Jak jste rozhodli očkování čtyřkombinací na 15.měsících?

andy.andy
13. črc 2008

Ahoj holky,minulý týden jsme byli s malým na roční preventivní prohlídce u doktorky,která nás seznámila s vakcínou Priorix-Tetra proti příušnicím+spalničkám+zarděnkám /evtl.i proti planým neštovicím- to by prý nepovažovala za tak důležité,co myslíte vy????? Sousedka zase říkala,že její dvojčata si plané neštovice prodělaly a doktorka zas,že to není zas tak často vyskytující se nemoc...nějak to nechápu. Navíc ta vakcína /jsou 2/ od hygieny je živá a placená pojišťovnou,lze si v lékárně ale objednat neživou vakcínu, která je pro ty děti daleko šetrnější a neměli by mít ani horečku,nebo průjem....ta se platí 2x500 Kč. Nejde mi o peníze,ale jen o to,jakou s tím máte zkušenost vy????? Doktorka jen podotkla,že si snad maminky ani moc nestěžovaly na nějaké problémy u té živé vakcíny,ale máme se rozhodnout sami. Prosím poraďte kdo jste tím už prošel,moc díky 🙂

leni78
27. zář 2013

Přesně tak, jsem přesvědčena, ze jednou i u náš bude očkování nepovinné, jde o to kdy. Taky se jednou očkování a jeho složení přehodnotí, ale to se bude muset někomu chtít, protože zatim vládnou farmaceutické firmy, ne zdraví.

katja77
27. zář 2013

@leni78 Absolutně souhlasím...... A pokud se někomu nechce shánět a číst knihy, pak připomínám, že zde na MK jsou dvě skupiny, kam maminky kopírují zajímavé články, poznatky apod.
https://www.modrykonik.cz/skupina/2361/

Tahle skupina je ultra😉
https://www.modrykonik.cz/skupina/2375/

radka8888
27. zář 2013

@lajla jasne. on je totiz problem, ze odpurci ockovani zadne argumenty nemají. prectou si tri clanky od dr.elekove a jsou moc chytri. Ono vsechno co je na netu nemusi byt nutne pravda. Nase generace je proockovana snad nejvic na svete a nepocituju, ze kolem me by bylo hodne otrav tezkymi kovy z vakcin. Byt tazatelkou zeptam se jako nekdo psal v ockovacim centru nebo praktika, kteremu verim. Vzdycky me nastve, kdyz nekdo zcela mimo obor kategoricky prezentuje svoje nazory za fakta. Kdyz se mi rozbije auto jdu za automechanikem. My se vzajemne nepresvedcime, ale od toho je diskuze. Chtela jsem upozornit na to, ze co taky leni78 smahem a jednou cilenou odpovedi odsoudi je jeji subjektivni nazor ne hodnotna informace podlozena nejakou studii.

lajla
27. zář 2013

@radka8888 moje dcera mela obrovskou reakci na ockovani mmr vakcinou...bohuzel jsem o ockovani nevedela tolik jako doposud..a u dr mi bylo receno ze to je jen nejaky virus 😖 😖 😖 bohuzel pribalovy letak pise neco jineho...bohuzel jsem taky slepe verila dr...a nic ztoho..duveruj ale proveruj..99% z nich znaji jen to co se naucily ve skole a dale se nevzdelavaji max sem tam navstivi nejaky farmaceuticky kurz a to je vse...pokud dr maji v ordinaci letaky s ockovanim hexa 2plus1 a vy se jdete zeptat..a odpoved to je blbost nebudeme delat z toho holubnik, to by pak chtel kazdy..to je potom napovazenou 😔 😔 😔
myslim, zes to spatne pochopila ..problematika ockovani nejde vubec obsahnout, a nejsou to jen tri clanky dr. Elekove..to je mozna1´% a uplny zaklad, ktery si dneska precte kde kdo...

lajla
27. zář 2013

@radka8888 a po pravde..kdybys o tom neco vedela, nic proti..ale veta...on je totiz problem, ze odpurci ockovani zadne argumenty nemají.prectou si tri clanky od dr.elekove a jsou moc chytri. ....mluvi za vse 😖 😔 😔 😔 a bud rada..ze nikoho poskozeneho ockovanim neznas..bud rada... mezi nami je sotva tezko potkas a nikdo ti to ani nerekne, protoze se o tom nemluvi, nepise, nediskutuje...a dalsi dulezita vec!!!!!!! kazde poskozeni po ockovani se vzdy svede lekari na uplne neco jineho....
vis ze vakcina MMR je uz soudne uznana jako vakcina zpusobujici autismus?
a co ta aferka minuly rok s hexavakcinou, ktera se stahovala z trhu? copak to se muze stavat??????

katja77
27. zář 2013

@radka8888 Je tohle dostatečný důkaz že očkování je svinstvo? Nejedná se o Elekovou, nýbrž renomovaného chemika docenta Ing. Josefa Prouska CSc. http://m.slobodavockovani.sk/news/vakciny-ocami...

katja77
27. zář 2013

@radka8888

Vytáhla jsem z jedné diskuze, co napsal Mudr. Vavrečka o českých lékařích a očkování.............

No a pokud hledáte české lékaře, kteří se staví proti některým očkováním, tak jich moc nenajdete. Bojí se s tím jít „proti všem“ a proti tomu osmanském svinstvu, které má své harémy na našich ministerstvech i v některých odborných společnostech. Jak chcete udělat atestaci nebo dělat kariéru na klinickém pracovišti, když několika profesorům a docentům budete mediálně dlouhodobě prasit jejich lobbistická stanoviska a špinit šaty jejich štědrým plátcům? Takových hrdinů není. Proto je velmi zajímavé, že z center naší vakcinační vědy žádný „odboj“ nezpozorujete. Kdo by si jej totiž dovolil proti své vlastní vrchnosti, velmi rychle by opustil „centrum vědy“ a možná by řekl, že dobrovolně. Kariérní postup a seberealizace v medicíně je velmi závislý systém. Je to dáno specifickým obsahem tohoto oboru. Jiným názorem zde totiž neprezentujete jen jiný vědecký názor, ale současně poukazujete na to, že si myslíte, že se vaši kolegové špatně a neodborně starají o své pacienty, případně je přímo poškozují. To je přece extrémně citlivá situace, která v jiných oborech nenastává, nebo jen nesrovnatelně méně. Dnes to již mohu porovnat, protože jsem poznal i jiná vědecká společenství (právo, ekonomie), která jsou mnohem svobodnější a kde se nemusíte bát nadřízených a kolegů s jiným názorem jako malý bílý panáček. – To je medicína příteli. Nikdo nechce být TEN LÉKAŘ, KTERÝ SE MOŽNÁ MÝLÍ. Názorová unifikace zde svým způsobem ochraňuje odbornou image jednotlivců jako členů tohoto společenství. Není v zájmu celku, aby si každý jednotlivec myslel a povídal něco odlišného. JAK POTOM VYPADAJÍ TI OSTTANÍ PŘED PACIENTY!

radka8888
27. zář 2013

Holky asi se nepresvedcime 🙂 Clanek od chemika si prectu, je to zas jiny pohled. Studie o autismu byla oznacena za padelek a tomu, kdo ji delal vzali licenci. Jste minoritni populace maminek, o to hlasitejsi, ale preji si aby se jednou pravda ukazala, at uz je jakakoliv. Ja mam duveru v lekare, protoze je hodne lidi, co je kritizuje, ale kdyz je jim zle jsou radi, ze jsou takovi jaci jsou. Jdu se venovat nasemu malemu ockovanemu zvireti 🙂)

katja77
27. zář 2013

@radka8888 No dyť jo....my to taky nemyslíme nijak ve zlým..... Já osobně si myslím, že kdyby udělali to očkování dobrovolný, jak je to v západní evropě, stejně by většina.očkovala a minorita by dala pokoj, tak nechápu proč tu povinnost nezrušej...... jinak přeju všem dobrou noc......!

leni78
27. zář 2013

@radka8888 Mluvis jako doktoři. Velmi podobne řeči. Snižující , ponižující člověka, demagogicke. Přitom na jedinou faktickou otázku mi doktorka neuměla fakticky a pravdive odpovědět. Neznalá složení vakcín, na konkrétní dotaz naprikla na to jakym způsobem mi zaručí kontrolu protilatek a kontrolu, ze se nedostavily nežádoucí účinky mi odpověděla nehoráznou hloupost, například - za celou mou praxi neměl jediný můj pacient problém s ockovanim. No tak takové informace lze získat od paní doktorky. 🙂

lajla
27. zář 2013

@leni78 naprosty souhlas..mam stejnou zkusenost...

@radka8888 tady se nepsalo o studii o autismu..asi uz i spatne ctes... 😀 to ten vecer 😉

radush7
28. zář 2013

@radka8888 http://www.adventor.org/clanky/ostatni/ze-sveta...

Tito rodiče byli zatím odškodněni částkou 112 000 EURo, protože soud uznal, že je to v případě tohoto chlapce prostě tak, jak to je = spouštěč vakcína MMR....

ZDROJ: DAILYMAIL

radka8888
28. zář 2013

@radush7 Pisou tam, ze byla.porušena kontraindikace očkování tj.střevní viroza..já to.chápu tak, ze to bylo.pochybení lékaře.

radka8888
28. zář 2013

@radush7 ještě jsem.si přečetla ten článek na dailymail a.Pisou tam, ze diagnóza byla vyřčena po genetickém vyšetření. Jez tedy nemůže ovlivnit jakákoliv vakcina. Vysvětlují si to, ze chlapec neměl.byt tak jako tak ockovan nebo spis než ze očkováním.je způsoben autismus v tomhle.případe nejde toto tvrzení vyvratit, a.proto byla rodina odskodnena..odkazuji se.na toho wakefielda, který je jako autorita naprosto odsuzován pro zmanipulovani te studie...

katja77
28. zář 2013
eficenka
28. zář 2013

@radka8888
víš... já ve své praxi mám děti s postvakcinačním syndromem ... usměvavý chlapec, po přeočkování mmr vakcínou - má svůj svět... bohužel...

nae
28. zář 2013

@radka8888 Ahoj, dovolím si aj ja niečo napísať.
Odporcovia očkovania sú bohužiaľ vo valnej vačšine ľudia - rodičia či blízki - ktorí sa k tomuto názoru dostali až po vlastnej negatívnej skúsenosti, resp. po negatívnej skúsenosti s očkovaním u dieťaťa. Ja som tiež ten prípad. Aj napriek tomu, že nejaké "vhodné", s tématikou súvisiace tituly a vzdelanie mám, mi neprišlo významné si o očkovaní niečo bližšie (aj názory z druhého brehu) dopredu pozisťovať. Prečo aj? Myslela som si, že lekári vedia, čo robia, že očkovanie má určite svoj zmysel a vlastne aj z psychologického hľadiska som bola spokojnejšia - nemusím sa báť infekcií, veď je dieťa očkované, takže všetko bude v pohode... 🤐
To, či niekto má alebo nemá v tomto smere vzdelanie, nie je úplne smerodatné. To, ako sa bojíme o svoje deti, čo k nim cítime, sa nedá naučiť na žiadnej škole.
Možeme to brať aj z druhej strany - rodičom sú od pediatrov a z reklamy tlačené len pozitívne očkovacie historky, a z toho neobjektívneho spektra informácií si majú vybrať, zhodnotiť, rozhodnúť sa (ale nerozmýšľať príliš moc, príliš dlho, radšej sa moc nepýtať, apod.)
Rodič - laik - si má vybrať medzi Synflorixom a Prevenarom 13, medzi Rotarixom a Rotateqom, ale už si nemá nárok vyberať, či vlastne očkovať chce alebo nechce, či chce dieťa očkovať až v neskoršom veku, alebo vobec? To je trochu postavené na hlavu.
V prvom rade si rodič zodpovedá za svoje dieťa. A pokiaľ rodič vyhodnotí, že je preňho vačšie riziko očkovať, ako neočkovať, tak je to jeho vec - a či tak učiní na základe čítania "nejakých článkov od Elekovej", alebo tak učiní len čisto pocitovo, na základe svojho šiesteho zmyslu či ako to nazvať - je to jeho rozhodnutie a on sa o svoje dieťa bude starať.
Ja osobne tiež nemám dobrú skúsenosť z pokusu o dialóg o očkovaní s našou pediatričkou.
p.s.s tým Wakefieldom to tiež nie je najnovšia informácia, ale vďačne sa šíri ďalej bez ohľadu na aktuálny status tejto "kauzy".

radush7
28. zář 2013

@radka8888 Skryté kontraindikace, kde mám vzít jistotu, že to bude ok, když v mometě provedení očkování to vypadá všechno v pořádku? Zbývá mi jen nejistota, esli se něco ne......

Dávám do placu pár svých postřehů:
U prvních dvou synů jsem naprosto neměla pochybností ani jsem to neřešila, jen jsem řešila, čím bych ještě mohla své dítě přidoochránit. Jojo chodíme do parku...feťácká jehla na pískovišti...žloutenka B...no to ne! Staršímu jsem tedy ještě žloutenku přikoupila. Teď po letech koukám do statistik, po poranění inj. jehlou žádný nakažený.... Cože, jak to je možné, že po očkování si někteří jedinci nevytvoří protilátky, nebo si je vytvoří v nedostatečném množství. Pokud se mu vytvořily, jak dlouho mu vydrží jejich dostatečná hladina do doby, kdy to má smysl? Na Rozaliu píše paní (nyní v důchodovém věku) svůj příběh. Ona nemocná žloutenkou B (při prvních třech to nevěděla), její čtyři děti ne, ale Chlíbek říká, že tahle žloutenka je ještě nakažlivější než HIV. ☹ Asi nějaká absolutní výjimka.... 🤐
Můj pediatr říká, že není dobře, že se očkování proti TBC zrušilo. Janda říká, že jsme měli dlouhá léta takový pomyslný červený puntík, protože jsme TBC ještě očkovali a okolní státy už ne, i když se vědělo, že vakcína je málo účinná s moc devastujícími vedlejšími účinky. 😒 A těch tyjátrů co zažily rodiče, kteří odmítli.
V čekárně pediatrů visí na nástěnce A4 na které je výčet lékařských zákroků, na které může rodič poslat za sebe zástupce a kdy musí být přítomen osobně (od1.4.2012). Osobně musím jít s dítětem na takový lékařský zákrok, který může negativně ovlivnit či snížit kvalitu života jedince nebo může mít i fatální následky a v závorce je uvedeno např. nepovinné očkování. COo? 😲
Někde jsem registrovala info, že po 1.1.2014 už pediatři neponesou zodpovědnost za následky po aplikaci vakcín. Možná tím bude ukončena éra podhlášenosti nežádoucích účinků. Nevšimla jsem si zatím, jestli se chystá stát nějak se vypořádat se zodpovědností za jasně prokazatelné následky. Vyspělé země takové zákonné úpravy mají. I po zaplacení kompenzace, to je stejně rodič, kdo nese následky. 🤐
Proč máme předepsáno povinné očkování proti 9 nemocem, když v okolních státech je očkování dobrovolné nebo jsou povinné 1-3 nemoci a proočkovanost je přesto dostatečná? No snad Prymula v televizi nemluvil do větru, když říkal, že v horizontu 2-3 let uvažují o převedení některých očkování do režimu nepovinného. Jojo ale paní Cabrnochovou jsem slyšela říkat v televizi, že pevné vedení v těhle věcech je prostě potřeba! Rozhodneme za vás pro dobro věci, o tom se prostě nediskutuje, máte málo validních informací nejste odborníci a hlavně vy rodiče jste prostě absolutně nekompetentní dělat taková závažná rozhodnutí! 😉
Rodiče v jiných zemích tuto důvěru od svého státu mají. 🤐
Homeopatie a teď i celostní medicína a jejich přístupy k léčení mají oficiálně uznané místo. Mají také na očkování odlišnější pohled než medicína klasická. Lékař celostní medicíny Lebenhart např. říká, že sociální vyloučení z kolektivu, které u nás stát uplatňuje jako sankci, vůdči rodičům, kteří nechtějí své dítě očkovat v povinném režimu, dítěti také rozhodně neprospívá a má pravdu. Kdo si může tento nadstandart , nemít dítě ve státní školce, dovolit? To je silná páka. Proč v okolních zemích toto omezení není?
Záškrtový toxin na který se očkujeme - účinnost vakcíny po cca19 letech vyprchá, ale proč záškrt s tímhle nebezpečným toxinem nekoluje ve starší populaci? (Vavruška). Našla jsem podle tabulek poslední 1 pacient 1975. Ohrožuje moje dítě aktuálně záškrt, abych ho nechala hned ve 3 měsících očkovat podle vyhlášky? 🤐
Černý kašel 90 hlášených případů na 240 000 tisíc obyvatel našeho kraje. Je to bezprostřední ohrožení nebo ne? Mikrobiologická laboratoř udělá stěrem z nosu kultivaci a prokáže přítomnost bakterie za cca 1100,- samoplátci, rozvoj nemoci je pozvolný. Máme doma dva bratry ve věku, kdy je nejvíce hlášených případů. Sakra, jak to? Oba jsou přeočkovaní booster dávkou nedávno. Jak to, že píšou, že vakcína je nejspíš málo účinná? No snad ten Pediacel, který mi VZP nezaplatí, píše Petráš, že má silnější pertussovou složku.
Kámoš doktor říkal, že teď pojištovny platí každej výjezd záchranky a tak se jezdí i pro vyvrknutý kotník. Kšeft je holt kšeft. Neříká se to i o těch vakcínách? 🤐
Polio-poslední výskyt v roce 1956 🤐. Hrozí, že se moje dítě v dětském věku s touto nemocí v ČR potká?
Prymula říká, že děti v Africe sice očkují , ale protože nedodržují chladové řetězce skladování vakcín, vakcíny jsou pak neúčinné. Tak je tam potřeba postavit ty výrobny.... 🤐

A co Ignác Filip Semmelweis, když přišel na to, že lékař/porodník si má umývat ruce a pracovat v co nejčistším prostředí a s čistými nástroji... měl anebo neměl pravdu? A dělali z něj blázna...
A takhle to jde pořád dokola......, jen čas ukáže.

Je toho moc, lékaři sami mají rozdílné názory a přístupy, tak podle čeho se mám rozhodnout já?

Ps: Viděla jsem stát v konstelacích i zástupce lékařů, většinou je zajímaly jen ty potíže a nemoci, co by si ještě vyzkoušeli a kam by co píchli...pacienty "neviděli"...jojo máme různě "naloženo" na svých bedrech hlavně to, co jsme si především naložili sami....

radush7
28. zář 2013

@radka8888
Přijmout vlastní odpovědnost v případě volby očkování není snadné. Přijmout a respektovat to že, o nás rozhodují jiní bez odpovědnosti, je pro mne matrix.

radka8888
29. zář 2013

@radush7 prave se mi moje ,,hluboke,, myslenky smazaly🙂 zitra se ozvu...

radush7
29. zář 2013

@radka8888 Mně se včera moje "hluboké" myšlenkové postřehy, také neuložily v podobě, co jsem chtěla.... Asi to má tak být....

radush7
30. zář 2013

@nae Ahoj, máš nějaké aktuální informace k tomuhle tématu?.... s tým Wakefieldom to tiež nie je najnovšia informácia, ale vďačne sa šíri ďalej bez ohľadu na aktuálny status tejto "kauzy". Dík

radka8888
30. zář 2013

@radush7 takze poporade🙂
1. přidání HBV k hexe je mi taky záhadou, náhoda je sice blbec, ale teda to by musela být sakra náhoda. K paní na Rozaliu přikládám citaci z www.perinatologie.cz
K vertikálnímu
přenosu HBV a HCV z matky na dítě může vzácně dojít intrauterinně, většinou se uskuteční v
perinatálním období při porodu, ale dítě se může infikovat i postnatálně, zejména při kojení a
dalším kontaktu s matkou. Chápu to tak, že je to neobvyklé, že by se nakazily.
2. Vytvoření protilátek není jediná věc co může očkování dělat - existují pamětové lymfocyty, které při ifekci naučí imunitu rychle zareagovat a zneškodnit to agens.
3. Já jsem opakovaně slyšela, že výskyt tbc je nízký, ale jsou k nám importovány rezistentní kmeny, takže za mě bych to nechala dobrovolné
4. V Německu jsou zavedena jen doporučení, ale je ot předmětem stálývh debat - přikládám odkaz- mají opakované malé epidemie spalniček http://www.augsburger-allgemeine.de/wissenschaf... nikde to není jednoznačné ano nebo ne...
5. co se týče vylučování neočkovaných dětí z kolektivu, tak s tím souhlasím. Stát má chránit slabé jednice a v mých očích jsou to jedinci s porušenou imunitou, kteří nemůžou být očkováni a má je chránit kolektivní imunita....
6.Záškrt - dětském věku nemoc na umření v dospělém probíhá jako neškodný zápal průdušek
7. Polio se snaží WHO vymýtit m jako se to podařilo s pravýma neštovicema a to mě přivádí k argumentu, že očkování vzniklo před tím něž vznikla jakákoliv farma firma, takže šlo o pomoc lidem ne o tom je hubit, jak se tváří odpůrci přikládám odkaz na wikipedii odstavec o očkování http://cs.wikipedia.org/wiki/Pravé_neštovice já to beru jako velké vítězství moderní vědy, ne jako nástroj zkázy.
8. Za dob Semmeweise lidé neměli mikroskop a neviděli bakterie, dneska jsou metody, kdy jsou vidět receptory na buňkách a umíme rozeznat jednotlivé typy imunitních bunek. Není to šarlatánství, ale věda....
9. Lékaři mají různé názory, ale většina s očkováním souhlasí a řekla bych, že i většinu neposílá jejích dealer hexy na maledivy.
@eficientka prošla jsem pár review na pubmedu a nenasla jsem žádnou studii, které to potvzuje. Mluví o mozných environmentálních triggrech, ale není to prokázáno. Ví se, že autismus je geneticky daný...je podle vás cesta, aby se každému dítěti dělal genetický screening a případně se neočkovalo?

nae
30. zář 2013

@radush7
"Náš postoj voči Andrewovi Wakefieldovi a jeho spoluobžalovaným je jasný a nemenný.
Z etického hľadiska nemali v roku 1998 na výber, mohli len oznámiť svoje zistenia ohľadom
toho, čo stále môže byť dôležitým nálezom u menšiny detí s autizmom. The Lancet to v tom
čase pochopil a bez váhania publikoval. Po týchto udalostiach bol vydavateľ Richard Horton
pod vážnym tlakom, ktorý ho donútil zmeniť tón a vyhlásiť konflikt záujmov zo strany
Wakefielda. A predsa, pri vypočúvaní GMC (minulý rok) Horton tvrdil, že vedecké hodnoty v
tej štúdii sú ,,stále platné” a že si ,,želá, želá, želá“, aby sa čas dal vrátiť späť a štúdia sa
mohla znovu zobrať do úvahy v tom svetle, v ktorom bola prvý krát prezentovaná. S týmto
my všetci nemôžme inak než súhlasiť." (http://anh-europe.org/campaigns/vaccine-choice/...)

Ešte napr.: http://healthimpactnews.com/2013/new-published-...
Článok pojednáva o dvoch veciach:
1. odškodnenia, priznané súdom za autizmus po MMR vakcíne
2. štúdia Dr. Krigsmana a kol. o zápalových ochoreniach čriev u autistov.
P.S.: Štúdia Dr. Wakefielda z r. 1998 je len jedna z jeho viacerých štúdií. V iných štúdiách ide aj ďalej za opatrnú výzvu o potrebe preskúmať možný vzťah MMR s autizmom.
K tomu prípadu s novinárom Deerom: http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-andrew-w...

radka8888
30. zář 2013

@nae ahoj, ja zase pridavam tohle co jsem nasla http://www.osel.cz/index.php?clanek=5464

nae
30. zář 2013

@radka8888 Každý si z toho vezme, čo je preňho stráviteľnejšie 🙂 priznám sa, že ja som sa rozhodovala bez znalostí tohto prípadu/kauzy.

radush7
30. zář 2013

@radka8888
Věděla bys prosím tě, pro moji představu, přibližné procento dětí v populaci, které nemohou být očkovány právě ze zdravotních důvodů. Existují nějaké statistiky? Zatím jsem nenašla na netu nic.
Nebo věděl by to někdo, kdo si můj dotaz právě čte?

Dívala jsem se na uvedený odkaz na wiki a rozklikla jsem si dole odkaz - Válka o vakcíny, proč tam jsou zas ty grafy, které ukazují postupný významný úbytek příslušných nemocí ještě před zavedením očkování? Zdá se mi to jako zcela logická věc. Např. ve Wiki je uvedeno u spalniček, že 95% úmrtí je v zemích s nízkým růstem HDP, všichni víme, kde to je a jaké tam jsou životní podmínky.
K autismu...měli jsme ve škole chlapce, který je autista, ale jemu ho v genech nenašli...nebo rodiče a SPC nemluví pravdu. 🤐
Proč mám obavy? Máme v okruhu 2 chlapce, které očkování MMR poškodilo na psychomotorickém vývoji. Další známá má dcerušku dost předčasně narozenou, lékaři čekali do 2 let, jestli bude po neurologické stránce ok, pak teprve očkovali, ale ne plnou palbu hexy. Jezdí do lázní a setkávají se dětmi s následky po očkování. Můj starší syn prokašlal - hlavně v noci - první dva roky života. ?
Dokud jsem se o očkování nezajímala, tak jsem si myslela, že je to fakt zázrak lékařské vědy. Teď mám upřímnou nejistotu, jak to udělám.

Přidávám sem dva odkazy s naprosto odlišným přístupem k očkování.
http://www.praktikdobrichovice.cz/clanky.php?cl=4
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-...

radush7
1. říj 2013

@radka8888 Tahle kauza na mne po přečtení působí, jako by se podvod pokusili udělat žáci základní školy. 🙂 No zkusili jsme z toho profitovat, no nevyšlo nám to, jedeme dál.....Na druhou stranu mi vybíhají kauzy s léčivy, o kterých výrobci věděli, že mají velmi vážné vedlejší účinky a za což pak platily nemalé pokuty.... No zkusili jsme to, zrovna tohle nám nevyšlo, ale jedeme dál.....
Ten kdo tvrdí, že dělá něco pro moje dobro, na hluboké úrovni sleduje vlastní zájmy a tohle lidé podvědomně cítí. Dobré myšlenky, nápady a objevy se zneužívají pro zneužívání....

radush7
1. říj 2013

@radush7 Jojo, ráno mi došlo, že když je proočkovanost okolo 90%, tak je 10% dětí, které očkovány být nemohou.
Tak to je při narození cca 120 000 dětí za rok každý rok nějakých 12 000 dětí. Je nějaká oficiální statistika počtu dětí poškozených vakcinací? Může vůbec být, když je u nás vysoká podhlášenost vedlejších účinků vakcín?

radka8888
1. říj 2013

@radush7 to mi taky nedošlo🙂 poprosila jsem známého epidemiologa, aby mi dodal nějaké materialy, tak se pak ozvu ko kretne. Myslím, ze podhlasenost určité je. Ale zase moje pediatricka s 30 praxi říká, ze u ni v obvodě jsou same teploty a nic jiného nepozorovala. Muže lhát, ale.nemá proc zrovna u nás. Jinak me na tom wakefieldovi zaujalo to, ze pak SLI a ptali se, zda toho crohna neměli příznaky už před tím a rodiče zpětné anamnestick řekli, ze vlastně ano. On i ten autismus se projevuje ve věku očkování MMR...to je těžký no. Az budu MIT něco v ruce pisnu.