrtou hexu, že?

kalo
15. únor 2009

jabber, díky za info. Měla jsem v tom hokej...už vím. Jdeme na čtvrtou, máš pravdu. A ty spalničky- čtyřkombinaci, po tomto...

bramburka
15. únor 2009

hexa je šestikombinace 😉

lada82
16. únor 2009

ahoj, tak 10.den po Trivivacu vyrazka - pupinky po celem telicku, ale nic hrozneho, snad ani nesvedi... horecky nemel 🙂

sarpo
16. únor 2009

Ahojky, na 15.měsíci jsem na doporučení doktorky nechala synka oočkovat tím Priorixem za cca 500Kč bez neštovic s tím, že je lepší neštovicemi projít...neštovice, pro jistotu, chytil hned na 17.měsíci a o Vánocích...tak už je máme dva měsíce za sebou a je to určitě lepší i dle naší Dr.,která tvrdí, že stejně není 100proc. jistota, že je nedostane později i po této kombinaci...

minea
16. únor 2009

Lado82, dík za info - utvrzuje mě to v rozhodnutí jít do Trivivaku